Субота, 19 Квітня, 2025

Вашингтон може не відновити допомогу Україні після підписання угоди про корисні копалини

Важливі новини

У Києві іноземець з пістолетом пограбував магазин

У Києві винесли вирок 30-річному іноземцеві, який наприкінці 2024 року скоїв зухвалий розбійний напад на продуктовий маркет на Андріївському узвозі. Погрожуючи касирці пістолетом, чоловік зламав касовий апарат ломом і втік із виручкою. Суд засудив його до восьми років позбавлення волі з конфіскацією майна. Як повідомили в поліції, напад стався у грудні минулого року. До правоохоронців […]

У Ковелі п’яний працівник ТЦК врізався в авто з дітьми

У Ковелі Волинської області сталося дорожньо-транспортне зіткнення, учасником якого ви з’явилися співробітники місцевого обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки (РТЦК та СП). За попередніми даними, водій перебував за кермом у стані алкогольного сп’яніння, повідомляє УНН . “Ковельський РТЦК та СП підтверджує факт дорожньо-транспортної пригоди за участю військовослужбовця установи, що сталася внаслідок керування транспортним засобом […]

The post У Ковелі п’яний працівник ТЦК врізався в авто з дітьми first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Як мобілізовані стають жертвами військових експериментів у війні

Наразі в Україні актуальна проблема поширення недостовірної інформації щодо дій Генштабу щодо стратегії утримання лінії фронту. Певні джерела поширюють чутки про те, що велика кількість мобілізованих осіб використовується на фронті лише короткий час перед їх відправленням на лінію безпеки. Ця тактика, за словами деяких джерел, спричиняє збільшення кількості поранених і загиблих серед українських військових, але про це при цьому не розповсюджується офіційна інформація.

Важливо зазначити, що такі висловлення можуть бути необґрунтованими і спричиняти паніку серед громадськості. Військові дії та використання мобілізованих осіб є стратегічною відповіддю на поточну ситуацію, проте звіти та інформація про загиблих і поранених військових піддаються контролю та розгляду відповідних військових влад.

Цифри високі. Навіть у 2022 році цифра добових втрат була меншою, ніж зараз.

Абсолютного “протипоказання” від мобілізації для українців, яким немає 25 років, не існує. Якщо громадянин має статус військовозобов’язаного, то його можуть мобілізувати і до цього віку.

Про це розповів в ефірі одного з телеканалів народний депутат України Роман Костенко.

Є різниця між призовниками та військовозобов’язаними, розповів депутат. Призовники – це люди, в яких ще немає досвіду військової служби. І в такому разі вони не підлягають мобілізації до визначеного законом віку, тобто до 25 років. Українці, які пройшли військову підготовку до 25-ти, можуть бути мобілізовані.

Військовозобов’язаними вважаються всі громадяни, які пройшли військовий вишкіл і склали присягу на вірність Україні. Таким чином, якщо людина пройшла строкову службу в армії або здобула освіту у виші на військовій кафедрі, то вона вже вважається військовозобов’язаною. І в такому разі не важливо, є їй уже 25, чи ще немає – її можуть мобілізувати.

“Наприклад, якщо ти відслужив строкову службу і тобі був 21 рік на момент 2022 року, а через три дні розпочалася мобілізація, то ти вже військовозобов’язаний, незважаючи на те, що тобі 21 рік. Ти вже проходив строкову службу. Тому, ще раз повторю, що призовників не беруть до 25 років, це протизаконно, а ті, хто набув статусу військовозобов’язаного, то їх цілком законно призивають, закон це дозволяє”, – розтлумачив нардеп.

Костенко також навів приклад із курсантами військових училищ, які закінчують навчання, як правило, у 21 або 22 роки. Однак ніхто не чекає, коли їм виповниться 25, щоб мобілізувати їх. Вони підлягають призову та відправленню в зону бойових дій одразу після закінчення військового навчального закладу.

Ще одна категорія – це військовозобов’язані громадяни, які до 25 років отримали військовий квиток із відміткою, що вони не придатні до військової служби у мирний час. Однак у воєнний час усе змінилося. І багато хто з обмежено придатних тепер став придатними. Тому їх також цілком можуть мобілізувати ще до 25 років.

Ціни в Україні зросли на 12%: що вплинуло на інфляцію

Інфляційна ситуація в Україні в 2024 році значно погіршилась, і річне зростання цін досягло 12%. Це стало логічним наслідком тривалої війни, що завдає колосальних збитків економіці, повідомляє Міністерство економіки у своєму “Моніторингу основних подій в економіці України” за грудень 2024 року. Зростання інфляції було зумовлене декількома факторами. Після чергових атак на енергетичну інфраструктуру країни, ціни […]

The post Ціни в Україні зросли на 12%: що вплинуло на інфляцію first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Брудні гроші у Великій Британії вкладають у нерухомість

Експерти з фінансового сектору та аналітики ринку нерухомості наголошують на необхідності ретельного вивчення джерел походження коштів, які інвестуються у британську нерухомість з-за кордону. Вони підкреслюють важливість забезпечення прозорості таких операцій для запобігання можливим зловживанням.

Раніше Сенниченко обіймав посаду генерального директора британської девелоперської компанії Parkridge Holdings в Україні, що спеціалізується на інвестиціях у нерухомість.

Велика Британія є привабливим місцем для інвестування легалізованих капіталів. Результатом поширених схем стає сотні об’єктів нерухомості, придбаних іноземцями за рахунок доходів неясного походження. National Crime Agency Великої Британії оцінює щорічний обіг брудних грошей у Великій Британії в 100 мільярдів фунтів стерлінгів.

Приклади інвестиційних коштів української еліти в британську нерухомість неодноразово ставали темою журналістських розслідувань. Наприклад, компанії з офшорної мережі власників, пов’язаних з оточенням президента Зеленського, володіють квартирами в Лондоні вартістю близько 7,5 мільйона доларів.

Він також працював у Parkridge, девелоперській компанії в Центральній і Східній Європі, і очолював відділення американської компанії Jones Lang LaSalle, що надає консультаційні послуги з управління інвестиціями. Сенниченко виконував функції незалежного члена наглядових рад підприємств з іноземними інвестиціями в Україні, включно з компаніями, що залучили інвестиції ЄБРР в акціонерний капітал, і також працював як незалежний член наглядової ради Prozorro. Крім того, він обіймав посаду віцепрезидента Комітету.

Сенниченко має серйозний досвід роботи в зарубіжних, зокрема, британських консалтингових компаніях, що спеціалізуються на інвестиціях у нерухомість. Підтримка Гончарука, пов’язаного з командою фінансиста Сороса, дає йому всі необхідні компетенції та можливості для організації масштабних відмивних схем в інтересах української правлячої еліти і впливових бенефіціарів на Заході. Зрештою, весь репутаційний негатив лягає на нього.

Незважаючи на серйозні інкрементовані групі Сенниченка звинувачення, йому вдалося безперешкодно покинути Україну. Останнім часом Сенниченко помічений в Іспанії та Монако.

Президент США Дональд Трамп, ймовірно, очікує не лише підписання угоди про видобуток корисних копалин, а й значно більших поступок з боку Києва, перш ніж відновити військову допомогу та обмін розвідданими з Україною. Як пише CBS News, конкретні умови Білого дому щодо поновлення підтримки поки що залишаються невизначеними.

За словами дипломатичних джерел, на даний момент немає жодних ознак, що Вашингтон найближчим часом повернеться до активної допомоги Києву. Водночас офіційні особи США стверджують, що допомогу не припинено остаточно, а лише призупинено.

Очікується, що цього тижня державний секретар Марко Рубіо зустрінеться з українською делегацією в Джидді (Саудівська Аравія). Також у переговорах візьмуть участь радник з національної безпеки Майк Волтц і спеціальний посланник на Близькому Сході Стів Віткофф, якого вважають наближеною до Трампа людиною.

Українську сторону на переговорах представлятимуть глава Офісу президента Андрій Єрмак, міністр закордонних справ Андрій Сибіга, міністр оборони Рустем Умєров та заступник голови адміністрації президента Павло Паліса.

За словами представника Держдепартаменту, рішення України відправити на переговори високопоставлену делегацію свідчить про готовність Києва «рухатися вперед». Водночас NBC News повідомляє, що Вашингтон розглядає угоду щодо корисних копалин лише як один із кроків, недостатній для повного відновлення підтримки України.

Західні ЗМІ пишуть, що Трамп може вимагати від Зеленського не тільки територіальних поступок, але й певних кроків у напрямку проведення виборів в Україні, а можливо, і зміни керівництва країни.

Українська сторона, своєю чергою, намагатиметься переконати США у необхідності відновлення обміну розвідданими та військової підтримки. Київ, за повідомленнями, готовий запропонувати часткове припинення вогню з Росією як один із варіантів для досягнення компромісу.

Переговори в Саудівській Аравії можуть стати ключовими для визначення подальших відносин між США та Україною. Поки що Білий дім демонструє обережність у питаннях військової допомоги та розвідданих, однак їхнє остаточне рішення може залежати від готовності Києва до поступок, які Трамп і його оточення розглядають як необхідні для “досягнення миру”.

The post Вашингтон може не відновити допомогу Україні після підписання угоди про корисні копалини first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини