Середа, 23 Липня, 2025

Забудовники шукають можливості за кордоном, залишаючи заморожені об’єкти в Україні

Важливі новини

Родичі екссиловиків забудовують Буковель на мільйони

У центрі Буковеля виростає гігантський 10-поверховий готельний комплекс Glacier Premium Apartments — потенційно найбільший готель в Україні. Ініціаторами проєкту стали родичі колишніх високопоставлених силовиків, серед яких донька ексзаступника міністра внутрішніх справ Сергія Чеботаря — Оксана Чеботар. Її частка в компанії-забудовнику становить 33,3%. Вартість комплексу з елітними апартаментами, спа, магазинами та спортзалом уже вимірюється десятками мільйонів […]

Співак Вакарчук показав кохану на публіці вперше за довгий час

У Києві триває Atlas Festival — наймасштабніший музичний захід Східної Європи. У перший день фестивалю, коли на сцені виступав гурт Бумбокс, глядачі помітили серед публіки Святослава Вакарчука. Проте увагу привернув не лише сам артист, а й його компанія: лідера гурту “Океан Ельзи” помітили з коханою Євгенією Яцутою. На відео, яке поширили в соцмережах, видно, як […]

Рубіо після розмови з Лавровим: США підтримують мирний план Трампа

Держсекретар США Марко Рубіо провів телефонну розмову з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим, під час якої привітав досягнення угоди про масштабний обмін військовополоненими між Україною та РФ. Про це американський дипломат повідомив у своєму дописі в соцмережі X. «США представили сильний мирний план щодо України, і ми вітаємо угоду про обмін військовополоненими, досягнуту в […]

Новий етап реформ: мобілізація командирів “Добровольного українського корпусу” до інших військових частин

У зв’язку із втратою деяких позицій на напрямку Часового Яру на Донеччині у 67-й окремій механізованій бригаді "Добровольчий український корпус" розпочалися перевірки та переведення командирів і військових до інших підрозділів. Ситуація викликає серйозні обговорення, як серед військових, так і серед громадськості. За інформацією, опублікованою на сторінці у Facebook 67-ї ОМБР ДУК, вище командування ЗСУ розпочало процес переведення всіх командирів і бійців ДУК ПС в інші військові частини. Однак мотиви таких дій залишаються невідомими. У між тим, спроби зупинити цей процес та встановити причини не дали результатів. Деякі особи вважають, що розпорошення бійців ДУК ПС по різних підрозділах Збройних сил може загрожувати існуванню самого корпусу. У зв’язку з цим у бригаді активно працюють комісії, які складають списки бійців, що активно захищали Україну з перших днів існування частини. На даний час, проводяться службові розслідування з приводу командирів підрозділів, і не виключено, що будуть відкриті кримінальні провадження за надуманими звинуваченнями у невиконанні бойових приписів. Командири та бійці готові відстоювати свою честь та гідність у законний спосіб, однак вони виконують всі накази командування. Залишається незрозумілим, чому прийнято рішення про ослаблення боєздатного підрозділу, який є ключовим у відповіді на агресію. ЗМІ повідомляють, з посиланням на джерела в командуванні напрямку, що військове керівництво цікавилося причинами "просідання" бригади під Часовим Яром. Встановлено, що керівництво бригади більше довірило тим, хто вже був у складі, аніж новобранцям, що приєдналися пізніше. Це викликало нестабільність і, в кінцевому підсумку, втрати на фронті. Повідомляється, що корінь проблеми полягає в складнощах переформатування колишнього добровольчого підрозділу в регулярну бригаду Збройних сил. Нагадаємо, що "Добровольчий український корпус" (ДУК) був сформований у 2014 році "Правим сектором" під час війни на Донбасі. Цей корпус протягом тривалого часу не входив до складу офіційних силових структур України, що породжувало питання щодо його статусу.

Загалом, зазначена стаття свідчить про серйозні зміни в структурі та керівництві "Добровольного українського корпусу" у зв'язку з втратами на фронті та намаганнями влади переорганізувати цей підрозділ. Перевірки та переведення командирів та військових у інші підрозділи свідчать про напружену ситуацію в рядках самого корпусу та спробу влади змінити його структуру. На фоні цього виникають різні гіпотези щодо мотивів таких дій, від намірів ослабити корпус до зусиль забезпечити його ефективне функціонування у складі Збройних сил України. Водночас, з'являються питання щодо дисципліни в самому корпусі та ставлення керівництва до різних груп військових. Крім того, акцентується проблематика переформатування добровольчих підрозділів у регулярні частини ЗСУ, що може вимагати додаткових заходів з координації та адаптації.

Український блогер Бондаренко припустив, хто стоїть за вбивством Портнова

Український блогер Володимир Бондаренко висунув нову гіпотезу щодо вбивства скандального юриста Андрія Портнова, акцентуючи увагу на давньому конфлікті між Портновим та суддею Артуром Ємельяновим. Згідно з його словами, зачіпки дедалі більше вказують на зв’язки між Ємельяновим та ексголовою СБУ Валерієм Хорошковським. У центрі уваги — ТОВ “Оздоровчий центр СЕСІЛЬ”, співзасновниками якого є Артур Ємельянов та […]

Після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну низка українських забудовників та їхніх родичів вирішили перенести свою діяльність за кордон. Хоча їхні проєкти в Україні залишаються недобудованими, багато з цих підприємців активно займаються будівництвом за межами країни, де продовжують розвивати нові бізнеси.

Про це йдеться у сюжеті Bihus.info.

Хто і де будує?

Єгор Масленніков (“Строй Сіті”)
Засновник харківської компанії “Строй Сіті” у 2022 році зареєстрував Object One в ОАЕ. Його компанія вже зводить кілька об’єктів елітної нерухомості в Дубаї.
При цьому ЖК його компанії в Києві та Харкові заморожені, а сам Масленніков вийшов зі складу засновників більшості своїх українських фірм, передавши їх сестрі дружини.
Журналісти також помітили бізнесмена у Монте-Карло за кермом Rolls Royce Spectre вартістю близько 500 тисяч доларів, оформленим на його дружину.

Enso Development і Вадим Столар
Enso Development, компанія, яку пов’язують із колишнім нардепом від ОПЗЖ Вадимом Столаром, також будує житло в Дубаї. Там зводяться два елітні ЖК, вілли та таунхауси. Офіційно Столар вийшов із цього бізнесу у 2022 році, але продовжував його фінансувати, про що свідчив у своїй декларації.
В Україні Enso Development лише нещодавно заявила про відновлення будівництва, хоча його проєкти були заморожені.
У 2023 році СБУ проводила обшуки у Столара у справі про легалізацію коштів на користь Віктора Медведчука та Тараса Козака.

Родина Ігоря Кушніра (“Київміськбуд”)
Колишній керівник “Київміськбуду” Ігор Кушнір і його родина активно інвестують у нерухомість за кордоном. Його дружина Оксана, яка має громадянство Кіпру, володіє компанією Koksi Holding ltd, яка будує бізнес-центри у Вільнюсі та Ризі, котеджні містечка у Вільнюсі та елітні ЖК у Будапешті.
Донька Дар’я у 2023 році зареєструвала компанії на Кіпрі та в Лондоні, а син Ілля виїхав з України, після чого заснував дві будівельні компанії у Литві.

Кушнір пішов з посади президента “Київміськбуду” наприкінці 2023 року після початку аудиту компанії. Наразі підприємство просить у Київської міської ради 2,6 мільярда гривень на добудову житлових комплексів.

Журналісти також з’ясували, що Кушнір разом із дружиною підкорив Еверест у травні 2023 року, отримавши право виїзду з України за довідкою про інвалідність.

Роман Сербенов (“S Develop”)
Засновник забудовника “S Develop”, який реалізовував проєкти у Миколаєві та Запоріжжі, нині володіє компанією в Польщі, що будує котеджне містечко. Сам Сербенов заявляє, що лише консультує польський бізнес, а українські ЖК добудують, коли для цього будуть умови.

Поки українські забудовники розширюють свій бізнес у Європі та ОАЕ, в Україні тисячі інвесторів залишаються без житла, а недобудовані ЖК стають “замороженими” об’єктами. Наразі реакції правоохоронних органів на цю ситуацію немає, проте ситуація викликає дедалі більше суспільного обурення.

The post Забудовники шукають можливості за кордоном, залишаючи заморожені об’єкти в Україні first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини