Четвер, 24 Липня, 2025

Адвокат Роберт Амстердам представив звіт про напади на УПЦ та її представників: нові докази та перспективи

Важливі новини

Очікується хвиля призначень у Кабінеті міністрів на ключові посади

Цей тиждень обіцяє стати переломним для складу Кабінету Міністрів України, оскільки очікується низка нових призначень на важливі посади. Особливою увагою відзначаються ключові міністерства інфраструктури та регіональної політики. Після інтенсивних дискусій та аналізу кандидатів, очікується, що ці призначення принесуть нові ідеї та стратегії для подальшого розвитку країни. Зміни у складі уряду сприятимуть зміцненню та модернізації інфраструктурних проектів, а також підтримці ефективної регіональної політики, спрямованої на забезпечення розвитку всіх регіонів країни. Враховуючи важливість цих секторів для економічного зростання та підвищення якості життя громадян, нові лідери мають перед собою величезну відповідальність та можливості для реалізації стратегічних реформ і досягнення нових висот у сфері розвитку країни.

На посаду глави новоствореного Міністерства регіональної політики може бути призначений заступник голови Офісу президента Олексій Кулеба. На його місце в Офісі президента може призначити нинішнього голову Закарпатської обласної адміністрації Віктора Микиту. Також розглядається можливість надання Олексію Кулебі статусу віце-прем’єра.

На посаду глави Міністерства інфраструктури фаворитом вважається голова правління “Нафтогазу України” Олексій Чернишов, який, очевидно, також отримає статус віце-прем’єра.

Варто зазначити, що раніше розглядалася можливість переведення керівника Міністерства стратегічних галузей та промисловості Олександра Камишина на посаду глави Міністерства інфраструктури, але від цього варіанту відмовилися.

Деякі джерела вказують, що розглядання кандидатур на вакантні посади у Кабінеті міністрів, зокрема віце-прем’єра з питань відновлення, має стратегічне значення перед проведенням Конференції з питань відновлення України, запланованої на 11-12 червня у Берліні. Ймовірно, призначення можуть відбутися вже з 4 по 6 червня.

Остаточне рішення з усіх кадрових питань планується прийняти сьогодні ввечері на нараді керівництва парламенту, “Слуги народу” та президента.

СБУ затримала російського агента, якого завербували через соцмережі

Служба безпеки України викрила і затримала чергового агента російської воєнної розвідки на Донеччині. 40-річний ІТ-фахівець погодився шпигувати на користь країни-агресора заради обіцяних близьких стосунків з російською військовою, з якою познайомився в одній із заборонених соціальних мереж. Згідно з повідомленням СБУ від 22 травня, зрадник передавав окупантам дані про укріпрайони й запасні командні пункти Збройних сил […]

Зеленський прагне завершити війну до 2025 року – ЗМІ

Президент Володимир Зеленський вдруге за місяць прибув до Італії, де планує зустрітися з прем’єркою Джорджією Мелоні. Він прийняв запрошення відвідати Рим увечері 9 жовтня, оскільки зустріч на рівні лідерів у Рамштайні не відбулася. Упродовж свого візиту Зеленський також зустрінеться з французьким президентом Еммануелем Макроном у Єлисейському палаці та відвідає Ватикан для зустрічі з Папою Франциском.

Ця активність президента свідчить про його прагнення знайти рішення, яке забезпечить мир для України та захистить її від майбутніх агресій з боку Росії. Зеленський зазначив, що Україна має реальну можливість досягти миру та стабільності вже восени та взимку. Він підкреслив, що ситуація на фронті відкриває можливості для рішучих дій, щоб закінчити війну до 2025 року.

Наразі українські сили мають чисельну перевагу на Донбасі, але ситуація навколо вторгнення в Курську область є складною. Це вторгнення, за словами аналітиків, мало на меті підняти бойовий дух та отримати підтримку союзників. Однак значні сили України опинилися в ізоляції на території Росії, що обмежує можливість допомоги на Донбасі.

Зеленський намагається переконати європейців діяти на політичному рівні. Він знає, що не зможе офіційно відмовитися від окупованих територій, але готовий до припинення вогню вздовж поточної лінії, не визнаючи нових кордонів, в обмін на зобов’язання Заходу. Йдеться про гарантії безпеки, подібні до тих, які США надали Японії, Південній Кореї та Філіппінам.

Проте ці зусилля ускладнюються тим, що Володимир Путін не задоволений вже захопленими територіями. Кремль прагне дестабілізувати Україну та політично контролювати її. Оборонний бюджет Росії продовжує зростати і, за прогнозами, досягне 130 мільярдів доларів у 2025 році. Дохід від експорту нафти у 2024 році перевищить показники, які були до війни. У ситуації, коли санкції не послаблюють російську військову машину, Путін не має причин для початку мирних переговорів.

Альтернативна служба в Україні: хто може скористатися правом і як її оформити

В Україні релігійні переконання не є підставою для звільнення від мобілізації, а лише надають можливість проходження альтернативної (невійськової) служби. Відмова від виконання військового обов’язку без законних підстав може призвести до кримінальної відповідальності. Хто має право на альтернативну службу? Відповідно до Закону України “Про альтернативну (невійськову) службу”, скористатися цим правом можуть лише представники релігійних організацій, віровчення […]

The post Альтернативна служба в Україні: хто може скористатися правом і як її оформити first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Франція анонсувала нову програму фінансування для України

6 березня на саміті Євросоюзу планується обговорення програми фінансування України, яка стане частиною стратегії зміцнення безпеки Європи. Президент Франції Емманюель Макрон в інтерв’ю газеті La Tribune підтвердив, що йдеться про «сотні мільярдів євро», однак не уточнив, чи ці кошти будуть спрямовані виключно на підтримку України або на зміцнення обороноздатності країн ЄС в цілому. За словами […]

The post Франція анонсувала нову програму фінансування для України first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Адвокат Української православної церкви Роберт Амстердам розкрив деталі звіту, який він підготував з обсягом понад 250 сторінок, що містить докази нападів на УПЦ, її священиків та церкви. Він заявив про це у своєму відеозверненні, в якому відновив заклик до української влади утриматися від розгляду законопроекту 8371, спрямованого на заборону УПЦ.

“Цей законопроект є нічим іншим, як проявом мови ненависті. Напади на вірян у час війни, їх вигнання зі святих місць, а також обмеження доступу до молитвених місць — це абсолютно неприпустимі дії. Я закликаю уряд зупинити розгляд цього законопроекту і припинити розділяти наше населення, нацьковувати братів проти братів”, — підкреслив Амстердам.

Також він підкреслив, що УПЦ не має жодних зв’язків з Московським патріархатом. “Українська православна церква не тільки не підтримує, але й активно відмежовується від ідеології “русского мира”. Позиція нашої церкви стосовно ідей “русского мира” вже була висловлена Блаженнішим митрополитом Київським Онуфрієм: “Ми будуємо божий мир, а не “русский мир”. Крім того, як будь-яка помісна церква, яка діє в межах власної держави, УПЦ повністю ідентифікується з Україною і закликає до її захисту від першого дня російської агресії”, — підкреслив він, цитуючи заяву УПЦ.

Наприкінці Амстердам також звернувся до Сполучених Штатів з закликом підтримати Україну. “З моєї особистої точки зору, підтримка України є критично важливою для Америки, і це стосується не лише України. Як можна відкидати людей, підвішуючи їх на кожному кроці? Хто буде довіряти США після Кабула та зараз Києва?”, — написав Амстердам у своєму повідомленні в соцмережі.

• Звіт, підготовлений адвокатом Української православної церкви Робертом Амстердамом, містить об’єктивні докази нападів на УПЦ, її священиків та церкви.

• Законопроект 8371, спрямований на заборону УПЦ, є проявом мови ненависті і неприпустимий, оскільки він призводить до поділу суспільства та нацьковування братів проти братів.

• УПЦ активно відмежовується від ідеології “русского мира” і повністю ідентифікується з Україною, закликаючи до її захисту від зовнішньої агресії.

• Підтримка України з боку Сполучених Штатів є критично важливою як для самої України, так і для міжнародної спільноти, і відіграє ключову роль у підтримці демократії та прав людини.

Останні новини