Вівторок, 22 Липня, 2025

Зеленський вимагає скасувати візи депутатам, які не підтримають угоду зі США

Важливі новини

На трасі Одеса–Рені аварія з летальними наслідками: працює поліція

На трасі Одеса–Рені сталася смертельна аварія, внаслідок якої загинула одна людина. Зіткнення відбулося між вантажівкою та легковим автомобілем неподалік населених пунктів Підгірне та Монаші. Про інцидент повідомив голова Одеської обласної військової адміністрації Олег Кіпер. За його словами, через аварію рух транспорту на цій ділянці ускладнено. На місці події працює слідчо-оперативна група, яка з’ясовує обставини трагедії. […]

На Одещині раптово помер працівник ТЦК: лікарі виявили у крові сліди метадону

У неділю, 7 квітня, у реанімації Ренійської міської лікарні помер 49-річний мешканець Кропивницького, який працював у районному центрі комплектування та соціальної підтримки. Попередньою причиною смерті медики назвали набряк мозку, який, імовірно, виник на фоні передозування наркотичним препаратом метадон. Як повідомляє видання «Бессарабія INFORM» із посиланням на джерела в медичних колах, чоловік був госпіталізований із підозрою […]

До кінця тижня в Україні можуть скасувати графіки відключення електроенергії

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

За словами експерта, на відновлення стабільного електропостачання та скасування обмежень впливатимуть кілька факторів. Серед них — завершення аварійних робіт, відсутність нових масштабних атак Росії на українську енергосистему та сприятливі погодні умови.

Ігнатьєв зазначив, що, якщо вдасться уникнути масштабних обстрілів енергетичної інфраструктури та не буде сильних морозів, то Україна зможе обійтися без застосування графіків відключень вже до кінця цього тижня. Прогнози погоди на найближчі дні також додають оптимізму: антициклон, що прийшов до України з Сибіру, має сприяти поліпшенню ситуації, оскільки не передбачаються різкі зниження температур.

“Якщо ці умови збережуться, ми зможемо завершити аварійні роботи і уникнути відключень. Проте, якщо все ж з’являться нові загрози, графіки відключень можуть бути відновлені”, — додав експерт.

Таким чином, українці можуть очікувати на більш стабільне постачання електроенергії, однак за умови відсутності нових атак і сприятливої погоди.

Лише 20 пілотів пройшли навчання на F-16

Згідно із даними, що надала Politico, Україна прогнозує завершення навчання лише двадцяти пілотів на літаках F-16 до закінчення поточного року. Цей показник становить лише половину від необхідної кількості для формування повноцінної ескадрильї, яка складається з двадцяти літаків.

Інтеграція нової техніки та підготовка кваліфікованих фахівців для її обслуговування та ефективного використання є надзвичайно важливими завданнями для забезпечення національної безпеки та підвищення обороноздатності країни. Незавершеність формування повноцінних ескадриль може породжувати виклики та обмеження в сфері оборони, тому важливо активізувати заходи з підготовки пілотів та забезпечення необхідної технічної бази для оптимального функціонування нових літаків.

Завдяки вдосконаленню навичок пілотів та створенню сприятливих умов для їх професійного зростання, Україна зможе ефективно використовувати потенціал нових літаків F-16 у вирішенні різноманітних завдань національної оборони та забезпеченні стабільності в регіоні.

Тому українська влада вимагає від США та інших країн активізувати підготовку пілотів F-16.

“Україна заявляє, що має 30 пілотів, які мають право негайно розпочати навчання у США. Проте, за словами трьох осіб, безпосередньо знайомих із запитом, адміністрація Байдена заявила Києву, що в її програмі в Аризоні немає місць для приймання більше ніж 12 пілотних стажистів одночасно”, – ідеться в статті.

У Данії та Румунії аналогічна проблема з доступними місцями для навчання.

Тому очікується, що до кінця цього року лише 20 українських пілотів F-16 закінчать навчання, пише видання.

Один із колишніх чиновників повідомив, що з такими темпами в України не буде повної ескадрильї підготовлених пілотів до кінця 2025 року.

Ківалов обійшов закон і став найбагатшим пенсіонером України

Сергій Ківалов, президент Міжнародного гуманітарного університету, отримує рекордну для України пенсію – 246 тисяч гривень на місяць. Водночас його університет намагався спростувати цю інформацію, але замість аргументів у заяві були маніпуляції та неправдива інформація про пенсійну систему. Ще у 2020 році його виплати становили 14 тисяч гривень, але він звернувся до Пенсійного фонду із вимогою […]

The post Ківалов обійшов закон і став найбагатшим пенсіонером України first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Президент України Володимир Зеленський різко висловився щодо народних депутатів, які можуть не підтримати ратифікацію угоди про співпрацю у сфері корисних копалин зі Сполученими Штатами. Під час розмови з журналістами 3 травня він заявив, що вважає за доцільне скасувати американські візи для тих парламентарів, які не проголосують за документ.

«Є люди, налаштовані цього не робити. То, наприклад, я вважаю, що США треба просто скасувати їм візи. Вони приїжджають в США щомісяця. Розказують, як тут погано в Україні, як закінчити війну дуже швидко, які частини України важливі, які — не дуже важливі», — зазначив Зеленський.

Президент наголосив, що підтримка угоди не просто важлива з точки зору співпраці з американськими партнерами, а критично необхідна для збереження української державності в умовах війни з Росією. За його словами, депутати не можуть “грати в подвійну гру” — їздити до США, будувати імідж союзників, а потім відмовлятися підтримувати ключові для обох країн проєкти.

«Результат буде на табло: хто проголосував, а хто — ні», — підкреслив президент.

Нагадаємо, що Верховна Рада має розглянути питання про ратифікацію угоди зі США 8 травня. Як повідомляв народний депутат Ярослав Железняк, документ є частиною ширшої співпраці в енергетичному секторі.

Угода передбачає створення Інвестиційного фонду відбудови, який має залучати американські та міжнародні інвестиції до української економіки, зокрема у сферу розробки природних ресурсів. Документ був підписаний у ніч на 1 травня першою віцепрем’єр-міністеркою — міністеркою економіки України Юлією Свириденко.

Президент Зеленський заявив, що це одна з перших домовленостей після його історичної зустрічі з президентом США Дональдом Трампом у Ватикані 26 квітня. Для набуття чинності угоду має затвердити Верховна Рада.

Останні новини