Вівторок, 15 Липня, 2025

БЕБ розслідує багатомільярдну схему експорту зерна за участю ексчиновника ДФС

Важливі новини

Депутат Київради викрив нову схему розкрадання коштів на будівництві Подільського мосту

Голова бюджетної комісії Київради Андрій Вітренко заявив про чергову корупційну схему, пов’язану з фінансуванням будівництва Подільського мосту. За його словами, нове виділення 1,18 млрд грн з міського бюджету — це не інвестиція в інфраструктуру, а ще один етап “перекачування коштів у приватні руки”. Депутат від фракції “Слуга народу” повідомив про свої підозри в соцмережах, коментуючи […]

Хто стоїть за переможцями тендеру Міноборони на 10 мільярдів?

Пов'язували Петра Порошенка, п'ятого президента України, із групою компаній, які мали можливість отримати великі контракти на постачання продукції для Збройних Сил країни. Спекуляції навколо цього зростали, особливо після того, як 22 травня ДП Міністерства оборони України "Державний оператор тилу" оголосило про проведення найбільшого тендеру на цьому ринку у поточному році. Очікувалася величезна вартість закупівель, яка перевищувала 11,5 мільярдів гривень.

У результаті цього тендеру були виявлені цікаві деталі, які привернули увагу громадськості.

Тендер складався з чотирьох лотів, кожен із яких виграв окремий учасник. Найменший лот на суму понад 1,583 мільярда гривень отримав абсолютно новий учасник – київський консорціум “Юнайтед Фуд Груп”. Ця компанія зареєструвалася лише за три тижні до тендеру, в травні цього року. За словами голови консорціуму, Івана Чайківського, він є засновником корпорації “Агропродсервіс” з великим земельним банком та виробничими активами у сільському господарстві. Поза сферою бізнесу, Чайківський також відомий як депутат Верховної Ради України.

Другий лот на суму понад 3,136 мільярда гривень отримала компанія “Асікс Груп”. Цей лот став предметом боротьби між двома учасниками, проте перемогла “Асікс Груп” з пропозицією на 2,434 мільярда гривень. Однак, важливо відзначити, що один із учасників, ФОП Іван Шмальченко, був дискваліфікований через невідповідність умовам тендеру. Другий учасник, ТОВ “Контракт Продрезерв 5”, має зв’язки зі скандальним постачальником Міністерства оборони “Гарна страва”, який раніше постачав продукти для армії за завищеними цінами.

Третій лот на таку ж суму також отримав новачок – ТОВ “Гранпрі Лтд”. Ця компанія пропонувала свої послуги за 2,517 мільярда гривень. Однак, власник компанії, Микола Бахтєяров, має сумну репутацію, яка виявилася у вироку Приморського суду Одеси за фактами домашнього насильства.

Четвертий лот дістався компанії “Міт Пром”. Їхня пропозиція склала 2,519 мільярда гривень. Ця львівська компанія, хоч і є новачком на ринку постачання продуктів для ЗСУ, вже має досвід співпраці з військовими, підписавши контракт на 400 мільйонів гривень у квітні цього року. Хоча офіційним засновником є жителька Львівщини, насправді за компанією може стояти відома бізнесвумен Тетяна Глиняна, яка раніше постачала продукти для Збройних Сил за завищеними цінами.

Два переможці з чотирьох лотів, компанії “Асікс Груп” та “Гранпрі Лтд”, можна віднести до сфери впливу одеського підприємця Валерія Друзенка. Раніше вже згадувалося, що компанії з його орбіти, такі як “Нова-постач” та “Біосоіл”, отримували значні контракти на постачання продуктів для армії України.

Правоохоронні органи випадково розкрили зв’язок із Петром Порошенком. У серпні 2022 року в рамках розслідування щодо ухилення від сплати податків проти постачальників Міністерства оборони, які використовували підставних осіб, було порушено справу.

Під час розслідування були арештовані рахунки компаній, що брали участь у цій схемі. Серед них також виявились ТОВ “ПК “Зоря Поділля” та ТОВ “Група Агропродінвест”, які належать Петру Порошенку. Офіс генерального прокурора повідомив, що “Нова-постач” та “Біосоіл” передали на їхні рахунки майже півмільярда гривень як передоплату за цукор (згодом ці рахунки також були арештовані).

Співпадінням виявилося те, що всі компанії з групи Друзенка також є клієнтами Міжнародного інвестиційного банку (МІБ) Порошенка. Однією з них є ТОВ “Асікс Груп”, рахунки якої також були арештовані судом. І на квітень 2024 року цей арешт не був знятий.

Ще один переможець тендеру, ТОВ “Гранпрі Лтд”, також є клієнтом банку Порошенка. Крім того, ця компанія орендувала обладнання у дружини Валерія Друзенка. Таким чином, існують підстави вважати їхні зв’язки достовірними.

Залишається відкритим питання, чи вплине цей зв’язок на можливість цих компаній отримати інше велике державне замовлення, цього разу на майже 5 мільярдів гривень.

Похолодання накриє більшість регіонів: прогноз погоди на 5 травня

Понеділок 5 травня розпочне тиждень із дощів, гроз і різких температурних контрастів. За прогнозами синоптиків, на заході та півночі країни значно похолодає, тоді як південний схід ще насолоджуватиметься теплом. У західних областях температура вдень знизиться до +12…+16 градусів. Подекуди пройдуть дощі, місцями грозові. Центральна частина країни також потрапить під вплив холодного атмосферного фронту, хоча на […]

Канада надає Україні нову військову допомогу на 2 мільярди канадських доларів

Канада надасть Україні новий пакет військової допомоги на суму понад 2 мільярди канадських доларів (приблизно 1,5 млрд доларів США). Про це заявив прем’єр-міністр Канади Марк Карні під час зустрічі з президентом Володимиром Зеленським на полях саміту G7. За словами Карні, нова допомога передбачає постачання безпілотників, вертольотів та боєприпасів, що стане суттєвим посиленням обороноздатності України. «Ми […]

Українські каратисти не повернулися після змагань в Італії

Федерація карате України виключила з національної команди подружжя Євгена та Дар’ю Пилипюк після того, як вони відмовилися повернутися в Україну після участі в міжнародному турнірі з карате у Венеції. Федерація оголосила, що планує домогтися їхньої довічної дискваліфікації в рамках Всесвітньої федерації карате, а також позбавлення почесних спортивних звань. Федерація карате України звинувачує Євгена у порушенні […]

The post Українські каратисти не повернулися після змагань в Італії first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Бюро економічної безпеки України (БЕБ) розслідує масштабну корупційну схему незаконного експорту сільськогосподарської продукції, організовану за участю колишнього посадовця Державної фіскальної служби — Сергія Олександровича Недоренка. Схема, за даними слідства, діяла протягом 2024 року і дозволила вивезти за кордон агропродукції на понад мільярд гривень без сплати податків.

Недоренко, який раніше очолював департамент організації протидії митним правопорушенням та міжнародної взаємодії ДФС, після звільнення з контролюючого органу створив або придбав низку фіктивних підприємств. Вони й стали основою для відпрацьованого механізму експорту продукції, придбаної за готівку, з використанням форми №2 — схеми, яка давно використовується для обходу податкового контролю.

Для забезпечення безперешкодного митного оформлення “фіктивні” експортери використовували територію Чернівецької митниці. Саме там, за версією слідства, було організовано корупційний зв’язок між Недоренком і його колишнім підлеглим — Євстафієм Володимировичем Майтаповим. Майтапов, який нині обіймає посаду заступника начальника Чернівецької митниці, у 2018–2021 роках підпорядковувався Недоренку як головний державний інспектор.

Слідство також встановило, що до злочинної схеми були залучені окремі адвокати та діючі посадові особи митниці, які забезпечували легалізацію експорту та уникнення будь-яких перевірок. Усі дії відбувалися з метою вивезення агропродукції без сплати податків, що спричинило збитки державному бюджету на суму понад 1,06 млрд гривень.

У БЕБ наголошують, що розслідування триває, і наразі готуються процесуальні кроки щодо притягнення винних осіб до відповідальності.

Останні новини