Вівторок, 22 Липня, 2025

Жахлива обстановка на передовій: снаряди й спорядження створюють напружену атмосферу

Важливі новини

У смерті понад 50 українських військовополонених в таборі Оленівці винна Росія

За результатами цього дослідження, в інциденті, який призвів до загибелі понад 50 українських військовослужбовців, що перебували в полоні, є ознаки відповідальності російської сторони. Ця інформація викликає серйозне занепокоєння міжнародної спільноти та вимагає подальшого ретельного розслідування.

Повідомляється, що однією з головних версій є вибух закладеного пристрою. Одночасно з тим відбувалися постріли з «Граду», щоб заглушити вибухи.

Як заявляють полонені, які вижили, вранці 27 липня 2022 року групу «азовців» перевели в окреме приміщення, розташоване на віддалі від інших бараків. Їм пояснили переведення ремонтом їхнього старого барака. Хоча там залишилися інші полонені, які пізніше заявили, що ремонту не було. Того ж дня охоронці вирили для себе окопи.

28 липня керівництво колонії наказало перенести пости охорони подалі від нового барака, а охоронці одягли бронежилети і каски, чого вони раніше ніколи не робили. Увечері пролунали гучні постріли з «Граду», але таке траплялося і раніше.

А вже вночі пролунали потужні вибухи, внаслідок яких загинули полонені. Ті, що вижили, вибігли на вулицю, але охоронці стріляли в повітря, казали не наближатися до воріт, сміялися, кидали в людей ганчірки та світили ліхтариками.

Медики прибули лише через кілька годин – українські полонені з інших бараків із медичною підготовкою.

Потім тих, хто вижив, поселили в окремому приміщенні, що, на думку експертів ООН, було покликане не дати їм розповісти про те, що сталося.

Деякі ув’язнені розповіли, як після цього на місце події приїхали вдягнені у військову форму люди, які принесли з собою коробки з уламками ракет HIMARS і розклали їх біля барака.

Нагадаємо, що офіційною версією Міноборони РФ є український удар HIMARS по бараку.

Україна заявляє, що полонені загинули внаслідок вибуху, влаштованого росіянами.

Міністр оборони Британії зняв візит до Одеси: що сталося?

Міністр оборони Британії скасував візит до Одеси через збільшену загрозу безпеці, повідомляє газета Sunday Times. Його рішення було ухвалено після попередження британської розвідки про можливу розкритість планів Росії. Шаппс прибув до України та провів зустрічі в Києві, але плани на візит до Одеси були скасовані за кілька годин до відправлення через високий рівень загрози. У офіційному коментарі зазначено, що міністр оборони не здійснив запланований візит з міркувань безпеки, проте підтверджено продовження підтримки України з боку Великої Британії. Скасування візиту відбулося в контексті загострення ситуації в Україні, після ракетного удару в Одесі, а також останніх звітів про можливе перешкоджання російською стороною супутниковим сигналам під час польоту міністра.

У вищезгаданій статті йдеться про скасування візиту міністра оборони Британії Гранта Шаппса до Одеси через підвищену загрозу безпеці. Рішення про скасування візиту було прийнято після того, як британська розвідка попередила про можливу розкритість планів Росії. Шаппс провів кілька зустрічей в Києві, але візит до Одеси був скасований за кілька годин до відправлення. Ця ситуація є свідченням загострення ситуації в Україні та підтверджує важливість підтримки України з боку Великої Британії.

Новий закон передбачає відповідальність за зберігання дров без документів

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

Адвокат Олексій Кінебас у коментарі «Суспільному» розповів, що якщо закон набуде чинності, правопорушниками можуть стати всі жителі сіл у Чернігівській області.

Він заявив, що комусь загрожує штраф, а комусь і кримінальна відповідальність.

«Внесено нову статтю до Кримінального кодексу та Адміністративного кодексу – незаконне зберігання деревини. Тепер може бути або адміністративна, або кримінальна відповідальність просто за зберігання, перевезення або збут. Наприклад, дві людини, подружжя, зберігають дрова на суму понад 30 000 гривень, не мають документів, де вони ці дрова купили. Кримінальна відповідальність передбачена від п’яти до семи років», – розповів адвокат.

Якщо шкоду через незаконну вирубку або пошкодження дерев і чагарників буде кваліфіковано як істотну, пояснює адвокат, за це загрожує від 34 000 гривень штрафу, аж до п’яти років позбавлення волі. Усе залежить від вартості пошкодженої деревини та обставин.

Якщо знищення дерев і чагарників кваліфікують як таке, що спричинило тяжкі наслідки в умовах воєнного стану, покарання прописано суворіше, пояснив Кінебас.

МОЗ розпочало розслідування у зв’язку з підозрою на вимагання коштів у Вінницькому кардіоцентрі

Міністерство охорони здоров’я (МОЗ) розпочало розслідування щодо можливого вимагання коштів у пацієнтів Вінницького кардіоцентру. Підставою для цього стали повідомлення пацієнта про вимогу доплатити за медикаменти та медичні послуги, які мали б надаватися безкоштовно в рамках програми медичних гарантій. Як повідомила пресслужба МОЗ, інформація про інцидент поширилася в місцевих сторінках, і вже задіяно правоохоронців для розслідування. […]

The post МОЗ розпочало розслідування у зв’язку з підозрою на вимагання коштів у Вінницькому кардіоцентрі first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Вісцеральний жир вбиває: як окружність талії впливає на ризик раку

Дослідники з Оксфордського університету опублікували результати найбільшого у своєму роді дослідження, яке охопило понад 2,5 мільйона чоловіків. Висновок — збільшення окружності талії прямо пов’язане з вищим ризиком передчасної смерті, зокрема від раку простати. Як зазначила лікарка Сара Каят, збільшення талії всього на 4 дюйми (приблизно 10 см) підвищує ризик смерті від раку простати на 7%. […]

Запаси військового спорядження та боєприпасів для Збройних Сил України стрімко зменшуються, тоді як тиск на фронті посилюється. Підполковник ЗСУ, який командує окремим батальйоном спеціального призначення, Павло Куриленко, наголошує, що без нових поставок від західних союзників українські війська незабаром змушені будуть відступити до річки Дніпро. Він прогнозує, що до літа російські війська зроблять спробу атакувати у районі між Запорізькою та Донецькою областями, намагаючись просунутися в напрямку від Харкова до Полтави. Куриленко застерігає, що у такому випадку лінія фронту розшириться, а її глибина збільшиться, що призведе до втрат територій для України аж до Дніпра.

Підполковник наводить приклади надзвичайної нерівності в озброєнні: він отримує лише 20 снарядів на міномет на тиждень, тоді як один російський міномет може випустити до 50-60 снарядів на день по українських позиціях. Ця безперервна вогнева потужність російських військ вимушує українські війська не лише втрачати велику кількість особового складу та техніки, а й переводити все більше резервів на фронт. Втрати значно утруднюють будь-які наступні дії ЗСУ, крім місцевих контратак.

У висновку можна зазначити, що ситуація на фронті для Збройних Сил України стає дедалі складнішою через недостатність поставок зброї та боєприпасів. Відсутність необхідного спорядження та нерівність у вогневій потужності породжують серйозні труднощі для українських військових. Прогнозовані атаки російських військ у майбутньому підсилюють напруження на фронті, а нестача ресурсів ставить під загрозу обороноздатність країни. Однак необхідною умовою для успішного відстоювання є надходження військової допомоги від міжнародних партнерів та мобілізація всіх можливих ресурсів нації.

Останні новини