Середа, 23 Липня, 2025

Військові жорстко відповіли пастору Сергєєву на його звинувачення в бік жінок в ЗСУ

Важливі новини

На Львівщині поліція затримала чоловіка за вбивство матері та сестри

Трагічний випадок стався у місті Винники на Львівщині вранці 27 червня. У приватному будинку 47-річний чоловік напав із ножем на свою родину. Унаслідок нападу загинули його 80-річна мати та 53-річна сестра. Ще двоє жінок — інша сестра та 75-річна сусідка — отримали важкі поранення і були госпіталізовані. За попередньою інформацією, напад стався раптово. Чоловік завдав […]

Верховна Рада підтримала законопроєкт щодо стимулювання участі в програмах міжнародної допомоги

Високо оцінена Верховною Радою України, ініціатива про проєкт закону "Про внесення змін до деяких законів України для активізації участі державних органів та органів місцевого самоврядування в реалізації програм та проектів міжнародної технічної допомоги та транскордонного співробітництва" стала першим кроком до покращення механізмів співпраці України з міжнародними партнерами. Цей законопроєкт відображає стрімке прагнення українського уряду до зміцнення партнерства з міжнародним співтовариством та максимального використання можливостей міжнародної технічної допомоги для розвитку країни. Його підтримка свідчить про активну громадянську позицію українських законодавців у сприянні стійкого економічного зростання та соціального розвитку України. Цей важливий крок сприятиме посиленню ефективності управління державними та місцевими ресурсами, забезпечить більш прозору та ефективну реалізацію проектів міжнародної технічної допомоги та сприятиме розвитку транскордонного співробітництва для досягнення спільних цілей та розвитку сталого суспільства.

Проєкт передбачає встановлення виплати посадовим особам органів державної влади та органів місцевого самоврядування за додаткове навантаження у зв’язку з виконанням обов’язків за проєктами (програмами), що фінансуються за рахунок коштів бюджетної підтримки, допомоги і грантів Європейського Союзу, урядів іноземних держав, міжнародних організацій, донорських установ. Розмір таких виплат не може перевищувати 50% середньої зарплати таких посадових осіб, передбаченої бюджетом проєкту (програми).

Кошти на виплату доплат будуть здійснюватися з бюджетів в рамках програм допомоги і грантів від міжнародних партнерів. Встановлення таких доплат буде здійснюватися керівниками державної служби за поданням безпосередніх керівників службовців.

За останніми даними Державної служби статистики, у 2023 році середня зарплата по економіці становила 17 442 грн, що порівняно з 2022 роком відзначено зростання на 17,5% (+2 594 грн) номінально та на 4,1% у реальному вимірі (з врахуванням середньої інфляції).

Українець завдав збитків міжнародній компанії на $4,5 млн через хакерські атаки

Кіберполіція викрила 35-річного мешканця Полтавщини, якого підозрюють у масштабному несанкціонованому втручанні в роботу міжнародної хостинг-компанії. За даними слідства, з 2018 року чоловік зламував акаунти клієнтів, розгортав на них віртуальні машини і використовував потужності серверів для майнінгу криптовалюти. Правоохоронці встановили, що фігурант отримав несанкціонований доступ до понад 5 тисяч акаунтів. Унаслідок його дій компанії завдано збитків […]

Українська співачка Ірина Білик скасувала концерти через хворобу

Відома українська співачка Ірина Білик продовжує лікування після важкої хвороби, через яку вона була змушена скасувати свої концерти. Її подруга та продюсерка Нонна Кондрашова розповіла про стан зірки та поділилася, коли вона зможе повернутися на сцену. Нагадаємо, що кілька днів тому співачка повідомила про вірусне захворювання, яке спричинило запалення легень. Через це вона не може […]

The post Українська співачка Ірина Білик скасувала концерти через хворобу first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Oxford Economics оприлюднила рейтинг провідних міст світу — серед них є й українські

Аналітична компанія Oxford Economics оприлюднила масштабне дослідження, у якому визначила 1000 найкращих міст світу за низкою соціально-економічних показників. Перше місце у світовому рейтингу посів Нью-Йорк, далі йдуть Лондон та Париж. Серед учасників списку опинилися і кілька українських міст, зокрема Київ, Львів, Харків, Одеса, Дніпро, Запоріжжя та Миколаїв. Рейтинг охопив найбільші міста світу, які оцінювалися за […]

В українському суспільстві виник гострий дискусійний момент, пов’язаний з висловлюваннями Марка Сергєєва, який раніше працював капеланом та молодіжним пастором. Його коментарі стосовно жінок у лавах Збройних Сил України викликали значний резонанс та обурення.

Сергєєв, в одному з подкастів на YouTube-каналі Metanoia, описав жінок в армії як тих, хто нібито має інтимні стосунки з усіма чоловіками в підрозділі. Ці висловлювання викликали обурення і були сприйняті як напад на військових жінок.

Відповідь від військовослужбовиць була миттєвою. Аліна Михайлова, парамедикиня ЗСУ, закликала Сергєєва приєднатися до фронту та особисто замінити жінок, які, за його словами, займаються неналежними справами. Вона наголосила, що цивільний чоловік не має права коментувати поведінку жінок в армії.

“Це сексистське ставлення до жінок у війську вже набридло. Іди на фронт і замінюй собою тих жінок, які, на його думку, там чимось непорядним займаються”, – зазначила Михайлова.

Катерина Поліщук, захисниця “Азовсталі”, також висловилася різко, запропонувавши Сергєєву особисто відчути, що таке служба на фронті, і закликала його публічно вибачитися.

“Хлопчику, чекаємо публічного вибачення і твоєї участі в бойових діях. І всі мої друзі, всі, кого врятували я та інші дівчата на фронті, залюбки “відмають” у постелі тебе. Цивільне лайно, що відкриває рота в сторону жінок, які замість нього взяли до рук зброю. Дуже зручно назватися капеланом і дозволяти собі такі вислови. Бог може і простить, а от ми – ні”, – написала вона.

Денис Попов, голова ВО “Свобода”, з іронією прокоментував висловлювання Сергєєва, підкреслюючи, що реальність у війську значно відрізняється від того, як це описав капелан. Він зазначив, що стереотипи про “модельну зовнішність” і “качків-спецпризначенців” не відповідають дійсності, і що вимоги до військових значно вищі.

“Насправді все набагато простіше. Чи може мати місце подібна до описаної ситуація? Теоретично — так. Але. Військовослужбовиць модельної зовнішності в армії не більше, ніж красивих жінок в середньому на вулиці. А то й навіть менше. Стосовно “качків — ссошників” — теж майже правда. Бо більшість спецпризначенців — легенькі і витривалі, 70-80 кг м’язів і кісток. Таких і в Хамві більше влізе, і евакуйовувати з поля бою один одного простіше, ніж 100-кг качків. Про модельну зовнішність в оперативних підрозділах ссо — то вже суцільна маячня, бо відбір там — термінаторський. Ні качок, ні інстакрасуня його не здолають”, — написав він.

Після розгорнутої критики Сергєєв вибачився у відео в Instagram, заявивши, що його слова були надмірно жорсткими, але частково відображали його особистий погляд.

“Якщо я когось образив, бачу, багато військових це торкнулося, вибачайте мені за те, що так сказав… Можливо, я це десь сказав у жорсткій формі, але це мій біль теж, і мене це теж торкається, тому що це моя країна і я переживаю війну так само як і кожен із нас”, — написав він.

Автор подкасту Ярослав Босак також вибачився, зазначивши, що фрагмент був вирваний з контексту.

Останні новини