Середа, 23 Липня, 2025

24 березня: які свята відзначають сьогодні

Важливі новини

Шахраї у Києві маскуються під представників ООН, щоб обкрадати пенсіонерів

Останнім часом кібер-злочинці в Україні стали все більш винахідливими у своїх шахрайських схемах. Якщо раніше вони використовували підступні методи, маскуючись під співробітників банків для обдурювання пенсіонерів, то останнім часом вони вирішили використати навіть найбільш чутливу тематику — допомогу від ООН. Малозабезпечені верстви населення, здебільшого пенсіонери, стали головними жертвами цих кибер-аферистів.

За даними Національної поліції, зловмисники активізували свою діяльність у месенджерах, зокрема у Viber, розсилаючи масові повідомлення про міжнародну благодійну допомогу для населення України. У звичайних смс та у месенджері Viber потенційні жертви отримували пропозиції отримати фінансову допомогу від ООН на певну суму. Для отримання цієї допомоги, людям пропонувалося перейти за посиланням у повідомленні та зв’язатися з "уповноваженим працівником Ощадбанку". Зловмисники, виступаючи в ролі співробітників банку, просили потерпілих назвати персональні дані своєї банківської картки та CVV-код, після чого із зазначених карток знімали всі гроші.

Згідно з інформацією, надійшлою до столичної поліції, за останні дні до правоохоронців звернулися кілька потерпілих з Печерського району Києва, повідомивши про крадіжку грошей з їхніх банківських рахунків загалом на суму близько 60 тисяч гривень. У всіх випадках злочинці надіслали жертвам повідомлення про фінансову допомогу від ООН та надали посилання на сайт для подальших інструкцій. Після цього, під приводом перевірки особистих даних, шахраї, видаючись за співробітників банку, отримували доступ до банківських карток потерпілих та знімали гроші.

Національна поліція розпочала розслідування за статтею 190 Кримінального кодексу України, яка передбачає покарання за шахрайство, вчинене з використанням електронно-обчислювальної техніки, навіть у воєнний час. У разі виявлення шахрайського call-центру, зловмисникам загрожує до 8 років позбавлення волі.

Висновки стосовно цієї статті є такі:

• Кібер-злочинці постійно вдосконалюють свої шахрайські схеми, використовуючи навіть найбільш чутливі теми, такі як благодійна допомога від ООН, для обдурювання малозабезпечених верств населення, зокрема пенсіонерів.

• Національна поліція активно розслідує подібні випадки та вживає заходів для припинення діяльності кібер-злочинців, оскільки це загрожує фінансовій безпеці громадя

Лікарі й інженери попереджають: не працюйте з ноутбуком на колінах

Щодня мільйони людей кладуть ноутбук на коліна, не замислюючись, що це може бути шкідливо не лише для пристрою, а й для користувача. Така звичка — одна з найпоширеніших причин перегріву техніки та проблем з поставою. Ще 2010 року журнал Pediatrics опублікував дослідження про випадки термічного подразнення шкіри внаслідок тривалого контакту з гарячим корпусом ноутбука. І […]

Можливий наступ Росії на Запоріжжя

Нещодавно Міністерство охорони здоров'я України повідомило про проведення перевірок та скасування рішень про встановлення інвалідності для 74 військовозобов'язаних осіб, які проходили експертизу в Хмельницькій медико-соціальній експертній комісії (МСЕК). Ця інформація була надана у відповідь на запит Українських Новин.

Те ж джерело заявляє, що Росія вже повернула собі до половини території, яку Україна раніше захопила в Курській області.

Раніше росіяни просунулися на низці ділянок у Запорізькій області, але великомасштабних дій там поки не було.

При цьому, як ми вже писали, Запорізька і Дніпропетровська області мають для обороноздатності України стратегічне значення, набагато більше, ніж Донбас, де зараз тривають основні бойові дії.

Освіта, медицина, поліція: топ-3 корумпованих сфери в Україні

Корупція в Україні залишається однією з головних проблем у повсякденному житті громадян. За даними нового дослідження Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), 29% українців за останній рік стикалися з вимаганням хабарів у закладах середньої освіти. Це – найвищий показник серед усіх досліджуваних сфер. У лідери з побутового хабарництва вийшла саме система шкільної освіти. Вчителі та адміністрація […]

В Україні можливий дефіцит електроенергії чрез ремонт енергоблоків

Цього літа в Україні у вечірній час можливі перебої з електроенергією. Про це заявив народний депутат Сергій Нагорняк в ефірі телеканалу «Київ 24», повідомляє «Главком». Причиною потенційного дефіциту може стати ремонтна кампанія на атомних енергоблоках. «Частина атомних енергоблоків виходить в охолодження. Вони будуть проводити ремонт. Генерації буде менше», – пояснив Нагорняк. У денний час ситуацію […]

Сьогодні у світі відзначають Всесвітній та Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на туберкульоз, а віряни вшановують святителя Артемія Солунського. Також до Нового року залишається 282 дні.

Всесвітній день боротьби з туберкульозом

Ця дата була встановлена Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ) у 1982 році. Саме 24 березня 1882 року німецький мікробіолог Роберт Кох відкрив збудника туберкульозу – бактерію Mycobacterium tuberculosis, що стало проривом у боротьбі з хворобою.

Туберкульоз – одне з найпоширеніших інфекційних захворювань у світі, яке щорічно забирає мільйони життів. За даними ВООЗ, близько 10 мільйонів людей щороку хворіють на цю недугу. В Україні боротьба з туберкульозом залишається актуальною, адже країна входить до переліку держав із високим рівнем захворюваності.

Що не можна робити 24 березня

  • Не можна сваритися, лаятися, лихословити.
  • Не варто без потреби виходити з дому.
  • Заборонено відмовляти у допомозі нужденним.

Народні прикмети і традиції на 24 березня

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:

  • дивилися, який сьогодні день: вже повністю зійшов сніг — до приходу зими його більше не буде;
  • вночі тепло — весна буде спекотною;
  • вранці лежить роса — добре вродить просо;
  • туман на вулиці — до швидкого потепління;
  • дощить — у худоби буде легкий рік;
  • морозний день — буде великий урожай гречки і проса.

Здавна вірили, що сон проти 24 березня можна вважати пустим. Тобто не варто на нього зважати, адже він не несе жодних пророкувань майбутнього.

Іменини: як назвати дитину, яка народилася 24 березня

Які сьогодні іменини: Артем, Петро, Мартин, Яків, Стефан, Захар.

Талісманом людини, народженої 24 березня є хризопраз. Він здавна вважається каменем гармонії та лідерства. Хризопраз з давніх-давен цінувався в різних культурах, особливо у стародавніх греків та римлян.

В цей день народилися:

  • 1955 рік — український композитор, лідер гурту “Ватра” (був побитий та згодом помер 2000 року) Ігор Білозір;
  • 1979 рік — український музикант, автор пісень, лідер гурту “ТіК” Віктор Бронюк;
  • 1986 рік — українська письменниця Ярослава Литвин.

Пам’ятні дати 24 березня

Календар важливих подій в Україні та світі за 24 березня:

  • 1603 рік — Токуґава Ієясу стає сьоґуном Японії;
  • 1603 рік — зі смертю англійської королеви Єлизавети трони Англійського і Шотландського королівств об’єдналися;
  • 1721 рік — Йоганн Себастьян Бах репрезентує шість оркестрових концертів маркграфу Крістіану Людвігу Бранденбург-Шведтському;
  • 1882 рік — німецький бактеріолог Роберт Кох відкриває збудника туберкульозу, паличку Коха;
  • 1898 рік — в Америці продають перший автомобіль — модель “Вінтон” обходиться покупцю в одну тисячу доларів;
  • 1918 рік — Центральна Рада проголошує українську мову державною у банківській і торговій сферах;
  • 1933 рік — закон Рейхстагу скасовує громадянські свободи та передає надзвичайні повноваження рейхсканцлеру Адольфу Гітлеру;
  • 1932 рік — у Таїланді без кровопролиття внаслідок перевороту встановлюють конституційну монархію;
  • 1933 рік — набирає чинності закон, напередодні ухвалений німецьким парламентом (69 % голосів), котрий передає уряду законодавчу владу та фактично скасовує Конституцію;
  • 1972 рік — пограбування United California Bank: з розбитого сейфа викрадають 9 млн доларів;
  • 1975 рік — Мухаммед Алі (Muhammad Ali) технічним нокаутом відстоює титул чемпіона світу проти Чака Вепнера у Клівленді;
  • 1976 рік — переворот в Аргентині: військова хунта скидає Ісабель Перон, починаються політичні репресії;
  • 1980 рік — вбивство правими бойовиками Сальвадорського архієпископа Оскара Ромеро розкручує спіраль насилля громадянської війни;
  • 1989 рік — у Львові відбувається перший політичний страйк в Україні;
  • 1989 рік — у Тернополі створюють першу крайову організацію Народного Руху України;
  • 1990 рік — Іслам Карімов стає президентом Узбекистану;
  • 1999 рік — після початку війни НАТО проти Югославії війська Альянсу починають авіаційні атаки проти об’єктів на терені СРЮ;
  • 2001 рік — Володимир Кличко виграє технічним нокаутом бій проти Деріка Джефферсона у Мюнхені.

Який сьогодні день в Україні і світі

24 березня в Україні і світі святкують Всесвітній та Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на туберкульоз. Подія була започаткована за ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я 1993 року. Дату обрали не випадково. Саме цього дня 1882 року німецький біолог Роберт Кох відкрив туберкульозну бацилу.

Також 24 березня Міжнародний день боротьби з депресією. Засновники свята поставили перед собою важливу мету — привернути увагу світової спільноти до такої серйозної проблеми як депресія. Цього дня проводяться різноманітні просвітницькі заходи. Депресія — психологічний розлад, який характеризується тривалим (понад 2 тижні) пригніченням, втратою інтересу до життя та повсякденних справ.

А ще 24 березня Міжнародний день права на встановлення істини щодо грубих порушень прав людини і гідності жертв. Важлива подія, яка була заснована ООН 21 грудня 2010 року. Дату обрали на честь християнського отця Оскара Ромеро, якого 1920 року вбили солдати під час богослужіння лише за те, що він закликав припинити військові дії, які порушують людські права.

24 березня святкують Міжнародний день досягнень. Свято цілеспрямованих людей, яке було створене для того, аби привернути увагу до невідомих нам осіб, які так чи інакше допомагають покращити нашу планету та життя людей.

Також 24 березня День фтизіатра. Це лікар, який вивчає закономірності розвитку та розповсюдження туберкульозу, а також причини виникнення патологій, що викликані туберкульозом.

The post 24 березня: які свята відзначають сьогодні first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини