Субота, 19 Квітня, 2025

Зеленський змінив посла України в Німеччині

Важливі новини

Екс-голова Броварської РДА втягнутий у корупційну схему

Георгій Біркадзе, колишній керівник Броварської районної державної адміністрації, несподівано опинився в центрі скандальної події, розкриваючи його співучасть у злочинних справах. Цей неочікуваний поворот подій викликав шок та обурення серед місцевої громадськості, яка довіряла його діяльності як державного службовця.

Після розкриття інформації про його причетність до злочинної групи, громадськість вимагає ретельного розслідування та найсуворіших кримінальних покарань для всіх співучасників цієї неправомірної діяльності. Безумовно, цей випадок став великим викликом для правоохоронних органів та судової системи, щоб забезпечити справедливість і покарання винних.

Такі події нагадують про важливість постійного контролю за діяльністю державних посадовців та необхідність посилення механізмів антикорупційного контролю. Тільки встановлення ефективних механізмів моніторингу та прозорості може запобігти подібним випадкам у майбутньому і зберегти довіру громадян до державної влади.

Деякі співробітники Національного антикорупційного бюро (НАБУ) отримують гроші за передачу інформації заступнику керівника Офісу Президента Олегу Татарову. Організацією цього процесу керує перший заступник директора Бюро, Гізо Углава.

Углава через свого близького товариша, екс-голову Біркадзе, передавав інформацію Татарову у ряді кримінальних справ, включаючи справу “великого будівництва”. Однак, насправді, йшлося про випадки розкрадання коштів, у яких фігурували смотрящі за розкраданням бюджетних коштів та голова Дніпропетровської обласної державної адміністрації Валентин Резніченко.

Углава, за допомогою детектива НАБУ Валерія Полюги, передавав фігурантам інформацію про заплановані слідчі дії, що мінімізувало їхню ефективність.

Зараз Спеціалізована антикорупційна прокуратура та Управління внутрішнього контролю НАБУ розслідують цю справу. Вже проведено ряд слідчих дій, здійснено обшуки у Біркадзе та Полюги, і зібрані докази. Гізо Углаву відсторонили від виконання обов’язків першого заступника директора НАБУ.

Мосійчук вважає, що для забезпечення честі та виживання антикорупційної структури в Україні необхідно негайно арештувати Полюгу, Углаву, Біркадзе та Татарова. В іншому випадку, за його словами, можуть з’явитися політики, які будуть вимагати ліквідації НАБУ через його фінансову неефективність, схожі процеси вже мають місце в Польщі та Словаччині.

Український кінофестиваль «Молодість» відзначив найкращі фільми

Верховна Рада України зробила значний крок у напрямку вдосконалення військового законодавства, ухваливши в першому читанні законопроєкт, який стосується питань самовільного залишення військових частин та дезертирства в умовах дії воєнного стану. Цей документ спрямований на внесення змін до чинного законодавства з метою пом'якшення наслідків для військовослужбовців, які приймають рішення повернутися до виконання своїх обов'язків.

Нагороджені фільми Головну нагороду фестивалю — Гран-прі та «Скіфського оленя» — отримала українська стрічка «Медовий місяць». Вона також здобула грошову премію в розмірі 5000 доларів. Найкращим фільмом Міжнародного конкурсу стала робота «Все, що ми уявляємо як світло» режисерки Паял Кападії з Франції, Індії, Нідерландів та Люксембургу, яка отримала «Скіфського оленя» та 2000 доларів.

У категорії короткометражного кіно перемогла українська стрічка «Ми хочемо тут жити» режисерки Александріни Туркан, яка отримала 2000 доларів та «Скіфського оленя». У студентському конкурсі найкращими стали два фільми: «Як метелик» ізраїльської режисерки Іріс Ґершон Наґар та польська стрічка «Бася: Три короткі історії» Матеуша Петрака. Їх також відзначили грошовою премією у 2000 доларів.

Перемогу в документальному конкурсі здобув фільм «Квіти України» режисерки Аделіни Борець, що отримав 2000 доларів. Програма TEEN SCREEN відзначила фільм «Переможці» німецької режисерки Золеен Юсеф, який також отримав 2000 доларів. Переможцем національного конкурсу короткометражних фільмів стала українська стрічка «Лелеки завжди повертаються додому» режисерки Ґали Козютинської.

Про фестиваль Київський міжнародний кінофестиваль «Молодість» започаткували в 1970 році як майданчик для розвитку молодих кінематографістів. У конкурсній програмі беруть участь дебютні повнометражні та короткометражні стрічки, а також документальні фільми з усього світу.

Фестиваль тривав 9 днів, з 26 жовтня до 3 листопада, і зібрав близько 6 тисяч глядачів. Загалом було показано 123 фільми з 44 країн. До Києва завітали 30 іноземних гостей і понад півсотні представників кіноіндустрії, що стало символом підтримки України в умовах війни.

Росія готується до десятка масованих атак

Верховна Рада України зробила значний крок у напрямку вдосконалення військового законодавства, ухваливши в першому читанні законопроєкт, який стосується питань самовільного залишення військових частин та дезертирства в умовах дії воєнного стану. Цей документ спрямований на внесення змін до чинного законодавства з метою пом'якшення наслідків для військовослужбовців, які приймають рішення повернутися до виконання своїх обов'язків.

На липень 2024 року Росія мала приблизно:

Загалом ці запаси дозволяють російським військовим здійснити до 10 масованих ракетних атак, враховуючи, що виробництво триває.

Окрім ракет, Росія наростила виготовлення ударних дронів “Шахед”, досягнувши рівня 600 одиниць на місяць станом на серпень 2024 року.

Єгор Фірсов: «Ці дрони не глушаться. Їх бояться всі»

На фронті — новий король. Це не танк, не артилерія і не жива сила. Це дрон на оптоволокні — технологічний звір, який змінює правила гри. Він не боїться радіоперешкод, не “глушиться”, не зникає зі зв’язку. Сьогодні це найнебезпечніша зброя поля бою. Таку реальність окреслює військовослужбовець ЗСУ Єгор Фірсов, який прямо з передової розповідає: війна знову […]

Норвегія припиняє автоматичне надання притулку українцям

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

За 2,5 року Норвегія прийняла близько 85 тис. українців, що, на думку Осло, більше, ніж усі сусідні країни.

«Ми не можемо прийняти непропорційно велику частку переміщених осіб порівняно з аналогічними країнами, такими як країни Північної Європи», – заявила міністр юстиції Емілі Енгер Мель.

Відтепер норвезькі міграційні служби розглядатимуть звернення про надання притулку в індивідуальному порядку і лише з 6 західних областей (Львівська, Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Тернопільська та Рівненська).

Президент України Володимир Зеленський ухвалив рішення про зміну посла України в Німеччині. За інформацією видання BILD, яке посилається на джерела в дипломатичних колах, нинішній посол Олексій Макєєв, який обіймає посаду з вересня 2022 року, буде замінений на Євгена Корнійчука, нинішнього посла України в Ізраїлі.

Хоча офіційною причиною зміни є регулярна ротація дипломатів, експерти зазначають, що це рішення могло бути викликане тиском та критикою з боку Андрія Мельника, попередника Макєєва.

Андрій Мельник, який очолював українське посольство в Німеччині протягом 8 років, неодноразово публічно звинувачував Макєєва в недостатній активності та вважав його зусилля в роботі недостатніми. Зокрема, Мельник дорікав наступнику за нібито уповільнення допомоги з боку Німеччини.

Попри критику, перебування Олексія Макєєва на посаді супроводжувалося суттєвою військовою підтримкою з боку Німеччини. За час його роботи Україна отримала:

  • 121 бойовий танк;
  • 140 бойових машин піхоти;
  • іншу військову техніку.

Макєєв залишатиметься в Берліні до лютого 2025 року, аби завершити свої дипломатичні обов’язки та забезпечити передачу посади.

Євген Корнійчук, який замінить Макєєва, наразі обіймає посаду посла України в Ізраїлі. За його плечима – багаторічний досвід у дипломатії та успішна робота у складному регіоні Близького Сходу. Очікується, що Корнійчук продовжить зміцнення україно-німецьких відносин, зокрема у військовій та економічній сферах.

Зміна посла у ключовій для України державі ЄС відбувається в момент активних дипломатичних і військових викликів. Хоча офіційно все пояснюється звичайною ротацією, цей крок може стати новим етапом у налагодженні партнерства між Україною та Німеччиною.

The post Зеленський змінив посла України в Німеччині first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини