Субота, 19 Квітня, 2025

З 1 червня в Україні зменшать ліміт на перекази між картками

Важливі новини

Молдавський співак Дан Балан несподівано приїхав в Україну і збираєтся давати концерти

Молдавський артист Дан Балан несподівано повернувся до України, про що повідомив у своєму Instagram. Зірка, відома хітами “Lendo Calendo”, “Allegro Ventigo”, “Freedom”, “Hold On Love”, опублікувала фото з центру Києва та залишила короткий коментар: “Магія Києва в кожному кроці…” Востаннє Балан був в Україні в серпні 2023 року, коли вперше після повномасштабного вторгнення виступив в […]

The post Молдавський співак Дан Балан несподівано приїхав в Україну і збираєтся давати концерти first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

НАБУ і САП викрили нову корупційну схему в Міноборони

Поки фронт тримає оборону, у тилу не втрачають можливості «погріти руки». НАБУ та САП викрили масштабну схему розкрадання державних коштів під час закупівлі харчових продуктів для Збройних Сил України. За даними слідства, у 2022–2023 роках з бюджету вивели понад 733 мільйони гривень через маніпуляції з цінами на продукти. У справі фігурують колишній посадовець Міноборони, власниця […]

The post НАБУ і САП викрили нову корупційну схему в Міноборони first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Російські війська атакували Донеччину: нові жертви серед мирного населення

Ключові елементи військового обліку:

Поліцейські зафіксували 2465 ворожих обстрілів по лінії фронту та житловому сектору. Влучання сталися в 3 населених пунктах: містах Мирноград, Покровськ та селі Іванопілля.

Внаслідок атак рф, як повідомляється, пошкоджено 13 цивільних об’єктів, з них 9 житлових будинків.

В Іванопіллі внаслідок артилерійського удару загинуло двоє мирних мешканців. Пошкоджено 4 приватних будинки, газопровід, ЛЕП.

Під час ворожої атаки в Мирнограді травмовано цивільну особу, зруйновано оселю та гараж.

З артилерії росіяни били по Покровську – пошкоджень зазнали чотири приватних будинки й газопровід.

Скандальний екс-чиновник оборони уникає відповідальності за мільярдну крадіжку

Відомо, що ВАКС випустив екс-посадовця Міністерства оборони, Олександра Лієва, якого підозрювали в причетності до схеми, пов'язаної з масштабними фінансовими порушеннями під час закупівель боєприпасів для Збройних Сил України. Ця справа, що набула гучності в суспільстві, здивувала багатьох тим, що суд привів Лієва під особисте зобов'язання, замість тримання під вартою, як було відомо раніше.

Адвокат Назар Кульчицький, коментуючи це рішення, зазначив, що суд розглядав справу без присутності прокурора, що викликає питання щодо об'єктивності процесу. Не менш важливою стала інформація, що Національне антикорупційне бюро України та Спеціалізована антикорупційна прокуратура не змогли надати достатніх доказів для підтримки обвинувачення щодо Лієва.

Суддя Ярослав Шкодін відзначив, що відсутність достатніх доказів з боку прокуратури створює серйозні сумніви у вині екс-чиновника, запитуючи, як саме суд має вирішити питання, якщо навіть прокуратура не бачить складу злочину.

Ці події викликали хвилю обурення в громадськості, особливо враховуючи той факт, що Лієва вже раніше було взято під варту заставою у розмірі 50 мільйонів гривень, проте пізніше його випустили під особисте зобов'язання. Нині ж, після скасування рішення про особисте зобов'язання та закінчення терміну тримання під вартою, Лієв залишився без запобіжного заходу, що викликає серйозні питання стосовно системи правосуддя та її ефективності.

ВАКС, розглянувши клопотання щодо зміни запобіжного заходу, вирішив залишити це питання без розгляду за згодою обвинувачення, що подальшим чином може вплинути на хід подальшого судового процесу.

