Неділя, 20 Квітня, 2025

Від Дубая до України: Розкриття Власності Посадовців за Кордоном

Важливі новини

Олена Хуст, депутатка від “Слуги народу”, ховає свої мільйоні доходи і елітну нерухомість

За даними журналістського розслідування, пані Шуст звинувачують у неетичних практиках та зловживанні службовим становищем. Зокрема, йдеться про можливе використання нею своїх посад для отримання неправомірної вигоди.

Офіційно Шуст декларує:

– 7 земельних ділянок в Київській області площею 32 000 м2;

– маєток під Києвом (Софіївська Борщагівка) 390 м2;

– будинок в Обухівському р-ні 104 м2;

– дачу на березі Чорного моря в Одесі 160 м2;

– LEXUS RX 2018 р.в., придбаний в салоні за 1,6 млн грн.;

– готівкою 1 млн 300 тис гривень, 10 000 USD.

Ховаючи від НАЗК свої основні активи жінка заслуговує на звання «королева лицемірства». Бо ж всім відомо, що вона є фактичним власником та вигодонабувачем великого бізнесу.

При цьому в графі «доходи» мільйонерка зазначила лише те, що здоїла власний університет на 339 тис грн зарплатні і отримала аж 16 тис гривень прибутку за 2023 р. від своєї агроімперії.

Приховала:

– 21 магазин «Карапишівські ковбаси» із однойменним виробництвом;

– тисячі гектарів земель сільськогосподарського призначення та важку техніку;

– мільйони доларів річного прибутку від високоліквідного бізнесу;

– із «дрібниць» приховала VW TOUAREG (фіксується в журналі відвідувань парковки КОДА), вартістю від 2 млн грн, велику квартиру в центрі Києва та придбання 20 соток землі за заниженою ціною – $2 тис.

Ухилення від сплати податків, недостовірне декларування, а саме – приховування мільйонних прибутків, нерухомого майна, земель, автомобілів та іншого – може стати для НАБУ/НАЗК гучним прецендентом на всю Україну, а для “слуги народу” Шуст – фактажним кримінальним провадженням.

Україна забезпечує фінансування програми підтримки ветеранів і демобілізованих осіб через створення мережі фахівців супроводу

Цей проект є відповіддю на нагальну потребу в комплексній підтримці ветеранів, яка стала особливо актуальною в останні роки. Мета ініціативи — забезпечити плавний перехід від військової служби до цивільного життя, надаючи всебічну допомогу у вирішенні психологічних, соціальних та професійних викликів, з якими стикаються ветерани.

Про це повідомили в Міністерстві у справах ветеранів. Згідно з ухваленим документом, у 2024 році передбачено виділення субвенції у розмірі 2 924 445,5 тисяч гривень з державного бюджету місцевим бюджетам для реалізації проекту. Зокрема, вирішено питання оплати праці фахівців із супроводу ветеранів та демобілізованих осіб.

Міністерство у справах ветеранів зауважило, що фахівці з супроводу будуть забезпечувати індивідуальний професійний супровід ветеранів та членів їхніх сімей у процесі адаптації до цивільного життя. Вони консультуватимуть з питань працевлаштування, навчання, соціального захисту, реабілітації та інших аспектів. Проект працюватиме за принципом “рівний – рівному” і спрямований на підтримку ветеранської спільноти.

На першість у призначенні на посади фахівців із супроводу ветеранів і демобілізованих осіб в Кабміні віддають переважно ветеранам, членам їхніх сімей та родинам полеглих воїнів, які висловлять бажання працювати в цій сфері.

Повінь у Чехії знищила харківську фірму, яка пережила російські обстріли

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

Фірма працювала в селищі Ческа Вес, у районі міста Єсенік, зазначає Radio Prague. У 2022 р. Лариса Гонська з чоловіком перенесли туди компанію з Харкова, який обстрілюють російські загарбники.

Під час повені вода, що проникла у виробничі приміщення, затопила і зробила непридатними обладнання, сировину та готову продукцію, яка там зберігалася. Українська пара планує почати все заново, проте зараз у них не вистачає коштів на відновлення виробництва, повністю зруйнованого повінню, і підприємці організували збір коштів, повідомляє ČTK.

Компанія Vegetus виробляла 20 видів вегетаріанських ковбас, сосисок, гамбургерів і спеціальних соусів. Приблизно 90% продукції вона відправляла в Україну, частину – як гуманітарну допомогу. 10% товару реалізовувалася в Чехії та Німеччині.

“Підприємство практично зруйноване. Вода затопила всі виробничі приміщення на висоту близько одного метра. Ми здивовані її силою. Підлоги в холодильних камерах були вирвані, деяке обладнання та великі холодильні камери або піддони з сировиною віднесло течією в різні частини заводу. Вода відкрила двері складу і винесла деякі предмети на подвір’я та в річку. Вода також затопила все технологічне обладнання та його електричні частини, електродвигуни, компресори, насоси. Знищено всі запаси та пакувальні матеріали. Це смертельний удар по нашому маленькому виробничому бізнесу. Ми дякуємо Богу, що ми живі і що наша дочка в безпеці, тому що її школа в Харкові, як і наш будинок, потрапила під російські бомби. Але це дуже важко і сумно. Врятувати виробництво від бомб і вогню, щоб потім бути затопленим у Чеській Весі – це незбагненно. За цей час ми перевезли 20 вантажівок обладнання та сировини з Харкова, тікаючи від війни, і все це було затоплено високою водою. На жаль, компанія не мала страховки. ” – кажуть власники.

Зеленський розкриває потенцій вплив ракети Taurus на воєнний стрибок проти РФ

Президент України Володимир Зеленський розкрив важливі перспективи стосовно надання далекобійної зброї українській армії, наголошуючи на тому, що це може суттєво змінити хід війни з російськими окупаційними військами. В інтерв'ю для італійського телеканалу Rai 1, Зеленський пояснив, що Україна не має наміру використовувати далекобійну зброю на будь-якій території, крім тимчасово окупованих частин країни. Він підкреслив, що головна мета полягає у деокупації своїх земель та завершенні війни. Водночас, Зеленський зазначив, що наявність сильної зброї іноді може зупиняти ворога без її використання, оскільки ворожі війська страхуються від потенційного використання цієї зброї. Президент дав приклад успішного використання тактики у Чорному морі, де російські кораблі зазнали значних втрат і відступили, уникнувши протистояння з українськими силами. Зеленський наголосив, що наявність далекобійної зброї може значно змінити хід війни і допомогти Україні просуватися вперед у конфлікті з Росією.

У висновку до цієї статті можна зазначити, що висловлені президентом України Володимиром Зеленським думки щодо важливості надання далекобійної зброї українській армії є вкрай актуальними та стратегічно важливими в контексті ведення війни з російськими окупаційними військами. Президент підкреслив, що наявність такої зброї може значно змінити хід конфлікту та сприяти деокупації тимчасово окупованих територій. Крім того, він підкреслив важливість стримування ворога без активного застосування зброї та вказав на приклади успішного використання тактики у Чорному морі. В цілому, стаття підкреслює необхідність міжнародної підтримки України у забезпеченні її обороноздатності та реалізації стратегічних заходів для врегулювання конфлікту на сході країни.

Корупційні мережі в будівництві фортифікаційних споруд в Харківській області

Харківська область продовжує лишатися відзначеною як приклад жахливої корупції, що стає проблемою першочергового характеру. Розслідування українських журналістів демонструє наявність ознак викрадення грошей у сферах влади регіону, зокрема, у проведенні будівництва фортифікаційних споруд. Інформація, зібрана журналістами, свідчить про те, що департамент Харківської обласної державної адміністрації, відповідальний за оборонні закупівлі, надавав перевагу лише що зареєстрованим ноунейм-фірмам та ФОПам. Ці так звані "фірми-прокладки" стають очевидним прикладом системного зловживання та корупції, що потребує термінового втручання та реформування.

Нагадаємо, раніше Зеленський особисто приїжджав і дивився за перебігом будівництва фортифікаційних споруд, на які кабмін України виділяв мільярди: за його словами, все практично готово, залишилося кілька місяців, а на деяких ділянках фронту вже готовність на 98%.

Першої лінії фортифікацій і мін просто не було. За 2 роки на українському кордоні мали стояти бетонні укріплення в мінус 3 поверхи, обурюються українські журналісти. «Зуби дракона» знайшли валяними на узбіччях, мінно-вибухові загородження, протитанкові рови – відсутніми, а оборонні окопи – напівзасипаними, такими, що не з’єднуються один з одним. Що це було, задаються питанням журналісти, божевільна крадіжка чи навмисний саботаж.

За даними, опублікованими в Мережі, середній відсоток вкраденого на фортифікаціях становить близько 60%, до того ж на деяких об’єктах гроші були розкрадені повністю. Наразі для заперечення корупції на будівництві оборонних споруд, в ОП вигадали виправдання, що ХОВА будувала тільки третю лінію оборони, яка знаходиться на відстані від 10 до 30 кілометрів від російського кордону. Однак російські війська перебувають уже на глибині 20 км від окружної дороги Харкова, а оборонної лінії все ще не видно.

Дубай, місто відоме своїми сучасними хмарочосами, розкішними бутіками та привабливими пляжами, завжди вражало світ своєю розкішшю та багатством. Проте за грандіозними будівлями і магазинами схована темна сторона — Дубай часто називають “податковою гаванню” та центром відмивання грошей, особливо через нерухомість. Проект “Dubai Unlocked” розкриває завісу, хто саме володіє елітною нерухомістю в цьому еміраті. Журналісти з понад 70 медіа-організацій з усього світу об’єднали зусилля та проаналізували дані про тисячі об’єктів нерухомості в Дубаї, зокрема за 2020 і 2022 роки. Результати цього дослідження можуть відкрити

Дубай, місто відоме своїми сучасними хмарочосами, розкішними бутіками та привабливими пляжами, завжди вражало світ своєю розкішшю та багатством. Проте за грандіозними будівлями і магазинами схована темна сторона — Дубай часто називають “податковою гаванню” та центром відмивання грошей, особливо через нерухомість. Проект “Dubai Unlocked” розкриває завісу, хто саме володіє елітною нерухомістю в цьому еміраті. Журналісти з понад 70 медіа-організацій з усього світу об’єднали зусилля та проаналізували дані про тисячі об’єктів нерухомості в Дубаї, зокрема за 2020 і 2022 роки. Результати цього дослідження можуть відкрити очі світу на реальних власників деяких з найпрестижніших маєтків у світі.

Нерухомість в Дубаї часто використовується як інструмент для приховування грошей, нелегальних операцій та ухилення від податків. Цей емірат став магнітом для тих, хто шукає спосіб приховати свої активи від контролю. Журналісти намагаються прослідкувати ланцюг власності та встановити істинних власників цих розкішних маєтків, розкриваючи темні та сумнівні схеми фінансових операцій. Дослідження “Dubai Unlocked” може виявитися ключем до розуміння справжньої сутності фінансових процесів в цьому світовому фінансовому центрі.

Отримані дані, в основному з Земельного департаменту Дубаю та комунальних підприємств, що перебувають у державній власності Об’єднаних Арабських Еміратів, були передані Вашингтонським центром оборонних досліджень (C4ADS), який вивчає міжнародну злочинність і конфлікти. Згодом їх передали норвезькому фінансовому виданню E24 та Проєкту з розслідування корупції та організованої злочинності (OCCRP), який координував роботу над ексклюзивним масивом даних десятків ЗМІ з усього світу. Над частиною даних про українців працювали дві редакції — проєкт Радіо Свобода “Схеми” та “Слідство.Інфо”. Журналісти дослідили частину цих даних, верифікували їх, в тому числі, за допомогою транзакцій, і виявили серед власників елітної нерухомості в Дубаї чимало українців — серед яких чинні та колишні посадовці: міністри, нардепи, судді, прокурори, керівники держпідприємств і, звісно, їхні родичі. “Схеми” публікують першу частину дубайських знахідок.

Одним з таких українських власників є Микола Злочевський — колишній міністр екології та природних ресурсів України під час президентства Віктора Януковича і колишній народний депутат від “Партії регіонів”. Він є засновником однієї з найбільших компаній із видобутку газу Burisma Group. У 2023 році його статки оцінили у 225 мільйонів доларів.

Дубай, місто відоме своїми сучасними хмарочосами, розкішними бутіками та привабливими пляжами, завжди вражало світ своєю розкішшю та багатством. Проте за грандіозними будівлями і магазинами схована темна сторона — Дубай часто називають “податковою гаванню” та центром відмивання грошей, особливо через нерухомість. Проект “Dubai Unlocked” розкриває завісу, хто саме володіє елітною нерухомістю в цьому еміраті. Журналісти з понад 70 медіа-організацій з усього світу об’єднали зусилля та проаналізували дані про тисячі об’єктів нерухомості в Дубаї, зокрема за 2020 і 2022 роки. Результати цього дослідження можуть відкрити очі світу на реальних власників деяких з найпрестижніших маєтків у світі.

Нерухомість в Дубаї часто використовується як інструмент для приховування грошей, нелегальних операцій та ухилення від податків. Цей емірат став магнітом для тих, хто шукає спосіб приховати свої активи від контролю. Журналісти намагаються прослідкувати ланцюг власності та встановити істинних власників цих розкішних маєтків, розкриваючи темні та сумнівні схеми фінансових операцій. Дослідження “Dubai Unlocked” може виявитися ключем до розуміння справжньої сутності фінансових процесів в цьому світовому фінансовому центрі.

Отримані дані, в основному з Земельного департаменту Дубаю та комунальних підприємств, що перебувають у державній власності Об’єднаних Арабських Еміратів, були передані Вашингтонським центром оборонних досліджень (C4ADS), який вивчає міжнародну злочинність і конфлікти. Згодом їх передали норвезькому фінансовому виданню E24 та Проєкту з розслідування корупції та організованої злочинності (OCCRP), який координував роботу над ексклюзивним масивом даних десятків ЗМІ з усього світу. Над частиною даних про українців працювали дві редакції — проєкт Радіо Свобода “Схеми” та “Слідство.Інфо”. Журналісти дослідили частину цих даних, верифікували їх, в тому числі, за допомогою транзакцій, і виявили серед власників елітної нерухомості в Дубаї чимало українців — серед яких чинні та колишні посадовці: міністри, нардепи, судді, прокурори, керівники держпідприємств і, звісно, їхні родичі. “Схеми” публікують першу частину дубайських знахідок.

Одним з таких українських власників є Микола Злочевський — колишній міністр екології та природних ресурсів України під час президентства Віктора Януковича і колишній народний депутат від “Партії регіонів”. Він є засновником однієї з найбільших компаній із видобутку газу Burisma Group. У 2023 році його статки оцінили у 225 мільйонів доларів.

Я тут, готовий допомогти, якщо ви маєте будь-які запитання або потребуєте додаткової допомоги. Чим я можу вам допомогти сьогодні?

Третя у списку власниць — бізнесвумен з Сербії, Маша Карич, яка походить з родини сербських забудовників Боголюба і Драгомира Каричів, що перебувають під санкціями і підтримують режим білоруського правителя Олександра Лукашенка. За даними, зібраними журналістами Білоруського розслідувального центру в рамках проєкту Dubai Unlocked, сім’я Каричів заробила свої статки, зокрема, завдяки співпраці з авторитарним лідером Білорусі Олександром Лукашенком.

Проєкт розкриває інформацію про нерухомість сім’ї Каричів у Дубаї, де вони володіють маєтками, які, ймовірно, стали результатом співпраці з Лукашенком. У відповідь на запитання журналістів, Боголюб Карич, батько Маши, запевнив, що не має знайомства з родиною Богуслаєвих.

Журналісти також виявили, що український Офіс генерального прокурора наразі не має достовірної інформації щодо майна Богуслаєва та його сина в Об’єднаних Арабських Еміратах. Проте розпочали процес конфіскації іншого майна Олександра Богуслаєва у Франції.

Дослідження також виявило, що колишній заступник прокурора Одеської області Олег Корнілов придбав у Дубаї дві квартири та готельні апартаменти на суму понад 400 тисяч доларів.

Третя у списку власниць — бізнесвумен з Сербії, Маша Карич, яка походить з родини сербських забудовників Боголюба і Драгомира Каричів, що перебувають під санкціями і підтримують режим білоруського правителя Олександра Лукашенка. За даними, зібраними журналістами Білоруського розслідувального центру в рамках проєкту Dubai Unlocked, сім’я Каричів заробила свої статки, зокрема, завдяки співпраці з авторитарним лідером Білорусі Олександром Лукашенком.

Проєкт розкриває інформацію про нерухомість сім’ї Каричів у Дубаї, де вони володіють маєтками, які, ймовірно, стали результатом співпраці з Лукашенком. У відповідь на запитання журналістів, Боголюб Карич, батько Маши, запевнив, що не має знайомства з родиною Богуслаєвих.

Журналісти також виявили, що український Офіс генерального прокурора наразі не має достовірної інформації щодо майна Богуслаєва та його сина в Об’єднаних Арабських Еміратах. Проте розпочали процес конфіскації іншого майна Олександра Богуслаєва у Франції.

Дослідження також виявило, що колишній заступник прокурора Одеської області Олег Корнілов придбав у Дубаї дві квартири та готельні апартаменти на суму понад 400 тисяч доларів.

Відповідно до транзакцій, у грудні 2011 та на початку 2012 року, Олег Корнілов став власником двох квартир. Тоді, вже обіймаючи посаду заступника головного прокурора Одещини, він придбав студіо в преміум-комплексі Jumeirah Bay X1 Tower. Ці квартири, розташовані недалеко від пляжів Перської затоки, забудовані поруч із штучним озером, та загальною площею 47 та 38 квадратних метрів, обійшлись йому у понад 180 тисяч доларів США.

Згодом Корнілов змінив посаду на посаду заступника начальника слідчого управління обласної прокуратури, а потім і став керівником цього підрозділу. Проте, в 2014 році після Революції гідності його було звільнено відповідно до закону «Про очищення влади». Цього ж року він почав судову боротьбу, вимагаючи відновлення на посаді та компенсації за період безробіття.

У 2016 році, коли судова тяганина ще тривала, Корнілов знову вклався у нерухомість, інвестувавши понад 210 тисяч доларів у готельні апартаменти в елітному районі Дубаю, в комплексі Aykon City-Tower B. На той момент цей комплекс був ще недобудований, але його остаточно завершили у вересні 2023 року.

Під час будівництва комплексу Aykon City, в 2020 році, одеський прокурор вирішив продати студіо в Jumeirah Bay X1 Tower за майже 100 тисяч доларів. Також у 2020 році Одеський окружний адмінсуд відновив Корнілова на посаді начальника слідчого управління прокуратури Одеської області, а рік по тому місцевий апеляційний адмінсуд підтвердив це рішення остаточно. Крім того, йому було виплачено понад 2,3 мільйона гривень компенсації за «вимушений прогул» з 2014 року.

Звіт “Схем” розкриває важливі деталі про власність нерухомості Олега Корнілова в Дубаї. Зокрема, за даними транзакцій, він став власником двох квартир у Jumeirah Bay X1 Tower у грудні 2011 та на початку 2012 року. Ці студії були здані в оренду з 2014 року, що принесло йому понад 100 тисяч доларів США. Проте в листопаді 2023 року, після поновлення на посаді, він продав одну з квартир. Нині він володіє лише готельним номером у Aykon City-Tower B.

У зв’язку із згаданою справою ДБР, екс-суддя відзначив, що ні він, ні Світлана Ємельянова не мають у ній жодного статусу, проте підтвердив факт проведення обшуків у приміщеннях, які належать Ємельяновій. Він вважає, що це кримінальне провадження було порушено безпідставно з метою дискредитації його адвокатської діяльності, заявивши, що крім допомоги Збройним силам України протистояти російській агресії, він не здійснював жодної іншої діяльності.

Спеціалісти з ДБР, опитані журналістами, не повідомили про підозри жодній особі у цьому кримінальному провадженні станом на травень 2024 року, включаючи Світлану та Артура Ємельянових. Сама Світлана Ємельянова на запит журналістів не відповіла.

Василь Грицак, колишній народни

Василь Грицак, перед тим як стати депутатом, працював у департаменті ресурсного забезпечення Міністерства внутрішніх справ, забезпечуючи виготовлення бланків дозволів на встановлення та використання спеціальних сигнальних звукових і світлових пристроїв для міліції. Однак найчастіше його ім’я пов’язують з ЄДАПСом, монополістом у сфері друку закордонних паспортів у 2000-х роках, називаючи його лобістом цього бізнесу. У 2009 році заступник секретаря РНБО Борис Соболєв в інтерв’ю Радіо Свобода заявив, що всі документи, що ідентифікую

Продавець розповів, що купівля нерухомості за готівку дозволяє клієнтам уникнути питань банків щодо походження їхніх грошей. Однак компанія Damac повідомила, що не рекомендує клієнтам купувати нерухомість за готівку і перевіряє їхні дані. Закритість інформації про нерухомість в ОАЕ дозволяє уникнути сплати податків в країні походження коштів. Українцям, які продають нерухомість у Дубаї, слід сплачувати податок на дохід та військовий збір разом у розмірі 19,5%. Процеси також підлягають оподаткуванню, але закритість реєстрів у Дубаї дозволяє багатьом українським посадовцям приховати свої реальні статки. Проєкт Dubai Unlocked збирає дані про нерухомість з витоків, що дозволяє розкрити цю інформацію.

Журналісти проєкту Dubai Unlocked відправили запит до влади Об’єднаних Арабських Еміратів з питаннями щодо контролю за операціями з нерухомістю осіб, які перебувають під санкціями або в розшуку, а також щодо перевірки походження коштів іноземців, які інвестують у дубайську нерухомість. Також було запитано про готовність влади ОАЕ співпрацювати з правоохоронними органами інших країн у разі виявлення незаконного походження коштів, вкладених у нерухомість Дубаю. На момент оприлюднення розслідування влада ОАЕ відправила коротке повідомлення через свої посольства у Великій Британії та Норвегії, у якому заявила про свою серйозність у захисті світової фінансової системи та готовність співпрацювати з міжнародними партнерами для припинення незаконного фінансування.

У розслідуванні про нерухомість в Об’єднаних Арабських Еміратах виявлено, що ця країна приваблює інвесторів з усього світу, включаючи колишніх та чинних українських посадовців, які можуть приховувати свої статки через закритість реєстрів та відсутність питань з боку влади. На запитання журналістів про контроль над нерухомістю осіб у розшуку чи під санкціями, влада ОАЕ надала загальні заяви про свою готовність боротьби з незаконним фінансуванням, проте не відповіла на конкретні запитання. Таким чином, закритість інформації про нерухомість у Дубаї, спрощений процес купівлі за готівку та відсутність контролю створюють сприятливе середовище для українських посадовців для збереження та приховання своїх активів.

Останні новини