Середа, 23 Липня, 2025

Як правильно оскаржити висновки військово-лікарської комісії в Україні

Важливі новини

Обов’язкове оновлення особистих даних військовозобов’язаними: нова вимога закону щодо мобілізації

Заступник голови Комітету національної безпеки, оборони та розвідки, Володимир Чернєв, оголосив про важливі зміни у вимогах щодо оновлення особистих даних громадян. За новим законом про мобілізацію, оновлення інформації стане не просто правом, але й обов’язком кожного громадянина. Ця ініціатива має на меті підвищення готовності держави до відповіді на загрози для національної безпеки. Оновлення персональних даних допоможе уряду зберігати актуальну та повну інформацію про населення, що є важливим аспектом ефективної мобілізації та оборони.

Згідно з новим законом, громадяни мають внести необхідні зміни у свої особисті дані протягом 60 днів з моменту набуття законом чинності. Недотримання цього обов’язку може призвести до відповідальності згідно з законодавством.

Володимир Чернєв також зазначив, що для осіб, які намагатимуться уникнути обов’язків, обговорюються три варіанти обмежень: тимчасова заборона на виїзд за кордон, тимчасове обмеження у праві керування транспортними засобами та можливе блокування рахунків у банках. Однак варіант блокування рахунків у банках не отримав підтримки Комітету.

У результаті заяви заступника голови Комітету національної безпеки, оборони та розвідки Володимира Чернєва відбулися важливі зміни щодо оновлення особистих даних громадян у контексті закону про мобілізацію. Тепер оновлення цих даних стало обов'язковим для кожного громадянина, а не лише правом. Це крок спрямований на підвищення готовності країни до реагування на загрози та збереження актуальної інформації про населення, що є важливим для ефективного функціонування системи мобілізації та оборони. Уряд закликає громадян дотримуватися цього обов'язку, оскільки його порушення може мати правові наслідки. Крім того, розглядаються варіанти обмежень для тих, хто намагається уникнути військової повинності, однак окремі заходи, зокрема блокування банківських рахунків, поки що не отримали підтримки від Комітету.

Чому вага не йде: основні причини та поради від дієтологів

Навіть при стабільному дефіциті калорій організм може не втрачати вагу так, як очікується. Це пов’язано з рядом складних процесів у тілі, які впливають на схуднення, попереджають дієтологи. По-перше, часто буває, що реального дефіциту калорій немає. Люди схильні недооцінювати, скільки їжі вони насправді споживають, і переоцінюють рівень фізичної активності. Через це створюється ілюзія дефіциту, а вага […]

СБУ викрила розкрадання під час закупівлі зброї для ЗСУ на десятки мільйонів

Служба безпеки України спільно з Офісом Генерального прокурора викрили масштабну корупційну схему у Міністерстві оборони, пов’язану із закупівлею великокаліберної зброї для ЗСУ. Йдеться про розкрадання більш як 33 мільйонів гривень у період з березня 2022 року по травень 2023 року. Як з’ясували слідчі, у схемі були задіяні колишній директор одного з департаментів Міноборони та керівник […]

У Крюківщині водій Mazda збив двох жінок на переході і втік

28 січня в селі Крюківщина на Київщині сталася резонансна дорожньо-транспортна подія, коли водій автомобіля Mazda на пішохідному переході наїхав на двох жінок. Після зіткнення водій залишив місце ДТП, але оперативно був встановлений правоохоронцями. Згідно з інформацією пресслужби поліції Київщини, внаслідок аварії постраждали дві місцеві жительки — 23-річна та 40-річна жінки. Вони отримали травми різного ступеня […]

The post У Крюківщині водій Mazda збив двох жінок на переході і втік first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Україні занадто рано прощатися з вугіллям

В Україні триває дискусія про перехід до відновлюваних джерел енергії та поступове відмовлення від вугілля. Проте економіст Олексій Кущ вважає, що такий крок може бути надто передчасним для країни, що стикається з економічними труднощами та енергетичною залежністю. Чи потрібне Україні своє вугілля, або куди рухається “зелений перехід”. А почну я не з вугілля, а з […]

The post Україні занадто рано прощатися з вугіллям first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

В Україні військовозобов’язані громадяни мають право оскаржити рішення військово-лікарської комісії (ВЛК) щодо своєї придатності до служби в армії, якщо є підстави для сумнівів у правильності висновків комісії. Причинами для оскарження можуть бути формальні помилки, невідповідність даних у медичних документах, зміни у переліку хвороб чи навіть розслідування проти членів ВЛК.

Наразі термін проходження ВЛК для “обмежено придатних” продовжили до 5 червня 2025 року. Тому важливо знати, які кроки слід робити для оскарження рішення, якщо громадянин вважає, що його обстеження не було об’єктивним.

Алгоритм дій для оскарження рішення ВЛК

  1. Куди звертатися для оскарження:

    • Якщо рішення ВЛК районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки не задовольняє військовозобов’язаного, він може звернутися до ВЛК області або м. Києва.
    • Постанови ВЛК областей можуть переглядати ВЛК регіонів.
    • У разі потреби переглядати постанови лікарсько-консультативних комісій має право Центральна ЛКК, яка є керівним органом у системі військово-лікарських комісій.
  2. Підстави для оскарження:

    • Формальні помилки: Якщо під час перевірки документів виявлено помилки, наприклад, незаповнений рядок у медичній формі.
    • Кримінальні розслідування: Якщо проти членів ВЛК відкриті кримінальні справи, наприклад, через підозри в хабарництві, рішення може бути оскаржене у суді.
    • Зміни в Розпису хвороб: Якщо зміни у переліку хвороб визначають нові умови для придатності до військової служби, рішення можна оскаржити.
  3. Як подати заяву: Для того щоб оскаржити постанову ВЛК в досудовому порядку, необхідно подати заяву про перегляд постанови. До заяви потрібно додати всі документи, видані військово-лікарською комісією, і чітко вказати підстави для оскарження, наприклад, про непомічену хворобу або помилку в діагнозі.

Якщо громадянин вважає, що рішення ВЛК не є обґрунтованим, важливо діяти швидко. Інакше можна пропустити терміни для подачі заяви.

Оскарження рішення може затягнути процес проходження медичного огляду, тому потрібно бути готовим до того, що відстрочка може бути на кілька місяців.

Оскарження рішення ВЛК — це важливий інструмент для тих, хто вважає, що медичне обстеження не було проведено справедливо або правильно. Це дозволяє військовозобов’язаним захистити свої права і отримати можливість пройти обстеження знову, якщо рішення комісії виявиться помилковим.

The post Як правильно оскаржити висновки військово-лікарської комісії в Україні first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини