Субота, 19 Квітня, 2025

Євген Дикий: Посилення відповідальності у законопроекті про мобілізацію

Важливі новини

Сніг, дощ та ожеледиця: чого очікувати від природи сьогодні

Ключові елементи ефективної системи реагування на стихійні лиха:

Снігова і дощова активність розпочалася вночі на сході країни, а також у Карпатах та Закарпатті. Зранку і вдень негода пошириться на більшість областей. Закарпаття отримає найбільшу порцію опадів, а в гірських районах Карпат очікується значний сніг із хуртовинами.

Температурні показники відчутно різнитимуться залежно від географії. На заході, півночі, Вінниччині та Черкащині вночі очікується -1…-6°, вдень — від -1° до +4°. У центральних, східних та південних областях нічна температура буде трохи вищою, від -3° до +2°, а вдень потеплішає до +7°. На півдні України стовпчики термометрів сягнуть +13°, забезпечуючи більш комфортну, хоча й дощову, погоду. У Карпатах пануватиме справжня зима: вночі -6…-11°, а вдень — до -5°.

Сильний південний вітер набиратиме швидкість до 20 м/с, особливо вдень. Це стане додатковим випробуванням для жителів більшості регіонів.

У Києві та області погода також буде неспокійною. Ніч обіцяє мороз до -3…-6°, вдень потепліє до +1…+4°. У столиці очікується мокрий сніг, який переходитиме у дощ, а на дорогах слід бути обережними через ожеледицю.

Синоптики попереджають про можливі ускладнення через негоду: слизькі дороги, поривчастий вітер і погіршення видимості через опади. Водіям варто дотримуватися обережності на автошляхах, а пішоходам — бути уважними на тротуарах.

Байден передає Україні заборонені конвенціями протипіхотні міни — Washington Post

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

«Понад 160 країн (Україна зокрема – Ред.) підписали міжнародний договір, що забороняє їхнє використання, зазначивши, що ця невибіркова зброя може завдати довгострокової шкоди цивільному населенню», – пише газета.

Але адміністрація Байдена хоче «допомогти уповільнити наступ Росії».

«Українці, очевидно, зазнають втрат, і дедалі більше міст і селищ ризикують впасти. Ці міни були створені спеціально для боротьби саме з цим», – пояснили в президентській адміністрації.

Один із чиновників сказав, що тип переданих мін – «непостійні». Вони самоліквідуються або втрачають заряд батареї, що робить їх неактивними протягом кількох днів або тижнів, що знижує небезпеку для мирних жителів».

«Чиновник сказав, що українські політики взяли на себе зобов’язання не встановлювати міни в густонаселених районах», – йдеться в статті.

Раніше США постачали Україні тільки дозволені конвенціями міни міни «Клеймор», які встановлюються над землею і приводяться в дію оператором.

Правозахисники вже заявили, що рішення США є «чорною плямою на репутації Вашингтона».

В організації Human Rights Watch зазначили, що навіть «непостійні» міни становлять небезпеку для мирних жителів, вимагають складних заходів з очищення і не завжди надійно знешкоджуються.

Що робити, якщо постійно хочеться їсти: 2 діючих лайфхаки

Верховна Рада України зробила значний крок у напрямку вдосконалення військового законодавства, ухваливши в першому читанні законопроєкт, який стосується питань самовільного залишення військових частин та дезертирства в умовах дії воєнного стану. Цей документ спрямований на внесення змін до чинного законодавства з метою пом'якшення наслідків для військовослужбовців, які приймають рішення повернутися до виконання своїх обов'язків.

В нормі у людини має бути три повноцінних прийоми їжі плюс 1 або 2 перекуси залежно від потреби. В інший час ми не маємо нічого жувати аби не провокувати стрибки цукру в крові. Проте іноді крім повноцінного харчування ми маємо постійні перекуси, не завжди збалансованою їжею, яка насичує на дуже короткий період. Усе це провокує людину на постійне під’їдання, що може негативно позначитися як на здоров’ї, так і на вазі. Нутриціологиня Анна Буховська розповіла, чому ми можемо відчувати постійний голод, та які лайфхаки допоможуть прибрати цю звичку.

“Звичайно, якщо вам постійно хочеться їсти, потрібно розбиратися індивідуально, в чому причина. Це може бути недостатня кількість калорій в раціоні, тобто людина фізично не доїдає і через це буде весь час хотіти їсти”, — каже нутриціологиня.

Навіть якщо ви не пропускаєте прийоми їжі або з’їдаєте свою норму калорій за рахунок солодкого, то також швидко зголоднієте, адже така їжа дуже швидко.

“Усе це фізіологічні моменти, але є ще й психологічні. Наприклад, коли ми постійно в стресі та хочемо його зменшити. Еволюційно так склалося, що коли ми їмо, то більш-менш почуваємося у безпеці та розслабляємося, тобто їжа стає таким собі острівцем безпеки. Таким чином цей процес жування заспокоює”, — каже Анна Буховська.

Постійне під’їдання може мати низку негативних наслідків для здоров’я, в тому числі збільшення ваги. Іноді ви можете навіть не помічати цього, адже кидаєте щось в рот на автоматі, без відчуття голоду або навіть розуміння того, чи є у вас потреба в їжі та коли ви їли востаннє.

“По-перше, потрібно збалансувати раціон та мати три основні прийоми їжі. Це має бути нормальна кількість їжі, а не 100 г, та в раціоні мають бути всі групи продуктів: овочі, фрукти, різні каші, бобові, які багато хто ігнорує”, — радить нутриціологиня. “Також в раціоні обов’язково мають бути різні жири та якісний білок. Якщо хоч чогось з цього не буде, людина буде швидко ставати голодною”.

Білок можна отримати з різних джерел, в тому числі рослинних, адже в раціоні мають бути присутні усі групи продуктів. Основними джерелами білка є м’ясо риба, бобові, морепродукти тощо. Ви можете обирати з того, що ви їсте та з того, що вам доступно в цей момент.

“Ще один лайфхак, кий допоможе, це їсти щось хрумке. Багато хто починає їсти восени та взимку більше шкідливої їжі, наприклад, чипси, сухарики, хрусткі солодощі. На цей випадок є гарні замінники! Можна купувати фруктові чипси, які йдуть без додатків або овочеві (але вони не всім подобаються на смак) без олії.”, — радить Анна Буховська.

Якщо звичайні картопляні чипси готуються у фритюрі, більш здорові фруктові та овочеві готуються шляхом дегідратації, тобто висушення. Вони корисні, тому ви можете їх спокійно вживати, якщо вам хочеться похрумтіти або щось пожувати під час перегляду улюбленого серіалу або подкасту.

“Це також може бути свіжа морква, в магазинах є спеціальна бебі-морква, яка добре підходить на перекус. Крім того, що вона буде свіжим елементом на вашій тарілці, вона ще буде хрустіти та заспокоювати”, — наголошує нутриціологиня.

Анна Буховська рекомендує також різноманітні горіхи, насіння, різноманітні хлібці та сухарики – все те, що зможе задовольнити потребу у жуванні.

“Горіхи важливо їсти цілі, адже важливий саме момент жування. Ви також можете підсушувати хліб на пательні, грилі чи навіть в духовці, готувати сніданки з лаваша, які за умови підсушування на пательні, виходять надзвичайно хрусткими”, — каже Анна Буховська. “Тобто потрібно додавати різні текстури, їсти не тільки пюре з котлеткою, а й цільне м’ясо, яке потрібно жувати. Адже фактор жування дуже важливий і момент, коли їжа хрумтить, приносить нам задоволення”

Якщо ви помітили, що постійно голодні та постійно перехоплюєте їжу, перегляньте свій раціон та намагайтеся чітко дотримуватися режиму повноцінного триразового харчування. Намагайтесь вживати всі групи продуктів, щоб отримувати необхідні нутрієнти та закривати дефіцити. Обов’язково додавайте якісь хрусткі елементи та не будьте категоричні до улюблених продуктів.

Ціни на яловичину та свинину в Україні зростають

У лютому 2025 року ціни на м’ясо в Україні продовжили зростати, зокрема, яловичина та свинина стали дорожчими. За даними Мінфіну, індекс споживчих цін на м’ясні продукти в лютому 2025 року склав 101,45%, що на 1,45% більше, ніж у січні. При цьому, хоча вартість курятини залишалася стабільною, фахівці попереджають, що ситуація може змінитися через подорожчання кормів. […]

The post Ціни на яловичину та свинину в Україні зростають first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Аварія на Бориспільському шосе: пасажира вантажівки вирізали з салону

У Києві на Бориспільському шосе вранці 2 квітня сталася серйозна дорожньо-транспортна пригода за участі двох вантажівок. Внаслідок аварії одного з постраждалих рятувальникам довелося деблокувати зі зім’ятого автомобіля. Про це повідомили в пресслужбі Державної служби з надзвичайних ситуацій Києва. Сигнал про ДТП рятувальники отримали о 9:06. На місці події було встановлено, що внаслідок зіткнення вантажівок MAN […]

The post Аварія на Бориспільському шосе: пасажира вантажівки вирізали з салону first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Екс-командир роти “Айдара” Євген Дикий в інтерв’ю для 24 каналу висловив переконання, що в новому законопроекті про мобілізацію слід посилити відповідальність за ухилення від військової служби та від військового обліку. Він зауважив на “парадоксальну ситуацію”, коли військового, хто відмовляється воювати через страх, можуть засудити до п’яти років ув’язнення, а той, хто відмовляється служити після проходження медичної комісії, може отримати максимум три роки. Дикий наголосив на необхідності введення примусових заходів для тих, хто ухиляється від служби, та закликав депутатів не боятися втрат рейтингів, оскільки на непідконтрольних територіях України рейтинги не мають значення.

Згідно з новим законопроектом про мобілізацію, уряд приймає ряд заходів для зміцнення мобілізаційних можливостей:

Введено електронні повістки, які вважатимуться врученими після появи в електронному кабінеті військовозобов’язаних;Встановлені санкції за неявку за повісткою, включаючи блокування рахунків, заборону використовувати автомобіль і виїжджати за кордон;Збільшені штрафи за порушення правил військового обліку, введена кримінальна відповідальність за відмову від проходження медичного огляду;Скасована відстрочка від мобілізації для тих, хто отримує другу вищу освіту, та для аспірантів, які навчаються за контрактом;Ставляться під мобілізацію раніше судимі за нетяжкі злочини;Вимагається додаткове пред’явлення військового квитка з відміткою про зняття з обліку при виїзді за кордон;Керівникам лікарень наказано повідомляти в Територіальні центри керівництва з реєстрації військовозобов’язаних про перебування на стаціонарі осіб віком від 18 до 25 років;Вік мобілізації знижено з 27 до 25 років тощо.Зазначені заходи створюють можливість для влади посилено контролювати мобілізаційні процеси, але також ставлять під загрозу права та свободи громадян. Співробітники Територіальних центрів керівництва з реєстрації військовозобов’язаних мають широкі повноваження, які можуть бути використані не завжди законно, що може призвести до порушень прав громадян та підпалювати гнів суспільства.

У новому законопроекті про мобілізацію в Україні запропоновано ряд заходів, спрямованих на зміцнення військової мобілізації. Ці заходи включають в себе введення електронних повісток, посилення відповідальності за ухилення від служби та військового обліку, а також ряд інших заходів для ефективного втручання держави у мобілізаційні процеси. Однак, разом з тим, ці заходи можуть стати причиною порушення прав та свобод громадян, а також зростання недовіри суспільства до дій влади. Таким чином, необхідно забезпечити баланс між необхідністю зміцнення обороноздатності країни та збереженням гарантій прав і свобод громадян.

Останні новини