Субота, 19 Квітня, 2025

Загадкове зникнення молодих патріотів: куди поділися добровольці, що відправлялися на фронт?

Важливі новини

Зеленського зустріли прохолодно – допомога Україні під загрозою

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

Незважаючи на зусилля Зеленського, представники адміністрації Байдена проявили обережність щодо його пропозицій, оскільки вони побоюються ескалації, яка могла б спровокувати Москву. Президент Байден оголосив про новий пакет військової допомоги, але відмовився задовольнити ключову вимогу Зеленського — дозволити використання ракет великої дальності для атак на російські території.

Колишній президент Дональд Трамп, після зустрічі із Зеленським, висловив бажання досягти “чесної угоди” для обох сторін, однак деталі залишилися невизначеними. Трамп підкреслив свої добрі стосунки з Путіним, що викликало побоювання в Україні, що подібні настрої можуть загрожувати підтримці Києва.

Ситуація на сході України залишається критичною, з російськими наступами на ключові українські логістичні центри. Зеленський наполягає на необхідності отримання ракет більшої дальності, щоб завдати ударів по російським позиціям, однак його заклики до адміністрації Байдена не отримують підтримки, попри відкриті заклики з боку Києва та європейських союзників.

Віцепрезидентка Камала Гарріс також запевнила в подальшій підтримці під час зустрічі із Зеленським, але очевидно, що без суттєвого збільшення військової допомоги досягнення цілей Зеленського, зокрема повернення всіх окупованих територій, залишається під питанням.

Останнім часом риторика Зеленського змістилася в бік необхідності отримати підтримку для “примушення Росії до миру”. Після зустрічі з Трампом він зазначив, що “Путін не може перемогти”, але для цього Україні потрібна суттєва військова допомога.

Деякі республіканці в США, як-от сенатор Марко Рубіо, підтримують ідею мирних переговорів, але в Україні та Європі є занепокоєння, що це може призвести до невигідної угоди з Росією.

Зеленський повернувся до України, де, згідно з повідомленнями, 14 осіб отримали поранення внаслідок російських авіаударів. Він підкреслив, що “Росія щодня скидає близько 100 потужних плануючих бомб”, вказуючи на необхідність більшої підтримки від міжнародних партнерів.

Російська атака знеструмила одну з ліній живлення ЗАЕС

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

Міністр енергетики Герман Галущенко прокоментував ситуацію, назвавши її черговим актом російського тероризму. Він наголосив на небезпеці аварії на ЗАЕС і закликав до негайного виконання резолюції МАГАТЕ, яка вимагає повернення станції під контроль України. «Безпечна експлуатація Запорізької АЕС можлива лише під контролем України», — підкреслив міністр.

Енергетики вже працюють над усуненням наслідків атаки, намагаючись якнайшвидше відновити живлення для окупованої станції.

МАГАТЕ неодноразово закликала не перезапускати реактори Запорізької АЕС, доки триває війна. Раніше експерти агентства повідомили про вибухи поблизу підстанції біля станції, ймовірно, внаслідок атаки безпілотників.

Окрім цього, відомо, що російські військові використовують територію станції як базу для тренувань пілотів FPV-дронів, що ще більше загострює ризики на Запорізькій АЕС.

Нещодавно під час генеральної конференції МАГАТЕ ухвалила резолюцію, яка вимагає від Росії негайно покинути територію Запорізької атомної електростанції та передати її під український контроль.

Скандал із благодійністю: голова фонду “Безмежна підтримка” визнана у привласненні коштів для військових

У Харкові правоохоронці розслідують кримінальну справу, пов’язану з можливим заволодінням коштами, зібраними для забезпечення українських військових квадрокоптерами. Голова благодійного фонду «Безмежна підтримка» Вікторія Корець (Печерська) стала фігуранткою справи, що викликала широке обурення у громадськості. Згідно з версією слідства, вона могла отримати у власність частину коштів, які мали бути спрямовані на купівлю дронів для військових, і […]

The post Скандал із благодійністю: голова фонду “Безмежна підтримка” визнана у привласненні коштів для військових first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Хто з українських артистів рекламує компанії, що працюють у РФ

Український співак Володимир Дантес розкритикував своїх колег, які продовжують рекламувати бренди, що досі ведуть бізнес у Росії. Особливо його обурила ситуація з шоколадними батончиками “KitKat” від компанії Nestle. Відомий артист опублікував емоційний допис у Telegram, у якому висловив своє невдоволення тим, що багато українських знаменитостей продовжують рекламувати продукцію міжнародних компаній, які не припинили діяльність у […]

The post Хто з українських артистів рекламує компанії, що працюють у РФ first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Бензинові авто: ТОП-5 моделей, які обрали українці

У 2024 році українці стали менш схильними до покупки нових автомобілів з бензиновими двигунами, хоча ринок досі не втратив свою привабливість. За даними порталу “УкрАвтопром”, кількість нових легкових авто з бензиновими двигунами склала 27,9 тисячі одиниць, що на 2% менше, ніж у попередньому році. Також було зафіксовано зниження частки бензинових автомобілів у загальних продажах нових […]

The post Бензинові авто: ТОП-5 моделей, які обрали українці first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Наразі українське суспільство стикається з серйозною проблемою: потенційні новобранці, які за віком придатні до військової служби, активно ухиляються від призову. Замість того, щоб долучитися до оборони країни, вони віддають перевагу безтурботному проведенню часу в нічних клубах. Ця тенденція, як зазначає видання Politico, свідчить про загальний тренд у сучасних європейських країнах, де значна кількість людей готова ухилитися від військової служби в разі агресії на їхню країну. За даними опитувань, близько 650 тисяч чоловіків військового віку залишили Україну, багато з них — незаконно.

Після початкового ентузіазму та патріотичного піднесення, коли призовні центри переповнювалися добровольцями, ситуація раптово змінилася. Два роки тому, замість молодих чоловіків, що вирушали на фронт, поїзди з України перевозили переважно жінок, дітей та літніх людей, які шукали безпеки далеко від воєнного простору. Однак нині ситуація виявилася іншою: третина пасажирів одного з таких поїздів, який вивозив кореспондента з країни, складалася з чоловіків військового віку. Дивовижно, як вони змогли отримати документи на виїзд, відмовившись від призову, — підкреслює Politico.

Раніше проведені опитування показали, що 63% українських чоловіків призовного віку не бажають вступати до армії. Багато з них відверто заявили, що навіть після прийняття нового закону про мобілізацію вони не збираються відвідувати військкомати для оновлення своїх даних.

У вищезгаданій статті відзначається серйозна проблема в Україні, пов’язана з ухиленням потенційних новобранців від військової служби. Замість того, щоб долучитися до оборони країни, значна кількість чоловіків військового віку обирає несолідарність та втікає за кордон, або просто ухиляється від призову. Ця тенденція відображає загальний тренд у сучасних європейських країнах, де люди демонструють небажання служити у збройних силах у випадку загрози агресії. Відзначається також масове незаконне виїзд з країни більшості відділяючихся від призову. Ці висновки вказують на потребу подальших заходів з мотивації та залучення молоді до військової служби, а також на необхідність вдосконалення законодавства та контролю за виїздом громадян за кордон.

Останні новини