Субота, 19 Квітня, 2025

Через зростання попиту на валюту українські банки нарощують постачання доларів і євро

Важливі новини

У 2025 році в Україні запровадять «Пакунок пораненого» для військових

Міністерство оборони України оголосило про впровадження у 2025 році нової ініціативи для підтримки поранених військовослужбовців. Йдеться про видачу спеціальних «Пакунків пораненого», які надаватимуться захисникам, що проходять лікування у медичних установах. Заступник міністра оборони України бригадний генерал юстиції Сергій Мельник зазначив, що пріоритетними напрямами на 2025 рік залишаються покращення системи харчування та запровадження додаткових фінансових стимулів […]

The post У 2025 році в Україні запровадять «Пакунок пораненого» для військових first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Український «Щедрик» став частиною різдвяної кампанії Chanel

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

Відео, присвячене святковій колекції косметики, було презентовано напередодні та вже привернуло увагу поціновувачів бренду по всьому світу.

Головною зіркою рекламного ролика стала італійська супермодель Вітторія Черетті, відома як «ангел» Victoria’s Secret. У відео показано святкову атмосферу, яка гармонійно підкреслюється музикою Леонтовича. Його «Щедрик» давно став символом Різдва і улюбленою мелодією в різних країнах.

Цього року «Щедрик» продовжує надихати, розширюючи свій вплив і культурне значення. Нагадаємо, що у 2022 році мелодія відзначила своє 100-річчя, залишаючись одним із найвідоміших музичних творів українського походження.

Залучення «Щедрика» до кампанії Chanel стало черговим прикладом інтеграції української культури у світові брендові проєкти.

Зеленський: “Затяжна війна не приносить вигоди ані Україні, ані Росії”

Президент України Володимир Зеленський висловив переконання, що затяжна війна не працює на користь ані Україні, ані Росії. Він заявив, що втрати обох сторін є величезними, і це є однією з найбільших болей для України. Зеленський зазначив, що Росія, у свою чергу, не думає про своїх людей, а більше орієнтується на гроші, які також втрачає. За […]

The post Зеленський: “Затяжна війна не приносить вигоди ані Україні, ані Росії” first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Синоптик розповів чому погода в різних регіонах України кардинально відрізняється

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

Синоптик пояснює цю різницю в погодних умовах домінуванням циклонічної діяльності на заході, куди з Арктики ринуть холодні повітряні маси. Одночасно на сході утримується блокуючий антициклон, де переважають теплі південні повітряні потоки.

У найближчі вихідні атмосферні фронти південно-західного циклону Finny принесуть дощі та грози, зокрема, на Черкащину. На початку нового робочого тижня синоптики прогнозують нестійку погоду з короткочасними дощами, але з аномально високими температурами.

За даними Укргідрометцентру, на заході України очікується потепління, а на решті території ще збережеться майже літнє тепло. Синоптикиня Наталія Птуха зазначила, що впродовж першої декади жовтня температура повітря в Україні дещо підвищиться, а заморозків на заході вже не передбачається.

Зміна влади у США: як прихід Дональда Трампа впливає на українські еліти

За інформацією джерела в Офісі Президента України, прихід до влади Дональда Трампа у США призводить до посилення розколів серед українських еліт. Нова зовнішньополітична позиція Вашингтона змушує політичних та економічних лідерів України переглядати свої пріоритети та стратегії. В Офісі Президента стурбовані: вплив Андрія Єрмака, глави ОП, на ключові процеси всередині країни може ослабнути. Причина – відсутність […]

The post Зміна влади у США: як прихід Дональда Трампа впливає на українські еліти first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Українська влада оприлюднила інформацію про нову ініціативу, яка викликала значний резонанс у суспільстві. Ця програма передбачає можливість для громадян, які вирішили залишити Україну, подати заявку на виїзд до Російської Федерації. Метою цієї ініціативи є створення механізму для потенційного обміну на українських військовослужбовців, які наразі перебувають у полоні.

Українці дедалі активніше скуповують готівковий долар, тому банки швидко нарощують завезення валютних банкнот у країну. За підсумками червня загальний обсяг постачань зріс на 13,2% порівняно з травнем 2024 року, і сягнув $1,3 млрд. А за перше півріччя підскочив на 59% (порівняно з аналогічним періодом 2023-го) і вийшов на $7,5 млрд. Для порівняння – у перше півріччя довоєнного 2021 року банки завезли в країну лише $1,4 млрд.

Про це свідчать дані свіжого звіту Національного банку.

$7,5 млрд – колосальна сума для України. Четвертий кредитний транш МВФ, якого український уряд домагався понад півроку і виконував під нього нескінченний перелік вимог, становив трохи більше третини від цієї суми – лише $2,2 млрд.

«Обсяги завезення готівкової інвалюти – це показник поточного попиту з боку населення. Просто так, про всяк випадок про запас, банк ніколи долар завозити не буде, оскільки швидко почне порушувати показник валютної позиції, за що НБУ по голові не погладить. Тому готівкову інвалюту закуповують стільки – скільки запитують клієнти. Каса повідомляє в казначейство, наскільки більше долара або євро потрібно закупити, після чого робиться замовлення і відбувається поставка.

Якщо раніше дрібні покупки фізосіб були в районі 200-300 доларів, то зараз по 500-700. Крім того, після нової хвилі девальвації нацвалюти дедалі частіше долар запитують гривневі вкладники – переводячи в американську валюту частину вкладу, термін якого закінчився, або взагалі весь депозит, і їм також потрібна готівка», – розповіли “Стране” в системному банку.

Щоб зрозуміти, що відбувається на валютному ринку, і проаналізувати поведінку населення, досить подивитися, як останнім часом змінювався офіційний курс НБУ гривня/долар:

– 1 травня – 39,5 грн/$;

– 1 червня – 40,5 грн/$;

– 1 липня – 40,45 грн/$;

– 18 липня – 41,46 грн/$;

– 26 липня – 41,2 грн/$

Пік подорожчання долара на міжбанку припав на другий тиждень цього місяця, коли безготівковий ринок сягав 41,65 грн/$. Тоді у банків ціна готівкового долара в касах виходила на 42,20 грн/$, а картковий курс на 42,5 грн/$.

Останні новини