Вищезгадана стаття відображає складну ситуацію навколо екс-посадовця Міністерства оборони, Олександра Лієва, якого підозрювали у великомасштабних фінансових порушеннях під час закупівель боєприпасів для Збройних Сил України. Вирішення суду щодо зміни запобіжного заходу здивувало багатьох, особливо враховуючи відсутність прокурора під час розгляду справи. Нагальною стала проблема недостатньої кількості доказів, які змогли б підтвердити обвинувачення щодо Лієва з боку НАБУ та САП. Ця ситуація підкреслює необхідність покращення системи правосуддя та боротьби з корупцією в Україні.

Орбан: Україна залишиться «буферною державою» між Заходом і Росією

Згідно з висловлюванням угорського лідера, Україна може опинитися в складній геополітичній ситуації після закінчення воєнних дій. Він припустив, що країна може зіткнутися з труднощами у процесі інтеграції до західних структур, зокрема до Європейського Союзу та НАТО.

Ці коментарі він зробив під час свого візиту до Румунії, де обговорювалися питання безпеки та регіональної політики.

За його словами, «у нас, європейців, недостатньо грошей» для прийому України до Євросоюзу. «ЄС програв війну, і йому доведеться заплатити за це, і ця ціна буде високою», – додав Орбан.

«Європейська політика зазнала краху. Введені санкції завдають шкоди фундаментальним європейським інтересам, підвищують ціни на енергоносії і роблять європейську економіку неконкурентоспроможною», – заявив Орбан.

Він вважає, що у Європи зараз є два шляхи.

«Одним із них є «музей просто неба», за якого континент залишається в підпорядкуванні у США. Інший варіант – стратегічна автономія і, таким чином, вступ у конкурентну боротьбу», – заявив прем’єр Угорщини, якого цитує газета Magyar Nemzet.

З 1 червня в Україні набудуть чинності нові обмеження на перекази з картки на картку. Відтепер без офіційного підтвердження доходів можна буде перераховувати не більше 100 тисяч гривень на місяць. Це рішення викликало занепокоєння серед громадян, адже воно вплине на зручність проведення фінансових операцій.

За словами заступниці голови правління Глобус Банку Ганни Довгальської, уникнути труднощів можна, заздалегідь підготувавши документи, які підтверджують доходи. Це можуть бути:

  • Довідки ОК5 та ОК7 (інформація з реєстру застрахованих осіб).
  • Податкова декларація.
  • Зарплатні відомості.
  • Документи про надходження коштів від державних органів.
  • Довідки про доходи членів сім’ї.
  • Підтвердження волонтерської діяльності.

Банки можуть врахувати ці документи та, за потреби, підвищити ліміти для окремих клієнтів.

Щоб уникнути незручностей, фінансові експерти також радять оптимізувати кількість банківських рахунків. Велика кількість карток у різних банках може ускладнити фінансовий контроль та призвести до додаткових обмежень. Також рекомендується закрити “непрацюючі” рахунки, щоб уникнути плутанини.

Крім того, варто налаштувати автоматичні платежі для комунальних послуг та підписок на цифрові сервіси, а також використовувати цифрові інструменти оплати, такі як застосунок “Дія” та електронний кабінет платника податків.

Нагадаємо, що з 1 лютого 2025 року в Україні вже діє ліміт на карткові перекази у розмірі 150 тисяч гривень на місяць. Однак українці активно шукають способи його обійти, наприклад, відкриваючи рахунки у кількох банках або використовуючи перекази на IBAN.

Фахівці зазначають, що на початку лютого кількість карткових переказів в Україні знизилася на 12%, а їхній загальний обсяг скоротився на 18%. Однак пізніше ситуація стабілізувалася.

Важливо знати, що обмеження не поширюються на операції між двома рахунками одного клієнта в межах одного банку. Якщо ж доходи перевищують встановлений ліміт, то після надання відповідних документів банки можуть здійснювати перекази в межах підтвердженого доходу.

The post З 1 червня в Україні зменшать ліміт на перекази між картками first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини