П’ятниця, 18 Квітня, 2025

Яку позицію зайняли європейські країни щодо України

Важливі новини

Як кошти від російського вугілля допомогли бізнесмену Коваленку увійти в український газовий ринок

Ще кілька років тому український бізнесмен Дмитро Коваленко заробляв на торгівлі російським вугіллям. Тепер він розширює свій вплив у газовидобувній сфері України, інвестуючи в Майницьке газове родовище у Львівській області. За митними даними, швейцарська компанія Adelon AG, яку контролює Коваленко, у 2021-2022 роках була найбільшим покупцем вугілля у російської компанії «МелТЭК», витративши на це понад […]

The post Як кошти від російського вугілля допомогли бізнесмену Коваленку увійти в український газовий ринок first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Україна почне обмін інформацією про банківські рахунки своїх громадян з Євросоюзом

На осінній сесії Україна запровадить механізм обміну інформацією про банківські рахунки своїх громадян з країнами Європейського Союзу. Цю важливу ініціативу оголосила народний депутат України Ніна Южаніна через свій телеграм-канал. Цей крок сприятиме покращенню міжнародної співпраці та підвищенню прозорості фінансових операцій, сприяючи більш ефективному контролю за обігом коштів та запобіганню фінансовим злочинам.

“ДПС отримає інформацію про стан банківських рахунків резидентів України за кордоном, а також цілу низку фінансової інформації про учасників міжнародних груп компаній у розрізі іноземних юрисдикцій зі сплати податків, обсягів доходів, видів діяльності, чисельності працюючих і багато іншого”, – заявила вона.

За її словами, це стало можливим після позитивного звіту Організації економічного співробітництва та розвитку про “зрілість” української системи фінансової безпеки.

Обмін інформацією розпочнеться зі 115 країнами, до числа яких входять члени ЄС, де живе понад чотири мільйони українських біженців.

Нагадаємо, що закон, який дозволяє такий обмін, був ухвалений і підписаний Зеленським у березні 2023 року.

Але торкнутися це може не тільки простих українців. За словами Южаніної, після початку обміну інформацією може з’ясуватися, що “дехто у владі не подав або подав не всю інформацію про контрольовані іноземні компанії”.

Вона припускає, що саме тому було скасовано відповідальність за неподання такої звітності до кінця воєнного стану і ще за півроку після нього.

Україна вклала понад 50 млрд гривень у бетонне обгородження енергетичних споруд: стратегічний крок для надійності та безпеки

У 2023 році українські урядовці стояли перед складним вибором, вирішуючи між пошуком та придбанням засобів протиповітряної оборони (ППО) для захисту енергетики країни та можливістю розгляду диверсифікації енергетичних джерел через закупівлю газових електростанцій. Після ухвалення рішення витратили щонайменше 50 млрд гривень на будівництво бетонного захисту енергоспоруд. Ця стратегія, обрана Олександром Кубраковим та Мустафою Найємом, вважалася оптимальною на той момент, хоча і вимагала значних фінансових зусиль. На жаль, пізніше країна стикнулася з втратами від ударів російських сил. Компанії-оператори, такі як "Укргідроенерго", група "ДТЕК" та "Центренерго", заявили про серйозні втрати у виробництві електроенергії та руйнування інфраструктури. На засідання Верховної Ради, призначене для обговорення питань захисту критичної інфраструктури, головні відповідальні особи, Олександр Кубраков та Мустафа Найєм, не з’явилися, що спричинило обурення серед громадськості та політиків. Такі втрати підкреслюють важливість не лише вибору стратегії захисту, але й ефективного впровадження та координації заходів для забезпечення національної безпеки.

У результаті прийнятого рішення з витратою щонайменше 50 млрд гривень на будівництво бетонного захисту енергоспоруд в Україні, країна стикнулася зі значними втратами в енергетичному секторі під час ударів російських сил. Це ставить під сумнів ефективність обраної стратегії захисту та підкреслює необхідність більш комплексного підходу до забезпечення національної безпеки. Важливою висновком є не лише потреба у виборі оптимальних заходів захисту, але й необхідність ефективного впровадження та координації дій між відповідальними структурами для запобігання подібним ситуаціям у майбутньому.

Росіяни продовжують наступ на Торецьк і Покровськ

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

З іншого боку, українські сили продовжують наступ у Глушківському районі Курської області Росії. Геолокаційні дані від 29 вересня свідчать про те, що ЗСУ просунулися на захід і північний захід від селища Веселе, захопивши північно-західну частину населеного пункту. За оцінками військового аналітика Костянтина Машовця, в Курській області зосереджено близько 40-41 тисячі російських військових, і ворог планує посилити свої позиції ще шістьма тисячами військовослужбовців.

На півночі Харківської області 29 вересня російські окупанти намагалися здійснити кілька наступальних операцій, зокрема в районах Глибокого, Вовчанська та Тихого. Однак просування не було зафіксовано. Росіяни посилили свої підрозділи біля Глибокого та перекинули додаткові сили до Вовчанська для поповнення втрат.

У Луганській області російські війська продовжують атакувати на лінії Куп’янськ – Сватове – Кремінна, але не досягли значного прогресу. Окупанти здійснювали наступальні дії поблизу Андріївки та Макіївки, хоча підтверджень їх успіхів немає.

Російські атаки на Сіверському напрямку, зокрема біля Білогорівки та Верхньокам’янського, не призвели до змін у лінії фронту. Ворог продовжує наступ у районах Часового Яру, Калинівки, Білої Гори та Курдюмівки, але просування немає.

На південній осі фронту, в Запорізькій області, російські сили продовжують наступ поблизу Роботиного та Кам’янського. Водночас підтверджених змін на лінії фронту в цьому районі немає.

Таким чином, російські війська продовжують спроби просунутися в ключових регіонах, однак не досягають значних успіхів, тоді як українські сили продовжують контрнаступальні операції на північних та південних напрямках.

У Києві через аварію на трубопроводі 452 будинки залишилися без опалення

У Солом’янському районі столиці сталася аварія на трубопроводі, внаслідок чого 452 житлових будинки залишилися без опалення. Комунальні служби вже працюють над усуненням проблеми, проте відновлення теплопостачання триватиме щонайменше добу. Як вказали в КМДА, діаметр пошкодженого трубопроводу – 450 мм. Для корпусів Національного інституту серцево-судинної хірургії імені Миколи Амосова та Дорожньої клінічної лікарні №2 розгорнуто мобільні […]

The post У Києві через аварію на трубопроводі 452 будинки залишилися без опалення first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Європейські країни готові розширювати допомогу Україні та наполягають на своїй участі у переговорах щодо війни. Про це йдеться у спільній заяві глав МЗС Франції, Великої Британії, Іспанії, Італії, Польщі, Німеччини, ЄС та України.

Міністри підкреслили, що підтримуватимуть Київ до встановлення справедливого та стійкого миру, який гарантуватиме інтереси України та європейських союзників. Вони також закликали до надання Україні потужних гарантій безпеки, оскільки майбутнє європейської стабільності напряму залежить від завершення війни.

Водночас, на Заході звучать неоднозначні заяви. Президент США Дональд Трамп заявив, що припинення вогню може відбутися «в не надто далекому майбутньому», однак поставив під сумнів можливість повернення Україною кордонів 2014 року. Його позицію поділяє і новий міністр оборони США Піт Гегсет, який вважає членство України в НАТО малоймовірним.

Попри це, європейські союзники наголошують на необхідності колективної оборони та консолідації зусиль для зміцнення безпеки всього континенту.

The post Яку позицію зайняли європейські країни щодо України first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини