Вівторок, 15 Липня, 2025

Українці купують більше велосипедів: нові дані митниці

Важливі новини

НАБУ підозрює посадовців “Спецтехноекспорту” у розкраданні 3,78 млн євро

Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомили про підозру п’ятьом особам, серед яких — колишній очільник державної компанії “Спецтехноекспорт” Павло Барбул, його ексзаступник Антон Воронін, а також Євген Сінгаєвський, Олексій Барбул і Віктор Маркелов. За даними слідства, у період із 2016 по 2019 роки ця група осіб організувала схему заволодіння коштами державних оборонних підприємств […]

Що робити якщо ваша дитина стала жертвою булінгу

Система моніторингу та реагування на погодні явища включає:

Загалом у 2024 році поліція склала 219 протоколів за булінг в освіті. Незважаючи на це, загальна кількість випадків булінгу знизилася порівняно з періодом до початку повномасштабної війни. Сьогодні, за даними Українського інституту дослідження екстремізму, 40% дитячих самогубств відбуваються через цькування.

Судова система також покращила свою роботу: від початку року вже винесено 160 рішень по справах про булінг, що складає 73% від усіх протоколів, складених у 2024 році. Для порівняння, в попередні роки цей показник становив лише 60%. Це свідчить про значну роботу суддів і правоохоронців у боротьбі з булінгом в освітніх закладах.

Одним з характерних аспектів цьогорічних справ є те, що майже кожне шосте правопорушення вчинено групою осіб або ж є повторним випадком булінгу. В Україні активно працює нова система звернень, яка включає кнопку для анонімних повідомлень, що дозволяє батькам і дітям повідомляти про випадки цькування. З моменту запуску кнопки в жовтні вже було подано 85 анонімних повідомлень.

Крім того, за даними Міністерства освіти та науки України, 80% заяв про булінг подають батьки дітей, а лише 20% – самі учні. Заявки на боротьбу з булінгом подаються переважно з Києва, Одещини та Львівщини.

За булінг правопорушники можуть отримати штрафи від 850 до 3400 грн. Освітня омбудсменка Надія Лещик вважає, що підвищення штрафів до 10 тис. грн може зробити цей інструмент більш дієвим. Однак варто зазначити, що адміністративну відповідальність несуть лише підлітки старші за 16 років. Молодші за цей вік діти не несуть особистої відповідальності, а за їхні вчинки відповідають батьки.

Як діяти, якщо ваша дитина стала жертвою булінгу

Потрібно негайно звертатися до керівництва навчального закладу або поліції. Також важливо, щоб батьки були уважні до змін у поведінці та самопочутті дитини. Заклади освіти несуть відповідальність за ненадання належної інформації про інциденти булінгу. За це їм можуть призначити штрафи або ж направити їх на виправні роботи.

Свято 7 липня: що відзначають сьогодні в Україні та світі

Сьогоднішній день, 7 липня, багатий на святкові події — як церковні, так і народні, державні та навіть міжнародні. Він поєднує християнське вшанування українських святих, професійне свято екологів, а також колоритні традиції Івана Купала, які зберігаються у пам’яті поколінь. Яке сьогодні свято в Україні В Україні 7 липня офіційно відзначають День працівників природно-заповідної справи. Це професійне […]

У голови апеляційного суду Львова під час обшуку знайшли понад 270 тис. доларів

Голова Західного апеляційного господарського суду Максим Желік потрапив у центр уваги слідчих органів після того, як у нього вдома виявили понад 271 тисячу доларів готівкою. Про це стало відомо з матеріалів справи, пов’язаної зі суддею Господарського суду Львівської області Василем Артимовичем, ексголовою цього ж суду Михайлом Юркевичем та колишнім керівником ЗАГС Богданом Плотніцьким. За даними […]

The post У голови апеляційного суду Львова під час обшуку знайшли понад 270 тис. доларів first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

В Києві ресторан відмовив у обслуговуванні військовому

У неділю, 12 січня, в Оболонському районі Києва розгорівся скандал через відмову в обслуговуванні українського військовослужбовця в ресторані Noice. За словами охорони закладу, таку вказівку дав власник ресторану. Військовий, який повідомив про інцидент, розповів, що ввечері зайшов до ресторану, аби випити кави, однак на вході його зупинила охорона. Працівник закладу підтвердив, що керівництво заборонило обслуговувати […]

The post В Києві ресторан відмовив у обслуговуванні військовому first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

У перші п’ять місяців 2025 року в Україну імпортували 223,4 тисячі велосипедів, що на 20% більше, ніж за аналогічний період минулого року. Такі дані оприлюднила Державна митна служба.

Загальна вартість ввезених велосипедів склала майже 12 мільйонів доларів США. Водночас бюджет країни отримав понад 158 мільйонів гривень від митного оформлення цієї продукції.

У митній службі зазначають, що зростання імпорту пов’язане не лише з приходом теплої пори року, коли українці традиційно активніше купують велосипеди для прогулянок та подорожей. Воно також вказує на сталу популяризацію двоколісного транспорту як повсякденного засобу пересування у містах.

Цікаво, що абсолютна більшість імпортованих велосипедів — 98,7% — походить з Китаю. Це свідчить про домінування китайських виробників на українському ринку, а також про стабільні логістичні зв’язки з цією країною.

Останні новини