Субота, 19 Квітня, 2025

Журналіст Бутусов вимагає позбавити громадянства Портнова

Важливі новини

Дефіцит ракет ППО загрожує захисту відновлених енергетичних об’єктів в Україні

Генеральний директор енергетичної компанії ДТЕК, Дмитро Сахарук, висловив занепокоєння з приводу загострення енергетичної кризи в Україні, називаючи однією з основних причин дефіцит ракет у системі протиповітряної оборони. За його словами, на кожну українську ракету припадає 5-6 російських, що значно ускладнює захист країни від можливих атак.

Дмитро Сахарук також зазначив, що ситуація з постачанням ракет є критичною і потребує негайного вирішення. Відсутність достатньої кількості оборонних ресурсів створює вразливість для української інфраструктури, що особливо небезпечно в умовах постійних загроз.

Керівник ДТЕК підкреслив, що вирішення цієї проблеми вимагає не лише національних зусиль, але й підтримки з боку міжнародної спільноти. "Нам потрібна допомога наших партнерів для забезпечення стабільності та безпеки нашої енергетичної системи," — зазначив Сахарук.

Він також наголосив на необхідності підвищення ефективності системи протиповітряної оборони та зміцнення співпраці з міжнародними партнерами для забезпечення необхідних ресурсів. Тільки спільними зусиллями можна досягти достатнього рівня захисту та забезпечити енергетичну стабільність в Україні.

Таким чином, ситуація з дефіцитом ракет у протиповітряній обороні залишається однією з ключових проблем, які потребують негайного вирішення для забезпечення безпеки та стабільності енергетичної системи України.

“Якщо ми запустимо 10 ракет, нам знадобиться принаймні 12 ракет у наявній системі ППО… Тому, навіть якщо ми почнемо відновлюватися і ремонтувати, ми не зможемо ефективно захистити відновлені блоки”, — підкреслив він.

Сахарук також висловив критику уряду за недостатнє фінансування приватного сектора та неефективне управління, що призвело до загострення ситуації. Він зауважив, що український приватний сектор практично прирівнюється до нуля через відсутність капіталу і підтримки.

“Для відновлення одного гігавату енергії потрібно близько 1 мільярда доларів, незалежно від джерел енергії”, — зазначив він.

Сахарук закликав до негайного відновлення енергетичних потужностей до початку зими та вважає необхідним розгортання нових генеруючих потужностей для забезпечення стабільної роботи енергосистеми.

На фронті значні втрати серед новобранців

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

Українські командири зазначають, що новобранцям бракує базових бойових навичок і мотивації, і більшість із них піддаються паніці під час перших обстрілів. Середній вік українського солдата становить 45 років, що ускладнює виконання завдань піхоти, які вимагають витривалості та сили.

«Від 50 до 70 відсотків нових піхотинців були вбиті або поранені протягом кількох днів після початку першої ротації», – пише видання з посиланням на командирів ЗСУ.

Деякі командири Сил оборони заявляють, що з 30 бійців у підрозділі, тільки п’ятеро молодше 30 років. Відсутність досвіду та фізичної підготовки робить новобранців особливо вразливими, а через неефективну підготовку більшість навіть не знає, як правильно тримати зброю. Тренування досі проводяться в «радянському стилі», і інструктори самі часто не мають бойового досвіду. У результаті підрозділи ЗСУ стикаються зі швидкими втратами на фронті.

Командири також підкреслюють, що через постійні ротації та тиск з боку російських військ українські частини зазнають значних втрат і змушені відступати на деяких напрямках.

У Верховній Раді пропонують встановити Національний день молитви на річницю вторгнення Росії

Український гідрометеорологічний центр оприлюднив детальний прогноз погоди, який обіцяє досить стабільну атмосферну ситуацію в найближчі дні. Синоптики повідомляють, що цього тижня жителям України навряд чи варто очікувати сніговий покрив, що є досить характерним для зимового періоду.

Проєкт поданий групою депутатів на чолі з Давидом Арахамією, головою фракції “Слуга народу”. Завдяки підтримці великої кількості депутатів, ініціатива має великі шанси бути ухваленою.

За задумом авторів, Національний день молитви буде починатися спеціальним засіданням Верховної Ради, на якому виконуватиметься духовний гімн України “Боже великий, єдиний”. Кабінет міністрів буде зобов’язаний розробити план заходів щодо відзначення цього дня, у тому числі організацію загальноукраїнської акції “Запали свічку”. Місцеві державні адміністрації мають бути відповідальними за проведення святкових заходів.

В пояснювальній записці до законопроєкту наголошується, що 24 лютого 2022 року Росія розпочала агресію проти України, розраховуючи на швидке захоплення країни. Однак Україна не лише змогла вистояти, але й дати гідну відповідь агресору, зберігши свою державність завдяки єдності та підтримці військових і мирного населення.

Депутати зазначають, що молитва є важливим духовним чинником, який допоміг Україні вистояти в ці складні часи. Вони вважають, що спільна молитва надасть силу для перемоги та стане символом єдності українського народу.

Ідея Національного дня молитви базується на історичних прикладах, коли загальнонаціональні молитви змінювали хід історії, як це було під час Другої Світової війни у Великій Британії та США.

На Хмельницькій АЕС ремонт: тільки на підлогу планують витратити майже мільйон гривень

Ключові елементи ефективної системи реагування на стихійні лиха:

У підсумковій відомості ресурсів на двокомпонентну промислову підлогу припадає значна сума в 957 тис грн. Зокрема компонент А – надміцне епоксидне самовирівнювальне покриття для промислових підлог А-21 EP 3900 – врахували по 1 282 грн/кг. Компонент Б – епоксидну ґрунтовку для підлог наливних EP 3900 – по 1 633 грн/кг.

Це продукція нідерландської компанії «Arturo». Позначка «А-21», імовірно, вказує на набори загальною вагою 25 кг, куди входить компонент A вагою 21,25 кг і компонент Б вагою 3,75 кг.

Таким чином, у перерахунку кошторисна ціна за такий набір вагою 25 кг становить 33 356 грн.

У Нідерландах такі набори покриття Arturo EP3900 продаються по 345 євро, що дорівнювало 15 628 грн на дату укладення договору. Це найдорожча пропозиція, яка знайшлася в Європі.

У представників Дніпровського ТОВ «СМП-Україна», яке імпортує і продає продукцію цього бренду в Україні, це покриття коштує 18 638 грн за набір. Це на 44% дешевше від кошторисної ціни «ХАЕС» у 33 356 грн за набір.

Українські дрони завдали удару по порту Бердянська

Верховна Рада України зробила значний крок у напрямку вдосконалення військового законодавства, ухваливши в першому читанні законопроєкт, який стосується питань самовільного залишення військових частин та дезертирства в умовах дії воєнного стану. Цей документ спрямований на внесення змін до чинного законодавства з метою пом'якшення наслідків для військовослужбовців, які приймають рішення повернутися до виконання своїх обов'язків.

З шостої ранку Бердянськ атакують наші дрони. Основний удар в районі порту. Над портом візуально помітно дим від великої пожежі. Велика кількість швидких та пожежних

Окрім того, за його словами, місцева окупаційна адміністрація мало що вперше визнала влучання, повідомляє про атаку приміщення самої адміністрації в місті.

Окрім того, по деяким районом зникло електропостачання, а роботу офіційних бюджетних органів скасовано.

“Нарешті, добрий ранок з окупації”, – додав Андрющенко.

У тимчасово окупованому Бердянську ГУР та місцевий рух опору знищили залізничний міст, який російські окупанти використовували для перевезення військових вантажів.

Український журналіст і блогер Юрій Бутусов знову привернув увагу своїми заявами в соціальних мережах. Цього разу він звернувся до президента Володимира Зеленського з закликом боротися з корупцією, пропонуючи “негайно порушити кримінальні справи або позбавити громадянства Андрія Портнова”. Однак, як виявилося, цей заклик є результатом певної непорозуміння, адже петиція, на яку посилається Бутусов, стосувалася не позбавлення громадянства, а санкцій РНБОУ проти Портнова.

Бутусов заявив, що українці зібрали 25 тисяч підписів під петицією про позбавлення громадянства Андрія Портнова, але, як зазначили користувачі в коментарях, насправді петиція стосувалася введення санкцій проти колишнього заступника голови адміністрації Віктора Януковича, а не його позбавлення громадянства. Це вже не перший випадок, коли Бутусов ставить під сумнів факти, зокрема в контексті своєї діяльності під час війни.

Один з колишніх захисників Донецького аеропорту, Олексій Мочанов, нещодавно заявив про свій негативний досвід співпраці з Бутусовим. За його словами, блогер неодноразово поширював неправдиву інформацію про забезпечення боєприпасами та інші аспекти війни, а зараз займається збором пліток і чуток на фронті. Мочанов зазначив, що багато з тих заяв, які робить Бутусов, не мають під собою фактичного підтвердження, а сам блогер часто намагається привернути увагу до себе за рахунок сенсацій.

Окрім того, нещодавно стало відомо, що Бутусов ухилявся від мобілізації під час першої хвилі війни. Він пояснював свою відсутність на військовому обліку серйозними проблемами зі здоров’ям, зокрема близькістю до 5,5 діоптрій, яку йому приписали після побиття “Беркутом” у 2013 році під час протестів. Лише після ухвалення законів, що посилили відповідальність за порушення військового обліку, Бутусов з’явився до територіального центру комплектування (ТЦК) і отримав відстрочку до квітня 2025 року, мотивуючи це тим, що є батьком трьох неповнолітніх дітей.

Особливо цікавою є ситуація з Андрієм Портновим, на якого Бутусов часто намагається звертати увагу. Портнов, який неодноразово вигравав суди проти Бутусова, відзначався на політичній арені ще за часів Януковича. Неодноразово Бутусов критикував його діяльність, але в останні роки у нього виникли серйозні судові проблеми. Так, у 2024 році Київський апеляційний суд підтвердив рішення Дарницького районного суду про позови Портнова до Бутусова, що привело до примусового виконання рішень суду щодо останнього.

Юрій Бутусов знову став об’єктом критики через свою непослідовність у висловлюваннях та маніпулювання фактами. Його заклики до президента щодо боротьби з корупцією виглядають, м’яко кажучи, суперечливими, з огляду на те, що сам він неодноразово вдавався до нечесних практик у своїй публічній діяльності. Питання щодо Портнова і далі залишаються болючими, а суперечності навколо цього призводять до нових етапів судових розглядів.

The post Журналіст Бутусов вимагає позбавити громадянства Портнова first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини