Середа, 23 Липня, 2025

Як виїхати з України: поради адвоката щодо перетину кордону для чоловіків

Важливі новини

Чому 68% українців не зберігають гроші в банках

За даними нового опитування групи “Рейтинг”, 68% українців не зберігають гроші в банках. Причина банальна і страшна водночас — люди просто не мають що зберігати. Низький рівень доходів і відсутність заощаджень — ось нова буденність для більшості українців. Ще 25% не вірять у банківську систему і зберігають кошти “під матрацом”. І це не параноя — […]

Кожна п’ята дитина в Україні має надлишкову вагу

В Україні вперше провели масштабне дослідження поширеності надлишкової маси тіла та ожиріння серед дітей молодшого шкільного віку. Дослідження здійснено у рамках Європейської ініціативи ВООЗ (COSI), і його результати викликають серйозне занепокоєння. Згідно з дослідженням, майже чверть дітей віком 6-8 років (22,96%) мають надлишкову вагу. З них 9,13% страждають від ожиріння, а 2,63% — від важкого […]

The post Кожна п’ята дитина в Україні має надлишкову вагу first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

США продовжують надавати інформацію розвідки для оборони України

Вашингтон скоротив обмін розвідувальною інформацією з Україною, яка могла б бути використана для завдання ударів по російських цілях. Водночас, як повідомляє CNN, США продовжують передавати дані, які допомагають Києву захищати свої позиції та інфраструктуру. Американські військові чиновники пояснили журналістам, що скорочення обміну інформацією пов’язане із небажанням США брати активну участь у бойових діях проти Росії. […]

The post США продовжують надавати інформацію розвідки для оборони України first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Україну хочуть примусити до миру з Росією

Україна знову знаходиться під тиском міжнародних сил, які прагнуть припинити восьмий рік триваючу війну на сході країни. Олег Рибачук, колишній віце-прем’єр України, висловив своє занепокоєння щодо можливості накладання умов, що змусили б Україну припинити війну, під час зустрічі з журналістами на каналі "Еспресо".

За його словами, виглядає так, що Київ таки готують до ситуації, коли приблизно через рік можуть змусити Україну і Путіна призупинити війну.

Політик додав, що це питання піднімав Дональд Трамп.

Рибачук вважає, що незалежно від деталей, на яких кордонах і умовах це станеться, така можливість є реальною. “Так, в України буде декілька років на те, щоб стати сильнішими, ніж Росія. Але в Путіна також буде час, щоб перепочити, набрати сили — корейців, китайців, техніку тощо”, — відзначив експерт.

Рибачук підкреслив, що всі добре знають, що робитиме Путін у такій ситуації, це вже очевидно.

Але важливіше, що буде відбуватися всередині України під час цієї паузи. “Я з жахом про це думаю. Перше, що ми зробимо — кинемося у виборчі перегони. Людям Єрмака треба ж обов’язково залишитися при владі. Вони будуть робити все, щоб ми пересварилися між собою, і ми гарантовано посваримося.

Із тих трьох, чи то п’яти років, яких у нас буде на те, щоб ми стали сильною країною, ми навіть без військового втручання Росії, ризикуємо розірватися зсередини”, — заявив Рибачук і додав, що саме в цьому загроза тієї дуже спотвореної системи влади, яка є зараз в Україні.

Росія назвала припинення вогню “нереалістичним” і звинуватила Україну

Російська Федерація не бачить можливості запровадження режиму припинення вогню у війні проти України. Про це заявив постпред РФ в ООН Василь Небензя під час брифінгу, коментуючи перспективи перемир’я. За словами Небензі, головною «перешкодою» для домовленостей він вважає дії України. Зокрема, він звинуватив Київ у порушенні начебто досягнутого мораторію на удари по об’єктах енергетичної інфраструктури. “У […]

Верховна Рада України зробила значний крок у напрямку вдосконалення військового законодавства, ухваливши в першому читанні законопроєкт, який стосується питань самовільного залишення військових частин та дезертирства в умовах дії воєнного стану. Цей документ спрямований на внесення змін до чинного законодавства з метою пом’якшення наслідків для військовослужбовців, які приймають рішення повернутися до виконання своїх обов’язків.

Указ президента України № 64/2022 свідчить, що під час дії воєнного стану військовозобов’язані чоловіки від 18 до 60 років не можуть покинути територію України, оскільки триває мобілізація. УНІАН з’ясував, хто став винятком і як зараз можна перетнути кордон тим, хто не хоче, щоб їх торкнулася мобілізація.

Колишній депутат київської обласної ради, адвокат Роман Сімутін ексклюзивно в коментарі УНІАН розповів про тонкощі процедури.

Щоб безпечно і законно перетнути кордон України, важливо знати не тільки про те, зі скількох років можна виїхати за кордон, а й про те, якими шляхами це можна зробити. Вік тут не такий важливий – під час мобілізаційних заходів чоловіки до 18 років і після 60 років спокійно можуть переміщатися світом. За словами експерта, для виїзду за кордон, насамперед, у людини має бути довідка від ТЦК про надану відстрочку від мобілізації.

Для всіх інших вікових категорій необхідні підстави, визначені ч. 1 ст. 23 закону про мобілізацію, зокрема, такі:

Чи може студент виїхати за кордон? Так, якщо він навчається за денною формою, є учасником програми академічної мобільності та не вважається призовником. Усім студентам, які бажають виїхати з України, необхідно мати ступінь бакалавра або магістра за будь-якою спеціальністю будь-якого фармацевтичного, медичного або ветеринарного ВНЗ країни.

Однак Сімутін акцентує увагу на тому, що студентам від 18 до 22 років дуже складно покинути країну.

Чинні законопроєкти і постанови КМУ сходяться в тому, що будь-який співробітник із бронею від підприємства може виїхати за межі країни. Причин може бути дві – службове відрядження або відпустка з поверненням назад. Заброньований співробітник не може перебувати за кордоном довше терміну, прописаного у відрядному листі.

Актуальний військово-обліковий документ зі штрих кодом у письмовій формі або електронному вигляді, наказ про відпустку або документи на відрядження, документи, що підтверджують право на бронь – ось що потрібно, щоб виїхати за кордон із таким статусом.

Мало хто з військовозобов’язаних точно знає, чи можна з відстрочкою виїхати за кордон, якщо її отримано на законних підставах. За законодавчими нормами України зрозуміло, що відстрочка від мобілізації не є причиною для виїзду з країни. Цей документ може лише перенести термін призову на пізніший. Навіть якщо відстрочка є, до неї мають додаватися й інші документи, які прикордонна служба вважатиме вагомим аргументом для того, щоб пропустити людину.

Сімутін навів два приклади чоловіків, яким в існуючих реаліях найпростіше покинути країну. За його словами, це люди з інвалідністю і ті, хто не придатний до несення служби з виключенням з військового обліку.

Якщо людина втратила громадянство України або досягла граничного віку перебування в запасі, а також не придатна до несення служби, її може бути виключено з військового обліку – чи можна виїхати за кордон у такому разі? Так, але йому обов’язково потрібно мати при собі військово-обліковий документ, що підтверджує це.

Тим, кому більше 60, не потрібен військово-обліковий документ, така особа може перетнути кордон за паспортом. Особи без громадянства України теж можуть виїхати з території країни, якщо пред’являть паспорт іншої держави.

Останні новини