Субота, 19 Квітня, 2025

Зеленський підписав закон, який продовжує термін проходження ВЛК для обмежено придатних до 5 червня 2025 року

Важливі новини

Новий комбриг 72-ї бригади розповів про вихід з Вугледару

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

“Якщо ми будемо залишати населені пункти, не давши потужного бою противнику, то за деякий час можемо опинитися невідомо на яких рубежах”, – підкреслив офіцер.

Після призначення на посаду комбриг Охріменко розробив план поетапного виведення підрозділів із південної частини Вугледара, який був затверджений вищим керівництвом. Проте, за його словами, не все пішло за планом, оскільки російські війська встигли взяти під контроль фланги. “Перший етап виходу з міста був завершений, але противник наростив зусилля і взяв під вогневий контроль маршрути, які ми спланували”, – пояснив він.

Охріменко зазначив, що українським військовим вдалося зупинити ворога, стабілізувавши лінію фронту. “Сьогодні вранці (7 жовтня) противник здійснив штурмові дії зі східного напрямку, ми його зупинили. Знищено кілька бойових машин, противник зазнав втрат в особовому складі і наразі відмовився від подальших наступальних дій”, – додав комбриг.

На даний момент Збройні сили України продовжують працювати над недопущенням просування ворога у бік Богоявленки, демонструючи стійкість і готовність до відбиття атак.

Партії ЄС і «Голос» заблокували рішення, яке могло знизити тарифи на електроенергію

Фракції “Європейська солідарність” та “Голос” понад рік блокували важливе рішення Верховної Ради, яке могло суттєво вплинути на енергетичну безпеку України та зменшити тарифне навантаження на громадян. Про це заявив політичний експерт Петро Олещук, коментуючи провалену вчасно угоду про закупівлю ядерних реакторів у Болгарії. “Парадокс, але найбільше кричать про ‘катастрофу для гаманців’ саме ті, хто сам […]

Як Україна готується до холодної зими

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

Сполучені Штати активно підтримують українську енергетику. Нещодавно компанія «Укренерго» отримала автотрансформатор від США для заміни зруйнованого в прифронтовій зоні. За словами посолки США в Україні Бріджит Брінк, цей трансформатор забезпечить стабільне електропостачання для близько 50 тисяч домогосподарств.

Посолка зазначила, що уряд США робить все можливе для збереження електропостачання в Україні, незважаючи на безперервні атаки з боку Росії.

У вересні Брюссель оголосив новий масштабний план підтримки української енергетичної інфраструктури. За словами президентки Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн, Україна потребує 17 ГВт потужностей для забезпечення електроенергією взимку. ЄС запропонував допомогу в трьох ключових напрямах: ремонт, підключення та стабілізація енергосистеми.

Європейський Союз також виділить 160 мільйонів євро на підтримку України, зокрема:

Україна отримує допомогу від багатьох міжнародних партнерів. Зокрема, з початку повномасштабного вторгнення країна отримала 12 вантажів гуманітарної допомоги з Японії, які включають резервні електростанції, газові турбіни, автотрансформатори та інше енергетичне обладнання.

У звіті Моніторингової місії ООН з прав людини було зазначено, що через масовані російські удари Україна може зіштовхнутися з відключенням електроенергії на термін від 4 до 18 годин на добу протягом зими. Руйнування енергетичної інфраструктури негативно вплине на життєво важливі системи:

Ці наслідки матимуть руйнівний вплив на мільйони українців, а також суттєво вплинуть на економіку країни.

Голова Ради Української асоціації відновлювальної енергетики Станіслав Ігнатьєв зауважив, що існуючі прайс-кепи на електроенергію можуть створити труднощі з її імпортом з ЄС у періоди дефіциту. Це може посилити енергетичні проблеми країни в зимовий період.

Один з найбільших в світі виробників зброї планує виробляти боєприпаси в Україні

На початку 2024 року стало відомо, що американська оборонна корпорація Northrop Grumman планує значно розширити свою діяльність в Україні шляхом спільного виробництва боєприпасів середніх калібрів. Ця угода вважається першою публічно визнаною ініціативою, запропонованою українським урядом у співпраці з Міністерством оборони США, щодо спільного виробничого проєкту на території України.

Партнерство Northrop Grumman з українською стороною в цьому напрямку має на меті не лише розширення виробничих можливостей, але й сприяння підвищенню обороноздатності країни у контексті геополітичних викликів та безпеки в регіоні. Зазначається, що така ініціатива стане вагомим кроком у підтримці військово-технічного співробітництва між Україною та Сполученими Штатами, спрямованого на зміцнення оборонної сфери країни.

Проект передбачає не лише передачу технологій та навичок, але й спільні науково-дослідницькі розробки і виробництво, що сприятиме створенню робочих місць та економічному розвитку українського оборонного сектора. Дане співробітництво також підкреслює важливість взаємодії у сфері безпеки і оборони між двома країнами, спрямовану на зміцнення міжнародного мирного порядку та стабільності.

Northrop Grumman Corporation, одна з найбільших в світі виробників зброї та військової техніки, планує створити в Україні виробництво боєприпасів середніх калібрів.

Створення такого виробництва сприятиме підвищенню обороноздатності України та забезпеченню необхідного арсеналу для зміцнення оборони країни. Відомо, що угода з Northrop Grumman є результатом довгострокових переговорів і планується як стратегічний крок у зміцненні військово-технічного співробітництва між Сполученими Штатами та Україною.

Про це повідомив представник компанії Northrop Grumman Defense Systems Дейв Бартелл на оборонній виставці EUROSATORY 2024 для видання Breaking Defense.

“Це наш перший проєкт, який оплачується “українськими доларами”. Ми плануємо розширити цю угоду на боєприпаси для танків, 155 мм, і інші, коли знайдемо інноваційні процеси”, – сказав директор з міжнародного бізнесу сектору оборонних систем Northrop.

Підтвердженням цієї домовленості відбулось під час спілкування між Бартеллом і Стенлі Брауном, головним заступником помічника секретаря Державного департаменту з військово-політичних питань США.

У своєму виступі на виставці озброєнь в Парижі Браун повідомив про нову програму Державного департаменту, яка інвестує 2 млрд доларів в оборонну промисловість України, яка, своєю чергою, може відкрити двері для нового американсько-українського виробництва.

Американські оборонні компанії відстають від своїх європейських колег у створенні угод про спільне виробництво. Цього місяця німецька компанія Rheinmetall поділилася планами:

Також цього місяця під час візиту президента України Володимира Зеленського франко-німецький виробник KNDS та українська фірма KZVV підписали контракт на виробництво в Україні артилерійських снарядів калібру 155 мм.

Попередні зусилля США щодо спільного виробництва для підтримки потреб України зазвичай зосереджувалися на зусиллях із виробництва американської зброї в межах країн-союзників по НАТО у Східній Європі, але зараз найближчі кілька місяців все може змінитись.

Зрадник у лавах СБУ: затримано чиновника, що передавав дані ворогу

Служба безпеки України повідомила про затримання керівника штабу Антитерористичного центру, який працював на Росію. За інформацією СБУ, операцію з його затримання особисто координував голова Служби безпеки Василь Малюк. Встановлено щонайменше 14 епізодів його співпраці з представниками країни-агресора. Українські спецслужбовці проникли в телефон та компʼютер підозрюваного. Через нього вони передали росіянам дезінформацію. «Це була надскладна розробка […]

The post Зрадник у лавах СБУ: затримано чиновника, що передавав дані ворогу first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Президент Володимир Зеленський підписав законопроєкт, що продовжує термін проходження повторного медичного огляду для обмежено придатних до військової служби громадян до 5 червня 2025 року. Закон 4235-IX був підтриманий Верховною Радою 12 лютого 2025 року, і тепер всі громадяни України у віці від 25 до 60 років, визнані обмежено придатними до служби, мають можливість пройти медичну комісію до зазначеної дати.

Нові умови для проходження ВЛК
Громадяни цієї категорії зобов’язані самостійно отримати направлення на військово-лікарську комісію (ВЛК), звернувшись до територіального центру комплектування та соціальної підтримки або через електронний кабінет призовника. Важливо, що тепер не потрібно чекати на повістку для проходження медичного огляду.

Причини продовження терміну
Раніше термін для проходження ВЛК був встановлений до 4 лютого 2025 року. Однак через велику кількість громадян, які не встигли пройти комісію, було прийнято рішення продовжити термін. Член комітету з питань нацбезпеки, оборони та розвідки, Федір Веніславський, зазначив, що порушення правил військового обліку призводить до адміністративної відповідальності. Тому для того, щоб уникнути штрафів і дати можливість всім громадянам пройти комісію, термін було продовжено.

The post Зеленський підписав закон, який продовжує термін проходження ВЛК для обмежено придатних до 5 червня 2025 року first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини