Середа, 23 Липня, 2025

Україна програє Росії у війні дронів

Важливі новини

СБУ затримала політика за вимагання 1 мільйона доларів за вирішення земельних питань в КМДА

Служба безпеки України (СБУ) затримала відомого політика та адвоката у Києві за вимагання хабаря у розмірі 1 мільйон доларів. В обмін на вказану суму політик обіцяв вирішити земельні питання для бізнесмена, зокрема, забезпечити оренду ділянки у рекреаційній частині Києва поблизу Дніпра, яка належить київській громаді. Правоохоронці затримали фігуранта на місці злочину, коли йому передали 900 […]

The post СБУ затримала політика за вимагання 1 мільйона доларів за вирішення земельних питань в КМДА first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

На трасі Одеса–Рені аварія з летальними наслідками: працює поліція

На трасі Одеса–Рені сталася смертельна аварія, внаслідок якої загинула одна людина. Зіткнення відбулося між вантажівкою та легковим автомобілем неподалік населених пунктів Підгірне та Монаші. Про інцидент повідомив голова Одеської обласної військової адміністрації Олег Кіпер. За його словами, через аварію рух транспорту на цій ділянці ускладнено. На місці події працює слідчо-оперативна група, яка з’ясовує обставини трагедії. […]

Укргазвидобування збільшило видобуток газу до 13,9 млрд кубометрів

Україна продовжує зміцнювати свою енергетичну незалежність. За підсумками 2024 року АТ “Укргазвидобування”, яке входить до Групи Нафтогаз, збільшило видобуток товарного газу до 13,9 млрд кубометрів, що на 5,3% перевищує показники 2023 року. Протягом року компанія ввела в експлуатацію 83 нові свердловини, з яких: 60 – експлуатаційні; 23 – пошуково-розвідувальні. Особливу увагу приділили бурінню свердловин похило-скерованого […]

The post Укргазвидобування збільшило видобуток газу до 13,9 млрд кубометрів first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

«Я жива!» — заслужена артистка України обурена фейком про власну загибель

50-річна заслужена артистка України Ірма Вітовська спростувала неправдиві чутки про свою смерть, які почали ширитися у соцмережах після публікації фейкового зображення. На своїй сторінці у Facebook актриса опублікувала скріншот допису, де її фото супроводжувалося роками життя — «1974–2025» — та заголовком: «5 українських зірок, які пішли з життя сьогодні». Червоним шрифтом Вітовська написала поверх картинки […]

Соціологічне опитування: українці залишаються вдома попри енергетичні виклики

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

Повідомляється, що намір переїхати мають 10% респондентів. Із них 4% – у межах своєї області, 3% – по країні, і 2% – за кордон.

Зазначається, що на момент опитування, 64% українців мали стабільне електропостачання. Ще 30% повідомили про незначні відключення. Водночас 4% респондентів стикаються з частими перебоями, а 1% – постійно.

Найбільш критична ситуація спостерігається у східних регіонах, де 13% опитаних відзначають регулярні відключення електроенергії.

Ключові елементи військового обліку:

“Ми зберігали перевагу завдяки інноваціям у використанні дронів — від Mavic до FPV-дронів і морських апаратів. Але ворог швидко переймає наші розробки та масштабує їх для власних потреб”, — пояснила Берлінська.

Росія активно впроваджує на своїх фронтах технології, розроблені українцями, тим самим зменшуючи розрив у технологічному оснащенні. В результаті, за словами Берлінської, на деяких напрямках Росія змогла навіть обігнати Україну, що ставить під загрозу подальшу ефективність українських військ у цій сфері.

Особливу проблему становить недооцінка українських інженерів на фронті, вважає Берлінська. Висококваліфіковані фахівці часто виконують завдання, не пов’язані зі створенням чи вдосконаленням технологій — працюють як водії, мінометники чи діловоди. Берлінська наголосила, що це втрата цінного ресурсу, оскільки ці люди могли б робити набагато більше, якби мали можливість реалізувати свої інженерні навички.

“Якщо у нас є рота інженерів, яка може утримувати позицію на кілька кілометрів, але в той же час має потенціал для виготовлення дронів, які можуть значно послабити сили противника, ми повинні використовувати їх саме за призначенням. Це не просто економія ресурсів, а можливість діяти розумніше”, — зазначила вона.

Розробник комплексів розвідки Андрій Липовий вважає, що Україна наближається до технологічного рівня Росії і навіть отримала певну “невелику перевагу” в деяких аспектах. На його думку, за умови правильного підходу Україна зможе закріпити своє лідерство в галузі безпілотних систем уже в 2025 році.

Однак для цього потрібні інвестиції в інженерний потенціал і належна організація людських ресурсів. “Війна дронів” між Україною та Росією демонструє, що, попри готовність інженерів до розробки нових технологій, необхідно забезпечити умови для реалізації їхніх ідей.

На думку експертів, Україна повинна інвестувати не лише в кількість дронів, але й у якість їхнього управління та інновації. В іншому випадку технологічне відставання від Росії може лише посилитися, ускладнюючи завдання військовим на фронті.

Останні новини