Середа, 23 Липня, 2025

Бюджет під тиском війни: виплати військовим восени можуть опинитися під загрозою

Важливі новини

У Закарпатській області виявлено нелегальне виробництво сигарет у закинутій стайні

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

Вхід до цеху був ретельно замаскований. Потрапити всередину можна було лише через отвір у стіні, який закидали копицями сіна.

На виробництві позмінно працювали по 4 людини, які виготовляли орієнтовно 20 000 пачок сигарет на добу. Тютюнову продукцію упаковували в пачки з логотипами українських та іноземних виробників і наклеювали підроблені марки акцизного податку. Готовий товар щодня вивозили кількома бусами та доставляли до оптового покупця, який надалі продавав цигарки на місцевому ринку, а також в інших областях Західної та Центральної України.

За результатами обшуків правоохоронці вилучили виробничу лінію, понад 50 тис. пачок цигарок, 2,5 тонни тютюну, майже 1 млн марок акцизного податку, 2 млн порожніх пачок для пакування цигарок, більш ніж 5 млн ящиків для фасування готової продукції тощо.

Орієнтовна вартість вилученої тютюнової продукції становить 5 млн грн.

Псевдо-бізнесмен Максим Кріппа робить спроби пояснити походження капіталів

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

Проблема в тому, що як таким бізнесом Максим Кріппа ніколи не займався, а всі його “величезні капітали” насправді легалізовані в Україні гроші російського православного олігарха Костянтина Малофєєва, який уже не перший рік поспіль оббиває пороги Кремля з проханням запустити власний політичний проект консервативно-патріотичного спрямування.

Практично всю діяльність Костянтина Малофєєва, а отже і Максима Кріппи, курує Друга служба ФСБ РФ. Щодо діяльності в РФ, то там основними задачами Малофєєва є поширення “православних цінностей” та робота російським патріотичним середовищем, жителями ТОТ ДНР/ЛНР, та так званими “добробатами”. Як результат, Малофєєву дали можливість завести своїх людей в Думу та безперешкодно вести бізнес.

Стосовно діяльності російського православного олігарха в Україні, то безумовно, самим цінним напрацюванням Малофєєва є “українець за паспортом” Максим Кріппа, адже українське походження відкриває двері для безперешкодної скупки нерухомості та медіа активів, а також для легалізації розвідувальної діяльності під прикриттям фінансування української кіберспортивної команди.

Наразі основною проблемою для Максима Кріппи є відмежування від російських олігархів та спецслужб, а також пояснення українському суспільству походження мільйонних статків для купівлі об’єктів, на кшталт готелю Україна. Для цього піарники Максима Кріппи, крім зачистки в мережі Інтернет любих згадок прізвища Кріппи разом з Малофєєвим, запустили “однотипну історію про досягнення успіху бізнесмена з Броварів”.

Водночас, щоб хоч якось обґрунтувати походження статків, Максим Кріппа, імовірно за рекомендацією Другої служби ФСБ, здійснює інвестиції в IT-сферу – від розробки ігор до кіберспорту.

Нагадаємо, що свою кар’єру Максим Кріппа розпочинав “Ростелекомі” Костянтина Малофєєва, з просування онлайн казино під брендом “Вулкан”. Але проблема полягала в тому, що в Росії ця діяльність заборонена законом. І просто так там працювати в цій сфері не можливо. Але за Криппою стояв Малофєєв, а за Малофєєвим Друга служба ФСБ.

Ба більше – починав Максим Криппа свою роботу з просування «вулканів» у мережах «Ростелекома» дистанційно, з Києва, де був розташований його офіс. Працював він разом зі ще одним вельми цікавим персонажем української IT-сфери, Максом Поляковим, у якого виникли проблеми з Держдепом США саме через зв’язки з росіянами.

За інформацією наших джерел, Костянтин Малофєєв під кураторством Другої служби ФСБ намагався “зліпити” з Максима Полякова другого “Кріппу”, та за російські кошти інтегрувати його в IT-сферу США, але реалізації плану завадила злагоджена робота місцевих спецслужб.

На початку 2010-х Максим Кріппа отримував дві третини свого прибутку з Росії, а напередодні Майдану виїхав до Москви. Чи було збігом те, що 2014 року колишній консультант Малофєєва з піару Олександр Бородай став першим главою ДНР – невідомо. Як і те, що екс-начальник служби безпеки Малофєєва Ігор Гіркін (Стрєлков) обійняв посаду міністра оборони цієї “республіки”.

Саме ці зв’язки та походження капіталів ретельно приховує Максим Кріппа.

Нардеп від «Слуги народу» Роман Каптєлов приховував нерухомість і доходи дружини в Росії

Депутат від політичної партії «Слуга народу» Роман Каптєлов опинився в центрі скандалу через невідповідність у своїй декларації фактів, які стосуються його сім’ї. Як з’ясували журналісти, дружина нардепа є громадянкою Російської Федерації та має нерухомість у Москві, а також отримує дохід від російської державної установи. Однак ці відомості не були зазначені в його деклараціях. За кілька […]

The post Нардеп від «Слуги народу» Роман Каптєлов приховував нерухомість і доходи дружини в Росії first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Україна вимагає надзвичайного засідання Ради Безпеки ООН після ракетного удару на дитячу лікарню у Києві

Україна звернулась із вимогою про скликання надзвичайного засідання Ради Безпеки ООН. Причиною стала нещодавня ракетна атака, яка зачепила, зокрема, дитячу лікарню "Охматдит" у Києві.

Сьогодні, 8 липня, після ракетного удару російських сил по дитячій лікарні “Охматдит” у Києві, де за даними президента України Володимира Зеленського загинули люди, Україна ініціює скликання надзвичайного засідання Ради Безпеки ООН. Зеленський заявив, що є докази прямого влучання ворожої ракети, відкидаючи інформацію Росії про українську ППО як причину удару.

Сьогодні, 8 липня, близько о 09:40, російські сили здійснили ракетні удари по різних регіонах України. Наразі відомо про 28 загиблих та 112 постраждалих.

Під час масованого ракетного обстрілу Російська Федерація випустила 38 ракет різних типів, із яких українська ППО знищила 30.

Серед інших об’єктів, росіяни атакували дитячу лікарню “Охматдит” у Києві, де загинули двоє людей, а можливі і ще загиблі під завалами.

На Тернопольщині затримали начальника ТЦК за хабар

Основні аспекти антикорупційної діяльності:

Підприємець, який навчається на денній формі в одному з навчальних закладів Прикарпаття, звернувся до військкома за отриманням довідки про відстрочку. Проте начальник територіального центру повідомив чоловікові, що оформити довідку можливо лише за хабар — у вигляді талонів на одну тисячу літрів дизельного пального, вартість яких складає приблизно 1,5 тисячі доларів США.

Військкома було затримано після отримання талонів на пальне. Під час затримання в його автомобілі правоохоронці виявили та вилучили не тільки талони, але й 13 тисяч доларів США та 73 тисячі гривень готівкою. Окрім того, у службовому кабінеті посадовця провели обшук, під час якого також знайшли паливні картки на понад тисячу літрів дизельного пального та бензину.

Військовому комісару повідомлено про підозру в одержанні неправомірної вигоди згідно з частиною 3 статті 368 Кримінального кодексу України. Санкція цієї статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 10 років.

Фінансова система України опинилася перед новим викликом: вже восени під загрозою можуть опинитися регулярні виплати військовослужбовцям. Як повідомляє «Економічна правда» з посиланням на джерела в уряді та парламенті, Міністерство оборони вже витратило частину коштів, які були передбачені на виплати в останні місяці 2025 року.

За інформацією видання, у першому кварталі Міноборони почало використовувати бюджетні ресурси, закладені на кінець року. Йдеться, зокрема, про кошти, які мали б забезпечити грошове забезпечення у вересні-грудні. Ці гроші наразі спрямовуються на закупівлю снарядів, дронів та іншого озброєння, що вкрай необхідне для підтримки українських Збройних сил на фронті.

Загальна сума вже витрачених або контрактованих наперед ресурсів перевищила 200 мільярдів гривень. У деяких випадках держава фактично витратила й кошти, що мали б бути спрямовані на вересневі виплати.

Бюджет на межі можливого
У держбюджеті на 2025 рік видатки на Міністерство оборони становлять 1,568 трильйона гривень. Це лише на 31 млрд грн більше, ніж у 2024 році. При цьому бюджет вже наблизився до межі, яку здатна витримати економіка, навіть попри минулорічне підвищення податкових надходжень.

У такій ситуації країна ризикує опинитися без резервів для грошового забезпечення армії восени. Це може створити не лише фінансову кризу, а й вдарити по моральному стану українських військових, які щодня ризикують життям на передовій.

Часу обмаль
Щоб уникнути критичної ситуації, уряд та Верховна Рада мають вже найближчим часом підготувати зміни до бюджету. В ідеалі – до серпня, аби у вересні були доступні кошти для повноцінного фінансування військових.

Ці зміни мають не лише збалансувати вже наявні витрати, а й передбачити додаткові джерела фінансування, зокрема за рахунок внутрішніх або зовнішніх позик, податкових надходжень чи допомоги партнерів.

Українська армія залишається головним щитом держави. Тому забезпечення її фінансової стійкості — це не лише питання економіки, а й питання виживання країни у війні.

Останні новини