Вівторок, 22 Липня, 2025

Україну накриває хмара забрудненого повітря: де буде найгірша ситуація

Важливі новини

Як правильно оскаржити висновки військово-лікарської комісії в Україні

В Україні військовозобов’язані громадяни мають право оскаржити рішення військово-лікарської комісії (ВЛК) щодо своєї придатності до служби в армії, якщо є підстави для сумнівів у правильності висновків комісії. Причинами для оскарження можуть бути формальні помилки, невідповідність даних у медичних документах, зміни у переліку хвороб чи навіть розслідування проти членів ВЛК. Наразі термін проходження ВЛК для “обмежено […]

The post Як правильно оскаржити висновки військово-лікарської комісії в Україні first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Міністра енергетики Галущенка спіймали на відвертій брехні

Програма "Захист України" розроблена для учнів 10-11 класів і має на меті формування у підлітків комплексного розуміння питань національної безпеки, громадянської відповідальності та особистої готовності до дій у надзвичайних ситуаціях. Вона включає теоретичні та практичні компоненти, які охоплюють широкий спектр тем.

“Два дні тому на Південноукраїнській АЕС, судячи з усього від спеки, фізично згоріло два трансформатори струму. Це призвело до відключення одного з реакторів,” — розповів Харченко.

Аварія на Південноукраїнській АЕС призвела до відключення високовольтних ліній в мережі “Укренерго”, що, за словами Харченка, викликало серйозні перебої в постачанні електрики на лівому березі України.

“Через цю абсолютно технічну аварію лівий берег України – включно з Дніпром, Сумами й далі по переліку – останні два дні вкрай жорстко обмежений в постачанні електрики,” — пояснив він.

Однак, Міністр енергетики України Герман Галущенко спростував цю інформацію, назвавши її “фейком” і російським наративом.

“Центр протидії дезінформації вже висловив позицію, що це все є фейк, і найцікавіше, знаєте, що спочатку ця інформація з’явилася на російських каналах,” — заявив Галущенко у Верховній Раді.

Галущенко також зазначив, що ситуація з Південноукраїнською АЕС нібито є частиною російської інформаційної кампанії, і запевнив, що блок мережі продовжує працювати. “Питання в тому, для чого це робиться,” — додав він.

Ці заяви стали пусковим важілем для подальшого розслідування. Нардеп Ярослав Железняк відреагував на слова Галущенка, зловивши міністра на відвертій брехні. Железняк підкреслив, що інформація про технічні проблеми на Південноукраїнській АЕС підтверджується офіційними даними, отриманими після запиту.

“15 липня 2024 року на Південно-Українській атомній електростанції відбулася позаштатна подія в результаті якої були пошкоджені трансформатори струму, що призвело до руйнувань на ВРП 330. В результаті відключився перший енергоблок з навантаженням 1000 МВт, а також три лінії електропередач,” — йдеться у відповіді, отриманій від енергетичних служб. Ці події, за словами Железняка, також призвели до введення графіків аварійних відключень у Південно-Східному регіоні та збільшення часу відключення споживачів у центральних регіонах, включаючи Київ.

Железняк зазначив, що ситуація з відключеннями світла в столиці та інших містах підтверджує серйозність проблеми.

“Всі, хто був в Києві в ці дні, могли помітити, що електропостачання було обмежене навіть вночі,” — додав він.

Він також висловив сумнів у діях міністра Галущенка, ставлячи під питання його правдивість.

“Чому Галущенко публічно заперечив інформацію про аварії і звинуватив у цьому російське ІПСО?” — запитує Железняк, вказуючи на можливі корупційні або управлінські проблеми.

“Сподіваюся, що така брехня ще більше зменшить шанси на ухвалення корупційних законів у сфері атомної енергетики,” — підсумував він.

Перша заява нового головнокомандувача ЗСУ, генерала Сирського

Олександр Сирський, недавно призначений головнокомандувачем Збройних сил України (ЗСУ), вже висловив свою першу заяву, у якій визначив ключові принципи та завдання перед українською армією. Він підкреслив, що перед Україною стоять нові виклики, і лише постійне удосконалення методів ведення бойових дій дозволить досягти успіху. Сирський акцентував увагу на необхідності постійного розвитку і адаптації стратегій та тактик до змін на полі бою, а також на чіткому плануванні дій органів військового управління та раціональному розподілі ресурсів. Важливим чинником для успішної реалізації військових завдань Сирський вважає кваліфікацію особового складу. Він також підкреслив, що постійне удосконалення засобів і методів ведення бойових дій є ключем до успіху, а надійний тил — важливою складовою загального успіху у війні. Призначений на посаду головнокомандувача ЗСУ після звільнення з посади Валерія Залужного, Сирський вже показує свою визначеність та готовність до викликів, які стоять перед українською армією.

У висновку можна зазначити, що призначений на посаду головнокомандувача ЗСУ Олександр Сирський вже висловив свою першу заяву, де визначив ключові принципи та завдання перед українською армією. Він підкреслив важливість постійного удосконалення методів ведення бойових дій, а також необхідність розвитку та адаптації стратегій і тактик у зв'язку зі змінами на полі бою. Особливу увагу головнокомандувач ЗСУ приділив кваліфікації особового складу та необхідності надійного тила для загального успіху у війні. Призначення Сирського стало об'єктом гучних обговорень, але він вже виявляє свою готовність до важливих викликів, що стоять перед Збройними силами України.

Залужний погоджує політичні заяви з Єрмаком – джерело в ОП

Наше джерело в Офісі Президента повідомило, що політична активність колишнього головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного, який нині перебуває в Лондоні, не є самостійною. Зокрема, його публічні заяви та комунікаційні меседжі нібито погоджуються з головою ОП Андрієм Єрмаком, попри видимий дисонанс із офіційною лінією президента Зеленського. За словами джерела, йдеться про «візуальний поділ позицій», тоді як у […]

Зеленський підтвердив готовність до переговорів із Путіним у Туреччині

Президент Туреччини Реджеп Ердоган повідомив, що провів телефонні переговори з президентом України Володимиром Зеленським та російським диктатором Володимиром Путіним. Основною темою розмов стало можливе припинення війни та дипломатичне врегулювання конфлікту. За словами турецького лідера, бесіда з Путіним відбулася 11 травня. Обговорювалися, зокрема, питання припинення бойових дій. Наступного дня, 12 травня, відбулася телефонна розмова Ердогана із […]

Починаючи з 20 березня, низка українських регіонів може зіткнутися з різким погіршенням якості повітря. Причиною цього стане хмара забрудненого повітря, що надходить із Західної Європи. Очікується висока концентрація часток РМ2.5 – небезпечних мікрозабруднювачів, які можуть негативно впливати на здоров’я людей.

Які області постраждають найбільше

За даними погодного радара Ventusky, найбільше постраждає Житомирська область, де рівень часток РМ2.5 може сягати 579 одиниць – критично високого показника. Така концентрація забрудників може викликати загострення хронічних захворювань, проблеми з диханням, головний біль та загальне погіршення самопочуття навіть у здорових людей.

Інші області також опиняться під впливом цієї хмари, оскільки західний вітер поступово розноситиме забруднене повітря вглиб країни. Найгірша ситуація прогнозується у період з 20 по 22 березня. Починаючи з 23 березня, якість повітря має покращитися.

Чому частки РМ2.5 небезпечні

Частки РМ2.5 – це мікроскопічні забруднювачі, які виникають унаслідок:

  • промислових викидів;
  • роботи транспорту;
  • спалювання палива.

Через свої надзвичайно малі розміри вони легко проникають у легені та кров людини, що може спричинити проблеми з серцем, легенями та загальне погіршення самопочуття.

На рівень РМ2.5 впливають погодні умови:

  • вітер може розігнати забруднене повітря;
  • дощ допомагає очистити атмосферу, осаджуючи частки на землю.

Проте у найближчі дні очікується погода, яка сприятиме накопиченню забруднення, що може ускладнити ситуацію.

Як захиститися від забрудненого повітря

Фахівці рекомендують:

  • обмежити перебування на відкритому повітрі, особливо людям із хронічними хворобами;
  • уникати фізичних навантажень на вулиці;
  • закривати вікна в період найбільшого забруднення;
  • використовувати очищувачі або зволожувачі повітря в приміщеннях;
  • стежити за прогнозами якості повітря та за можливості уникати поїздок у регіони з високим рівнем забруднення.

Особливо вразливими до впливу забрудненого повітря є діти, люди похилого віку та ті, хто має захворювання дихальної і серцево-судинної системи. Тому варто вжити всіх можливих заходів, щоб убезпечити себе та своїх близьких.

The post Україну накриває хмара забрудненого повітря: де буде найгірша ситуація first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини