Понеділок, 14 Липня, 2025

Андріїв день 4 липня: що не можна робити і що віщують прикмети

Важливі новини

Найзаможніша співачка України показала свій палац: всередині – золото, мармур і студія звукозапису

Камалія відчинила двері свого дому для журналістів і вразила глядачів масштабами та гламуром інтер’єру. У програмі «По Хатах на Люкс ФМ!» зірка провела екскурсію по маєтку, який оцінює в 15 мільйонів доларів. Триповерховий особняк Камалія придбала ще у 2009 році, щоправда, тоді це були лише «голі стіни». Співачка особисто займалася дизайном і добором усіх деталей […]

Які документи потрібно надати в ТЦК щоб стати на облік

Питання військового обліку є актуальним для багатьох сімей в Україні, особливо коли сини досягають призовного віку. Відповідно до чинного законодавства, громадяни України повинні стати на військовий облік з року досягнення 17-річного віку. Проте обсяг інформації, яку необхідно надати в територіальний центр комплектування (ТЦК), викликає чимало запитань. Згідно з роз’ясненням адвоката Юрія Айвазяна, опублікованого на порталі […]

The post Які документи потрібно надати в ТЦК щоб стати на облік first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Україна створює реактивні дрони-перехоплювачі у відповідь на модернізовані «Шахеди»

У рф триває модернізація ударних безпілотних літальних апаратів (БПЛА) «Шахед», зокрема їх оснастка реактивними двигунами для збільшення швидкості польоту. Така модернізація робить ці дрони більш маневреними та складнішими для перехоплення. В Україні у відповідь розробляють реактивні БПЛА-перехоплювачі, які зможуть ефективно протидіяти вдосконаленим «Шахедам». Про це повідомив командир 429 окремого полку безпілотних систем «Ахіллес» Юрій Федоренко […]

Американські аудитори приїхали до Києва перевірити куди пішли $133 мільярди допомоги від США

До України прибула група американських аудиторів, щоб нарешті з’ясувати, що сталося з мільярдами доларів, які США вливали у військову, гуманітарну та логістичну підтримку. Про це пише видання Intellinews. З початку повномасштабного вторгнення Україна отримала від Заходу близько 133 мільярдів доларів, левову частку з яких надали Сполучені Штати. Проте прозорість використання цих коштів усе ще залишається […]

З Білорусі може бути відкрито другий фронт

Український народний депутат Євген Шевченко насторожує громадськість про можливу загрозу відкриття другого фронту з боку Білорусі. В його останньому зверненні Шевченко висловив серйозні обурення та занепокоєння стосовно військово-політичної обстановки, що швидко наростає у нашому сусідньому краї.

«Не хочу нагнітати обстановку. Але, не виключаю відкриття російсько-білоруського другого фронту. І справа не в Януковичі. Разом із Путіним до Мінська приїхали всі. Просто всі. Новий міністр їхньої оборони і сам Лавров. Це погано. Дуже погано!» – пише Шевченко.

Нагадаємо, чутки про можливий вступ Білорусі у війну ходять уже давно, ще з початку війни, хоча досі вони ніколи не підтверджувалися. Лукашенко ці чутки спростовував.

Зараз вступ у війну Білорусі може стати набагато більшою проблемою для України, ніж на початку війни, з огляду на те, що ЗСУ зараз поступаються за чисельністю російській армії, мають обмежені резерви, а відкриття нового фронту ці проблеми дуже серйозно посилить.

Щоправда, немає поки що ознак того, що Білорусь готує ударне угруповання для наступу на Україну. Про великі мобілізаційні заходи в РБ наразі нічого невідомо. Але якщо вони почнуться, це стане першим реальним сигналом про можливість вступу Білорусі у війну.

Утім, в Україні поширена думка, що курсування чуток про вступ Мінська у війну – це інформаційна спецоперація Кремля з метою змусити ЗСУ тримати велике угруповання військ біля білоруського кордону.

В Україні готуються радикальні зміни у системі пенсійного забезпечення. Спеціальні пенсії, які роками отримували судді, прокурори та силовики, можуть незабаром залишитися в минулому. Про це заявив народний депутат Данило Гетманцев, підкресливши, що мова йде не лише про економічне рішення, а передусім — про справедливість.

Сьогодні в Україні існує невелика група осіб, яким держава продовжує виплачувати пенсії в десятки або навіть сотні тисяч гривень щомісяця. Ці «кастові» виплати є втіленням зухвалої нерівності в системі соціального забезпечення. У той час як більшість українців отримують пенсії менші за прожитковий мінімум, екс-судді та силовики користуються фінансовими пільгами, які дедалі важче пояснити суспільству. За словами Гетманцева, в умовах, коли половина пенсіонерів отримує менше 5 тисяч гривень, а мінімальна пенсія становить 2361 гривню, виплати по 100 тисяч виглядають як публічний плювок у бік народу.

У Верховній Раді вже підготовлений законопроєкт, який передбачає поетапне скасування спеціальних пенсій. Його розглянуто у профільному комітеті, і документ готують до другого читання. У той же час оновлена редакція законопроєкту встановлює нові принципи нарахування виплат для працівників прокуратури. Відтепер право на пенсію за вислугу років матимуть лише ті прокурори, які відпрацювали не менше 25 років, з яких щонайменше 15 на прокурорських посадах. Вік виходу на пенсію для них встановлюється на рівні 65 років — для осіб, народжених після 1 січня 1986 року. Виплата такої пенсії буде можливою лише після остаточного звільнення з прокуратури.

Зміни також торкнуться пенсій по інвалідності. Вони призначатимуться на загальних підставах відповідно до закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». Крім того, передбачено щорічний автоматичний перерахунок пенсій із врахуванням індексації — так само, як для звичайних пенсіонерів.

Запропоновані кроки свідчать про намір держави подолати систему подвійних стандартів. Якщо закон ухвалять у другому читанні, це стане сигналом для всього суспільства: епоха елітарних пенсій добігає кінця, а принцип рівності поступово починає працювати не лише на словах, а й у цифрах.

Останні новини