Вівторок, 22 Липня, 2025

В Україні за підсумками першого півріччя Китай лідер з імпорту, Польща з експорту

Важливі новини

Шеф-редактор телеканалу «Прямий» намагався виїхати з України за підробленими документами

Верховна Рада України зробила значний крок у напрямку вдосконалення військового законодавства, ухваливши в першому читанні законопроєкт, який стосується питань самовільного залишення військових частин та дезертирства в умовах дії воєнного стану. Цей документ спрямований на внесення змін до чинного законодавства з метою пом'якшення наслідків для військовослужбовців, які приймають рішення повернутися до виконання своїх обов'язків.

У публікації вказано не повне ім’я журналіста – Віктор М. ЗМІ припускають, що йдеться про Віктора Медведя, який з 2019 року працює шеф-редактором телеканалу «Прямий». Сам він цього не підтверджував.

У рішенні суду сказано, що журналіст через невстановлену особу оформив собі підроблені документи – посвідчення військовозобов’язаного та довідку військово-лікарської комісії про те, що він має вірусний гепатит у важкій формі.

Вранці 19 лютого 2024 року за цими документами він спробував виїхати до Польщі, але прикордонники вбачали в них порушення.

У суді шеф-редактор визнав свою провину та заплатив штраф 68 тис. гривень.

Власником телеканалу “Прямий” є екс-президент Петро Порошенко.

Кількість судових справ про самостійне батьківство різко зросло після початку повномасштабної війни

В Україні стрімко зросла кількість судових справ, у яких чоловіки намагаються офіційно встановити факт самостійного виховання неповнолітніх дітей. З початку повномасштабної війни таких справ стало у 67 разів більше. Про це свідчать дані «Опендатабота», на які посилається видання «Главком». Якщо з січня по травень 2022 року суди розглянули лише шість таких справ, то за аналогічний […]

Середня зарплата в центральних держорганах в 3,4 рази перевищує середній рівень по Україні

Міністерство фінансів України прийняло дані про середній рівень заробітної плати в державних органах, місцевих адміністраціях та органах судової влади за листопад 2024 року. Згідно зі статистикою, працівники центральних органів влади отримували в середньому 62 тисячі гривень на місяць. Це на 61% більше, ніж на початку року, коли зарплата держслужбовців у середньому складала 38,6 тисячі гривень. Загалом оплата […]

The post Середня зарплата в центральних держорганах в 3,4 рази перевищує середній рівень по Україні first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Трагедія в Гайсинському районі: загинули четверо, ще двоє травмовані

25 грудня на Вінниччині сталася трагічна дорожньо-транспортна пригода за участю двох автомобілів, внаслідок якої загинуло четверо людей, а ще двоє отримали серйозні травми. Аварія сталася вранці між селами Тарасівка та Чечелівка Гайсинського району. За інформацією Головного управління ДСНС України у Вінницькій області, зіткнулися два легкових автомобілі — Subaru та Geely. Рятувальникам довелося застосовувати спеціальне обладнання […]

The post Трагедія в Гайсинському районі: загинули четверо, ще двоє травмовані first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Польща більше не хоче допомагати Україні

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

Нагадаємо, раніше президент Польщі заявив, що Польща може передати винищувачі МіГ Україні, але тільки за умови, що Захід надасть країні альтернативні літаки для захисту.

Зеленський же сьогодні сказав, що домовився ще з колишнім генсеком НАТО Столтенбергом, щоб компенсувати Варшаві передані літаки, але Польща все одно відмовила.

«Ми дуже хотіли отримати МіГи від Польщі, але вони нам не могли передати, тому що у них не вистачало своїх. Тому ми домовилися з НАТО, що вони їм виділять поліцейську місію, як у наших балтійських друзів. Ми домовилися про це. І що після цього? Чи дала нам Польща літаки? Ні. Знайшлася інша причина? Так», – заявив Зеленський на пресконференції в Закарпатті.

Президент також дорікнув Варшаві, що вона не погодилася збивати російські ракети, що летять у бік Польщі, над Україною.

Нагадаємо, Україна також безуспішно просить Польщу передати їй зброю, яку та закуповує у Південної Кореї. Варшава відповідає, що купує її для себе.

Згідно з оприлюдненими даними, Китай посів позицію лідера серед країн-постачальників імпортованих товарів до України. Це свідчить про зростаючу роль китайської продукції на українському ринку та може вказувати на посилення економічних зв’язків між двома країнами.

Україна зафіксувала від’ємне сальдо зовнішньої торгівлі на рівні 13,7 мільярдів доларів США за перше півріччя 2024 року. Це означає, що обсяг ввезених товарів перевищив обсяг їхнього вивезення за кордон.

Україна експортувала товарів на 19,5 мільярдів доларів. Основні країни-покупці – Польща (2 млрд. дол.), Іспанія (1,6 млрд. дол.) і Китай (1,6 млрд. дол.).

Основна стаття експорту – продовольство (12,4 мільярда). Далі йдуть метали та мінеральна продукція.

Імпорт склав 33,2 млрд. доларів. Товари завозилися з Китаю (на 6,4 млрд. дол.), Польщі (3,7 млрд. дол.) і Німеччини (2,6 млрд. дол.).

Основні статті імпорту – машини, обладнання і транспорт (11,4 млрд. дол.), продукція хімічної промисловості (5,9 млрд. дол.), паливо (4,3 млрд. дол.).

Цікаво, що 14% імпорту не оподатковувалося. Податки на решту імпорту зросли на 10% порівняно з попереднім півріччям.

Останні новини