Вівторок, 22 Липня, 2025

 “Втікачі з імунітетом” – на переговорах в Ер-Ріяді українська делегація обговорила умови для перемир’я

Важливі новини

Україна відстає в озброєнні від Росії навіть у 2024 році

Україна стикається зі складнощами у сфері озброєння, що становить серйозну загрозу для її обороноздатності та безпеки. Згідно з даними, наданими Foreign Policy, Україна і надалі відстає від Росії за обсягом озброєння, включаючи артилерію, протягом усього 2024 року. Ця ситуація є наслідком низки обставин, включаючи недостатнє фінансування та технічні обмеження. Навіть після отримання фінансової допомоги, більша частина необхідної зброї не буде доставлена на передову, через затримки у відновленні американських запасів та технічні проблеми у виробництві снарядів.

За словами представника Конгресу США, Збройні сили України переважно вимушені зосередитися на обороні, збільшуючи оборонні спроможності та зміцнюючи оборонні лінії. На жаль, навіть отримавши обіцяну допомогу, Україна має обмежені можливості для проведення наступальних операцій протягом поточного року.

Наявність лише обмеженої кількості боєприпасів і технічні проблеми з їхнім виробництвом ставлять під загрозу можливість українських військових здійснювати ефективні оборонні дії. Україна продовжить копати оборонні окопи та зміцнювати свої оборонні позиції, проте ці заходи можуть виявитися недостатніми у зустрічі з російською військовою машинерією.

У цей час Росія продовжує збільшувати обсяги виробництва снарядів, що може виявитися загрозою для стабільності та безпеки в регіоні. Відсутність необхідних ресурсів та технічних можливостей для України може посилити її залежність від партнерів та подальше погіршення безпекової ситуації в регіоні.

Україна стикається зі значними викликами у сфері озброєння, що може серйозно підірвати її обороноздатність та загрожувати національній безпеці. Незважаючи на спроби залучити допомогу від зарубіжних партнерів, країна має обмежені можливості отримати необхідну зброю та боєприпаси, що ускладнює проведення ефективної оборони. Технічні та фінансові обмеження перешкоджають Україні в розвитку власних військових потужностей та зміцненні оборонної лінії.

Ситуація стає ще більш загостреною через активні зусилля Росії у збільшенні виробництва та посиленні своїх військових можливостей. Україні важливо продовжувати співпрацю зі своїми партнерами в інтернаціональній спільноті для отримання необхідної підтримки та допомоги в укріпленні оборони та забезпеченні безпеки.

Для забезпечення стабільності та безпеки в регіоні важливо, щоб Україна продовжувала працювати над удосконаленням своїх оборонних здібностей, шукала можливості для розвитку власного військово-промислового комплексу та підтримувала партнерські відносини з країнами, що поділяють її цінності та цілі в гарантуванні безпеки та суверенітету.

Російські війська просунулися на південь від Селидового: ситуація в Донецькій області

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

На південь від Селидового війська РФ намагаються перерізати трасу на Курахове і відрізати місто з південного боку.

Цукурине частково контролюється противником, інша частина майже вся в «сірій» зоні. Селище важливе для просування РФ південніше – на Новоселидівку та Ізмайлівку, захоплення яких ускладнить оборону Гірника.

Що ж до Максимільянівки, то це напрямок на Курахове зі сходу. Північніше війська РФ просунулися набагато далі в тому ж напрямку – до села Островського.

Чому НАБУ відкрило справу проти міністра Умєрова

Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) зареєструвало кримінальне провадження стосовно міністра оборони України Рустема Умєрова. Заяву до НАБУ подало “Центр протидії корупції” (ЦПК), який є одним із головних гравців в антикорупційній боротьбі країни. Цей крок є реакцією на дії звільненої голови Агентства оборонних закупівель Марини Безрукової, яка, за даними джерел, має підтримку керівництва ЦПК, зокрема його […]

The post Чому НАБУ відкрило справу проти міністра Умєрова first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Як зміниться ринок праці в Україні в 2025 році

У 2025 році український ринок праці буде орієнтований на залучення молоді, жінок, ветеранів та осіб з інвалідністю. У зв’язку з цим, роботодавці шукатимуть кандидатів із гнучкими навичками, готових до навчання та адаптації до нових умов. Очікується, що ринок праці зазнає значних змін, які можуть як поглибити кризу, так і стати початком відновлення економіки. За словами […]

The post Як зміниться ринок праці в Україні в 2025 році first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Зеленський допускає приєднання України до НАТО без 5-ї статті: ризики та перспективи

Верховна Рада України зробила значний крок у напрямку вдосконалення військового законодавства, ухваливши в першому читанні законопроєкт, який стосується питань самовільного залишення військових частин та дезертирства в умовах дії воєнного стану. Цей документ спрямований на внесення змін до чинного законодавства з метою пом'якшення наслідків для військовослужбовців, які приймають рішення повернутися до виконання своїх обов'язків.

Про це він заявив під час зустрічі з єврокомісарами, які приїхали до Києва.

Президент сказав, що Україна «ніколи не піде» на запрошення до Альянсу в урізаному вигляді – «тільки повністю всіх територій».

«Але як ми говорили, ми розуміємо, що 5 поправка не може діяти під час війни на всій території України, тому що країни проти ризиків втягнення їх у війну. Україна ніколи нікого не залучала в цю війну. Я маю на увазі армію членів НАТО», – сказав Зеленський.

Він також сказав, що втратить підтримку половини партнерів, якщо поставить питання про війська НАТО в Україні.

Раніше президент в інтерв’ю Sky News заявив, що Київ готовий відмовитися від повернення територій військовим шляхом, якщо Україну приймуть до НАТО.

Що ця заява означає, ми аналізували тут.

При цьому ідея вступити в НАТО без задіяння 5-ї статті не зовсім зрозуміла. Оскільки в цій статті, за якою напад на одного члена дорівнює нападу на всіх учасників НАТО, і укладений основний зміст Північно-Атлантичного військового блоку.

Не виключено, що президент мав на увазі так званий «німецький» варіант – коли гарантії 5-ї статті поширюються тільки на підконтрольну частину України і не поширюються на непідконтрольну. Тобто, якщо Україна вирішить військовим шляхом відбити захоплені території, то країни НАТО їй на допомогу не прийдуть. Тільки якщо буде напад на підконтрольну територію.

Однак, Зеленський саме так не сформулював. А тому його заява виглядає дуже дивною.

Утім, будь-який варіант вступу України до НАТО поки що виглядає суто гіпотетичним через протидію Росії та небажання країн Альянсу вступати з нею в пряме військове зіткнення.

За інформацією наших джерел близьких до Республіканської партії, основними вимогами української сторони на переговорах з США в Ер-Ріяді були гарантії особистої безпеки Володимира Зеленського та його найближчого оточення, після можливого програшу на виборах.

Американці, за інформацією джерел, готові розглянути гарантії особистої безпеки для 10-ти українських політиків, які зможуть виїхати в будь-яку країну без повної конфіскації активів. В Штатах цей список уже охрестили “втікачі з імунітетом”.

Попередня домовленість про формування списку українських політиків, яким США надасть гарантії безпеки була досягнута під час зустрічі 11 березня голови ОП Андрія Єрмака та Держсекретаря США Марко Рубіо у Джидді.

Фінальний варіант списку був переданий переговорною групою в Ер-Ріяді на чолі з Рустемом Умеровим 23 березня в неділю. До списку “Втікачів з імунітетом” увійшли  Володимир та Олена Зеленські, а також топові українські чиновники:

  1. Володимир Зеленський
  2. Олена Зеленська
  3. Андрій Єрмак
  4. Олег Татаров
  5. Денис Шмигаль
  6. Рустем Умеров
  7. Олексій Резніков
  8. Андрій Пишний
  9. Олексій Кулеба
  10. Давид Арахамія

Важливий не тільки сам список, але і черговість імен в ньому. Так, наявність в списку “втікачів з імунітетом” першої леді Олени Зеленської обумовлена тим фактом, що вона не поїде з чоловіком, але на ній  більша частина “активів сім’ї”. Стосовно присутності в списку екс-міністра оборони Олексія Резнікова, то, за інформацією джерел, “він досі в темі й матеріалі”.

Стосовно відсутності у списку “Втікачів з імунітетом” таких топових представників команди Зеленського, як Кирила Тимошенко, Михайла Подоляка та Михайла Федорова, то за інформацією джерел в республіканській партії, у них будуть окремі гарантії, що дозволять виїхати в “нейтральні країни”.

Нагадаємо, раніше близький до Дональда Трампа мільярдер Ілон Маск заявив, що Президенту України Володимиру Зеленському «варто запропонувати амністію в нейтральній країні» для «мирного переходу до демократії».

The post  “Втікачі з імунітетом” – на переговорах в Ер-Ріяді українська делегація обговорила умови для перемир’я first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини