Середа, 23 Липня, 2025

Зниження кількості новонароджених в Україні: статистика за останній тиждень

Важливі новини

Українська телеведуча Ольга Фреймут розповіла, як ботокс погіршив її стан під час боротьби з мігренями

Українська телеведуча, письменниця та експертка з етикету Ольга Фреймут зізналася, що перші косметичні інʼєкції зробила не задля краси, а через проблеми зі здоров’ям. У розмові з Раміною Есхакзай для її ютуб-каналу зірка поділилася особистою історією про невдалу боротьбу з хронічними мігренями. За словами Фреймут, одного разу косметолог запропонувала їй ін’єкції ботоксу як засіб проти сильних […]

У Київській області поліція підозрює п’ятьох працівників Гостомельської селищної військово-цивільної адміністрації в розкраданні коштів на відновлення зруйнованого житла

Верховна Рада України зробила значний крок у напрямку вдосконалення військового законодавства, ухваливши в першому читанні законопроєкт, який стосується питань самовільного залишення військових частин та дезертирства в умовах дії воєнного стану. Цей документ спрямований на внесення змін до чинного законодавства з метою пом'якшення наслідків для військовослужбовців, які приймають рішення повернутися до виконання своїх обов'язків.

Як ідеться в повідомленні, серед підозрюваних – ексзаступник голови Гостомельської селищної військово-цивільної адміністрації, колишній начальник відділу та троє її працівників.

Вони уклали низку договір із підрядником, однак власники приватних будинків закінчували відновлювальні роботи власним коштом.

У Нацполіції розповіли, що для відновлення житлових будинків адміністрація уклала низку прямих договорів із фіктивним підприємством, яке нібито спеціалізується на ремонті та житловому будівництві.

Кошторис цих угод становив від 100 тис грн до 500 тис грн. Загалом підприємство отримало на свої рахунки з бюджету понад 6 млн гривень.

Підрядник мав реставрувати десятки пошкоджених будинків за лічені місяці – заміна даху, вікон, фасаду тощо. Однак чиновники вносили до актів виконаних робіт відомості про їхні обсяги та вартість, які не відповідали дійсності, після чого підписували документи.

У результаті, постраждалі власники приватних будинків закінчували відновлювальні роботи власним коштом.

На сьогодні лише за шістьма угодами, укладеними з лютого по травень 2023 року, сума підтверджених експертизою збитків становить 650 тис. грн.

Поліцейські перевіряють причетність фігурантів до понад 40 епізодів протиправної діяльності. За попередніми оцінками, сума завданих збитків може сягати десятків мільйонів гривень.

Під час обшуків в офісних приміщеннях і за місцями проживання фігурантів у Києві та Київській області поліцейські вилучили 150 тисяч доларів, службову документацію фінансово-господарської діяльності, печатки, комп’ютерну техніку, автомобілі, мобільні телефони та «чорнові» записи.

Більшість українців проти другого терміну Зеленського – опитування

Ключові елементи ефективної системи реагування на стихійні лиха:

Лише 16% респондентів заявили, що проголосували б за переобрання Зеленського на другий термін. Близько 60% виборців висловилися проти його повторної кандидатури. Якщо Зеленський вирішить балотуватися, то у першому турі він може програти головнокомандувачу Збройних сил України Валерію Залужному, якого підтримують 27% виборців. Залужний випереджає президента більш ніж на 10%, що свідчить про суттєве падіння популярності Зеленського серед українців.

Причинами падіння популярності Зеленського є корупційні скандали та загальна втома від війни, вважають експерти. Це, на думку The Times, негативно вплинуло на його імідж. Окрім того, політична ситуація в Україні загострюється через спроби президента прийняти низку суперечливих рішень, зокрема щодо мобілізаційної політики. Одним із таких рішень є законопроект про зниження мобілізаційного віку, який президент затвердив лише після тривалих суперечок.

Згідно з повідомленням, популярність Зеленського може ще більше впасти, якщо він піде на поступки США і прийме рішення про зниження мобілізаційного віку до 18 років. Це може викликати додаткове невдоволення серед українців, оскільки таке рішення, ймовірно, матиме негативні соціальні наслідки. Як зазначає британський експерт з України Ендрю Вілсон, тема дострокових виборів активно обговорюється на тлі таких подій, і це може стати основною причиною для проведення нових виборів.

Також варто зазначити, що російська пропаганда активно працює над питанням легітимності Зеленського в очах міжнародної спільноти, зокрема серед республіканців у США. Зараз ця тема набуває популярності, і в США знову почали говорити про можливість проведення нових президентських виборів в Україні. Експерти зазначають, що це може бути частиною стратегічної гри Кремля, спрямованої на дестабілізацію політичної ситуації в Україні.

Водночас, багато експертів вважають, що для Зеленського було б краще провести вибори до того, як його популярність впаде ще сильніше. Вони вважають, що організація дострокових виборів могла б стати вигідною стратегією для того, щоб уникнути подальшого падіння рейтингу. Водночас, питання про нові вибори продовжує залишатися відкритим.

Росія завдала масованого ракетного удару по енергетиці України: руйнування в Києві, Рівному, Луцьку та біля Львова

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

Через загрозу ударів по енергетиці “Укренерго” вимикає світло у Києві та низці регіонів. Росіяни атакували низку енергетичних об’єктів, є затримки потягів.

Надходить інформація про руйнування у різних регіонах, зокрема Києві, Рівному, Харкові, на Вінниччині, Сумщині, Одещині та у Стрию біля Львова.

Маршрути обох хвиль ударів були схожі і переважно ракети били по центру та заходу країни.

Як повідомили повітряні сили, близько 5 години ранку Росія запустила “Калібри” з Чорного моря, а Ту-95МС запустили ракети X-101. Через ракетну загрозу після 5 ранку тривогу оголосили по всій Україні.

Російські дрони атакували центральні регіони ще з вечора й з різних боків заходили у тому числі на Київ.

Першою хвилею Україну атакували “Калібри” – біля Рівного, Львова, Луцька та інших міст. А після 7 ранку зайшли нові хвилі ракет з Ту-95МС.

Ракети другої хвилі удару почали заходити з Чернігівщини і взяли курс на Київ та Полтавщину.

Частина ракет зайшла з Херсонщини, повідомили повітряні сили.

За повідомленнями моніторингових каналів, у повітряному просторі України було близько 25 ракет. Вони спочатку атакували Полтавську, Черкаську та Миколаївську області.

Близько 8 ранку у Києві пролунав вибух. Київська міська військова адміністрація заявила, що працює ППО. Згодом влада повідомила, що уламки ракети впали на відкриту ділянку в Дніпровському районі столиці.

Пізніше у КМВА додали, що уламки також впали на територію підприємства у Дарницькому районі, пожежі не було. Пошкоджень зазнали кілька господарчих будівель і вантажний автомобіль.

Автор фото,Міноборони РФ

Після цього більша частина ракет повернула на захід.

Незабаром мер Луцька Ігор Поліщук повідомив про прильоти. За його словами, знеструмлена частина міста, не працює електротранспорт.

Після 8 ранку вибухи пролунали на Івано-Франківщині, Рівненщині та Хмельниччині, повідомляла місцева влада.

Над Рівним видно клуби диму, пишуть місцеві пабліки.

“В області без електропостачання понад 280 тисяч абонентів. Є перебої з водою. Школи Рівного та частини Рівненського району переводимо на дистанційне навчання”, – розповів про перші наслідки керівник Рівненщини Олександр Коваль.

На Львівщині росіяни знову атакували Стрий – про удар по ньому Повітряні сили і влада повідомляли під час обох хвиль ударів.

“Ворог атакував об’єкти енергетичної інфраструктури”, – коротко описав наслідки керівник області Максим Козицький. Згодом він уточнив, що через ранковий обстріл та застосування погодинних графіків відключення електроенергії на Львівщині 523 тисячі абонентів залишилися без електропостачання.

Відомо, що у Стрию є підземні сховища газу і Україні неодноразово просила західні країни допомогти їх прикрити, адже їх використовують і країни ЄС.

На Вінниччині внаслідок російської ракетної атаки пошкоджено житлові будинки, зруйнована господарча будівля і поранено жінку. Про це повідомила перша заступниця керівника ОВА Наталя Заболотна.

В якому саме місті області вдарили росіяни вона не уточнила, але ракети кілька разів пролітали біля самої Вінниці, писали Повітряні сили.

Керівник Офісу президента Андрій Єрмак прокоментував масований удар по енергетиці.

“Росіяни продовжують тактику терору. Вони робили запаси ракет для ударів по українській інфраструктурі, для війни з цивільними під час холодів, протягом зими”, – написав він у своєму телеграм-каналі.

Останній масований ракетний удар по Україні був зранку 17 листопада, коли значної шкоди завдали енергетиці, загинули люди.

21 листопада Росія також застосувала проти України нову балістичну ракету “Орешник”.

Перші ракети “Калібр” спочатку зайшли на Одещину, Кіровоградщину і Черкащину та прямували у бік Києва. Були повідомлення про вибухи в Одесі та Кропивницькому.

Після 6 ранку про удар ракетою по Харкову повідомив мер міста Ігор Терехов. У Київському районі міста зафіксували щонайменше три удари.

Згодом частина ракет попрямувала через Вінниччину та Житомирщину на захід України.

Автор фото,ДСНС

Повітряні сили повідомили про ракети біля Тернополя, Рівного, Луцька та Львова, а також атаку на Стрий.

Про вибухи у Рівному та Луцьку повідомили місцеві пабліки. Керівник Львівщини Максим Козицький повідомив про удар по Стрию.

Про прильоти на території Волинської області повідомив її керівник Іван Рудницький.

На Сумщині росіяни вдарили ракетами по інфраструктурі Шосткинської громади – було три вибухи, розповіли в обласній адміністрації.

Внаслідок ракетної атаки є пошкодження шести житлових приватних будинків в Одеському районі, постраждала одна людина.

Влада Кіровоградської області також заявила про масовану атаку по енергетиці. “Ворог бив по Кіровоградщині ракетами й дронами. На місці вибухів відповідні служби ліквідовують пожежу. Жертв немає”, – йдеться в заяві керівника області Андрія Райковича.

Після першої хвилі “Калібрів” у моніторингових каналах повідомили, що очікується кілька хвиль крилатих ракет Х-101, запущених з Ту-95МС.

На фоні заяви “Укренерго” про екстрені вимкнення світло через загрозу удару Росії, про атаку на енергетику заявив керівник міненерго Герман Галущенко.

“Знову енергетика під масованим ударом ворога. Атаки на енергообʼєкти відбуваються по всій Україні. Оператор системи передачі НЕК “Укренерго” терміново ввів екстрені відключення електроенергії”, – заявив Галущенко.

Після атаки 17 листопада в Україні вже діяли графіки вимкнення електрики.

Автор фото,Reuters

“По всій країні масовані обстріли, точкові знеструмлення, але понад 150 поїздів “Укрзалізниці” прямують за розкладом, ситуація із рухом стабільна та контрольована”, – повідомила “Укрзалізниця”.

Там заявили, що через знеструмлення окремих ділянок є затримки трохи більше 1 години для шести потягів.

“Відставання від графіка будемо поступово скорочувати”.

Кейс Віталія Кропачова: Як силовий блок спричинив розкол еліт в Україні

Запит на політичний захист з боку влади українськими бізнес-структурами стає неабиякою проблемою, зважаючи на те, що замість допомоги вирішення проблем вони часто стикаються з тиском та втручанням у їх діяльність. У цьому контексті крупні українські підприємства все частіше обирають альтернативний шлях — налагодження контактів з західними партнерами, оминаючи пряму взаємодію з Офісом Президента та іншими вітчизняними політичними структурами.

Такий вибір зумовлений не лише бажанням уникнути непередбачуваного втручання з боку внутрішньої політичної системи, але й необхідністю захисту від надмірного тиску та негативного впливу з боку силових структур. Консолідація з західними партнерами надає бізнесу не лише додаткові можливості для розвитку та розширення, а й забезпечує важливий рівень захисту від негативних впливів.

Така стратегія співпраці зарекомендувала себе як ефективний механізм збереження бізнес-інтересів в умовах складного політичного та економічного середовища. Навіть попри можливі ризики та складнощі, пов'язані з міжнародною співпрацею, українські компанії обирають цей шлях у розумінні, що він принесе їм більше стабільності та можливостей для успішного функціонування на ринку.

Показовим у цьому плані є «кейс Віталія Кропачова» – мільярдера, відомого своєю проукраїнською позицією. Не так давно у Кропачова відбулися обшуки, а сам він був взятий під варту без права внесення застави.

Про це повідомляє редакція сайту 360UA NEWS

За даними слідства, через своє підприємство та посадових осіб Міністерства енергетики та Державної податкової служби Віталій Кропачов завдав державі збитків на понад 2 млрд грн на махінаціях у вугільній сфері. Водночас адвокати Кропачова заявляють про фальсифікацію кримінальної справи щодо їхнього підзахисного, з метою тиску на бізнес.

Нагадаємо, зовсім нещодавно ДБР затримало іншого відомого українського підприємця: Ігоря Мазепу. Його звинуватили в організації «схем», які завдали державі шкоди на 7 мільйонів гривень, за що Мазепі загрожувало до 12 років позбавлення волі. Кейс Ігоря Мазепи викликав величезний резонанс у суспільстві, а сам Мазепа заявив, що його затримали «за критику правоохоронного свавілля».

Ігоря Мазепу асоціюють із власником пулу українських ЗМІ, який має хороші зв’язки в США і Європі – Томашем Фіалою. У кейсі з Віталієм Кропачовим, який також є власником пулу ЗМІ, зокрема одного з телеканалів, простежується аналогічний зв’язок. Деякі експерти пов’язують арешт Віталія Кропачева з бажанням забрати або поставити під контроль медіа-активи, які йому належать, але прямих доказів цьому немає.

Ще одна причина, порівняти «кейс Віталія Кропачова» з «кейсом Ігоря Мазепи», той факт, що прізвище Віталія Кропачова широко відоме в колі спецслужб і західних журналістів, та й, мабуть, усього світового співтовариства. Адже саме завдяки Віталію Кропачеву світ дізнався, що пасажирський авіалайнер Boeing 777 було збито внаслідок запуску ракети з російського зенітно-ракетного комплексу Бук. Події відбувалися в рідній для Кропачова Донецькій області, саме він зібрав усі докази і вивозив ключових свідків на підконтрольну Україні територію.

Кейси Ігоря Мазепи та Віталія Кропачова показують, що через необґрунтовані переслідування з боку силового блоку бізнес почав сприймати українську владу як «рейдерів».

Логіка доволі проста, адже бізнес сприймає будь-яке свавілля силовиків як волю Президента, тоді як зайнятий війною Володимир Зеленський цілком може не знати про те, що відбувається. Нагадаємо, що існує загальна практика, коли президента країни про те, що відбувається, інформують у вигляді «доповідей» та «аналітичних» записок, які здебільшого готують ті самі силовики.

У цій ситуації одна частина українських еліт, через старі зв’язки, намагається вести сепаратні переговори з РФ, що є одним із пріоритетних напрямків роботи для української контррозвідки. У той час як інша частина української еліти, яка відкрито підтримала Україну і багато допомагає українській армії, зі зрозумілих причин не може перейти на бік РФ.

Як наслідок, малий та середній бізнес, намагаючись захиститися від правоохоронного свавілля, гуртується навколо проукраїнських опозиційних сил. Назвемо їх «колективним Порошенком». Водночас крупні гравці, як-от Ігор Мазепа та Віталій Кропачов, можуть собі дозволити напряму, або через лобістів, вести діалог із Західними структурами.

Хоча звучить це парадоксально, але тиск силовиків на український бізнес послаблює насамперед позиції Офісу Президента, змушуючи українських підприємців шукати прямі комунікації з політичними силами в Європі та США.

Протягом останнього тижня в Україні зареєстрували 2974 новонароджених, що на 386 менше порівняно з попереднім тижнем. Серед них 1525 хлопчиків і 1449 дівчаток. Це повідомлення опублікувало Міністерство юстиції України.

Як зазначають в Міністерстві юстиції, порівняно з попереднім тижнем, кількість новонароджених зменшилася. Якщо з 8 по 15 березня в Україні офіційно зареєстрували народження 3360 дітей, то за період з 15 по 22 березня ця цифра знизилася до 2974 новонароджених. Це на 386 менше, ніж у попередньому тижні, що є помітним спадом.

Ця статистика свідчить про збереження тенденції, коли кількість новонароджених чоловічої та жіночої статі майже зрівнялася, хоча в Україні традиційно народжується більше хлопчиків.

Міністерство юстиції також поділилося статистикою щодо популярних імен для новонароджених по областях. В Україні є регіональні відмінності в виборі імен для дітей. Так, на заході країни найбільш популярними іменами є Вікторія для дівчаток і Артем для хлопчиків. У той час як на сході України частіше обирають імена Катерина та Дмитро.

Зниження кількості новонароджених за останній тиждень може бути пов’язано з різними факторами, включаючи соціально-економічні умови, пов’язані з війною, а також демографічні процеси, які тривають в Україні вже кілька років. Хоча загальний показник народжуваності в країні зменшується, Міністерство юстиції продовжує стежити за ситуацією, що дозволяє робити висновки про наявність або відсутність довгострокових тенденцій.

Незважаючи на зменшення кількості новонароджених, Україна продовжує надавати увагу підтримці молодих сімей через різноманітні програми та ініціативи, спрямовані на полегшення процесу народження та виховання дітей.

The post Зниження кількості новонароджених в Україні: статистика за останній тиждень first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини