Середа, 23 Липня, 2025

Україна завершує розробку далекобійної ракети-дрона «Трембіта»

Важливі новини

Віра Брежнєва знайшла нове кохання

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

Як стало відомо від блогера-пліткаря Богдана Беспалова, Віра зараз перебуває у стосунках з багатим чоловіком. За його інформацією, нещодавно виконавицю помітили на концерті “Океану Ельзи” в Палаці спорту в Києві в компанії її нового обранця. Беспалов також зазначив, що Брежнєва вже переїхала до квартири свого нового партнера, і вони живуть разом.

Співачка неодноразово публікувала в соцмережах фотографії з великими букетами, які, за її словами, дарує їй новий бойфренд. Блогер вважає, що пара наразі насолоджується “букетним періодом” – часом закоханості, коли все виглядає особливо романтично.

Поки що мало відомо про нового партнера Віри. За словами Беспалова, чоловік є досить заможним і має численні зв’язки як у політиці, так і у шоу-бізнесі. Проте деталі його професійної діяльності залишаються невідомими.

Віра Брежнєва та Костянтин Меладзе одружилися в Італії 23 жовтня 2015 року. Пара неодноразово зазнавала чуток про проблеми в стосунках, а сама Віра вперше натякнула на можливе розлучення ще у 2020 році. Пізніше з’явилися інформації про різні політичні погляди подружжя, що могло стати причиною їхнього розриву.

Зараз артистка має можливість почати новий етап у житті, і фанати сподіваються на її щастя в нових стосунках.

Українські війська стикаються з проблемами ефективної комунікації на фронті, повідомляє The New York Times

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

«Ефективна комунікація також стала проблемою для України. Коли підрозділи з різних бригад відправляють на допомогу, щоб заповнити проломи на фронті, може статися збій», – пише NYT.

У виданні наводять слова молодшого сержанта ЗСУ, який керує дронами, – мовляв, коли він використовує тепловізор для того, щоб зафіксувати рух російських солдатів, побачити форму або знаки розрізнення військових він не може, і тому він повинен звернутися до свого керівника, щоб не допустити удару по військах ЗСУ, а тому, зі свого боку, потрібно зв’язатися з командиром іншого батальйону, щоб дізнатися, чи немає на певній локації солдатів ЗСУ. «Необхідний для отримання зворотного зв’язку час – «це не та розкіш, яку військові можуть собі дозволити», – підкреслюють у New York Times.

Через знищення і скорочення тилових служб, в Україні істотно постраждала координація, фортифікація і тилове забезпечення, сильно просіла взаємодія між родами військ. І через це на фронті починають «сипатися» цілі напрямки, а відсутність молодшого командного складу призводить до черепних проблем.

Кияни вимагають від КМДА закупити ліки для пацієнтів зі СМА: петиція набирає обертів

Київська міська державна адміністрація відмовилася закуповувати препарат “Еврісді” для пацієнтів зі спінальною м’язовою атрофією (СМА), хоча це передбачено міською програмою охорони здоров’я на 2024-2025 роки. Через це жителі столиці подали петицію з вимогою забезпечити пацієнтів життєво необхідними ліками. Дорослі пацієнти та батьки дітей, хворих на рідкісне генетичне захворювання заявили, що Київська міська державна адміністрація відмовилася […]

The post Кияни вимагають від КМДА закупити ліки для пацієнтів зі СМА: петиція набирає обертів first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Якими можуть бути наслідки ударів по російських радіолокаційних станціях раннього попередження

Протягом останнього тижня українські безпілотники знову відіграли важливу роль у забезпеченні безпеки нації, завдаючи ударів по двох російських радіолокаційних станціях раннього попередження про ядерний удар «Воронеж-М». Ці стратегічно розташовані станції, знаходяться в Армавірі (Краснодарський край) та Орську (Оренбурзька область), відіграють ключову роль у російській системі відбиття ядерного нападу. Акція безпілотників має величезне значення для стратегічної безпеки України та регіону, демонструючи високу ефективність та відданість національних військових сил.

Згідно з військовою доктриною РФ, напад на об’єкти ядерного стримування може стати приводом для нанесення ядерного удару з боку Росії.

Поки що ні Україна, ні РФ офіційно ці удари не коментувала. Якщо не брати до уваги заяву сенатора Дмитра Рогозіна, який звинуватив США в причетності до атаки і заявив, що американці «дадуть відповідь по повній».

Що це означає?

З приводу суто військової доцільності нанесення ударів по цих станціях експертами висловлюються різні думки.

Частина вважає, що доцільність є, оскільки станції використовувалися росіянами для відстеження запуску ракет з України. Інші кажуть, що для цих цілей вони навряд чи застосовувалися. До того ж невідомий результат атаки – виведені радари з ладу чи ні.

Але у цих ударів можуть бути і політичні резони та наслідки.

Не виключено, що таким чином Україна намагається показати Заходу, що боятися ядерних загроз Росії не слід, оскільки вона не може захистити навіть свої системи ядерного стримування. А тому можна бити західною зброєю по російській території, збивати російські ракети системами ППО НАТО і вводити війська в Україну.

Хоча, насправді, наслідки цих ударів можуть рівно зворотні, різко посиливши побоювання Заходу з приводу загрози ядерної війни і давши додаткові аргументи тим, хто, наприклад, виступає проти згоди на удари західними ракетами по РФ.

Якою буде реакція Росії? Російська влада поки що на удари по станціях ніяк офіційно не реагувала. Можливо, поки визначаються з публічною і непублічною реакцією. І спробує використати ситуацію у своїх інтересах, тим чи іншим чином «посиливши» сигнал Заходу про те, що «ситуація на межі».

Але, в будь-якому разі, удари по об’єктах ядерних сил РФ – це потужний пас російській «партії війни», яка вже давно вимагає перейти від словесних погроз на адресу Заходу до прямих дій або до виставлення йому ультиматуму із загрозою застосування ядерної зброї.

Не факт, що конкретно ці удари стануть приводом до таких дій або ультиматуму, але вони посилюють позиції тих сил у Москві, які виступають за радикалізацію конфлікту із Заходом.

І це ж загалом вписується в загальну стратегію умовної глобальної «партії війни» для переведення її на новий рівень ескалації з, можливо, вже прямим зіткненням Заходу і РФ.

На Київщині виявлено уламки дрона “Гербера”

У Київській області, після чергового обстрілу, місцеві мешканці в одному з районів знайшли уламки ворожого безпілотного літального апарата “Гербера”. Подія сталася у мирному населеному пункті, куди російські сили спрямували свої дрони-камікадзе. Як повідомили у Мобільному рятувальному центрі швидкого реагування ДСНС, мешканці помітили залишки дрона та відразу повідомили відповідні служби. Сапери оперативно прибули на місце та […]

The post На Київщині виявлено уламки дрона “Гербера” first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Українські конструктори активно працюють над створенням нової далекобійної ракети-дрона під назвою «Трембіта», яка може вражати ціль на великих відстанях, зокрема й у глибині території Росії. Згідно інформації, яку надає The Telegraph , завершення розробки цієї технології займе ще близько року.

При цьому видання зазначає, що «Трембіта» не буде такою точною, потужною і не матиме такої проникаючої сили, як ATACMS, Storm Shadow або SCALP.

Тому, хоча її і розробляють, щоб не залежати в далекобійності від поставок західних ракет, вражати аналогічні цілі вона не зможе. Залп «Трембіт» зможе успішно вразити, наприклад, велике виробництво. Але не підземний бункер. Зате вона буде істотно дешевшою. ATACMS коштує понад мільйон доларів.

А поки триває розробка далекобійної версії «Трембіти», Україна готується розпочати масове виробництво її базової моделі, що б’є на 150 км із 20-кілограмовою боєголовкою і невеликою вартістю близько 10 тис. дол.

The post Україна завершує розробку далекобійної ракети-дрона «Трембіта» first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини