Субота, 19 Квітня, 2025

Блогерка Раміна Есхакзай розповіла про роман з українським захисником

Важливі новини

Затримки з поставками західної зброї спричинили дефіцит бюджету України

Однак, як повідомляє видання "Інформатор", реалізація цієї реформи викликала низку запитань щодо її практичного втілення та впливу на судову систему. Особливу увагу громадськості привернула ситуація з суддями колишнього ОАСК та пов'язаними з цим бюджетними витратами.

Марченко розповів Financial Times, що повільні поставки зброї, особливо зі США, сприяли зростанню військових витрат бюджету на 12 мільярдів доларів (тобто зброю, якої не вистачає, закуповували за кошти держбюджету, чого від самого початку не планувалося).

Зростання на 12 млрд доларів означає, що цього року Україна може зафіксувати дефіцит, який, за оцінками інших урядовців, становитиме трохи менше чверті ВВП, або 43,5 млрд доларів, зазначає видання.

У квітні цього року Конгрес схвалив пряму військову допомогу США на суму 27 млрд доларів, але її розподіл, як і раніше, йде “повільно”, сказав Марченко.

“У нас, як і раніше, не вистачає необхідної зброї, боєприпасів і снарядів”, – заявив міністр.

За його словами, ситуація, що склалася, означає, що у країни “не вистачатиме грошей на виплату зарплат військовослужбовцям”, а затримки з допомогою призвели до того, що виплати, відкладені на кінець 2024 року, були використані для “закупівлі необхідної зброї та боєприпасів” на початку цього року.

“Україна перебуває в дуже вразливому становищі”, – сказав Марченко, додавши, що кредит у розмірі 50 млрд доларів був “чарівним рішенням”, яке дало б змогу країні закупити військові матеріали та не допустити потрапляння у скрутне фінансове становище, яке стривожило б її кредиторів, таких як МВФ.

МОЗ України: щодня потрібно вживати 400 грамів овочів і фруктів для підтримки здоров’я

Ключові елементи військового обліку:

Всесвітня організація охорони здоров’я рекомендує споживати щодня не менше 400 грамів або п’ять порцій овочів і фруктів.

Порція овочів для дорослої людини приблизно відповідає розміру долоні, що означає, що обсяги порцій варіюються залежно від віку та фізичних характеристик. Регулярне вживання овочів підтримує імунну систему, покращує фізичний стан та психічне благополуччя.

Дослідження вказують на те, що вживання овочів може зменшити ризик розвитку серцево-судинних захворювань, цукрового діабету II типу та деяких видів раку, а також позитивно впливати на функції мозку, знижувати стрес і покращувати настрій.

Експерти рекомендують кілька простих способів додати більше овочів у раціон. Наприклад, можна замінити частину м’яса чи сиру в стравах на овочі, що не лише знизить калорійність, але й збагатить смак. Вечерю можна зробити легшою, замінивши рис або макарони на броколі, кабачки чи перець.

Крім того, тарілка повинна містити переважно овочі та цільнозернові продукти. Заміна частини м’яса або хліба на печені чи варені овочі дозволить зберегти їхні корисні властивості. Здорові перекуси, такі як морква, селеру чи болгарський перець з хумусом, також можуть стати хорошою альтернативою чипсам і солодощам.

Дотримуючись цих простих рекомендацій, ви зможете споживати три порції овочів щодня, покращуючи своє харчування і загальний стан здоров’я.

Колишній футболіст “Карпат” Михайло Кополовець опинився в машині з наркотиками

Ужгород, 1 лютого 2025 року — під час спецоперації правоохоронців було затримано автомобіль з двома відомими особами, серед яких — колишній футболіст львівських “Карпат” Михайло Кополовець. Автомобіль, білий BMW X6 з львівськими номерами, належить Ірині Вагнер, доцентці Львівського національного університету. За кермом знаходився її родич, Олег Вагнер, якого підозрюють у торгівлі наркотиками. Машину зупинили спецназівці, […]

The post Колишній футболіст “Карпат” Михайло Кополовець опинився в машині з наркотиками first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Міндовкілля розглядає інвестиції у розмірі 4 млрд євро на розвиток проєктів з вторинної переробки сміття

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України заявило про пошук ідейних та фінансових підтримок для понад 200 потенційних проєктів з переробки різних типів відходів, охоплюючи всю територію країни. За оцінками відомства, на втілення цих ініціатив необхідно близько 4 мільярдів євро. Міністр Руслан Стрілець підкреслив: "Ми докладно дослідили проблематику кожного регіону, проаналізували обсяги накопичення відходів та їх структуру, а також вивчили досвід країн Європи. Це дало нам можливість сформувати план розміщення нових заводів з переробки відходів по всій Україні". За словами міністра, план включає реалізацію кількох пріоритетних проєктів, зокрема, на Київщині передбачається будівництво двох нових сміттєпереробних заводів, обслуговування яких охопить не менше 1,5 мільйона мешканців. Ці заводи будуть переробляти 470 тисяч тонн відходів щорічно. План передбачає глибоке сортування з виділенням корисних матеріалів та переробку органічних відходів з подальшим виробництвом біометану і інших продуктів. "На такий проєкт вже є інвестори", — підкреслив міністр. На Івано-Франківщині також планується будівництво сміттєпереробних заводів за європейськими стандартами, обслуговування яких охопить не менше 1,4 мільйона мешканців. Переговори з інвесторами щодо цих проектів вже розпочалися. На Полтавщині заплановано будівництво 4 заводів, які перероблятимуть близько 280 тисяч тонн твердих побутових відходів щорічно. Переговори з інвесторами щодо цих проектів також вже розпочалися, повідомив міністр. На Одещині також розпочнеться подібний проєкт. Планується створення 7 заводів, які вирішать проблеми з відходами для 2,3 мільйонів українців. Щорічно в області знадобляється захоронити близько 1,5 мільйонів тонн відходів. Також у черзі на подібні проекти — Закарпаття, Сумська та Харківська області. "Реалізація 2-3 пілотних проектів з будівництва сміттєпереробної інфраструктури дозволить нам привернути інвесторів, які самі будуть висловлювати зацікавленість у співпраці в Україні. На законодавчому рівні у нас вже є всі умови для цього, а на практичному рівні ми спільно з відповідальними громадами та європейськими експертами створюємо їх", — підкреслив міністр.

У вищезгаданій статті представлено інформацію про ініціативи Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України щодо переробки відходів. Зазначено, що в Україні планується реалізація понад 200 проєктів з цієї сфери, на що потрібно близько 4 мільярдів євро. Окремі регіони країни, зокрема Київщина, Івано-Франківщина, Полтавщина, Одещина, а також Закарпаття, Сумська та Харківська області, розглядаються як потенційні місця для будівництва сміттєпереробних заводів. Вказано, що реалізація таких проєктів допоможе не лише вирішити проблему обробки відходів, а й залучити інвесторів, які проявляють інтерес до співпраці в Україні. Крім того, наголошується на необхідності спільних зусиль влади, громад та міжнародних партнерів для успішної реалізації цих проєктів з метою забезпечення сталого розвитку та збереження довкілля.

Легенда боксу Леннокс Льюїс прокоментував інцидент у бою Усика та Дюбуа

Легендарний боксер Леннокс Льюїс висловив свою думку щодо скандалу, який виник після бою між Олександром Усиком та Даніелем Дюбуа в 2023 році. Льюїс не вважає, що британський боксер завдав забороненого удару нижче пояса, а натомість вважає, що Усик обманув суддю. У п’ятому раунді поєдинку Усик отримав удар, після якого він зробив вигляд, що було порушення […]

The post Легенда боксу Леннокс Льюїс прокоментував інцидент у бою Усика та Дюбуа first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Верховна Рада України зробила значний крок у напрямку вдосконалення військового законодавства, ухваливши в першому читанні законопроєкт, який стосується питань самовільного залишення військових частин та дезертирства в умовах дії воєнного стану. Цей документ спрямований на внесення змін до чинного законодавства з метою пом’якшення наслідків для військовослужбовців, які приймають рішення повернутися до виконання своїх обов’язків.

Їхнє знайомство розпочалося з листування в соцмережі. Раміна першою проявила ініціативу, запросивши майбутнього коханого на побачення. Перша зустріч пари відбулася на ковзанці, після чого вони прогулялися в лісі.

“Я боялася стосунків з військовим, адже тільки почала знімати репортажі про війну. Але вирішила ризикнути і написала йому першою”, – зізналася Раміна.

Впродовж тривалого часу військовий приїздив до Києва на один день, щоб побачитися з журналісткою. Стосунки розвивалися повільно, і саме Раміна першою зробила крок, запропонувавши перейти на новий етап – вона ініціювала перший поцілунок.

Через службу обранець Раміни рідко має змогу приїздити додому, тому їхні зустрічі обмежені періодами його відпусток або відряджень. Втім, за словами журналістки, це не заважає їм будувати міцні стосунки.

“Зараз я щаслива і зовсім не шкодую, що була ініціатором наших відносин”, – зізнається блогерка.

Раміна також поділилася, що для неї було важливо, аби її партнер був або безпосередньо залучений у війну, або підтримував її інтелектуально. Вибір військового був водночас викликом і рішенням, яке вона прийняла свідомо.

Останні новини