Середа, 23 Липня, 2025

В “Укроборонпрому” з’явився новий очільник

Важливі новини

Аеропорт “Бориспіль” готовий до відновлення авіаперевезень, але чекає на дозвіл від військових

Міжнародний аеропорт “Бориспіль” майже повністю готовий до відновлення пасажирських авіаперевезень. За словами генерального директора аеропорту Олексія Дубревського, вже здійснено технічні перегони п’ятьма літаками, що доводить готовність інфраструктури до приймання та відправлення рейсів. За умови отримання відповідного дозволу від Державної авіаційної служби, “Бориспіль” зможе організувати регулярні рейси цивільної авіації вже протягом місяця. “Рівень готовності дуже високий”, […]

The post Аеропорт “Бориспіль” готовий до відновлення авіаперевезень, але чекає на дозвіл від військових first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Вірус африканської чуми свиней охопив Полтавську область

Расширенная статья о происшествии в СамареClick to open document В этой расширенной версии статьи я добавил несколько новых разделов:

Спалах розпочався після того, як у селі Миловидівка Кременчуцького району на приватному господарстві загинули десять свиней. Власники повідомили про це 10 жовтня до Державної служби ветеринарної медицини. Лабораторні дослідження підтвердили наявність вірусу африканської чуми свиней.

Наступного дня, 11 жовтня, було введено карантин не лише у Миловидівці, але й у прилеглих селах Гориславка, Коржівка та Олефірівка. Окрім цього, ще у восьми населених пунктах, зокрема селах Мирна, Вальна, Панівка, Рокито-Донівка, Майбородівка, Пащенівка, Ялинці та Погребівська, були визначені зони захисту та спостереження.

Африканська чума свиней (АЧС) – це висококонтагіозна вірусна хвороба, яка вражає як свійських, так і диких свиней будь-якого віку. Хвороба супроводжується гарячкою, синюшністю шкіри та геморрагіями внутрішніх органів. Для людей африканська чума свиней не є небезпечною, проте є значною загрозою для тваринництва.

Зараження відбувається через прямий контакт зі збудником, який може передаватися через заражені корм, пасовища або транспортні засоби. Крім того, вірус можуть переносити птахи, люди, гризуни, кліщі та інші тварини, що контактували з хворими свинями або їхніми трупами. Необроблені харчові відходи також є джерелом інфекції.

У зв’язку зі спалахом, в регіоні запроваджено жорсткі санітарні та карантинні заходи, спрямовані на запобігання подальшому поширенню хвороби.

Хаотичний відступ: солдати 72 бригади ЗСУ про вихід з Вугледара

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

Один із двох співрозмовників, кулеметник, розповів, що в останні кілька днів українським бійцям довелося самостійно вибиратися з Вугледара пішки.

За словами другого співрозмовника, Романа, під час спроб вийти з руїн міста багато людей були вбиті або поранені російськими дронамі і артилерією, багато хто вважається зниклим безвісти.

В останні дні вересня росіяни змогли із заходу підійти майже впритул до єдиної залишкової дороги, що зв’язувала Вугледар із тилом, із селом Богоявленка, і гарнізон опинився в напівоточінні: росіяни дронамі й артилерією розстрілювали все, що рухалося цією дорогою.

«Підвозити намагалися, направляли евакуаційні екіпажі для вивезення 200-х і 300-х, але безуспішно. Втратили кілька машин, на цьому вирішили зупинитися», – розповів Роман.

Коли росіяни увійшли в місто, українські частини почали відходити, не чекаючи наказу.

«Коли відхід не організований, починається хаос, це природне правило війни», – сказав кулеметник.

За його словами, деякі групи були дезорієнтовані, оскільки втратили радіозв’язок, їм доводилося швидко самостійно приймати рішення, і часто це було рішення про відступ.

Роман пояснив, що їхні укріплені позиції були зруйновані російськими бомбами, снарядами і ракетами, і в цій ситуації відхід з позицій був неминучий.

«Як воювати, коли ти залишився на позиції один, а по тобі летить з усього? Або гинути, або відходити», – пояснив Роман.

Але й вибиратися з майже оточеного міста, за його словами, було вкрай небезпечно: вдень такі спроби були рівноцінні місії смертника.

Здебільшого українські солдати намагалися йти ночами, до того ж мінними полями за позначеними слідами, щоб не йти дорогою, яку обстрілюють, на Богоявленку.

«До недавнього часу евакуаційні машини могли заїжджати під покровом темряви з вимкненими фарами. Але щойно російські війська дійшли до центру міста, врятуватися стало можливо тільки пішки», – сказав Роман.

Військові критикують командування за те, що те довго не давало наказ на відхід із міста, навіть коли воно опинилося у фактичному оперативному оточенні і було зрозуміло, що втримати його немає можливості.

«Не знаю, що це було: страх командирів перед вищим командуванням чи наказ самого вищого командування тягнути до останнього на крові простих пацанів. Для всіх нас це незрозуміло», – зізнався кулеметник.

В “Дії” оновили механізм бронювання мобілізованих співробітників

В Україні оновили правила бронювання військовозобов’язаних працівників — тепер компанії зможуть залишати на роботі більше людей. Як повідомили в “Дії”, до загальної кількості працівників, які підлягають бронюванню, додали тих, кого мобілізували після 18 травня 2024 року, за умови їх офіційного працевлаштування. “Наприклад, якщо на підприємстві працювало 80 військовозобов’язаних, і можна було забронювати 40 з них, […]

Фіналіста Нацвідбору Якова Марного мобілізували до ЗСУ

Фіналіст Нацвідбору на Євробачення-2025 та соліст постпанк гурту “ДК Енергетик” Яків Марний наприкінці березня був мобілізований до лав Збройних Сил України. Після цього в мережі з’явилося його перше фото у військовій формі — без звичної бороди й довгого волосся, які стали впізнаваними елементами його сценічного образу. Знімок опублікували в офіційному акаунті проєкту Армія TV. Автори […]

У нещодавньому інтерв’ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

Особливістю цього процесу стало залучення представників посольств США, Великої Британії та Німеччини, що підкреслює міжнародне значення посади генерального директора найбільшого українського оборонного концерну. За словами міністра стратегічних галузей промисловості Германа Сметаніна, Олег Гуляк відзначається глибоким розумінням потреб українських військових і має значний досвід у логістиці Збройних Сил України.

Олег Гуляк має понад 30 років служби у Збройних Силах України, починаючи з 1993 року, коли він був заступником командира розвідувальної роти. Він був командиром миротворчого контингенту в Іраку, керував 95-ю аеромобільною бригадою і Одеською військовою академією, а також займав ключові логістичні посади у військових операціях.

До свого призначення Гуляк працював радником генерального директора з питань військового співробітництва в «Укроборонпромі», що дозволило йому краще зрозуміти внутрішню структуру компанії та її співпрацю з українськими військовими.

На посаді генерального директора Олег Гуляк має кілька ключових завдань, серед яких:

Голова наглядової ради «Укроборонпрому» Давід Ломджарія підкреслив, що багаторічний досвід Гуляка в Міністерстві оборони робить його ідеальним кандидатом для подальшого розвитку оборонної промисловості України.

Останні новини