Середа, 23 Липня, 2025

Українців просять заощаджувати електроенергію через підвищення її споживання

Важливі новини

У Чорнобильській зоні почали будувати фортифікації

На території Чорнобильської зони відчуження розпочалося будівництво фортифікаційних споруд із матеріалів, що знаходяться всередині зони. Про це повідомила радіобіологиня та координаторка проєктів з гуманітарного розмінування Міністерства економіки України Олена Паренюк. За її словами, використання місцевих матеріалів стало вимушеним кроком через потребу забезпечення безпеки Сил оборони. Попри присутність радіонуклідів у будівельних матеріалах, будівництво триває. “Чи можемо […]

Не демобілізація, але звільнення: хто може покинути ЗСУ в 2025 році

Попри те, що демобілізація в Україні офіційно не проводиться до завершення воєнного стану, деякі військовослужбовці — як мобілізовані, так і контрактники — можуть звільнитися на підставі чинного законодавства. УНІАН дізнався у юриста, у яких випадках це можливо. Як пояснив адвокат Сергій Ланкін з об’єднання “Глоба і Глоба”, поняття “демобілізація” в українському законодавстві стосується, зокрема, звільнення […]

Київ уникнув дефолту – кредитори погодилися на суттєву знижку

Переговори велися з кількома великими інвестиційними фондами та фінансовими установами. В результаті було досягнуто компромісу, який передбачає певні поступки з боку кредиторів щодо умов обслуговування українського боргу.

Фонди, які інвестували в українські боргові зобов’язання, погодилися зробити Україні «знижку в розмірі 37%» від початкової суми кредиту – $23,3 млрд.

«У результаті кредитори недоотримують $8,67 млрд», – повідомляє Berliner Zeitung.

Український міністр фінансів Сергій Марченко заявив також, що завдяки угоді щодо зниження відсотка і продовження термінів за наступні три роки Київ заощадить $11,4 млрд.

Економісти, які вивчають вплив державних боргів на розвиток економіки, однак зазначають, що угода виявилася «порівняно скромною». Фредерік Муссо з Інституту Окленда (США) порівнює угоду «з краплею на розпеченому камені», адже «навіть із цією угодою Україна залишається економікою з третьою за величиною заборгованістю перед МВФ». У коментарі для берлінського видання він вказує, що $8,67 млрд – це «дрібниця» порівняно із сукупним боргом у $143 млрд.

Хоча через угоду український уряд уникнув банкрутства, «але для населення це що завгодно, але не гарна новина», – продовжує Муссо. Він вказує, що такі угоди завжди супроводжуються вимогами «структурної перебудови, яка включає в себе безліч дорогих заходів для українців». Серед очевидних заходів Муссо називає скорочення субсидій на газ і електроенергію для населення, пенсійну реформу, приватизацію аграрних земель і державних підприємств.

Цього разу до цього списку додасться і підвищення податків для населення, «ніби втрати важливих суспільних благ і систем соціального забезпечення було недостатньо», – коментує Муссо.

Ситуація для населення «катастрофічна». Berliner Zeitung нагадує, що Україні не вдалося досягти своєї мети на переговорах, замість знижки в 60%, якої вимагав Київ, кредитори погодилися лише на 37%. Кредитори обґрунтували свою згоду на знижку для України тим, що розраховують «мати можливість сприяти майбутньому відновленню країни на благо українського народу».

У Черкаській області знищено 10 ворожих дронів: є пошкодження, але постраждалих немає

У ніч на 6 січня російські війська здійснили масовану атаку дронами на Черкаську область. Завдяки злагодженій роботі Сил протиповітряної оборони України було збито 10 ворожих безпілотників. Про це повідомив голова Черкаської обласної військової адміністрації Ігор Табурець у Telegram. “Ніч в області минула із затяжною тривогою. Наші оборонці відбивали чергові ворожі атаки з повітря. За попередніми даними, в […]

The post У Черкаській області знищено 10 ворожих дронів: є пошкодження, але постраждалих немає first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Цукор може бути причиною біполярного розладу

Цукор — продукт, який з дитинства асоціюється з приємним смаком і швидким задоволенням. Але саме він, як стверджують вчені, є однією з найпідступніших причин не лише зайвої ваги, а й серйозних психічних розладів. Фахівці з Колорадського університету встановили прямий зв’язок між надмірним споживанням цукру, зокрема фруктози, і розвитком ряду поведінкових і афективних порушень — від […]

Згідно з даними “Укренерго”, попри зростання споживання електроенергії в Україні, енергосистема стабільно функціонує, і на сьогоднішній день відключень світла не очікується. Проте експерти наголошують на важливості відповідального споживання, особливо у пікові години, щоб підтримати стабільність системи.

Причини зростання споживання

Станом на ранок 23 грудня 2024 року рівень споживання електроенергії в Україні зріс на 2,5% порівняно з тим самим часом у п’ятницю, 20 грудня. Це зростання стало наслідком кількох факторів:

  • Початок робочого тижня, що традиційно супроводжується збільшенням активності підприємств і офісів.
  • Хмарна погода та зниження температури, які спричинили більшу потребу у використанні електроприладів для освітлення та обігріву.

Попри це, енергосистема продовжує демонструвати стабільну роботу, оскільки оперативно відновлюються пошкоджені об’єкти. Наприклад, 21 грудня енергетики змогли повернути електропостачання для понад 88 тисяч споживачів, які залишалися без світла через обстріли.

Як підтримати стабільність енергосистеми

Для зменшення навантаження на енергосистему інтегрується імпорт електроенергії з сусідніх країн. Україна отримує електроенергію з Польщі, Румунії, Словаччини, Угорщини та Молдови. На 23 грудня обсяг імпорту становив 9 259 МВт·год, а максимальна потужність імпорту в певні години досягала 1 042 МВт. Очікується, що в найближчі дні цей обсяг збільшиться до 11 015 МВт·год.

З огляду на поточний стан енергосистеми, експерти закликають українців ощадливо використовувати електроенергію, особливо у пікові години з 8:00 до 20:00. Простий підхід до зменшення навантаження може полегшити роботу енергосистеми та зменшити ризики перебоїв з електропостачанням.

Рекомендації для споживачів:

  1. Не вмикайте кілька потужних електроприладів одночасно.
  2. Використовуйте енергоощадні лампи та побутову техніку.
  3. Уникайте залишення електроприладів у режимі очікування.
  4. Вимикайте освітлення в непотрібних місцях.

Завдяки імпорту електроенергії та раціональному розподілу енергоресурсів, енергосистема здатна справлятися з підвищеним навантаженням. Це дозволяє уникати відключень світла і забезпечувати стабільне енергопостачання для мільйонів українців.

The post Українців просять заощаджувати електроенергію через підвищення її споживання first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини