Середа, 23 Липня, 2025

Загроза “Орешніка” — фейк чи провокація? В РНБО пояснили ситуацію

Важливі новини

НАБУ провело обшуки у головного прокурора Закарпаття

Національне антикорупційне бюро провело обшуки у керівника Закарпатської обласної прокуратури Анатолія Ковальчука в рамках розслідування ймовірного хабарництва. Слідчі дії відбулися 2 квітня за місцем фактичного проживання посадовця та в його службовому кабінеті. Під час обшуків детективи НАБУ вилучили у Ковальчука готівку: 8550 доларів, 9180 євро та 121 тисячу гривень, а також мобільний телефон Apple iPhone […]

Хто з українських артистів рекламує компанії, що працюють у РФ

Український співак Володимир Дантес розкритикував своїх колег, які продовжують рекламувати бренди, що досі ведуть бізнес у Росії. Особливо його обурила ситуація з шоколадними батончиками “KitKat” від компанії Nestle. Відомий артист опублікував емоційний допис у Telegram, у якому висловив своє невдоволення тим, що багато українських знаменитостей продовжують рекламувати продукцію міжнародних компаній, які не припинили діяльність у […]

The post Хто з українських артистів рекламує компанії, що працюють у РФ first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Україна веде переговори про реструктуризацію боргу на $20 млрд

Український уряд на даний момент активно веде переговори з міжнародними кредиторами щодо реорганізації свого заборгованості, що налічує близько 20 мільярдів доларів, з метою знайти оптимальні шляхи вирішення цієї фінансової проблеми. Можливість часткового списання цього боргу також розглядається в контексті поточних переговорів. Сергій Марченко, Міністр фінансів України, висловив підтвердження щодо цих ініціатив, підкреслюючи їхню важливість та актуальність для фінансової стабільності країни.

Уряд України прийняв рішення про дворічне заморожування платежів за міжнародними облігаціями вже у лютому 2022 року, в реакції на великомасштабне вторгнення Росії. Тепер, наближаючись до закінчення цього періоду у серпні, Україна намагається зберегти доступ до міжнародних фінансових ринків і стежить за укладанням нової угоди.

Сергій Марченко зазначив, що наразі ведуться переговори з кредиторами, у тому числі із варіантами часткового списання боргів. Приватні утримувачі облігацій здійснюють обмежені переговори з урядом, що зазвичай вказує на значний прогрес.

Згадуючи минулі події, варто зазначити, що в липні 2022 року Україна подала запит на дворічну відстрочку виплати зовнішнього боргу, а вже восени країни-кредитори згодилися відтермінувати платежі до кінця 2023 року.

Україна готує план реструктуризації свого боргу на суму 20 млрд доларів для надсилання приватним утримувачам облігацій.

Синоптик прогнозує: погода в Україні зміниться в середині тижня

Верховна Рада України зробила значний крок у напрямку вдосконалення військового законодавства, ухваливши в першому читанні законопроєкт, який стосується питань самовільного залишення військових частин та дезертирства в умовах дії воєнного стану. Цей документ спрямований на внесення змін до чинного законодавства з метою пом'якшення наслідків для військовослужбовців, які приймають рішення повернутися до виконання своїх обов'язків.

Він пояснив, що погоду на цьому тижні визначатимуть антициклони, тому суттєвих опадів не прогнозується.

“Лише в другій половині тижня та на вихідних малорухомі атмосферні фронти можуть стати причиною невеликих опадів, переважно у вигляді снігу та мокрого снігу”, – повідомив Кібальчич.

Вітер очікується слабкий, місцями можливі тумани з випадінням мряки та утворенням паморозі.

У понеділок в Україні опадів не прогнозується. Місцями можливі туман і паморозь. Вдень стовпчики термометрів покажуть 0…+5 °С; у Криму та на Прикарпатті повітря прогріється до +7 °С.

У вівторок, за прогнозом синоптика, в Україні збережеться переважно без опадів погода з хмарним небом і окремими туманами. Швидкість вітру у більшості областей буде 5-10 м/с. Температура повітря вночі 0…-5 °С, вдень 0…+5 °С, а у Криму, Одеській області та на Прикарпатті стане ще тепліше – до +8 °С.

У середу в Україні збережеться стабільний характер погоди без опадів. Вітер очікується змінних напрямків, 3-8 м/с. Вночі буде -1…-6 °С, вдень -1…+4 °С. У Криму й Одеській області вночі -1…+4 °С, вдень +3…+8 °С.

У грудні цього року погода в Україні відповідатиме кліматичній нормі. Такий прогноз надали фахівці Українського гідрометцентру.

За словами синоптиків, середня температура протягом місяця коливатиметься від -4° до +2°, що відповідає типовим показникам для цього періоду.

Місячна кількість опадів становитиме 34-78 мм, а в гірській місцевості подекуди досягне 81-105 мм, що також є нормальним для грудня.

Ірма Вітовська гостро висловилась про мирні перемовини з РФ

Однак, як повідомляє видання "Інформатор", реалізація цієї реформи викликала низку запитань щодо її практичного втілення та впливу на судову систему. Особливу увагу громадськості привернула ситуація з суддями колишнього ОАСК та пов'язаними з цим бюджетними витратами.

Вітовська, відповідаючи на питання про можливі поступки Росії, зізналася, що ця тема є дуже складною для неї. Вона висловила думку, що наразі влада “промацує думки людей” щодо можливого завершення війни через перемовини. Особливо гостро акторка сприймає ідею відмови України від Донбасу і Криму.

“Я не розумію, де будуть прокладені нові кордони,” – зазначила вона. Крім того, Вітовська сумнівається, що такі поступки задовольнять Росію. “А що тоді він [Путін] виграв? Тобто ми повертаємося до того, що було до 2022 року, російська мова і так тут Конституцією захищена, як і будь-яка мова нацменшин. А що це було тоді?” – риторично запитала акторка.

Вітовська висловила своє нерозуміння того, як можна домовлятися з Росією після стількох смертей і знищених життів. На її думку, ці люди загинули не для того, щоб зараз віддавати території країні-агресору. Вона також поставила питання про відповідальність за знищення українських міст і загибель людей, особливо дітей, а також про репарації, яких вимагає справедливість.

“А куди ділися наші люди, наші міста? А де ж тоді репарації? Що це було, куди ви вбили стільки людей, стільки дітей? Хто поверне нам покалічених, понівечених, і морально, і психіку хто поставить на місце?” – запитала Ірма Вітовська, наголошуючи на важливості пам’яті про жертви цієї війни та необхідності справедливості.

У Кремлі знову заговорили про можливе використання ракети «Орешнік» проти України. Однак у Центрі протидії дезінформації при РНБО заявили: приводів для паніки немає, останній пуск цього озброєння виявився невдалим. Про це повідомив очільник ЦПД Андрій Коваленко.

За його словами, важливо не забувати, що остання спроба запуску «Орешніка» фактично завершилася нічим. «Ракета просто не полетіла. Це треба чітко тримати в голові», — зазначив Коваленко. Він додав, що після провального тесту й інформаційної істерії, яку росіяни розганяли раніше, тема “Орешніка” зникла з публічного поля. Але нині вона знову активізувалася на тлі масованих ударів невідомих дронів по об’єктах ВПК у самій Росії.

«Росіяни переживають за безпеку свого параду, і самі собі малюють загрози. Україна ж офіційно заявила, що не може гарантувати безпеку на заходах РФ, але це не означає, що ми плануємо атаки», — підкреслив Коваленко. Він також припустив, що російська сторона може вдатися до провокацій на власному параді, аби виправдати подальшу агресію.

Очільник ЦПД не відкинув, що російська сторона могла технічно вдосконалити ракету, але запевнив: навіть у разі підготовки нового пуску, Україна знатиме про це заздалегідь. «Наші служби вже мають досвід моніторингу ситуації. Якщо буде загроза запуску з полігону на Капустиному Яру — про це обов’язково повідомлять», — зазначив він.

Коваленко наголосив: українцям не слід панікувати, адже навіть у найгіршому сценарії у населення буде достатньо часу, щоб вжити необхідних заходів безпеки. «Зненацька нічого не буде. Якщо їм щось “стрельне в голову” — ми вже будемо знати», — резюмував представник РНБО.

Останні новини