Середа, 23 Липня, 2025

Житло в Україні дорожчає

Важливі новини

Кіровоградщина послаблює комендантську годину в ніч на Великдень — у чому нюанс

У ніч святкування Великодня мешканці Кіровоградської області зможуть вільно пересуватись протягом чотирьох годин. Обласна адміністрація ухвалила рішення скоротити комендантську годину з опівночі до 4 ранку. Про це повідомив голова ОВА Олег Райкович. За його словами, таке рішення продиктоване бажанням забезпечити віруючим можливість відвідати святкові богослужіння, водночас не наражаючи їх на небезпеку. На тлі останніх ракетних […]

Екс-голова СБУ Іван Баканов працевлаштував сина в Службу напередодні вторгнення РФ

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

Завдяки цьому 27-річний хлопець захищений від мобілізації та користується привілеями оперативного співробітника, такими як номерні знаки прикриття на авто.

У СБУ на той момент 25-річний хлопець під прізвищем матері Лазаренка отримав звання лейтенанта, як і в батька. Працює він у шостому управлінні департаменту контррозвідки. За своїм функціоналом він має під час війни керувати роботою військових заводів і підприємств ВПК.

Журналісти простежили за хлопцем і з’ясували, що більшу частину робочого дня він проводить у закладах громадського харчування та спортзалі. У день, коли за ним стежили, він провів в офісі спецслужби сумарно близько двох годин.

Сам він відмовився від коментарів, заявивши, що це «особисте життя» і взагалі він не хоче розмовляти з пресою. Баканов-старший не став «не підтверджувати, не спростовувати» цю інформацію, пославшись на те, що не можна розкривати особистості співробітників СБУ.

Пізніше СБУ офіційно підтвердила виданню, що Артура Лазаренка було оформлено в Службу 21 березня 2022 року, коли відомство очолював його батько.

Екс-нардеп Ігор Мосійчук, коментуючи це розслідування, заявив, що «в СБУ зараз працюють або служать сотні дітей колишніх, а, можливо, і нинішніх чиновників, зокрема з числа керівного складу СБУ».

У зв’язку з цим він задається питанням, чому журналісти звернули увагу тільки на сина Баканова.

23 січня: День ручного письма, День здорової ваги жінок і пам’ять святого Климента

Сьогодні, 23 січня, українці та весь світ відзначають низку цікавих і важливих свят. Це чудовий день, щоб згадати про цінність ручного письма, піклування про здоров’я та унікальні традиції кулінарії. Яке церковне свято 23 січня 23 січня в церковному календарі – день пам’яті святого священномученика Климента. Він був одним із ранніх єпископів Римської церкви, інколи вважається […]

The post 23 січня: День ручного письма, День здорової ваги жінок і пам’ять святого Климента first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Лондон і Париж розглядають відправку миротворців в Україну для забезпечення миру

Обговорення відправки миротворчих сил в Україну набирає обертів у політичних колах Лондона і Парижа. За інформацією британського видання The Telegraph, президент Франції Еммануель Макрон активно просуває цю ідею і вже порушив це питання у розмовах із президентом України Володимиром Зеленським, прем’єр-міністром Польщі Дональдом Туском та британським лідером Кіром Стармером. Хоча Париж демонструє готовність підтримати миротворчу […]

The post Лондон і Париж розглядають відправку миротворців в Україну для забезпечення миру first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Міністр енергетики: Запустити проект «Гігават Зеленського у 2024» до кінця року не вдасться

У сфері відновлюваної енергетики України настав переломний момент. Міністр енергетики Герман Галущенко офіційно повідомив про необхідність перегляду термінів реалізації масштабного проєкту з розвитку альтернативної енергетики, відомого як "Гігават". Ця ініціатива, спрямована на значне розширення потужностей вітрової та сонячної енергетики, зіткнулася з низкою об'єктивних перешкод.

Міністр в інтерв’ю виданню Forbes заявив, що до кінця року мають завезти тільки обладнання більш ніж на 1 ГВт.

«У деяких містах генераційні установки вже стоять, але підключити їх зможуть не раніше січня 2025 року», – сказав він.

Нагадаємо, на конференції Ukraine Recovery Conference 2024, яка проходила 11 липня в Берліні, президент заявив, що Україна хоче побудувати за допомогою партнерів до 1 гігавата газової маневреної генерації до кінця поточного року. Цю обіцянку назвали «Гігаватт Зеленського».

У вересні колишній глава «Укренерго» Володимир Кудрицький заявив, що з «Гігавата Зеленського» в Україні побудовано всього близько 60 МВт.

В Україні житло стрімко дорожчає, проте купити квартиру для більшості громадян – це завдання, яке виглядає майже нереальним. Навіть при повному заощадженні всіх доходів середньому українцю знадобиться близько десяти років, щоб накопичити на власне житло.

Якщо ще у 2018 році середня вартість будівництва житла була значно нижчою, то нині собівартість зросла на 200%. При цьому ціни на первинному ринку піднялися на 197%, а на вторинному – на 160%. Виходить, що забудовникам стає все складніше зберігати прибутковість, а покупцям – ще важче знайти доступне житло.

Попри високу потребу в житлі, українці рідко користуються іпотекою – її частка в загальній кількості угод не перевищує 5,4%. Проте цей показник все ж кращий, ніж у 2021 році, коли іпотека покривала лише 3-3,9% купівель.

Один із головних рушіїв ринку іпотечного кредитування – державна програма єОселя. За даними Національного банку України, 97% іпотечних кредитів у 2024 році видані саме в межах цієї програми. Вона дозволяє українцям купувати житло під значно нижчі відсотки, ніж стандартна комерційна іпотека.

Найпопулярнішим варіантом серед учасників програми залишається вторинний ринок – на нього припадає 67% угод. Ще 24% квартир придбали у готових новобудовах, а лише 9% – на стадії будівництва.

З моменту старту програми єОселя нею скористалися 14 997 українських родин, отримавши кредити на суму понад 24,3 млрд грн.

Хто може розраховувати на доступну іпотеку?

Програма спрямована на тих, хто не має власного житла або проживає у зоні бойових дій. У першу чергу нею можуть скористатися:
Військовослужбовці – як чинні, так і ветерани, а також члени їхніх родин.
Медичні працівники – лікарі та медсестри державних і комунальних лікарень.
Освітяни – викладачі та вчителі державних шкіл та університетів.
Науковці – співробітники державних та комунальних наукових установ.

Попри всі зусилля уряду зробити іпотеку доступнішою, вона все ще залишається привілеєм для окремих категорій громадян. А тим, хто не підпадає під програму єОселя, залишається лише сподіватися на суттєві економічні зміни або десятирічне накопичення коштів без жодних витрат.

The post Житло в Україні дорожчає first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини