Середа, 23 Липня, 2025

Українська розвідка розкрила плани РФ щодо війни в Україні

Важливі новини

Менше 100 калорій: топ продуктів для тих, хто хоче схуднути

Схуднення не обов’язково має асоціюватися з суворими дієтами та постійним відчуттям голоду. Насправді, ключ до здорової фігури часто криється в правильному виборі продуктів. Існує багато корисної їжі, яку можна вживати у великій кількості без шкоди для талії — головне, щоб вона була низькокалорійною. До таких продуктів належать овочі та фрукти з енергетичною цінністю до 100 […]

Курс гривні продовжує знижуватися: експерти оцінюють ситуацію

Верховна Рада України зробила значний крок у напрямку вдосконалення військового законодавства, ухваливши в першому читанні законопроєкт, який стосується питань самовільного залишення військових частин та дезертирства в умовах дії воєнного стану. Цей документ спрямований на внесення змін до чинного законодавства з метою пом'якшення наслідків для військовослужбовців, які приймають рішення повернутися до виконання своїх обов'язків.

Нацбанк України дає безготівковому курсу долара активно зростати третій день поспіль. Не встиг він учора підняти свій офіційний курс гривня/долара на новий максимум у 41,5035 грн/$, як сьогодні цей рекорд знову був побитий і на завтра, 28 листопада, офіціал встановлено на рівні 41,6010 грн/$.

З кроком у 10 копійок і вище девальвація офіційного курсу фіксується нечасто, і цей тиждень саме такий:

– 25 листопада – 41,3193 грн/$;

– 26 листопада – 41,4387 грн/$;

– 27 листопада – 41,5035 грн/$;

– 28 листопада – 41,6010 грн/$.

Зазвичай після помітного подорожчання долара, НБУ відкочував його назад, дотримувався курсового руху в дві сторони, чого зараз не відбувається. Безготівковий ринок рухається тільки вгору.

У вівторок міжбанк закрився на 41,595 грн/$, а сьогодні, 27 листопада, стартував угодою по 41,55 грн/$. Утім невелике зміцнення гривні виявилося швидкоплинним, і за перші півгодини котирування підскочило до 41,60 грн/$, а потім і до 41,6215 грн/$. Опівдні долар продавали по 41,64 і за цим цінником було укладено багато угод. Після обіду міжбанк ненадовго відходив на 41,6375, але до закриття торгів все ж зафіксувався на 41,64 грн/$.

Якщо вчора девальвація гривні відбувалася на середньому обсязі торгів, то зараз він помітно зріс, одразу на 38% – з $200,2 млн до $275,6 млн. Скарбники вважають, що Нацбанк сьогодні продав зі своїх золотовалютних резервів понад $200 млн.

«Ми бачимо реальне зростання попиту на долар. Як із суто календарних причин (напередодні Дня Подяки в США, де завтра буде вихідний і не працюватимуть банки), так і з психологічних. Наші компанії бачать подорожчання валюти і хочуть швидше її придбати про запас, здійснити проплати за імпортними контрактами. При цьому експортери, які помітили девальвацію, не дуже поспішають розлучатися зі своєю валютною виручкою – потроху притримують долар, щоб продати його пізніше і вигідніше. Ринок відчув тренд на девальвацію гривні, який прогнозували наприкінці 2024 року. Особливо в ньому переконалися після заяви Кабміну про отримання від Світового банку $4,8 млрд, зрозуміло, що уряд захоче його конвертувати за вигіднішим курсом», – розповів “Стране” директор казначейства одного із системних банків.

На чорному ринку сьогоднішній день починався купівлею/продажем долара в рамках 41,50-41,70 грн/$, а закінчився на 41,7250-41,7830 грн/$.

У банків готівкові курси в касах переступили 42-гу позначку. Максимальна ціна продажу долара досягла 42,05 грн/$, її ставив МетаБанк, ще у двох структур (ТАСкомбанк і Абанка) було 42,0 грн/$. Середні ж курси купівлі/продажу становили 41,65-41,75 грн/$. Державні Приватбанк і Ощадбанк купували/продавали американську валюту по 41,20-41,80 грн/$ і 41,35-41,85 грн/$, відповідно.

Максимальні карткові курси продажу долара у банків вийшли на 42,17 грн/$ і 42,55 грн/$, їх виставили Райффайзен Банк і Акордбанк, відповідно. Середня купівля/продаж тут була в рамках 41,29-41,82 грн/$.

Фінансисти продовжують говорити про стабільний попит на інвалюту з боку населення. Сьогодні його підтвердив свіжий звіт Нацбанку щодо обсягів завезення банками до своїх кас готівкового долара: зафіксовано зростання на 29% у жовтні (до $1,68 млрд), а також на 81,4% (до $12,9 млрд) за 9 місяців 2024 року, якщо порівняти з аналогічним періодом 2023-го ($7,1 млрд), і одразу у 4,1 раза більше з довоєнного 2021-го ($3,2 млрд).

У Кривому Розі сталася стрілянина між чоловіком і ТЦК

Вчора, 14 липня у Тернівському районі Кривого Рогу сталася стрілянина, у якій постраждали троє осіб. Інцидент трапився під час перевірки документів у місцевого жителя правоохоронцями та представниками територіального центру комплектування (ТЦК). За офіційною версією поліції, під час так званого “відпрацювання району” було зупинено 51-річного чоловіка. Він, замість того щоб пред’явити документи, почав чинити опір — […]

Українські військові звинувачують командування в необдуманих діях через великі втрати під Куп’янськом

Українські військові повідомляють про серйозні втрати, спричинені штурмом під Куп'янськом. Вони звинувачують командування в необдуманих діях під час штурму, неправильному плануванні та передачі оперативної інформації, а також у недооцінці сил і ресурсів Збройних Сил Російської Федерації (ЗС РФ). Ця подія стала важливим випробуванням для українських військ, яке відображає наскільки важливою є не лише мобілізація, але й правильна стратегія та координація дій. Урядові військові керівники вже аналізують причини провалу і вживають заходів для усунення подібних ситуацій у майбутньому.

Ця ситуація викликає занепокоєння як серед військових, так і серед громадськості, оскільки піднімає питання про ефективність військового керівництва та безпеку військовослужбовців.

Боєць Олег Ткаченко пише, що роті бійців наказали штурмувати село Іванівка, але замість заявлених у розвідданих 10-15 російських солдатів без бронетехніки в н. п. перебувало близько 150 солдатів ЗС РФ, 2 БМП і танк. Обіцяного РЕБ не було, в небі повна перевага дронів противника. Як наслідок: майже відразу загинули 5 бійців, частина з яких саме через скидання боєприпасів БПЛА. 11 поранено.

Під постійним вогнем, без укріплень ті, хто вижив, забрали тіла загиблих, але евакуювали їх лише на 4 добу після дзвінків до вищого керівництва та розголосу зазначеної ситуації.

А ми зазначимо, що Банкова приховує реальну кількість втрат ЗСУ після провалу на харківському напрямку. За підрахунками незалежних експертів, втрати ЗСУ склали понад 4 000 загиблими та понад 10 000 поранених.

Трагедія в Нікополі: розкрито попередню причину вбивства заступника мера

У четвер, 8 лютого, у місті Нікополь на Дніпропетровщині стався трагічний інцидент, що став об'єктом уваги правоохоронних органів. Невідомі особи відкрили вогонь по автомобілю, у якому перебував заступник міського голови, внаслідок чого чоловік загинув на місці. Загиблий, Віталій Журавльов, також відомий як член партії “Батьківщина”, був заступником мера Нікополя з вересня 2021 року. Раніше він активно займався боротьбою з організованою злочинністю. Офіс генерального прокурора розпочав досудове розслідування за фактом умисного вбивства, а зловмисникам загрожує покарання у вигляді позбавлення волі. Зазначено, що можливою причиною вбивства став тривалий конфлікт із місцевим угрупуванням. Інцидент у Нікополі – лише один із численних випадків, які свідчать про загрозу громадського порядку в Україні.

• Трагічний інцидент у Нікополі, де заступника мера Віталія Журавльова вбили, свідчить про загострення ситуації щодо безпеки в Україні.

• Загиблий Віталій Журавльов, член партії "Батьківщина" та заступник мера, був відомою постаттю в міському середовищі та активно боровся з організованою злочинністю.

• Правоохоронні органи розпочали досудове розслідування, класифікуючи подію як умисне вбивство згідно зі статтею 115 Кримінального кодексу України.

• Зловмисникам загрожує серйозне покарання у вигляді позбавлення волі від семи до 15 років за ґратами.

• Цей інцидент, а також інші злочини в Україні, викликають занепокоєння щодо стану громадської безпеки та вимагають негайного реагування влади.

• Невиключено, що причиною злочину могли стати особисті амбіції чи політичні конфлікти, що вимагає подальшого розслідування та з'ясування всіх обставин події.

Російська Федерація планує вирішити «українське питання» до 2026 року, оскільки затягування війни на 5-10 років означатиме втрату шансів наздогнати США та Китай. Про це заявив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Вадим Скібіцький під час круглого столу «Нові контури європейської безпеки».

За його словами, Росія розглядає 15 можливих сценаріїв військових конфліктів до 2045 року, і шість із них стосуються північної Європи. Особливу увагу Москва приділяє країнам Балтії та Польщі, де передбачено чотири ймовірні варіанти розгортання бойових дій. Польща, за оцінками ГУР, розуміє реальність цієї загрози й активно готується до можливого конфлікту.

Москва розробила геополітичний прогноз на період 2026-2035 років, у якому визначено, що війна в Україні повинна завершитися до 2026-го. Головна причина такої терміновості – економічний та технологічний розрив із США і Китаєм. Кремль усвідомлює, що тривала війна виснажує російську економіку, і в разі її продовження протягом наступних 5-10 років РФ втратить можливість стати рівноправним геополітичним гравцем.

Водночас Україна відіграє ключову роль у нових підходах до організації європейської системи безпеки. Від результату війни залежить майбутній баланс сил у регіоні та можливі зміни в міжнародній політиці щодо стримування Росії.

Останнім часом відбулися кілька раундів переговорів між Україною, Росією та США, на яких обговорювалося питання тимчасового припинення вогню. Вашингтон заявляє про «значний прогрес» у цих переговорах, однак остаточних домовленостей ще немає.

Раніше Київ погодився на припинення бойових дій у Чорному морі та уклав угоду про «енергетичне перемир’я» з Росією. У відповідь Кремль вимагав часткового зняття санкцій із боку Заходу, що наразі залишається предметом дискусій.

Таким чином, Україна та її західні партнери стоять перед вибором: або змусити Росію прийняти невигідні для неї умови, або дозволити Кремлю нав’язати власний сценарій завершення війни.

The post Українська розвідка розкрила плани РФ щодо війни в Україні first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини