Субота, 19 Квітня, 2025

24 березня: які свята відзначають сьогодні

Важливі новини

Звіт адвоката Роберта Амстердама: факти нападів на УПЦ та її представників

Адвокат Української православної церкви Роберт Амстердам розкрив деталі свого розслідування, повідомивши про створення звіту, обсяг якого перевищує 250 сторінок, що містить безсуперечні докази нападів на УПЦ, а також акти насильства проти її священиків та церковних споруд. У своєму відеозверненні він відкликався про законопроект 8371, який став прямою загрозою для УПЦ та вважає його виявом мови ненависті, закликаючи уряд утриматися від його подальшого розгляду.

Амстердам підкреслив, що УПЦ не має жодних зв'язків з Московським патріархатом і активно виступає проти ідеології "русского мира". Він цитував заяву митрополита Київського Онуфрія, який заявив про будівництво "божого миру", відмовляючись від будь-яких спроб асоціювати себе з російською агресією. Крім того, Амстердам закликав до підтримки України зі сторони США, вважаючи її критично важливою не лише для самої України, а й для міжнародної спільноти в цілому, особливо в контексті останніх подій у Києві та Афганістані.

У вищезгаданій статті адвокат Української православної церкви Роберт Амстердам виклав докази нападів на УПЦ та її представників, підтримуючи свої слова звітом обсягом понад 250 сторінок. Він виступив проти законопроекту 8371, який спрямований на заборону УПЦ, називаючи його проявом мови ненависті. Амстердам також підкреслив незалежність УПЦ від Московського патріархату та відмову від ідеології "русского мира". Заклик до підтримки України з боку США був також висловлений з метою підтримки країни в умовах геополітичних викликів. Ці висновки підкреслюють активну позицію та боротьбу за права і незалежність УПЦ в умовах сучасної політичної ситуації в Україні.

Грошові перекази українців на батьківщину зменшилися

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

З офіційної статистики НБУ за останню п’ятирічку зрозуміло, що пік переказів в Україні було досягнуто в передвоєнному 2021 році, а потім люди зменшували відправлення:

– 2019 рік – $11,92 млрд;

– 2020 рік – $11,98 млрд;

– 2021 рік – $14,0 млрд;

– 2022 рік – $12,5 млрд;

– 2023 рік – $11,3 млрд.

Після початку вторгнення в Україну експерти пояснювали таке скорочення здебільшого головним чинником – масовим від’їздом біженців із країни та їхньою адаптацією за кордоном. Багато людей, які ще до війни працювали за кордоном, після початку вторгнення вивезли свої сім’ї в безпечні країни, і їм просто вже нікому було слати гроші. Цей процес посилюється від місяця до місяця, особливо напередодні нинішнього опалювального сезону, який, якщо вірити владі, може виявитися найскладнішим для населення за весь час великої війни. А тому за підсумками 2024 року передбачають надходження в Україну ще менше за $11,3 млрд, зафіксованих у 20203-му.

«Очікую, падіння приватних грошових переказів до $9,6 млрд», – спрогнозував фінансовий аналітик Андрій Шевчишин.

А банкіри розповідають, що українці не тільки менше надсилають переказів, але також і залишають українську банківську систему.

«Спочатку ми спостерігали, що люди, які після початку війни розраховувалися картками за кордоном (виїхали з країни), стали скорочувати свої витрати там – мабуть, економили. Потім з банком стали зв’язуватися з метою закриття рахунків, а під час спілкування з нашими менеджерами, коли їм пропонували нові пакети і вигідніші умови, біженці розповідали, що українські рахунки вже просто не потрібні. Наші люди відкрили рахунки в західних банках. Оскільки звільнилися з підприємств в Україні (від яких отримували гривню на рахунки) і працевлаштувалися на новому місці. Немає сенсу готувати виписки за рахунками в українських банках (вимагають місцеві соцслужби для отримання різних пільг) і взагалі їх тримати – гроші туди більше не капають. Тому їм простіше попрощатися з нашим банком і більше не прив’язуватися до української економіки в принципі. У них тепер нове життя. Таких пояснень отримуємо дедалі більше і більше», – розповіли в одному із системних банків.

Реванш Усик – Ф’юрі обіцяє фантастичні призові: українець отримає більшу частину гонорару

Запланований на кінець грудня 2024 року реванш між українським чемпіоном Олександром Усиком і британським бійцем Тайсоном Ф’юрі обіцяє стати одним з найвищооплачуваніших поєдинків у історії професіонального боксу. Вартість бою вже оцінюється майже в 200 мільйонів доларів, що на 50% більше, ніж гонорар за їхній перший бій у травні цього року. Про це повідомляє The Sun. Загальний призовий […]

The post Реванш Усик – Ф’юрі обіцяє фантастичні призові: українець отримає більшу частину гонорару first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Магнітні бурі накриють Україну в лютому: календар і поради для метеочутливих

У лютому 2025 року очікується кілька магнітних бур, які можуть вплинути на самопочуття багатьох людей. Прогнозуються різні рівні активності Сонця, і деякі з цих бур можуть викликати дискомфорт. Чим небезпечні магнітні бурі? Сонячні сплески енергії можуть негативно позначатися на здоров’ї, зокрема: головний біль, підвищення артеріального тиску, слабкість, дратівливість, безсоння. Особливо це стосується людей із серцево-судинними […]

The post Магнітні бурі накриють Україну в лютому: календар і поради для метеочутливих first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Російський ракетний удар забрав життя 42 людей за один день

Ця справа є значущою з кількох причин. По-перше, вона демонструє роботу антикорупційних механізмів в Україні, зокрема взаємодію між різними правоохоронними органами. По-друге, вона підкреслює важливість дотримання етичних норм у бізнес-середовищі та недопустимість спроб впливу на правоохоронні органи.

Масований обстріл призвів до поранення 190 осіб і пошкодження 323 об’єктів.

Унаслідок атаки на лікарню “Охматдит” у Києві загинули двоє дорослих – лікарка та відвідувач, і ще 30 осіб отримали поранення, з них 10 дітей. Дітей доставили до інших медичних закладів для подальшого лікування.

В Шевченківському районі столиці під обстрілом російських терористів опинився житловий будинок, в результаті чого загинули 12 мешканців, включаючи трьох дітей віком від 8 до 14 років, і 25 осіб отримали поранення.

У Дніпровському районі Києва ракетний удар призвів до смерті дев’ятеро людей і поранення восьми.

Крім того, атаки Росії зазнали міста Дніпро та Кривий Ріг, де постраждали підприємства, житлові будинки та будівлі СТО. Всього загинуло 11 осіб і 69 отримали поранення. На місцях подій працювали більше 900 поліцейських для рятування людей і документування злочинів Росії.

Сьогодні у світі відзначають Всесвітній та Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на туберкульоз, а віряни вшановують святителя Артемія Солунського. Також до Нового року залишається 282 дні.

Всесвітній день боротьби з туберкульозом

Ця дата була встановлена Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ) у 1982 році. Саме 24 березня 1882 року німецький мікробіолог Роберт Кох відкрив збудника туберкульозу – бактерію Mycobacterium tuberculosis, що стало проривом у боротьбі з хворобою.

Туберкульоз – одне з найпоширеніших інфекційних захворювань у світі, яке щорічно забирає мільйони життів. За даними ВООЗ, близько 10 мільйонів людей щороку хворіють на цю недугу. В Україні боротьба з туберкульозом залишається актуальною, адже країна входить до переліку держав із високим рівнем захворюваності.

Що не можна робити 24 березня

  • Не можна сваритися, лаятися, лихословити.
  • Не варто без потреби виходити з дому.
  • Заборонено відмовляти у допомозі нужденним.

Народні прикмети і традиції на 24 березня

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:

  • дивилися, який сьогодні день: вже повністю зійшов сніг — до приходу зими його більше не буде;
  • вночі тепло — весна буде спекотною;
  • вранці лежить роса — добре вродить просо;
  • туман на вулиці — до швидкого потепління;
  • дощить — у худоби буде легкий рік;
  • морозний день — буде великий урожай гречки і проса.

Здавна вірили, що сон проти 24 березня можна вважати пустим. Тобто не варто на нього зважати, адже він не несе жодних пророкувань майбутнього.

Іменини: як назвати дитину, яка народилася 24 березня

Які сьогодні іменини: Артем, Петро, Мартин, Яків, Стефан, Захар.

Талісманом людини, народженої 24 березня є хризопраз. Він здавна вважається каменем гармонії та лідерства. Хризопраз з давніх-давен цінувався в різних культурах, особливо у стародавніх греків та римлян.

В цей день народилися:

  • 1955 рік — український композитор, лідер гурту “Ватра” (був побитий та згодом помер 2000 року) Ігор Білозір;
  • 1979 рік — український музикант, автор пісень, лідер гурту “ТіК” Віктор Бронюк;
  • 1986 рік — українська письменниця Ярослава Литвин.

Пам’ятні дати 24 березня

Календар важливих подій в Україні та світі за 24 березня:

  • 1603 рік — Токуґава Ієясу стає сьоґуном Японії;
  • 1603 рік — зі смертю англійської королеви Єлизавети трони Англійського і Шотландського королівств об’єдналися;
  • 1721 рік — Йоганн Себастьян Бах репрезентує шість оркестрових концертів маркграфу Крістіану Людвігу Бранденбург-Шведтському;
  • 1882 рік — німецький бактеріолог Роберт Кох відкриває збудника туберкульозу, паличку Коха;
  • 1898 рік — в Америці продають перший автомобіль — модель “Вінтон” обходиться покупцю в одну тисячу доларів;
  • 1918 рік — Центральна Рада проголошує українську мову державною у банківській і торговій сферах;
  • 1933 рік — закон Рейхстагу скасовує громадянські свободи та передає надзвичайні повноваження рейхсканцлеру Адольфу Гітлеру;
  • 1932 рік — у Таїланді без кровопролиття внаслідок перевороту встановлюють конституційну монархію;
  • 1933 рік — набирає чинності закон, напередодні ухвалений німецьким парламентом (69 % голосів), котрий передає уряду законодавчу владу та фактично скасовує Конституцію;
  • 1972 рік — пограбування United California Bank: з розбитого сейфа викрадають 9 млн доларів;
  • 1975 рік — Мухаммед Алі (Muhammad Ali) технічним нокаутом відстоює титул чемпіона світу проти Чака Вепнера у Клівленді;
  • 1976 рік — переворот в Аргентині: військова хунта скидає Ісабель Перон, починаються політичні репресії;
  • 1980 рік — вбивство правими бойовиками Сальвадорського архієпископа Оскара Ромеро розкручує спіраль насилля громадянської війни;
  • 1989 рік — у Львові відбувається перший політичний страйк в Україні;
  • 1989 рік — у Тернополі створюють першу крайову організацію Народного Руху України;
  • 1990 рік — Іслам Карімов стає президентом Узбекистану;
  • 1999 рік — після початку війни НАТО проти Югославії війська Альянсу починають авіаційні атаки проти об’єктів на терені СРЮ;
  • 2001 рік — Володимир Кличко виграє технічним нокаутом бій проти Деріка Джефферсона у Мюнхені.

Який сьогодні день в Україні і світі

24 березня в Україні і світі святкують Всесвітній та Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на туберкульоз. Подія була започаткована за ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я 1993 року. Дату обрали не випадково. Саме цього дня 1882 року німецький біолог Роберт Кох відкрив туберкульозну бацилу.

Також 24 березня Міжнародний день боротьби з депресією. Засновники свята поставили перед собою важливу мету — привернути увагу світової спільноти до такої серйозної проблеми як депресія. Цього дня проводяться різноманітні просвітницькі заходи. Депресія — психологічний розлад, який характеризується тривалим (понад 2 тижні) пригніченням, втратою інтересу до життя та повсякденних справ.

А ще 24 березня Міжнародний день права на встановлення істини щодо грубих порушень прав людини і гідності жертв. Важлива подія, яка була заснована ООН 21 грудня 2010 року. Дату обрали на честь християнського отця Оскара Ромеро, якого 1920 року вбили солдати під час богослужіння лише за те, що він закликав припинити військові дії, які порушують людські права.

24 березня святкують Міжнародний день досягнень. Свято цілеспрямованих людей, яке було створене для того, аби привернути увагу до невідомих нам осіб, які так чи інакше допомагають покращити нашу планету та життя людей.

Також 24 березня День фтизіатра. Це лікар, який вивчає закономірності розвитку та розповсюдження туберкульозу, а також причини виникнення патологій, що викликані туберкульозом.

The post 24 березня: які свята відзначають сьогодні first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини