Субота, 19 Квітня, 2025

Зеленський очікує зустрічі з Трампом після його інавгурації: «Він має план закінчення війни»

Важливі новини

Єрмак та Волтц обговорили дату та місце переговорів про мир

Голова Офісу президента України Андрій Єрмак та радник президента США з національної безпеки Майкл Волтц провели важливу телефонну розмову, під час якої обговорили дату і місце проведення переговорів про мир, повідомив радник президента України Дмитро Литвин. Цю інформацію також підтвердив Майкл Волтц в ефірі Fox & Friends, однак він не уточнив, з ким саме з […]

The post Єрмак та Волтц обговорили дату та місце переговорів про мир first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Німеччина передасть Україні 54 самохідні гаубиці, але не раніше 2025 року

Німецький телеканал N-TV недавно звернув увагу на значне посилення України сучасними артилерійськими системами, зокрема самохідними гаубицями RCH 155. За інформацією, отриманою від джерел, близьких до західних оборонних кол, Київ активно збільшує кількість цих важливих для оборони систем, що є суттєвим кроком у зміцненні обороноздатності країни.

Самохідні гаубиці RCH 155 відомі своєю точністю і мобільністю, що робить їх ефективними в різних оборонних стратегіях. Ці системи здатні оперативно реагувати на загрози і забезпечувати надійну підтримку з посиленням вогневої потужності.

Дане посилення військових можливостей України стає важливим контекстом в сучасних геополітичних умовах, де збереження обороноздатності країн є пріоритетним завданням. Відповідно до аналітиків, збільшення кількості сучасних артилерійських систем свідчить про стратегічну відповідь України на поточні виклики в оборонній сфері.

Такі кроки підтверджують визнання необхідності підвищення обороноздатності країни в умовах загострення конфліктів у світі, зміцнення її позицій у міжнародному контексті і забезпечення безпеки для українських громадян.

Захід оснащує Україну найсучаснішими артилерійськими системами, включно з RCH 155, причому до Києва поставляється більше самохідних гаубиць, ніж було відомо раніше, повідомляє німецький телеканал N-TV. Однак мине деякий час, перш ніж вони будуть розгорнуті на полі бою.

Україна підписала з оборонною компанією KNDS контракт на поставку 54 одиниць артилерійської системи RCH 155. Ця зброя є однією з найсучасніших артилерійських систем у світі, “новим еталоном сучасної самохідної артилерії”. Гаубиця може вести точну стрільбу навіть у русі та вражати цілі на відстані до 54 км 155-міліметровими боєприпасами. Управління артилерійським гарматним модулем у майбутньому зможе здійснюватися дистанційно. Крім того, RCH 155 – це знаряддя відомої артилерійської системи Panzerhaubitze 2000, яка вже використовується в Україні.

Уже давно стало зрозуміло, що Україна отримає новітні самохідні гаубиці RCH 155. Однак досі було відомо лише про те, що буде поставлено 36 одиниць. Тепер, після заяви KNDS, ця цифра зросла до 54. Уряд Німеччини видав Україні дозвіл на закупівлю перших 18 гаубиць ще восени 2022 року, але поставки очікуються не раніше 2025 року. Оснащення київських збройних сил гарматами RCH 155 – довгостроковий проєкт.

Компанія KNDS також повідомила, що цього року вона виробить для України 78 систем CAESAR. Вони вже використовуються в країні і мають дальність дії близько 70 км.

“Конфлікт в Україні показав, що перевірені артилерійські системи великої дальності особливо важливі для нанесення високоточних ударів”, – заявила оборонна компанія.

CAESAR зарекомендувала себе як міцна, надійна і проста в обслуговуванні система в усьому світі та стала сучасною артилерійською системою, яку замовляють найбільше. У результаті KNDS потроїла темпи виробництва: зараз щомісяця випускається шість установок CAESAR.

МЗС Білорусі погрожує закриттям українського посольства через інцидент із дронами

Однак, як повідомляє видання "Інформатор", реалізація цієї реформи викликала низку запитань щодо її практичного втілення та впливу на судову систему. Особливу увагу громадськості привернула ситуація з суддями колишнього ОАСК та пов'язаними з цим бюджетними витратами.

Як повідомляє державне агентство Белта, дипломатична нота була передана українському дипломату на тлі заяв самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка. Лукашенко звинуватив Україну у порушенні повітряного простору Білорусі, стверджуючи, що білоруська система ППО збила кілька українських дронів, які були зафіксовані ввечері 9 серпня.

У своїй заяві білоруське МЗС наголосило, що якщо українське дипломатичне представництво не зможе впливати на запобігання таким інцидентам, Білорусь розгляне питання про необхідність подальшого функціонування посольства України в Мінську.

Ці події розпочалися 10 серпня, коли Олександр Лукашенко публічно звинуватив Україну в порушенні повітряного простору Білорусі, заявивши, що білоруська ППО збила кілька українських безпілотників. Лукашенко також повідомив про підвищення бойової готовності військово-повітряних сил та протиповітряної оборони країни.

У відповідь на цей інцидент Лукашенко наказав посилити угруповання військ Білорусі на тактичних напрямках біля українського кордону, зокрема на Гомельському та Мозирському. Туди будуть відправлені ракетні комплекси “Полонез” та “Іскандер”, що підвищує напруженість у регіоні.

Росія зупинила постачання газу до Австрії: Україна звинувачує Кремль в енергетичному шантажі

Верховна Рада України зробила значний крок у напрямку вдосконалення військового законодавства, ухваливши в першому читанні законопроєкт, який стосується питань самовільного залишення військових частин та дезертирства в умовах дії воєнного стану. Цей документ спрямований на внесення змін до чинного законодавства з метою пом'якшення наслідків для військовослужбовців, які приймають рішення повернутися до виконання своїх обов'язків.

“Відключивши Австрію від газу, росія знову використовує енергію як зброю. Проте австрійський уряд, безсумнівно, забезпечить енергетичну безпеку та відкине шантаж. Ера Європи, яка покладалася на російський газ, закінчилася. Час повністю скоротити російські енергетичні прибутки – і фінансування війни”, – написав голова МЗС Андрій Сибіга у X.

Його заява з’явилася після повідомлення про те, що російський “Газпром” з 16 листопада зупиняє транзит газу через Україну до Австрії.

Це послідувало за рішенням австрійської компанії OMV зарахувати з рахунків за контрактом з “Газпромом” отримані 230 млн євро за арбітражем проти “Газпрому”. OMV тоді попередила про “можливу зупинку постачання газу” з росії.

Економічне бронювання від мобілізації: плани Кабміну

Кабінет Міністрів України розглядає можливість продовження програми економічного планування на 2024-2025 роки. Експерти відзначають, що остаточне рішення залежатиме від багатьох факторів, включаючи загальну економічну ситуацію в країні.

Економічне бронювання в Україні все ж таки планують продовжити, але трохи пізніше — можливо, наприкінці 2024-го або на початку 2025 року, бо зараз триває мобілізація. Про це пише “РБК-Україна” з посиланням на власні поінформовані джерела.

За словами джерел, влада не відмовилася від ідеї “економічної броні”, а строки повернення до цього питання залежатиме від темпів мобілізації та ситуації на фронті.

“Ще влітку було заявлено про концепцію “воюй або працюй”, про це казали і президент, і глава уряду. Нічого з того часу не змінилося, тобто є політичне рішення. Але зараз у фокусі уваги — мобілізація, оскільки ворог тисне на фронті. Як ви уявляєте зараз сказати мобілізованим, що ухвалено рішення про бронювання, де критерієм є зарплати чи сплачені податки?”, — сказав один із співрозмовників видання.

Журналісти уточнили, що одним із варіантів “економічної броні” може бути її щомісячне продовження у разі сплати відповідного рівня податків. Тут йдеться про податок на доходи фізичних осіб.

Також джерела повідомили “РБК-Україна” про те, що економічне бронювання може бути реалізоване як через ухвалення закону у Верховній Раді, так і через постанову Кабінету міністрів.

Автори матеріалу наголосили, що наразі у владі схиляються до того, що цю норму все ж таки слід провести через парламентську залу.

“Законодавчі ініціативи є, вони зареєстровані у парламенті, але ще не було голосування навіть у першому читанні. Хоча, безумовно, у неофіційному спілкуванні нардепи обговорюють доцільність ухвалювати закон, який дозволить економічне бронювання”, — йдеться у матеріалі.

Президент України Володимир Зеленський розраховує на зустріч із новообраним президентом США Дональдом Трампом одразу після його інавгурації. За словами Зеленського, Трамп висловив готовність зробити все можливе для завершення війни в Україні. Про це український лідер розповідає в інтерв’ю під час телемарафону.

«Трамп сказав мені: «Одним із перших візитів я чекатиму саме на вас». Він сказав, що для нього пріоритет закінчити війну і він буде це робити. Я думаю, так, після інавгурації буде в нас зустріч. Я думаю, ми почнемо працювати вже розуміючи весь план», – сказав Зеленський.

Зеленський також сподівається, що план Трампа збігатиметься з українським баченням, однак не виключає контактів президента США з російською стороною.

«Це зрозуміло, тому що вони вивчатимуть багато деталей, хто до чого готовий. Я думаю, що таким буде перший період. Від цього будемо будувати наступні кроки. Наступні кроки мають привести до завершення гарячої фази війни», – додав він.

The post Зеленський очікує зустрічі з Трампом після його інавгурації: «Він має план закінчення війни» first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини