Середа, 23 Липня, 2025

Через зростання попиту на валюту українські банки нарощують постачання доларів і євро

Важливі новини

“Це була моя помилка” – Анна Трінчер про шлюб з втікачем Волошиним

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

За словами Трінчер, шлюб із Волошиним став для неї досвідом, який загартував її. Водночас вона зізналася, що його вибір був помилкою: «Я переконана, що шлюб зі скандальним блогером був помилкою».

Співачка визнала, що сама скоїла чимало помилок у стосунках, які також могли вплинути на розлучення. «Чи робила я якісь помилки? Звичайно! Це мій перший шлюб. Я там була дитина», – наголосила вона.

У своєму Instagram Трінчер розповіла про емоції, які переживала після розставання з Олександром. Вона пройшла всі стадії прийняття: від розчарування та депресії до гніву на себе та екс-чоловіка. Як зізналася співачка, тривалий час, попри кризу в стосунках, вона намагалася зберегти позитивний імідж, але насправді боролася з внутрішніми труднощами.

Анна підкреслила, що розлучення – це складний процес, але його можна пережити. Вона прийняла той факт, що їхні шляхи розійшлися, і наразі насолоджується трансформаціями, які відбуваються в її житті.

Нагадаємо, що Трінчер і Волошин перебували у стосунках три роки, а у 2022 році одружилися. Попри спроби зберегти шлюб, пара оголосила про розлучення. Олександр зізнався, що “перегорів” у стосунках і вирішив розійтися, щоб не завдавати шкоди Анні.

Привітання від президента: Зеленський вітає українок з Міжнародним днем боротьби за права жінок

У світлі Міжнародного дня боротьби за права жінок, президент України, Володимир Зеленський, висловив щирі слова вдячності та привітання до українок. Він підкреслив величезний внесок жінок у різноманітні сфери життя — від медичної та освітньої сфер до волонтерства та захисту родини та держави. Зеленський визнав їхню професійну компетентність, самовідданість та внутрішню силу, які вони проявляють щодня. Президент відзначив, що українські жінки є втіленням кохання, турботи та виховання, а їхня діяльність є джерелом натхнення для усього світу. Він висловив подяку українкам за їхній внесок у зміцнення спільної сили та розвиток країни.

У висновку можна зазначити, що висловлення президента України, Володимира Зеленського, до українок з нагоди Міжнародного дня боротьби за права жінок відображає важливість та вдячність за їхній внесок у всі сфери суспільного життя. Це визнання професіоналізму, самовідданості та внутрішньої сили жінок, які активно допомагають будувати сильну та процвітаючу державу. Це також своєрідне визнання їхнього внеску у підтримку родин, сприяння миру та стабільності у суспільстві.

В Україні можуть впровадити онлайн-голосування

Український гідрометеорологічний центр оприлюднив детальний прогноз погоди, який обіцяє досить стабільну атмосферну ситуацію в найближчі дні. Синоптики повідомляють, що цього тижня жителям України навряд чи варто очікувати сніговий покрив, що є досить характерним для зимового періоду.

У коментарі виданню Politico вона заявила, що Україна «вивчає різні моделі виборів».

Один з обговорюваних варіантів – електронне голосування для громадян, які перебувають за кордоном або на окупованих територіях. Також розглядається можливість голосування поштою та особисте голосування за кордоном.

Вивчається і голосування за довіреністю – виборець зможе призначити довірену особу, яка проголосує за нього.

Влада активно обговорює впровадження, щонайменше для закордонних українців (а можливо, і всередині країни), електронного голосування через “Дію”.

Однак, проти цієї ідеї категорично виступає опозиція, заявляючи, що, в такому разі, неважливо вже буде хто за кого голосує, а важливим буде лише те, який результат намалює влада в «Дії». Тож поки що проєкт «е-голосування», з огляду на крайню скандальність і токсичність цієї теми, Банкова сильно не афішує, але, за даними джерел, повністю від неї не відмовилася. І заява Олени Шуляк підтверджує цю інформацію.

Якщо влада ухвалить рішення впроваджувати «вибори через Дію», то оголосять це незадовго до початку передвиборчої кампанії, щоб не дати час опозиції організувати кампанію в Європі проти впровадження онлайн-голосування.

Актор Тарас Цимбалюк став новим “Холостяком”

Український актор Тарас Цимбалюк, відомий за ролями в серіалах “Спіймати Кайдаша”, “Жіночий лікар” та “Кріпосна”, офіційно стане головним героєм 14 сезону романтичного реаліті-шоу “Холостяк”. Вперше прокоментувавши свою участь у проєкті, актор не лише поділився емоціями, а й закликав підтримати збір для ЗСУ. “Мене чекає новий виклик, нові емоції й абсолютно новий формат існування на телебаченні! […]

На Хмельниччині рецидивіста засудили за крадіжку велосипеда

У Хмельницькій області рецидивіст отримав сім років позбавлення волі за крадіжку велосипеда. Як повідомила обласна прокуратура, злочин було вчинено повторно, і це вже сьоме засудження чоловіка. Інцидент стався у березні 2025 року поблизу одного з магазинів у Хмельницькій громаді. Місцевий мешканець залишив свій велосипед біля торгового закладу, а коли вийшов — побачив, як невідомий намагається […]

Українська влада оприлюднила інформацію про нову ініціативу, яка викликала значний резонанс у суспільстві. Ця програма передбачає можливість для громадян, які вирішили залишити Україну, подати заявку на виїзд до Російської Федерації. Метою цієї ініціативи є створення механізму для потенційного обміну на українських військовослужбовців, які наразі перебувають у полоні.

Українці дедалі активніше скуповують готівковий долар, тому банки швидко нарощують завезення валютних банкнот у країну. За підсумками червня загальний обсяг постачань зріс на 13,2% порівняно з травнем 2024 року, і сягнув $1,3 млрд. А за перше півріччя підскочив на 59% (порівняно з аналогічним періодом 2023-го) і вийшов на $7,5 млрд. Для порівняння – у перше півріччя довоєнного 2021 року банки завезли в країну лише $1,4 млрд.

Про це свідчать дані свіжого звіту Національного банку.

$7,5 млрд – колосальна сума для України. Четвертий кредитний транш МВФ, якого український уряд домагався понад півроку і виконував під нього нескінченний перелік вимог, становив трохи більше третини від цієї суми – лише $2,2 млрд.

«Обсяги завезення готівкової інвалюти – це показник поточного попиту з боку населення. Просто так, про всяк випадок про запас, банк ніколи долар завозити не буде, оскільки швидко почне порушувати показник валютної позиції, за що НБУ по голові не погладить. Тому готівкову інвалюту закуповують стільки – скільки запитують клієнти. Каса повідомляє в казначейство, наскільки більше долара або євро потрібно закупити, після чого робиться замовлення і відбувається поставка.

Якщо раніше дрібні покупки фізосіб були в районі 200-300 доларів, то зараз по 500-700. Крім того, після нової хвилі девальвації нацвалюти дедалі частіше долар запитують гривневі вкладники – переводячи в американську валюту частину вкладу, термін якого закінчився, або взагалі весь депозит, і їм також потрібна готівка», – розповіли “Стране” в системному банку.

Щоб зрозуміти, що відбувається на валютному ринку, і проаналізувати поведінку населення, досить подивитися, як останнім часом змінювався офіційний курс НБУ гривня/долар:

– 1 травня – 39,5 грн/$;

– 1 червня – 40,5 грн/$;

– 1 липня – 40,45 грн/$;

– 18 липня – 41,46 грн/$;

– 26 липня – 41,2 грн/$

Пік подорожчання долара на міжбанку припав на другий тиждень цього місяця, коли безготівковий ринок сягав 41,65 грн/$. Тоді у банків ціна готівкового долара в касах виходила на 42,20 грн/$, а картковий курс на 42,5 грн/$.

Останні новини