Вівторок, 22 Липня, 2025

За три роки війни в небі над Україною знищено понад 26 тисяч повітряних цілей

Важливі новини

Лавров вимагає списки загиблих від російських воєнних злочинів у Бучі

Ця вимога викликала значний резонанс у міжнародній спільноті та серед українських посадовців. Багато експертів розглядають цей крок як спробу російської сторони перекласти відповідальність та відвернути увагу від серйозних звинувачень, висунутих проти російських військових.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що вимагатиме на засіданні ООН пояснень з приводу масового вбивства в Бучі. Росіяни відкидають висунуті їм звинувачення щодо масового вбивства мирного українського населення, яке вони вчинили у місті під Києвом навесні 2022 року.

Росія головує з 1 липня в Раді безпеки ООН. Найближчими днями міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров поїде до Нью-Йорка на засідання цього органу. Дипломат повідомив, що хоче порушити питання про списки загиблих під час російської агресії в Бучі.

“Я поїду до Нью-Йорка наступного тижня, ми розглядатимемо завдання багатостороннього співробітництва, забезпечення рівноправного, неподільного характеру безпеки. Звичайно, ми поговоримо про те, як Захід намагається маніпулювати всім і вся. Для мене достатньо почути, що вони скажуть у відповідь на поставлене запитання, чи можна переглянути список тих людей, чиї тіла показали в Бучі кореспонденти BBC”, — заявив Лавров.

Буча – це місто в Київській області, яке у 2020 році мало населення 36 тис. мешканців. Росіяни на початку вторгнення окупували місто, однак, коли у березня українцям вдалося повернути місто, стало відомо про масштабні воєнні злочини, які спіткали місцеве мирне населення. Вулиці були повні трупів. Серед жертв були невинні мирні жителі, в тому числі жінки з дітьми. Президент України Володимир Зеленський заявляв, що правоохоронні органи “знаходять тіла людей зі зв’язаними руками та відрізаними головами”.

Гороскоп кохання на квітень 2025: нові почуття, завершення старого та романтичні несподіванки

Квітень 2025 року стане важливим місяцем для любовних відносин. Це час, коли минуле дає про себе знати, але водночас відкриваються нові можливості для романтики. Почуття можуть спалахувати раптово, проте зірки радять підходити до них осмислено та виважено. До 15 квітня Венера перебуватиме в ретроградній фазі, що змусить багатьох переглянути свої стосунки. Можливе повернення колишніх партнерів, […]

The post Гороскоп кохання на квітень 2025: нові почуття, завершення старого та романтичні несподіванки first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Правоохоронці викрили масштабну аферу із землею в Обухівському районі

У Київській області викрито злочинну схему незаконного заволодіння комунальними землями, унаслідок якої зловмисники оформили у приватну власність 47 земельних ділянок загальною площею понад 24 гектари. Про це повідомила пресслужба Національної поліції. До схеми були залучені мешканці Київщини та Львівщини, а також приватний нотаріус. За даними слідства, аферисти використовували підроблені документи — зокрема, фальсифіковані витяги з […]

The post Правоохоронці викрили масштабну аферу із землею в Обухівському районі first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

40% економіки України перебуває у тіні — Юлія Свириденко

Юлія Свириденко: 40% ВВП України знаходиться в тіні, за оцінками Міністерства економіки

Перший віцепрем’єр-міністр та міністр економіки звертає увагу на важливість боротьби з тіньовою економікою

Під час брифінгу у середу Перший віцепрем’єр-міністр України та міністр економіки Юлія Свириденко зробила важливу заяву щодо стану національної економіки. За оцінками Міністерства економіки України, приблизно 40% валового внутрішнього продукту (ВВП) країни перебуває "у тіні". Ця заява підкреслює масштабність проблеми тіньової економіки та необхідність рішучих дій для її подолання.

Тіньова економіка, яка включає неофіційні доходи та ухилення від сплати податків, має значний вплив на економічний розвиток країни. Свириденко наголосила, що боротьба з цим явищем є пріоритетним завданням уряду. Міністерство економіки вже працює над комплексною стратегією, яка передбачає посилення контролю за фінансовими операціями, збільшення прозорості бізнесу та стимулювання підприємців до роботи в законодавчому полі.

За словами Свириденко, уряд планує запровадити низку реформ, спрямованих на зниження рівня тіньової економіки. Серед ключових заходів – удосконалення податкової системи, запровадження нових технологій для відстеження фінансових потоків та зміцнення інституцій, відповідальних за економічний контроль.

Однією з головних цілей цих реформ є створення сприятливих умов для розвитку малого та середнього бізнесу. Свириденко зазначила, що підтримка підприємництва та створення чесних умов для ведення бізнесу сприятимуть зростанню економіки та зменшенню обсягів тіньової діяльності.

Експерти погоджуються з необхідністю реформ та наголошують на важливості співпраці між урядом, бізнесом та громадянським суспільством для досягнення позитивних результатів. Прозорість, довіра та відповідальність мають стати основою нової економічної політики України.

Заява Юлії Свириденко підкреслює нагальність вирішення проблеми тіньової економіки, яка гальмує розвиток країни. Успішна реалізація запланованих заходів сприятиме зміцненню економіки, підвищенню рівня життя громадян та створенню нових можливостей для розвитку бізнесу.

На завершення, виступ Юлії Свириденко на брифінгу висвітлив важливу проблему тіньової економіки, що значно впливає на національний ВВП України. Перший віцепрем’єр-міністр наголосила на необхідності рішучих реформ для зменшення рівня тіньової економіки та забезпечення прозорості бізнесу. Впровадження нових технологій, удосконалення податкової системи та підтримка підприємництва мають стати ключовими складовими стратегії уряду. Співпраця між усіма зацікавленими сторонами стане запорукою успішних реформ, які сприятимуть економічному зростанню та підвищенню добробуту громадян.

За її словами, це стосується й аграрного сектора та експорту аграрної продукції. Закони, які підписав Президент України Володимир Зеленський, спрямовані на боротьбу з «чорним зерном» та неповерненням валютної виручки, дадуть можливість більше контролювати питання повернення валютної виручки від аграрної продукції.

«Я думаю, що по останніх цифрах „сірого“ експорту зерна вам можуть дати оцінку експертну тільки наші зернотрейдери, але зрозуміло, що є частка. Ми рахували, що якщо ми кажемо про тіньову економіку, то 40% – це потенційна цифра знаходження економіки „у тіні“.

Я думаю очевидно, що це стосується аграрного сектора, експорту аграрної продукції у тому числі. Тому закон, який підписав Президент, якраз має дати можливість більше контролювати питання повернення валютної виручки від аграрної продукції», — сказала Свириденко.

Міністерка відзначила, що останні пів року зрушення вже є в цифрах в поверненні валютної виручки.

«Але подивимося в динаміці. Сподіваємося, що у нас до кінця року ситуація поліпшиться», — додала вона.

Свириденко зазначила, що це важливо тим, що, якщо не повернуту валютну виручку, то це ставить під загрозу фінансування державного бюджету.

Масований удар РФ по Україні: загинули діти, зруйновані будинки, масштабні пожежі

У ніч на 24 травня Росія здійснила одну з наймасштабніших атак по території України. Комбінований удар дронами та ракетами призвів до загибелі щонайменше 14 осіб, ще понад 50 отримали поранення. Серед постраждалих – діти. Київ та область У столиці внаслідок нічної атаки постраждали 11 осіб, трьох з них госпіталізовано. Найбільше постраждали Голосіївський, Дніпровський та Шевченківський […]

За три роки повномасштабної війни Сили протиповітряної оборони України знищили 26 525 ворожих повітряних цілей. Про це повідомляє Командування Повітряних сил ЗСУ.

Що саме збили українські військові?

За даними військових, з початку російського вторгнення були знищені:
✈ 370 російських літаків;
🚁 331 ворожий вертоліт;
🚀 40 аеробалістичних ракет Х-47М2 «Кинджал»;
🚀 95 балістичних ракет «Іскандер-М»/KN-23;
🚀 550 крилатих ракет «Калібр»;
🚀 95 крилатих ракет «Іскандер-К»;
🚀 1 801 крилата ракета Х-101/Х-55см/Х-555;
🚀 460 керованих авіаційних ракет Х-59/Х-69;
🚀 25 ракет інших типів.

Окрему загрозу становлять ударні та розвідувальні дрони, якими російська армія масово атакує Україну:
🔴 14 286 ударних БпЛА Shahed;
🔴 6 900 розвідувальних безпілотників.

Українська ППО залишається надійним щитом

Ці цифри свідчать про ефективну роботу систем протиповітряної оборони, які не лише знищують ворожі цілі, але й зменшують руйнівні наслідки атак для українських міст.

Військові наголошують, що боротьба в повітрі триває, і для ефективного захисту країні необхідні нові системи ППО та сучасні зенітні ракети. Україна продовжує співпрацю з міжнародними партнерами, щоб зміцнити свою оборону перед новими загрозами.

The post За три роки війни в небі над Україною знищено понад 26 тисяч повітряних цілей first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини