Середа, 23 Липня, 2025

77% українців підтримують припинення вогню, але за певних умов – опитування

Важливі новини

Керівник поста Одеської митниці затриманий за вимагання хабарів

Правоохоронці затримали в.о. заступника начальника — начальника відділу митного оформлення одного з постів Одеської митниці, який систематично вимагав хабарі від юридичних та фізичних осіб за прискорення процедури митного оформлення товарів. Цей випадок став черговим підтвердженням наявності корупційних схем у державних органах, що займаються контролем та регулюванням міжнародної торгівлі. За різні суми хабарів він «гарантував» якнайшвидше […]

The post Керівник поста Одеської митниці затриманий за вимагання хабарів first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Колишня сутенерка знайшла собі роботу у Мінобороні

На початку літа 2024 року в Україні спалахнув скандал, пов'язаний із закупівлею фляг для потреб Збройних Сил. Цей випадок відобразив серйозні проблеми в Міністерстві оборони, де, за словами громадських активістів і експертів, замість професіоналізму та чесності, часто переважають корупційні схеми та нечесні практики.

На днях, Держдеп США опублікував звіт щодо боротьби з торгівлею людьми в Україні в якому зазначив, що наша держава не виконує деякі стандарти – через корупцію. І в цьому вони праві, лиш є певна поправка – підозрювані в торгівлі людьми, в нашій країні працевлаштовуються та працюють на високих державних посадах.

Знайомтесь: Куровська Наталія Сергіївна – уродженка міста Перм, Росія. З осені 2022 року вона обіймає посаду заступника начальника департаменту політики закупівель Міністерства оборони України. Працевлаштував її на цю посаду – Дмитро Кліменков, заступник Міністра даного відомства. Але це тільки початок…

Наталя Куровська разом зі своїм колишнім чоловіком Олександром фігурували у кримінальному провадженні №2021101060000034 від 12.03.2021 за ч. 2 ст. 303 КК України (сутенерство або втягнення особи в заняття проституцією). За даними слідства, Куровські у Whatʼs App створили групу «Love is». В ній розміщувались оголошення з пропозиціями щодо роботи для дівчат. Адміністратори вказували не лише місця побачень з клієнтом, а й потрібні параметри жінок та вартість послуг. Секс-бізнес працював у Києві, РФ, Білорусі, Казахстані, а також у Європі.

Крім цього, у 2022 році Олександру Куровському було повідомлено про підозру у межах кримінального провадження №12022100060001493 за ч. 2 ст. 149 КК України (торгівля людьми). Йому інкримінували вербування та переховування громадян з метою продажу сутенерам для сексуальної експлуатації у Королівстві Марокко.

Влітку 2023 року Наталія Куровська розлучилась з чоловіком, який згідно судових документів перебуває в бігах. Оформлення розлучення, можливо, проведено було з метою приховання скандальної біографії, адже саме після розірвання шлюбу вона й була призначена на керівну посаду в Міноборони України.

Цікаво, що сам Куровський Олександр Борисович подав декларацію за 2023 рік в якій зазначає про своє чинне працевлаштування в структурі Міноборони, де за минулий рік отримав 603 438 грн заробітної плати. Більше того, у своїй декларації він вказує Наталію Куровську своєю дружиною.

Повернемось до пані Наталії. За 2023 рік на посаді заступника начальника департаменту політики закупівель Міноборони вона отримала 679 446 грн заробітної плати. Заощаджень чи інших значимих надходжень не задекларувала. В квітні 2023-го оформила право користування на автомобіль MAZDA CX-5 2018 року випуску, ціна якого в декларації 389 931 грн. (ціна суттєво занижена; оформлення авто на людину зі сторони часто використовується чиновниками для приховування корупційних коштів; офіційний дохід Куровської до квітня-2023 менший ніж ціна авто).

Зауважимо, що можлива корупційна схема з автомобілем є всього лиш дрібницею, адже на початку 2024 року Наталія Куровська стала власницею квартири у Солом’янському районі столиці – покупку якої жодним чином досі не відобразила в декларуванні.

Щодо кримінальних справ, то в судових реєстрах зазначено про зупинення досудового розслідування у кримінальному провадженні №12022100060001733 від 12.12.2022 року.

Але чи не було це зроблено через корупцію, як зазначав у своєму звіті Держдеп США – це питання залишається відкритим?..

Туристична галузь України попри війну та важкі виклики демонструє стійкість

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

Як зауважила в своєму дописі в Facebook голова Державного агентство розвитку туризму (ДАРТ) Мар’яна Олеськів, загалом зростання туристичного збору відмічено майже у всіх регіонах країни, навіть з урахуванням катастрофічного падіння в чотирьох областях, які найбільше страждають від російської війни – Херсонській, Харківській, Донецькій та Луганській.

Зокрема, в північних областях України туристичний збір за перші дев’ять місяців 2024 року в порівнянні з аналогічним періодом минулого року зріс на 56%, в південних – на 41%, в західних – на 17%, в центральних – на 10%.

“Тож як бачимо, туристична галузь України попри війну та важкі виклики, які постали перед нею, демонструє стійкість, забезпечує робочими місцями українців та наповнює бюджети громад”, – зауважила Олеськів.

До лідерів за сплатою туристичного збору увійшли місто Київ та п’ять областей. При цьому найбільше туристичного збору надійшло до бюджету столиці – 34,4 мільйони гривень проти 21,2 мільйонів гривень торік. Втім, якщо порівнювати з 2021 роком, то турзбір до бюджету Києва скоротився вдвоє – тоді він становив майже 68 мільйонів гривень.

Водночас в деяких областях навіть спостерігалося збільшення надходжень до бюджету від туристичного збору порівняно з довоєнним 2021 роком. Так, бюджет Львівської області за січень-вересень 2024 року поповнився майже на 33 мільйони гривень, що на 42% більше ніж у 2021 році (майже 24 мільйони гривень), а в Івано-Франківській області сума туризбору зросла на 120% – до 22,7 мільйони гривень порівняно з 2021 роком (10,3 мільйони гривень). За результатами трьох кварталів торік турзбір регіону склав 14,7 мільйонів гривень.

При цьому сума турзбору в Закарпатській області цього року склала майже 16 мільйонів гривень, що зовсім трохи більше ніж торік (14,9 мільйонів гривень), але на третину більша ніж у 2021 році (11,7 мільйонів гривень).

Повітряні сили перевіряють переведення військових в піхоту

У Повітряних силах України створено спеціальну комісію, яка перевіряє випадки переведення військовослужбовців із дефіцитних спеціальностей в інші роди Збройних сил. Як повідомляється у Telegram-каналі Командування ПС, мета цієї ініціативи — запобігти зменшенню кадрового потенціалу ключових фахівців, необхідних для виконання стратегічних завдань. Під особливою увагою перебувають військові, які працюють з технологічною авіатехнікою, зенітними ракетними комплексами, радіотехнічними […]

The post Повітряні сили перевіряють переведення військових в піхоту first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Україна дала згоду Польщі на проведення пошуків і ексгумацій жертв Волинської трагедії

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

Про це заявив міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський після зустрічі з міністром закордонних справ України Андрієм Сибігою, повідомляє агентство РАР.

«Кожна сім’я має право гідно вшановувати пам’ять своїх предків, і в рамках спільної українсько-польської робочої групи під егідою міністерств культури обох країн ми працюємо над практичними механізмами проведення пошуково-ексгумаційних робіт», – заявив, зі свого боку, очільник українського МЗС.

Раніше повідомлялося, що Польща має намір зробити вирішення «волинського» питання однією з умов української євроінтеграції.

Згідно з опитуванням Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), проведеним з 12 по 22 березня 2025 року, 77% українців позитивно сприймають пропозицію щодо тимчасового 30-денного припинення вогню.

Серед цих 77% респондентів:

  • 47% вважають, що це спосіб показати, що Росія не прагне миру або порушує домовленості.

  • 12% бачать у цьому можливість розблокувати військову допомогу.

  • 18% сприймають це як крок до завершення війни на прийнятних для України умовах.

Водночас 17% опитаних мають негативне ставлення до цієї пропозиції:

  • 8% вважають це помилковим кроком, що послабить Україну.

  • 7% розглядають це як крок відчаю української влади через складну ситуацію на фронті.

  • 2% сприймають це як крок до капітуляції України.

Крім того, 79% українців категорично не приймають вимоги Росії щодо припинення мобілізації, зупинки постачання західної зброї та надання розвідданих Україні.

Щодо припинення вогню без жодних гарантій безпеки, 62% респондентів категорично не підтримують такий варіант. Однак, якщо будуть надані певні гарантії безпеки, більше половини українців готові підтримати припинення вогню:

  • 60% підтримують варіант з розміщенням західних миротворців.

  • 58% — з наданням членства в НАТО.

  • 56% — з посиленою підтримкою Сил оборони України (більше ППО, літаків тощо).

Опитування проводилося методом телефонних інтерв’ю серед 1 326 респондентів у всіх регіонах України, підконтрольних уряду.

The post 77% українців підтримують припинення вогню, але за певних умов – опитування first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини