Субота, 19 Квітня, 2025

Україна відстає в озброєнні від Росії навіть у 2024 році

Важливі новини

Раритет із 90-х: у Києві помітили рідкісний шестидверний лімузин Volvo

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

У Києві сфотографували раритетний варіант Volvo 940 1992 року в кузові лімузин. Таких автомобілів випустили лише 550. Світлини авто опублікували на сторінці t.o.p.c.a.r.s_ua в Instagram.

Лімузини Volvo 940 виготовляли у шведському ательє Nilsson. Автомобіль подовжували приблизно на метр, причому додавали третю пару дверей.

У салоні встановлено три ряди сидінь, а в оздобленні використана шкіра. Зазвичай лімузини Volvo комплектували телевізором, телефоном та мінібаром.

Під капотом Volvo 940 Nilsson встановлено 2,3-літровий бензиновий двигун. У різні роки його пропонували у версіях потужністю від 118 до 170 сил.

Стан цього Volvo 940 Nilsson залишає бажати кращого. Його лакофарбове покриття місцями потріскалося та облізло і видно подряпини на кузові.

Справа в тім, що автомобіль досить активно експлуатували не за призначенням. Кілька років тому саме цей лімузин Volvo бачили на ринку в Броварах. Продавці використовували його для підвозу продуктів до своїх торгових точок.

Інститут національної пам’яті планує ексгумацію жертв Волинської трагедії

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

Поляків закликають за можливості дати більш конкретну інформацію, де шукати останки їхніх предків. А також запрошують долучитися до цього процесу в статусі спостерігачів.

Але одразу наголошують, що «оперативність реалізації пошукових робіт залежатиме від наявних ресурсів», оскільки кількість спеціалістів обмежена і вони задіяні в пошуках та ексгумації жертв війни.

Нагадаємо, що поляки останнім часом знову стали дедалі частіше говорити про необхідність ексгумації жертв Волинської трагедії та, за даними ЗМІ, навіть були готові використати цю тему в переговорах про вступ України до ЄС.

Кабмін закуповує нове обладнання та розширює доступ до лікування розсіяного склерозу

Уряд України прийняв важливі зміни у сфері охорони здоров’я, що покращують доступ громадян до сучасних медичних технологій та лікування. Кабінет Міністрів включив магнітно-резонансні томографи (МРТ) до переліку медичних виробів, які закуповуються за державний кошт. Ця новина була озвучена постійним представником уряду у Верховній Раді Тарасом Мельничуком, повідомляє УНН. Зміни торкнулися переліку лікарських засобів та медичних […]

The post Кабмін закуповує нове обладнання та розширює доступ до лікування розсіяного склерозу first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Російські війська просунулися на кількох напрямках у Донецькій та Харківській областях

Верховна Рада України зробила значний крок у напрямку вдосконалення військового законодавства, ухваливши в першому читанні законопроєкт, який стосується питань самовільного залишення військових частин та дезертирства в умовах дії воєнного стану. Цей документ спрямований на внесення змін до чинного законодавства з метою пом'якшення наслідків для військовослужбовців, які приймають рішення повернутися до виконання своїх обов'язків.

Під Покровськом триває спроба обійти його з півдня, росіяни просунулися в Жовтому та сусідніх населених пунктах, а також на кількох ділянках аж до Курахівського напрямку.

Є просування в самому Кураховому, зберігається сіра зона в центрі міста, вказано контроль РФ над двома будівлями в оточенні ЗСУ. Південніше є просування в «кишені».

На півдні Донецької області росіяни знову просунулися в бік Розливу – до траси на Курахове, що йде із заходу. Тут близько тижня просування у росіян не було.

Трохи західніше армія РФ знову просунулася до траси на Велику Новосілку з боку Богатиря. Про важливість цієї ділянки ми писали тут.

На півночі, у Харківській області, росіяни просунулися в Кругляківці на південь, а також розширили свій плацдарм на лівому березі річки Оскіл північніше Дворічної.

Лікарі б’ють на сполох: Ozempic пов’язують із втратою зору

Медики дедалі частіше фіксують випадки втрати зору серед пацієнтів, які приймають популярний препарат Ozempic. Цей лікарський засіб використовують для лікування цукрового діабету другого типу, а також для боротьби із зайвою вагою. Як пише Mail Online, вже відомо про кілька досліджень, автори яких пов’язують ін’єкції із серйозними побічними явищами. Зокрема, мова про запалення та блокування кровотік до […]

The post Лікарі б’ють на сполох: Ozempic пов’язують із втратою зору first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Україна стикається зі складнощами у сфері озброєння, що становить серйозну загрозу для її обороноздатності та безпеки. Згідно з даними, наданими Foreign Policy, Україна і надалі відстає від Росії за обсягом озброєння, включаючи артилерію, протягом усього 2024 року. Ця ситуація є наслідком низки обставин, включаючи недостатнє фінансування та технічні обмеження. Навіть після отримання фінансової допомоги, більша частина необхідної зброї не буде доставлена на передову, через затримки у відновленні американських запасів та технічні проблеми у виробництві снарядів.

За словами представника Конгресу США, Збройні сили України переважно вимушені зосередитися на обороні, збільшуючи оборонні спроможності та зміцнюючи оборонні лінії. На жаль, навіть отримавши обіцяну допомогу, Україна має обмежені можливості для проведення наступальних операцій протягом поточного року.

Наявність лише обмеженої кількості боєприпасів і технічні проблеми з їхнім виробництвом ставлять під загрозу можливість українських військових здійснювати ефективні оборонні дії. Україна продовжить копати оборонні окопи та зміцнювати свої оборонні позиції, проте ці заходи можуть виявитися недостатніми у зустрічі з російською військовою машинерією.

У цей час Росія продовжує збільшувати обсяги виробництва снарядів, що може виявитися загрозою для стабільності та безпеки в регіоні. Відсутність необхідних ресурсів та технічних можливостей для України може посилити її залежність від партнерів та подальше погіршення безпекової ситуації в регіоні.

Україна стикається зі значними викликами у сфері озброєння, що може серйозно підірвати її обороноздатність та загрожувати національній безпеці. Незважаючи на спроби залучити допомогу від зарубіжних партнерів, країна має обмежені можливості отримати необхідну зброю та боєприпаси, що ускладнює проведення ефективної оборони. Технічні та фінансові обмеження перешкоджають Україні в розвитку власних військових потужностей та зміцненні оборонної лінії.

Ситуація стає ще більш загостреною через активні зусилля Росії у збільшенні виробництва та посиленні своїх військових можливостей. Україні важливо продовжувати співпрацю зі своїми партнерами в інтернаціональній спільноті для отримання необхідної підтримки та допомоги в укріпленні оборони та забезпеченні безпеки.

Для забезпечення стабільності та безпеки в регіоні важливо, щоб Україна продовжувала працювати над удосконаленням своїх оборонних здібностей, шукала можливості для розвитку власного військово-промислового комплексу та підтримувала партнерські відносини з країнами, що поділяють її цінності та цілі в гарантуванні безпеки та суверенітету.

Останні новини