Субота, 19 Квітня, 2025

Зеленський заявив, що за Трампа війна буде закінчена, але він не знає, як саме це станеться

Важливі новини

Низький рівень забруднення повітря в Києві, але зважайте на погодні умови

У Києві на п’ятницю зафіксовано низький рівень забруднення повітря, однак наявність туману та високу вологість, яка досягає 97%, міські датчики можуть показувати підвищені показники забруднення. Про це повідомили в Київській міській державній адміністрації. “У Києві станом на ранок 10 січня рівень забрудненості повітря низький, радіаційний фон – у нормі, перевищень забруднюючих речовин не зафіксовано”, – […]

The post Низький рівень забруднення повітря в Києві, але зважайте на погодні умови first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Ціни на яблука в Україні досягли семирічного максимуму

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

Зараз ціни на яблука в Україні варіюються в межах 15-22 грн/кг (0,36-0,53 дол/кг), залежно від сорту, якості та обсягу партії. Ціни є найвищими за останні сім років, що змушує споживачів переглянути свої купівельні можливості.

Зростання цін у цьому сегменті пояснюється скороченням пропозиції фруктів осінніх сортів, які зазвичай не користуються високим попитом. Однак ситуація на ринку різко змінилася: попит на яблука виріс через сезонне зменшення асортименту інших фруктів та ягід від місцевих виробників.

У порівнянні з початком жовтня 2023 року, яблука подорожчали на 36%. Одним із ключових факторів такого стрибка є похолодання, яке змусило садівників зберігати основну частину врожаю, залишивши на ринку обмежені обсяги для продажу. Це також сприяло підтримці високих відпускних цін на фрукт.

Очікується, що тенденція до зростання цін може зберегтися, оскільки попит на якісні яблука продовжує перевищувати пропозицію.

Столицю накрила “брудна” хмара: у КМДА попередили про небезпечне повітря

У Києві зафіксували погіршення якості повітря. Як повідомили у Київській міській державній адміністрації, в столиці спостерігається підвищення рівня забрудненості через накопичення пилу в атмосфері. Що відбувається? Через маловітряну погоду та високий атмосферний тиск завислі частинки пилу не розсіюються, що призводить до зростання рівня забрудненості повітря. У КМДА рекомендують жителям столиці дотримуватись заходів безпеки: Обмежити перебування […]

The post Столицю накрила “брудна” хмара: у КМДА попередили про небезпечне повітря first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Як Україна адаптується до масованих атак дронів

Верховна Рада України зробила значний крок у напрямку вдосконалення військового законодавства, ухваливши в першому читанні законопроєкт, який стосується питань самовільного залишення військових частин та дезертирства в умовах дії воєнного стану. Цей документ спрямований на внесення змін до чинного законодавства з метою пом'якшення наслідків для військовослужбовців, які приймають рішення повернутися до виконання своїх обов'язків.

Згідно зі звітом Моніторингової місії ООН з прав людини, минулого року російські атаки були спрямовані на енергетичні мережі, тоді як цьогорічна кампанія зосереджена на об’єктах виробництва електроенергії. Станом на червень 2023 року 73% теплових енергоблоків України вийшли з ладу. У такій ситуації збитки для України можуть мати стратегічно вагоміші наслідки, ніж повільний наземний наступ Росії.

Вашингтон Пост попереджає, що руйнування енергетичної інфраструктури може призвести до “20 чи більше годин темряви на добу” в умовах холодної зими, що може змусити Україну піти на переговори на невигідних умовах.

На жаль, Україна не має у достатній кількості засобів оборони, таких як ракети Patriot, але знаходить альтернативні методи боротьби з дронами. Наприклад, “Шахеди”, що зазвичай рухаються повільно, стають легкою мішенню для вертольотів, здатних знищувати їх гарматним вогнем. Вертольоти вже зафіксували збиття шести “Шахедів”.

Електронна боротьба також виявилася важливою складовою захисту. За даними ShahedTracker, у жовтні було збито 1185 “Шахедів” звичайною зброєю, тоді як 738 – засобами радіоелектронної боротьби. Застосування радіоелектронних засобів є значною перевагою, адже вони практично безкоштовні у використанні.

У відповідь на постійні загрози, Росія модернізує свої дрони, запроваджуючи нові технології, такі як супутниковий зв’язок Starlink для покращення стійкості зв’язку, що дозволяє проводити точні атаки. Серед російських дронів з’явилися менші моделі, які виконують роль приманок для відволікання української оборони.

В умовах обмеженої західної допомоги, Україна зосередилася на розвитку власної індустрії безпілотників, яка почала виготовляти дрони-перехоплювачі. Зокрема, дрони типу Shahed Killer, такі як квадрокоптер Sting, вже успішно використовуються для знищення російських розвідувальних дронів.

Військовий експерт Жданов про необхідність мобілізації жінок

Верховна Рада України зробила значний крок у напрямку вдосконалення військового законодавства, ухваливши в першому читанні законопроєкт, який стосується питань самовільного залишення військових частин та дезертирства в умовах дії воєнного стану. Цей документ спрямований на внесення змін до чинного законодавства з метою пом'якшення наслідків для військовослужбовців, які приймають рішення повернутися до виконання своїх обов'язків.

Жданов підкреслив, що єдиною структурою, яка має право визначати реальні потреби армії в людських ресурсах, є Генеральний штаб ЗСУ. “Тільки Генштаб може порахувати потреби на сьогодні, на зараз, або на півроку, рік, плануючи бойові дії,” — зазначив він, звертаючи увагу на непослідовність деяких пропозицій щодо мобілізації жінок.

Експерт також вказав на політичний аспект трудової мобілізації, яку Кабінет міністрів може запропонувати для затвердження на рівні Верховного головнокомандувача. Трудова мобілізація зазвичай вводиться у надзвичайних ситуаціях, як-от під час воєнного стану. Однак Жданов зауважив, що на сьогоднішній день в Україні бракує ефективного планування мобілізаційних заходів та підготовки економіки до тривалих військових дій.

Жданов висловив критику щодо відсутності системного підходу в державному управлінні. Він звернув увагу на те, що в Україні часто реагують на проблеми вже по факту їх виникнення, замість того, щоб передбачати їх заздалегідь. “Ми діємо суто за ситуацією, намагаючись гасити пожежу в міру її виникнення,” — зазначив він, наголошуючи на необхідності створення більш довгострокових планів.

Обговорення мобілізації жінок в Україні має також інші перспективи. Зокрема, адвокатка Євгенія Закревська заявила, що обов’язкова мобілізація жінок є актуальною, відзначивши, що чесним вибором громадянина є опір агресору. Юристка Тетяна Савченко нагадала, що мобілізація жінок нині відбувається лише на добровільній основі.

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

«Зміна політики США говорить про те, що війна буде закінчена. Я не знаю як. Наше завдання – не дати можливість схилити нас до поступок», – заявив президент в інтерв’ю “Українському радіо”.

Зеленський також дав зрозуміти, що не піде на переговори з Москвою сам на сам. «Переговори з Росії можливі тільки не наодинці з убивцею і за умови, що Україна – сильна», – сказав президент.

Він також прокоментував заяви радників Трампа про необхідність заморозки війни по лінії фронту з контролем Росії над захопленими територіями.

«Я серйозно буду ставитися тільки до переговорів із Трампом. Не з його радниками. Це рівень президентів», – сказав Зеленський.

При цьому він все ж вважає, що «Путіну не дадуть домовлятися на капітуляційних умовах для України». За його словами, Трамп не говорив йому: «Я стану президентом і сідайте за стіл переговорів».

При цьому він дав зрозуміти, що зараз переговори про завершення війни він вести не хоче.

«Путін хоче зараз домовлятися на капітуляційних умовах щодо України, але цього не буде, ми йому не дамо. Переговори з РФ можливі за умови, що Україна буде сильною, переговори станом на сьогоднішній день – це програшний варіант, у слабкій ситуації нічого там робити», – сказав Зеленський.

Останні новини