Субота, 19 Квітня, 2025

Україна вдарила американськими ракетами по Криму

Важливі новини

Світовий банк: Україні потрібно 524 млрд доларів на відновлення до 2034 року

Світовий банк оцінив потреби України у відновленні та реконструкції на суму 524 млрд доларів США до 2034 року. Найбільших втрат зазнали житловий сектор, транспорт та енергетика, прямі збитки яких оцінюються у 176 млрд доларів. Такі дані містяться в оновленій Швидкій оцінці завданої шкоди та потреб на відновлення (RDNA4), оприлюдненій Світовим банком. Станом на 31 грудня […]

The post Світовий банк: Україні потрібно 524 млрд доларів на відновлення до 2034 року first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Вітамін B12: кому та як правильно його пити, а коли краще утриматися

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

Вітамін B12 відіграє важливу роль у виробленні нуклеїнових кислот (ДНК та РНК), які містять генетичну інформацію. Це означає, що він необхідний для нормального поділу клітин і відновлення тканин організму. Дефіцит цього вітаміну може проявлятися у вигляді слабкості, постійної втоми та схильності до частих захворювань. У крайніх випадках – може виникнути анемія, але це трапляється рідко.

Якщо у вас є дефіцит вітаміну B12, то за рекомендацією лікаря дозування може становити 1 мг на день. Для профілактики ця доза буде меншою – 0,35 мг на добу. Такі рекомендації дає гастроентеролог та терапевт Станіслав Кравчук.

Особливо корисним буде цей вітамін для вагітних та вегетаріанців, а також для тих, хто переніс операції на шлунку або мав В12-дефіцитну анемію.

Також важливо пам’ятати, що вітамін B12 можна поєднувати з іншими вітамінами, але для максимального ефекту краще проконсультуватися з лікарем перед початком прийому.

Людям з атрофічним гастритом зазвичай не можна пити вітамін B12 у таблетках, оскільки їх організм не може засвоїти його в такій формі. В такому випадку лікар призначає ін’єкції, що дозволяє обійти проблему з засвоєнням. Окремо слід відзначити людей старше 55-60 років або тих, хто переніс операції на шлунку – вони часто потребують пожиттєвого введення вітаміну B12, хоча не щодня.

Якщо у вас виникає питання про можливість профіциту вітаміну B12, то варто зазначити, що цей вітамін є водорозчинним і не накопичується в організмі, як це відбувається з деякими іншими вітамінами. Однак є виняток — вітамін B12 може частково накопичуватися в печінці, якщо його надмірно споживати. Однак не варто хвилюватися: більша частина надлишку все одно буде виведена з організму через сечу.

Високий рівень вітаміну B12 в аналізах може бути також свідченням серйозних захворювань, таких як лейкоз, тому дуже важливо уважно ставитися до цього показника в організмі.

Загалом, вітамін B12 – це важливий елемент для нормального функціонування організму, але приймати його слід лише за показаннями лікаря, щоб уникнути непотрібних ризиків.

Ситуація в Кураховому: російські війська наближаються, загроза блокування міста

Верховна Рада України зробила значний крок у напрямку вдосконалення військового законодавства, ухваливши в першому читанні законопроєкт, який стосується питань самовільного залишення військових частин та дезертирства в умовах дії воєнного стану. Цей документ спрямований на внесення змін до чинного законодавства з метою пом'якшення наслідків для військовослужбовців, які приймають рішення повернутися до виконання своїх обов'язків.

З боку Богоявленки російські війська просунулися на північ і наблизилися до Трудового, українські військові писали вчора, що штурм села вже почався.

Також, судячи з карти DS, практично захоплена Ясна Поляна, від якої по прямій близько 11 кілометрів до Константинополя, тобто, виходу на «дорогу життя» в Курахове.

Причому до Константинополя далі тільки один населений пункт – Розлив – уже в безпосередній близькості від траси.

Лікарі, прокурори, рятувальники: кого звільнили від мобілізації в Україні

В умовах війни Україна продовжує вдосконалювати механізм бронювання військовозобов’язаних, аби критично важливі сфери функціонували безперебійно. Відтепер усі медичні працівники державних і комунальних закладів, а також прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) отримали 100% бронювання від мобілізації. Це закріплено у постанові Кабінету міністрів України № 36 від 14 січня 2025 року, яка внесла зміни до правил бронювання. […]

The post Лікарі, прокурори, рятувальники: кого звільнили від мобілізації в Україні first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Віра Брежнєва розповіла про свої нові стосунки

Верховна Рада України зробила значний крок у напрямку вдосконалення військового законодавства, ухваливши в першому читанні законопроєкт, який стосується питань самовільного залишення військових частин та дезертирства в умовах дії воєнного стану. Цей документ спрямований на внесення змін до чинного законодавства з метою пом'якшення наслідків для військовослужбовців, які приймають рішення повернутися до виконання своїх обов'язків.

Інформація про нові стосунки співачки з’явилась після того, як блогер Богдан Беспалов заявив, що її новим партнером є 37-річний банкір Роман Буніч. Незважаючи на чутки, Брежнєва вирішила не підтверджувати цю інформацію, проте не стала приховувати свої емоції. Співачка зазначила, що після розлучення з Костянтином Меладзе, вона знову знайшла своє щастя і відчуває себе на пік гармонії, наповненою коханням.

“Я закохана. Я зараз дуже щаслива, наповнена коханням і почуваю себе найгарнішою. Так, як зараз, я себе ніколи не відчувала”, – поділилася артистка у своєму інтерв’ю.

Попри те, що Брежнєва зараз щаслива у стосунках, вона не поспішає знову ставати на шлюбний рушник. Співачка вже була заміжня двічі: за бізнесменом Михайлом Кіперманом та Костянтином Меладзе, але обидва шлюби завершились розлученнями. Відтак, Віра зараз акцентує на важливості здорових та довірливих стосунків, без поспіху.

“Я не поспішаю заміж, бо вже там була. Для того, щоб вийти заміж, треба дійсно гарно пізнати одне одного. Іноді ми поспішаємо і, на жаль, лише потім розуміємо це вже у шлюбі, що треба було “на березі” домовитися і зрозуміти, чи йдемо ми паралельно. Для мене зараз найбільша цінність – не шлюб, а круті стосунки”, – підкреслила Брежнєва.

Тепер, здається, головне для зірки – це розвиток стосунків, які повинні пройти перевірку часом, а не поспішне укладання шлюбу.

Марк Кансіан, висококваліфікований аналітик з стратегічних досліджень, настоює на тому, що Україна в даний момент активно зосереджує свої зусилля на здійсненні рішучих ударів, спрямованих на російський військовий комплекс у Криму. За його переконанням, цей крок є не лише виправданим зі стратегічної точки зору, але й може забезпечити Україні вагому перевагу у подальших військових операціях. Стратегічна мета такої дії полягає в тому, щоб змусити російську сторону переглянути свої плани щодо Криму і змінити стратегічну доктрину, сприймаючи Україну як серйозного партнера у геополітичних розрахунках. Кансіан підкреслює, що такий крок має бути підтриманий не лише військовою силою, але й дипломатичними і політичними зусиллями для забезпечення успішного завершення стратегічного курсу, визначеного Україною.

Крим, за його словами, є привабливою метою, оскільки там розташовано безліч стаціонарних військових об’єктів, як-от аеродроми і порти, які нелегко замаскувати або розосередити.

«Я не думаю, що українці зможуть відрізати Крим, але вони можуть змусити жителів Криму почуватися некомфортно», – підкреслив він.

Україна двічі пошкоджувала Керченський міст, що з’єднує Крим з Росією, внаслідок чого Росія перестала використовувати його для військових поставок. Зараз [росіяни] перевозять вантажі залізницею через зайняті частини України.

У США деякі члени Конгресу чинять тиск на адміністрацію Байдена, домагаючись дозволу для України обстрілювати російську територію з ATACMS та інших видів зброї американського виробництва.

Заборона на використання зброї по російській території перешкоджає зусиллям України зупинити нещодавнє вторгнення Москви на північний схід Харківської області.

Аналітик Інституту вивчення війни Джордж Баррос вказує, що США могли б негайно змінити бойову обстановку на Харківському напрямку, якби білий дім зняв цю заборону.

Москві перекидати війська і зброю на цей фронт набагато зручніше ефективніше, ніж в інших регіонах. Російським військам на сході доводиться розосереджуватися і маскувати позиції за лінією фронту.

«Українці не можуть вступити з ними в бій, поки вони не перетнуть міжнародний кордон», – підкреслив експерт.

Останні новини