Четвер, 24 Липня, 2025

Битви за Донбас: майже половина боїв відбулась на Курахівському і Покровському напрямках

Важливі новини

Росія вже двічі застосвувала гіперзвукову ракету “Циркон” проти України: висновки КНДІСЕ

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

Напередодні 1000-го дня повномасштабної війни росія посилила обстріли по території України застосовуючи практично всі відомі засоби ураження, які використовувалися з початку воєнної агресії. У результаті обстрілів 16-17 листопада експертами Київського науково-дослідного інституту судових експертиз було встановлено застосування російської гіперзвукової ракети 3М22 Циркон. Це другий випадок підтвердження нашими спеціалістами факту використання такого типу зброї

За словами очільника Київського НДІСЕ, “Циркон” є новою розробкою російського військово-промислового комплексу. Відповідна ракета була прийнята на озброєння у січні 2023 року, а вже у лютому 2023 року експерти вперше зафіксували її застосування на території України.

У відкритих джерелах росія заявляє, що 3М22 “Циркон” має розвивати швидкість до 9 Махів та бути майже невразливою, однак військам протиповітряної оборони України вдається її успішно ліквідовувати. Тобто як у випадку з “Кинджалом” є всі факти того, що показники і характеристики переоцінені. Водночас навіть після збиття, частини та уламки російською зброї також можуть нести небезпеку, тому реагування на тривоги – зона відповідальності усіх громадян особисто

Застосування “Циркону”, на думку експертів, є черговим сигналом для всього світу про готовність росії використовувати нову зброю навіть проти цивільних об’єктів. Це виклик для міжнародної спільноти, яка має посилити санкції та підтримку України у протистоянні цій агресії.

“Наші спеціалісти працювали на місці подій. Застосування “Циркону” підтверджується маркуванням на частинах та уламках зброї та характерними технічними ознаками, властивими саме цьому типу ракет. Проводитимуться також лабораторні дослідження з аналізу складу матеріалів”, − підсумував Рувін.

КНДІСЕ продовжує залишатися на передовій наукової боротьби за справедливість і правду, документуючи злочини агресора та допомагаючи захистити нашу країну. Злагоджені дії всіх служб та єдність наближають нашу перемогу, а підготовлена доказова база стане основою для міжнародних судів і трибуналів, щоб винні понесли відповідальність.

Додамо

Раніше у Київському науково-дослідному інститутісудових експертиз (КНДІСЕ) повідомили, що під час атак по території України, які відбулися 26-29 жовтня, росіяни застосували ударні безпілотники із термобаричною бойовою частиною.

Варто зазначити, що росіяни постійно намагаються модифікувати та модернізувати всі наявні у них типи ракет та дронів, які застосовують для атак по Україні. Фахівці КНДІСЕ розповіли, про які саме особливості йдеться та яку роль відіграють західні комплектуючі у змінах ворожої зброї. Ворог використовує не лише західні компоненти. За словами директора Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Олександра Рувіна, компоненти до БПЛА, якими ворог атакує Україну, постачають близько 50 виробників з Китаю.

Крім того, експерти КНДІСЕ встановили, що російські ракети Х-69, якими окупанти бʼють по Україні, створені з кількох видів озброєння і мають іноземні комплектуючі.

У національних парках “Кармелюкове Поділля”, “Нижньосульський” та Дніпровсько-Орільському заповіднику розквітли первоцвіти

Весна прийшла в українські національні парки та заповідники, де почали розквітати перші квіти. Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України поділилося світлинами, що демонструють красу природи в “Кармелюковому Поділлі”, “Нижньосульському” та Дніпровсько-Орільському заповіднику. На фото квіти з НПП “Кармелюкове Поділля”, “Нижньосульський” і “Дніпровсько-Орільський природний заповідник”. Первоцвіти – це збірна народна назва ранньоквітучих весняних рослин. Загалом […]

The post У національних парках “Кармелюкове Поділля”, “Нижньосульський” та Дніпровсько-Орільському заповіднику розквітли первоцвіти first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Виявлені безпідставні виплати: скандальне розслідування Міністерства оборони

Міністерство оборони України оголосило про виявлення неправомірних виплат бойових доплат у деяких військових частинах на Київщині, Житомирщині, Хмельниччині та Полтавщині. За результатами аудиту, проведеного аудиторами Міноборони, встановлено, що певним військовослужбовцям без підстав були виплачені додаткові фінансові стимули на суму, що становить 186,6 мільйона гривень. Пресслужба міністерства повідомляє, що деякі військовослужбовці, які фактично перебували у стаціонарних пунктах розміщення та не виконували бойові завдання, отримували бойові доплати.

Такі порушення виявлені у різних військових частинах на Київщині, Житомирщині, Хмельниччині та Полтавщині. Міноборони наголошує, що матеріали аудитів передані до правоохоронних органів для встановлення вини посадових осіб та компенсації завданих державі збитків.

Це не перший раз, коли фіксуються зловживання з бойовими доплатами для військовослужбовців. У минулому році, у результаті перевірки 40 військових частин, було виявлено порушень на суму 123 мільйонів гривень щодо виплати військовослужбовцям, які не брали участі в бойових діях.

У червні 2023 року президент Володимир Зеленський підписав закон, який встановлює нові правила щодо виплати додаткових винагород військовослужбовцям. Згідно з цим законом, військовослужбовці можуть отримувати додаткові стимули щомісяця, а також встановлені окремі ставки доплат для строкової служби та курсантів.

У висновку слід зазначити наступне:

• Міністерство оборони України виявило серйозні порушення в системі виплат бойових доплат у військових частинах на Київщині, Житомирщині, Хмельниччині та Полтавщині.

• Аудит, проведений Міноборони, показав, що деяким військовослужбовцям були незаконно виплачені значні суми грошей у вигляді бойових доплат, навіть коли вони не брали участі у бойових діях.

• Зловживання з бойовими доплатами стають все більшою проблемою, і це не перший випадок подібних порушень.

• Міністерство оборони передало матеріали аудиту правоохоронним органам для подальшого розслідування та встановлення винних посадових осіб.

• Уряд діє на запобігання подібних порушень, що підтверджується прийняттям нового законодавства щодо виплат додаткових стимулів військовослужбовцям.

Ці висновки підкреслюють серйозність проблеми та необхідність системних заходів для її вирішення.

Винницький: країні потрібні не блогери, а лікарі, вчителі й інженери

Україна переживає серйозний дисбаланс на ринку праці — країні бракує фахівців у критично важливих галузях. Міністерство освіти і науки визначило перелік спеціальностей, які є пріоритетними у контексті відновлення держави. Про це заявив заступник міністра Михайло Винницький в ефірі Українського радіо. За словами Винницького, першочергова потреба — це фахівці, які працюють з людьми: Лікарі різних профілів […]

Виноградний сік: смачно і з користю для здоров’я

Український гідрометеорологічний центр оприлюднив детальний прогноз погоди, який обіцяє досить стабільну атмосферну ситуацію в найближчі дні. Синоптики повідомляють, що цього тижня жителям України навряд чи варто очікувати сніговий покрив, що є досить характерним для зимового періоду.

“Виноградний сік містить такі корисні для здоров’я сполуки, як ресвератрол і флавоноїди”, – розповів доктор Кріс Мор, дипломований дієтолог і фізіолог. “Ці антиоксиданти дуже корисні для здоров’я серця. Вони покращують роботу кровоносних судин, зменшують запалення і не дають холестерину ЛПНЩ (“поганий” холестерин, – ред.) окислюватися”.

“Дотримання балансу – ключовий момент”, – каже Мор, зазначаючи, що, попри користь виноградного соку, з ним легко переборщити. “Хорошою ідеєю є вживання від чотирьох до восьми унцій на день. За такої кількості споживання калорій і рівень цукру залишається помірним, що допомагає контролювати вагу та рівень цукор в крові”.

Хоча ми говоримо конкретно про червоний або фіолетовий виноградний сік, було б упущенням не згадати про білий виноградний сік. Згідно з дослідженням, опублікованим 2019 року в журналі Nutrition, сік білого винограду знижує індекс маси тіла та окружність талії у жінок, а також підвищує рівень “хорошого” холестерину на 16%. Але, знову ж таки, не варто зловживати соком із білого винограду, тож не перевищуйте норму в 4-8 унцій на день, а це приблизно 115-230 грамів.

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

За уточненою інформацією, ворог завдав 87 авіаударів та 5168 обстрілів, зокрема 110 із застосуванням реактивних систем залпового вогню. Також було здійснено два ракетні удари по позиціях українських підрозділів. У відповідь ракетні війська та артилерія Сил оборони України уразили 13 районів зосередження військ та техніки, два склади боєприпасів, а також кілька важливих об’єктів противника.

На інших напрямках, зокрема на Волині та Поліссі, ознак формування наступальних угруповань противника не виявлено. Водночас на кордонах з Чернігівською та Сумською областями російські війська продовжують артилерійські та авіаційні обстріли українських населених пунктів.

Українські сили також успішно протистояли 20 атакам ворога у Курській області, де продовжується активна операція. За наявною інформацією, російські війська не припиняють обстріли власної території, намагаючись інсценувати напади з боку України. Минулої доби було зафіксовано 24 авіаудари на російських територіях із використанням 34 авіабомб.

Останні новини