П’ятниця, 18 Липня, 2025

Військовий розповів як ЗСУ готували Курську операцію

Важливі новини

МВС України готується до можливої відправки поліцейських на фронт

Верховна Рада України зробила значний крок у напрямку вдосконалення військового законодавства, ухваливши в першому читанні законопроєкт, який стосується питань самовільного залишення військових частин та дезертирства в умовах дії воєнного стану. Цей документ спрямований на внесення змін до чинного законодавства з метою пом'якшення наслідків для військовослужбовців, які приймають рішення повернутися до виконання своїх обов'язків.

У деяких відділах уже почали підбивати списки своїх співробітників. Там вказуються стандартні дані на кшталт імені та прізвища, реквізити паспорта громадянина України та паспорта громадянина України для виїзду за кордон.

При цьому також зазначаються дані щодо перебування на спеціальному обліку або службі у військовому резерві, щодо придатності до військової служби, військово-облікова спеціальність тощо.

Також нам стало відомо, що в Нацполіції наказали до 4 листопада підготувати списки працівників із числа призовників і військовозобов’язаних для формування загального списку готових до бойових дій.

Ба більше, у структурі Нацполу буде визначено спеціальним наказом осіб з-поміж працівників відділів, які відповідатимуть за взаємодію та обмін інформацією з ТЦК, СБУ та підрозділами розвідувальних органів з питань ведення військового обліку.

Джерела вважають, що незабаром поліцейських дійсно можуть почати відправляти на передову.

Директори непрацюючих аеропортів отримують мільйонні зарплати

Проблема ефективного використання бюджетних ресурсів у державних підприємствах залишається однією з найбільш актуальних українською сферою економіки. Наприклад, зазначені аеропорти "Донецьк", "Миколаїв" і "Запоріжжя" служать яскравим відображенням цієї проблеми, оскільки вони залишаються позаконсервованими на тривалий період часу. У той же час, керівництво цих аеропортів продовжує отримувати заробітну плату, незважаючи на відсутність реальної діяльності і відповідного використання фінансових ресурсів. Ця ситуація свідчить про системні прогалини в управлінні, які потребують негайного врегулювання та впровадження ефективних механізмів контролю за використанням бюджетних коштів.

Запорізький аеропорт, як і всі інші в Україні, припинив свою роботу після повномасштабного вторгнення Росії в Україну, а російські окупанти декілька разів завдавали ударів по цьому об’єкту. Попри це, деякі співробітники аеропорту продовжують отримували чималу заробітну плату.

В.о. директора комунального підприємства “Міжнародний аеропорт Запоріжжя” отримав за минулий рік зарплату у понад мільйон гривень. Зазначимо, що ним є Коняхін Олександр Григорович.

Згідно з декларацією Коняхіна, яку він подав у березні 2024 року, за 2023 рік від комунального підприємства “Міжнародний аеропорт Запоріжжя” він отримав 1 073 437 гривень. Це єдине задеклароване джерело його доходу.

73,5 млн грн

“Штатна чисельність, яку зараз маємо, є критично мінімальною для отримання відповідних сертифікатів, які дозволять відновити авіаційну діяльність підприємства. При більш жорсткому скороченні персоналу комунальне підприємство втрачає сертифікат. Для його відновлення потрібно буде заново наймати співробітників, навчати їх впродовж 1,5 — 2 років. Тобто робота підприємства буде неможливою”, — підкреслив він.

Як відомо, з початку широкомасштабної війни аеропорт зазнавав обстрілів щонайменше тричі. Першого удару по ньому росіяни завдали в перший же день вторгнення — 24 лютого 2022 року.

Миколаївський аеропорт припинив свою роботу після початку широкомасштабного вторгнення Росії та був майже зруйнований під час боїв з російськими окупантами в березні 2022 року. Попри це, деякі співробітники аеропорту продовжують отримували чималу заробітну плату.

Згідно з декларацією Берко, яку він подав у березні 2024 року, за 2023 рік він отримав 667 135 гривень заробітної плати. Крім того, минулого року він отримав 83 810 гривень пенсії.

Як відомо, на початку березня 2022 року на території “Миколаївського міжнародного аеропорту” відбувалися бої між Збройними силами України та російськими окупантами, які намагалися прорватися до міста. Зрештою Силам оборони вдалося відбити атаки ворога і не дати йому зайняти позиції на території аеропорту.

Проте в ході боїв аеропорт зазнав численних обстрілів з боку російських військ. В результаті цього об’єкт був фактично знищений.

Працівники відомого міжнародного аеропорту Донецька, який російські окупанти за десять років перетворили на руїни, продовжують отримувати чималу зарплату. Це з огляду на те, що він не функціонує з 2014 року.

В.о. директора Донецького аеропорту отримав за минулий рік зарплату у кількасот тисяч гривень. Зазначимо, що ним є Близнюк Владислав Володимирович.

З декларації Близнюка, яку він подав у березні 2024-го, випливає минулого року КП “Міжнародний аеропорт Донецьк ім. С.С. Прокоф’єва” приніс йому дохід у розмірі 309 161 гривні. Це одне із джерел його доходу.

Україна не зможе виконати план мобілізації

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

“На жаль, осінь у нас пішла на спад”, — зазначила Бобровська. Вона також підтвердила, що в умовах нестачі бійців на передовій та сповільнення мобілізаційних темпів авіатехніків та спеціалістів ППО перевели в піхоту.

Депутат зазначила, що до грудня не буде виконано план Генштабу, як на цей рік, так і на поточний місяць. “З цим складно, і знову ми повертаємося до ситуації весни 2024 року,” — додала вона.

Коментуючи інформацію про потребу мобілізувати 500 тисяч людей до української армії, Бобровська наголосила, що така цифра не фігурує в планах на цей рік чи наступний. Вона підкреслила, що є чіткі плани по мобілізації, і зауважила, що зазначена цифра в півмільйона потребує уточнення щодо термінів.

“Півмільйона людей — за який термін часу? Це треба уточнити. Бо розкидатися такими цифрами — це безвідповідально,” — вказала Бобровська. За її словами, на цей рік були плани, які доведені, і вони значно менші за 500 тисяч.

Якщо говорити про наступний рік, коли Генеральний штаб говоритиме про необхідність поповнення бойових бригад та формування нових, тоді мова може йти про інші цифри. Однак Бобровська наголосила, що на закритих засіданнях не йшлося про 500 тисяч мобілізованих.

Кофеїн активує внутрішні ресурси клітин: нові відкриття вчених

Кофеїн, якого більшість з нас шукає в ранковій чашці кави чи чаю, може бути не лише джерелом енергії, а й ключем до уповільнення старіння. Нове дослідження британських науковців з Університету королеви Марії в Лондоні (QMUL) та Інституту Френсіса Кріка демонструє, що ця популярна сполука позитивно впливає на життєвий цикл клітин. У ході експерименту дослідники використовували […]

Українська сталеливарна промисловость знаходиться під загрозою знищення через наближення фронту до Покровська

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

The Economist вказує, що під загрозою – найбільша шахта з видобутку коксівного вугілля в Україні «Червоноармійська Західна» і Покровський гірничо-збагачувальний комбінат.

Видання нагадує, що 2021 року Україна посідала 14 місце у світі з виробництва сталі, але торік вона опустилася на 24 місце. Із втратою найбільшої шахти, де видобувають вугілля для металургії, РФ вдасться «знищити решту сталеливарної промисловості України».

Причому, йдеться у статті, для цього необов’язково брати Покровськ.

«У міру просування вони (російські війська – Ред.) спробують відключити електропостачання і перекрити головну дорогу, якою вугілля надходить на захід до решти сталеливарних заводів. Потім вони зроблять те саме на іншій меншій шахті з видобутку коксівного вугілля за 18 км на північ від Удачного, у Добропіллі», – пише британський журнал.

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

Перші дні операції За словами “Рудольфа”, вже за день після виходу українські сили просунулися на 15 км углиб Курської області без втрат і опору. Російські війська не очікували такого нападу, і завдяки висококласній роботі української розвідки вдалося оминути ворожі позиції з мінімальними ризиками.Успіх операції значною мірою забезпечила професійна робота розвідки, що знайшла слабкі місця в обороні противника. За словами Турлая, російські позиції були заповнені строковиками, які щойно прибули на службу і не мали достатнього досвіду для протидії такому маневру. Незважаючи на початковий успіх, військовий розумів, що надмірний оптимізм може бути передвісником складніших подій.

За словами Івана Тимочка, голови Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ, Курська операція стала демонстрацією обмежених можливостей російських військ і їхньої незахищеності навіть на власній території. Він вважає, що Росія, незважаючи на заяви про свою міць, має значні вразливості у своїй обороні, що показала ця операція.

Погляд експертів Військовий експерт Михайло Жирохов звернув увагу на використання російською стороною застарілих тактик, що лише підвищує втрати. Фахівець зазначає, що російські сили поводяться так, ніби досвід минулих років нічого не навчив їх у нових реаліях війни.

Останні новини