Середа, 23 Липня, 2025

Військовий медик потрапила в корупційний скандал

Важливі новини

Тіло зниклої української дівчинки Маргарити Шрайбер знайшли у Варшаві

У Польщі завершилися трагічно пошуки 15-річної українки Маргарити Шрайбер, яка зникла у Варшаві ще 10 січня 2025 року. Її тіло було знайдено в районі Белян, однак процедура упізнання тривала понад місяць. Про це повідомило польське видання Vitrina.pl із посиланням на друга родини. За словами чоловіка, близького до родини Маргарити, офіційне підтвердження смерті дівчини рідні отримали […]

Розгортаються мобільні пункти тимчасового контролю на дорогах України: новий захід безпеки та контролю

Сьогодні стало відомо, що співробітники Тимчасових Центрів Комплектування (ТЦК) проводять активну перевірку військовозобов'язаних чоловіків, у тому числі і водіїв вантажівок, та видають їм повістки на військовий облік. Ця інформація надійшла з Європейської бізнес-асоціації (ЄВА), яка заявляє про розгортання мобільних постів правоохоронними органами та регіональними центрами комплектування та соціальної підтримки перед пунктами пропуску через державний кордон України.

Працівники цих установ проводять детальні перевірки документів у водіїв вантажних автомобілів, що перетинають кордон, та видавати їм повістки на з'явлення до ТЦК та Служби Призову для уточнення облікових даних. Додатково, прикордонники розширили зону до 5 км від кордону, де проводять додаткові перевірки статусу мобілізованих осіб.

Спільна діяльність силових структур призводить до утворення додаткових черг на кордоні, що викликає паніку серед працівників компаній, які здійснюють міжнародні перевезення. Це ускладнює логістику та може вплинути на довіру міжнародних замовників та надходження до бюджету країни.

ЄВА закликає до неурядових дій щодо законопроекту №10449 про мобілізацію, а також до ретельного розгляду можливостей бронювання працівників та уваги до ситуації на кордоні України.

У висновках можна відзначити, що введення мобільних пунктів тимчасового контролю (ТЦК) на дорогах України спричиняє значні перешкоди для водіїв вантажівок та інших осіб, що перетинають державний кордон. Ця діяльність також призводить до формування черг на кордоні, що може негативно позначитися на логістиці та економіці країни, а також викликати недовіру міжнародних партнерів.

Поряд з цим, пропонується ретельно розглянути можливості оптимізації процесу перевірок та бронювання працівників, які не мають критичного значення для функціонування економіки країни. Також важливо враховувати рекомендації неурядових організацій та бізнес-асоціацій з приводу розгляду законопроекту про мобілізацію та управління ситуацією на кордоні України.

Правоохоронці знайшли нові факти держзради у справі Порошенка

Ситуація навколо Петра Порошенка загострюється. На фоні останніх розслідувань щодо державної зради, виникає новий епізод, пов’язаний із його бізнесом в Росії. За даними правоохоронців, один із головних аспектів, що викликає підозри, — це значні суми податків, сплачених підприємствами, які належать колишньому президенту, а також визнання Севастополя російським містом. Після анексії Криму Порошенко володів «Севастопольським морським […]

The post Правоохоронці знайшли нові факти держзради у справі Порошенка first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Весняно-літня кампанія: РФ зосередить наступ на кількох напрямках — експерт

Відомий майор запасу Національної гвардії України та ветеран російсько-української війни Олексій Гетьман висловив думку щодо ймовірних напрямків наступу Росії в межах весняно-літньої кампанії 2025 року. В ефірі телеканалу «Еспресо» він зазначив, що зазвичай будь-яка наступальна операція має відбуватися на кількох напрямках, аби не розпорошувати сили. «Найімовірніше, росіяни зосередять свої зусилля на 3-4 напрямках», — заявив […]

СБУ затримала 17-річного шпигуна, який “працював” на окупантів

Служба безпеки України викрила 17-річного мешканця міста Лозова Харківської області, якого російські спецслужби завербували для шпигунства за локаціями українських військових. Підліток діяв за вказівками кураторів із Telegram і передавав ворогу інформацію про пересування та дислокацію Збройних сил України. За даними слідства, неповнолітнього агентом зробили в обмін на “легкі гроші”. Щоб виконувати поставлені завдання, він подорожував […]

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) викрило фельдшера 18-ї регіональної військово-лікарської комісії Південного регіону Світлану Пащенко у приховуванні значної частини свого майна. За результатами перевірки її декларації за 2023 рік встановлено, що посадовиця не внесла до звітності активи на загальну суму 2,16 млн гривень.

Пащенко задекларувала себе як співробітницю Міністерства оборони України, однак приховала реальну посаду — фельдшера військово-лікарської комісії, на яку була призначена наказом від 2019 року. Експерти припускають, що це могло бути зроблено навмисно, щоб не привертати увагу до розбіжності між її офіційними доходами та статками.

Окрім цього, чиновниця не внесла до декларації свого чоловіка Василя Пащенка, з яким перебуває у шлюбі з 1989 року. Вона пояснила це тим, що нібито не підтримує з ним зв’язку з 2008 року, однак розслідування НАЗК спростувало цю версію. Зокрема, виявлено спільні поїздки подружжя за кордон у 2022-2024 роках, а також факт її нотаріальної згоди на придбання чоловіком нерухомості.

До переліку незадекларованого майна увійшли:

  • Квартира в Києві (33,2 кв. м), куплена у 2017 році за 385 тис. грн.
  • Житловий будинок (43,1 кв. м), оформлений із її згоди.
  • Корпоративні права чоловіка в українській компанії “Український центр інжинірингу” (15,2 тис. грн) та болгарській “Consalt Engineering Ltd” (50 левів).
  • Незадекларовані доходи чоловіка — 126 тис. грн від заробітної плати та договорів.

Крім того, Пащенко не вказала квартиру в Одесі (66,9 кв. м), де вона фактично проживає та зареєстрована. Формально її власником є дочка Валерія, однак згідно із законом чиновниця була зобов’язана задекларувати право користування. Оціночна вартість цього житла становить 1,57 млн грн.

Ще одним підозрілим моментом стало заниження вартості автомобіля Nissan Rogue (2016), придбаного у 2021 році. У декларації зазначено, що вартість авто “невідома”, хоча його ринкова ціна — щонайменше 164,9 тис. грн. На думку НАЗК, це зроблено навмисно, щоб приховати реальну суму угоди.

Порушення підпадають під ст. 366-2 Кримінального кодексу України (“Декларування недостовірної інформації”) і можуть призвести до кримінальної відповідальності фельдшера. Матеріали передані до правоохоронних органів для подальшого розгляду.

The post Військовий медик потрапила в корупційний скандал first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини