Субота, 19 Квітня, 2025

Без нових поставок: Україна ризикує втратити ключові можливості на полі бою

Важливі новини

Офіс Президента шукає нові шляхи організації міжнародних турне для Зеленського

Джерела в Офісі Президента України повідомили, що організація міжнародних турне для Володимира Зеленського стає все більш складною, особливо коли йдеться про країни Глобального Півдня. В той час як європейські лідери досі готові зустрічатися і вести переговори, у країнах Африки та Близького Сходу ситуація виглядає значно складніше. Минулого року Андрій Єрмак, керівник Офісу Президента, дав доручення […]

The post Офіс Президента шукає нові шляхи організації міжнародних турне для Зеленського first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Зеленський і Фіцо готуються до непростих переговорів

Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо та президент України Володимир Зеленський можуть зустрітися найближчими днями для обговорення гострого енергетичного конфлікту. Як повідомляє видання iRozhlas, сторони активно шукають дату для проведення зустрічі. Напруженість між двома країнами зросла після рішення Києва припинити транзит російського газу через свою територію після закінчення чинного контракту. Фіцо різко відреагував, звинувативши Україну в саботажі, […]

The post Зеленський і Фіцо готуються до непростих переговорів first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Румунія піднимала винищувачі через виявлення повітряної цілі

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

“У суботу, 19 жовтня, близько 2:30 ранку система радіолокаційного спостереження румунської армії виявила невелику повітряну ціль у районі Чорного моря, приблизно в 45 км на схід від міста Сфанту-Георге, повіт Тулча”, – ідеться у повідомленні.

Вказано, що “виявлена ​​ціль рухалася за маршрутом до державного кордону Румунії”.

“Для моніторингу ситуації були послідовно підняті в повітря два літаки F-18 ВПС Іспанії з 57-ї авіабази Михаїла Когелнічану та два літаки F-16 ВПС Румунії з 86-ї авіабази Борча”, – повідомили у МО Румунії.

“Радіолокаційний сигнал вказав на перетин сухопутного кордону Румунії близько 4:00 ранку в районі Гура-Портіцей, на той час Національний військовий командний центр (ядро) повідомив Генеральну інспекцію з надзвичайних ситуацій про вжиття заходів щодо оповіщення населення у північній частині на схід від повіту Констанца”, – сказано у повідомленні.

“Радари повітряного спостереження безперервно стежили за маршрутом цілі, який розвивався в напрямку міста Коджалак повіту Констанца, максимальна глибина проникнення на територію країни становила 19 км. Винищувачі не встановили з ним візуального контакту в жодній точці шляху”, – вказали у МО Румунії.

Система спостереження, як повідомляється, втратила сигнал радара на південь від міста Коджалак близько 4:30 ранку.

За даними Міноборони Румунії, близько 5:10 надійшло повідомлення про припинення повітряної тривоги і винищувачі повернувся в пункти дислокації.

“З наявних наразі даних ймовірність існування зони впливу на національній території не вказана. Сили Міністерства національної оборони з сьогоднішнього ранку будуть проводити розвідку на території. Міністерство національної оборони в режимі реального часу інформувала про цю ситуацію союзницькі структури, перебуваючи з ними на постійному зв’язку”, – повідомили у Міноборони Румунії.

Російські війська прорвали кордон у Сумській області

Ситуація на фронті загострюється: близько 10 тисяч українських військових можуть опинитися в оточенні після прориву російських військ через кордон у районі Сумської області. Російські сили зайняли Суджу – місто, яке знаходиться за 11 кілометрів углиб російської території, що суттєво ускладнює ситуацію для українських захисників. Прорив фронту та загроза оточення Російські війська перетнули кордон у п’ятницю, […]

The post Російські війська прорвали кордон у Сумській області first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Розширення оборонної співпраці: Україна очікує нову партію боєприпасів ATACMS від США

За інформацією представника Пентагону, очікується, що від Сполучених Штатів буде надіслано до України новий пакет озброєнь на суму 300 мільйонів доларів. Цей пакет буде включати різноманітну зброю, включаючи армійські тактичні ракетні системи.

Відповідно до офіційних осіб США, пакет міститиме декілька протипіхотних/протиматеріальних ракет, включаючи старшу версію далекобійної ракетної системи ATACMS, яка може наносити удар на відстань до 100 миль і нести боєголовки з касетними бомбами.

Додатково до ракетних систем, в пакеті також будуть снаряди для 155-мм гаубиць та керована реактивна система залпового вогню.

Ця ініціатива є частиною підтримки, наданої Україні з боку Сполучених Штатів, особливо в контексті боротьби з агресією Росії на сході країни. Однак, цей пакет озброєнь є лише тимчасовим рішенням, що виникає на тлі недостатнього фінансування та сперечів у Конгресі щодо додаткової підтримки.

Зазначено, що пентагон зміг використати заощадження від попереднього армійського контракту для України для реалізації цієї ініціативи. У зв'язку з цим, вирішення питання надання додаткової підтримки залишається відкритим та потребує додаткових розглядів.

У висновках можна підкреслити наступне:

• Україна очікує надходження нового пакету озброєнь від Сполучених Штатів на суму 300 мільйонів доларів, який містить різноманітну зброю, включаючи армійські тактичні ракетні системи.

• Ця ініціатива є частиною підтримки України в контексті конфлікту на сході країни та загрози з боку Росії.

• На тлі сперечів у Конгресі щодо додаткового фінансування війни в Україні, підтримка з боку США виявляється важливою для українських силових структур.

• Надходження цього пакету озброєнь вирішує тимчасові проблеми, але додаткові заходи можуть бути необхідними для підтримки України у майбутньому.

Постійна військова допомога з боку США є важливою складовою стратегії України в боротьбі проти агресії Росії. Однак останні заяви про можливе скорочення допомоги викликають серйозні побоювання щодо стабільності ситуації на фронті. Як зазначає The Wall Street Journal , без нових поставок військової допомоги Україна зможе витримати нинішній темп боїв до літа 2025 року, але після цього може зіткнутися з серйозними труднощами, зокрема, нестачею боєприпасів.

Також Київ не зможе використовувати частину свого найбільш передового озброєння.

«Великі поставки зброї, які адміністрація Байдена відправила або уклала контракти на поставку в останні місяці свого правління, повинні дозволити Україні продовжувати боротися в поточному темпі щонайменше до середини року (тобто до червня – Ред.)», – заявила виданню Селеста Валландер, колишня високопоставлена посадовець Пентагону.

Українські чиновники кажуть, що це «найгірший сценарій», і в такому разі Україні доведеться значно збільшити власне військове виробництво і розраховувати на більшу підтримку з боку Європи.

«Загалом Україна наразі самостійно виробляє або фінансує близько 55% свого військового обладнання. США забезпечують близько 20%, а Європа – 25%», – повідомив один західний чиновник.

Але деякі види американського озброєння, як-от сучасні системи ППО, балістичні ракети, навігаційні системи і далекобійна артилерія, будуть практично неможливо замінити. Європа просто не виробляє достатньої кількості таких систем – а в деяких випадках не виробляє зовсім.

Коли ці американські поставки закінчаться, можливості України наносити удари на далекі відстані і захищати тилові позиції значно знизяться, попереджають офіційні особи та аналітики.

«Теоретично Європа може виділити стільки ж коштів, скільки США, але я не думаю, що вона зможе покрити весь спектр необхідних озброєнь. У таких критично важливих категоріях, як системи перехоплення для ППО, швидко виникне проблема нестачі», – сказав Оскар Йонссон, дослідник Шведського оборонного університету.

Деякі експерти також сумніваються, чи збереже Україна доступ до супутникового інтернету Starlink від SpaceX, який частково фінансувався Пентагоном.

«Питання не стільки в допомозі, скільки в тому, чи буде Трамп брати участь у виробництві зброї для України», – сказав Михайло Самусь, директор Центру дослідження нової геополітики. «Якщо ні, це стане серйозним ударом для України і Європи».

The post Без нових поставок: Україна ризикує втратити ключові можливості на полі бою first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини