Субота, 19 Квітня, 2025

Чоловіків з інвалідністю в деяких випадках можуть призвати до армії

Важливі новини

Викладача Київського національного університету імені Карпенка-Карого Юрія Висоцького звинувачують у непристойній поведінці щодо студентів

Викладач Київського національного університету імені Карпенка-Карого Юрій Висоцький опинився в центрі після заявки акторів Сергія Волосовця та Остапа Вакулюка, які звинувачували його у принижених студентів та порушенні їхніх особистих кордонів. “Не Білоусом єдиним. Або ще одна знаменитість. Серед постів, час від часу, у різних людей проскакувало відоме всім прізвище. Але тактовно оминались звинувачення в його […]

The post Викладача Київського національного університету імені Карпенка-Карого Юрія Висоцького звинувачують у непристойній поведінці щодо студентів first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Біткойн подорожчав більше ніж удвічі у 2024 році

У 2024 році біткойн знову опинився в центрі уваги фінансового світу, подорожчавши більш ніж удвічі. Цей стрімкий ріст пов’язаний із ключовими факторами, які змінили ринок криптовалют. Про це повідомляє Reuters. Оптимізм щодо послаблення регуляторних обмежень сприяв тому, що в середині грудня біткойн досяг історичного максимуму в $108 315. Попри рекордні показники, наприкінці грудня біткойн втратив […]

The post Біткойн подорожчав більше ніж удвічі у 2024 році first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Українці активно декларують вогнепальну зброю

Український гідрометеорологічний центр оприлюднив детальний прогноз погоди, який обіцяє досить стабільну атмосферну ситуацію в найближчі дні. Синоптики повідомляють, що цього тижня жителям України навряд чи варто очікувати сніговий покрив, що є досить характерним для зимового періоду.

Про це інформує «Закон і Бізнес» з посиланням на МВС.

За цей період в органах Національної поліції українцями було задекларовано вже більше 1 тис. одиниць вогнепальної зброї (з них понад 350 автоматів та 470 гладкоствольних рушниць), а також понад 80 тис. боєприпасів.

Ще 59 одиниць зброї та більше 18 тис. боєприпасів були добровільно здані громадянами до поліції без декларування.

Як задекларувати знайдену або отриману зброю?

Надайте зброю та пакет необхідних документів (письмова заява; паспорт; ідентифікаційний код; витяг про місце проживання/реєстрації; фотокартка 3,5х4,5) до найближчого підрозділу НПУ, після чого дочекайтеся ухвалення відповідного рішення.

У КМДА жаліються на нестачу працівників через кримінальні провадження проти чиновників столиці

У столиці України спостерігається загострення кадрової ситуації в органах місцевого самоврядування. Ця проблема набуває особливої актуальності на тлі збільшення кількості правових процедур, пов'язаних з діяльністю посадових осіб київської міської адміністрації.

Так, у ході крайнього засідання ТСК з питань оцінки ефективності діяльності органів місцевого самоврядування в місті Києві представники столичної прокуратури надали відомості щодо відкритих кримінальних проваджень проти посадовців столичної влади.

Повідомлялося, зокрема, про те, що у 2023 році було закінчено досудове розслідування та передано до суду обвинувальні акти у 80 кримінальних провадженнях стосовно 97 обвинувачених, в тому числі щодо 49 службових осіб виконавчого органу Київської міської ради та КП, установ та організацій, утворених міською радою. З них 45 осіб – керівного складу, а саме: керівники підприємств, структурних підрозділів, адміністрацій або підприємств.

Крім того, було завершено досудове розслідування 17 кримінальних проваджень щодо службових осіб районних в місті Києві державних адміністрацій.

“У кримінальних провадженнях, в яких обвинувальний акт в 2023 році скеровано до суду, встановлено збитків на 510 млн грн”, – повідомили представники столичної прокуратури.

Більше того, за 6 місяців 24 року вже передано до суду 76 обвинувальних актів щодо 87 обвинувачених. Зокрема, це службові особи КМДА та КП, з яких 50 осіб – керівного складу.

“В 21 провадженню повідомлено про підозру 37 особам, з яких 26 – посадові особи КП, 23 з них – керівного складу.

У закінчених провадженнях в поточному році сума збитків становить 504 млн грн”, – уточнили представники столичної прокуратури.

Також, в 2023 та поточному році було проведено 68 аудитів діяльності столичної міської влади.

“За 2023 рік та поточний 2024 рік до Київської міської прокуратури офіційно надійшло 25 матеріалів за підсумками аудиту.

Щодо аудиту – його результати переважно пов’язані з неефективним використанням бюджетних коштів, управління комунальним майном, виконання цільових програм”, -додали представники столичної прокуратури, зауваживши, що логіка визначення об’єктів аудиту при цьому є не зрозумілою.

“Ряд підприємств, незважаючи на великі суми виділених бюджетних коштів та виявлені правоохоронними органами факти зловживань, взагалі не перевіряються. Наприклад, КП “Дирекція з будівництва шляхово-транспортних споруд м. Києва”, яке є замовником будівництва Подільського мосту. Попри офіційне звернення прокуратури влітку 2023 року щодо необхідності проведення аудиту цього підприємства через численні факти розкрадань коштів при будівництві мосту, в поле зору аудиторів це підприємство не потрапило”, – наголосили в прокуратурі.

Коментуючи дані столичної прокуратури Поворозник зазначив, що відкриті кримінальні провадження негативно впливають на ситуацію із кадрами в КМДА.

“З такою кількістю кримінальних справ, які відкриваються щоденно, десятками і сотнями, в нас не буде кому працювати, по великому рахунку”, – зауважив він.

Микола Поровозник займається господарською та операційною діяльністю Києва. Зокрема до його компетенції належить функціонування столичного метро, доведене до критичного стану. Коментуючи ЧП в метро він заявив, що “метро – як двері. Тринадцять років вони відчинялися, а в один день бац – і ручка відпала”.

Люксове життя та vip-друзі звичайного блогера, власника “Джокера”, Романа Кравця

Важливою частиною нашого життя є музика. Вона надихає нас, розслабляє, допомагає виражати почуття та емоції. Але щоб справжньою любов'ю до музики наситити, потрібно мати вірного наставника, який допоможе розвинути ваш потенціал та навчити правильно використовувати ваш голос. Наташа, викладач вокалу з багатим досвідом і страстю до музики, готова поділитися своїми знаннями з вами. Її уроки вокалу — це можливість не лише вивчити техніку співу, а й відкрити для себе нові музичні горизонти. Вона пропонує індивідуальний підхід до кожного учня, створює комфортну атмосферу для навчання і дозволяє кожному розвиватися власним темпом. Запишіться на уроки вокалу до Наташі, і разом ви зможете відкрити у собі справжню магію музики.

Як розповів журналістам один із політиків, власнику “Джокера” 29-річному Роману Кравцю “активно сприяли і сприяють окремі чинні та колишні політики і співробітники спецслужб”.

“МОТИВИ У КОЖНОГО З НИХ, ОЧЕВИДНО, РІЗНІ. В ОДНИХ БАНАЛЬНІ – ЩОБ НЕ ЧІПАЛИ ЇХ, В ІНШИХ СУТО МЕРКАНТИЛЬНІ. АДЖЕ ТАК КОШМАРИТИ БІЗНЕС З ОЧЕВИДНОЮ МЕТОЮ СТВОРЕННЯ МЕДІЙНИХ ПРОБЛЕМ І ДОПОМОГОЮ В ЇХ ВИРІШЕННІ”, – РОЗПОВІВ СПІВРОЗМОВНИК.

За словами політика, Кравець називає одним із найближчих своїх друзів Арахамію. Також він дружить із кількома керівниками обласних державних адміністрацій.

Однак у коментарі виданню прессекретарка фракції “Слуга народу” Юлія Палійчук сказала, що “не володіє інформацією про контакти людини з ім’ям Роман Кравець із керівництвом”.

У коментарі hromadske Роман Кравець підтвердив, що володів “Джокером”, але два роки тому продав канал за 2 мільйони доларів у криптовалюті. Однак, за кілька годин листування, він не надіслав жодного документа, який би підтверджував продаж Telegram-каналу.

Крім того, журналісти також виявили, що Роман Кравець має чотирьох охоронців. Джерела видання стверджують, що Кравець пояснював наявність охорони “подарунком Малюка”. Під час спілкування журналістів із “Джокером” він повідомив, що це приватна охорона, однак не надав договору з компанією, який би підтверджував його слова.

Також розслідувачі з’ясували, що чоловік, якого називають власником Telegram-каналу “Джокер”, мешкає в орендованій квартирі в елітному житловому комплексі та їздить на дорогих автомобілях.

За даними видання, він володіє автомобілями Mercedes-Benz S 550 і Lexus LX 600, які використовує для поїздок у Києві. Їхня загальна вартість становить 200 тисяч доларів.

Попри критику бізнесменів, які виїжджають за кордон під час повномасштабного вторгнення, “Джокер”, за даними журналістів, сам був за кордоном п’ять разів і загалом пробув там два місяці. Свої поїздки Роман Кравець прокоментував наявністю “білого квитка”.

Для виїздів за кордон, за даними журналістів, він використовував шість різних машин: власний Mercedes-Benz S 550, орендовані Mercedes-Benz S 250 CDI, Mercedes-Benz S-Klasse, Mercedes-Benz V220, Nissan Rogue і Mercedes-Benz MAYBACH GLS 600.

Як вдалося з’ясувати журналістам, сам Роман Кравець в орендованій квартирі на 100 квадратних метрів у житловому комплексі “Чикаго”, де має квартиру ексголова ОП Андрій Богдан. Оренда такої нерухомості коштує на місяць орієнтовно 2 тисячі доларів.

В Україні особи з інвалідністю мають право на відстрочку від призову, і ця норма залишається чинною навіть у воєнний час. Проте існують конкретні ситуації, в яких мобілізація осіб з інвалідністю може стати реальністю. Розберімося, коли саме це можливо.

Чи можуть мобілізувати осіб з інвалідністю?

Мобілізація осіб з інвалідністю в Україні, незалежно від групи, загалом заборонена. Закон чітко визначає, що, якщо інвалідність підтверджена відповідними медичними висновками і відстрочка була оформлена, такі особи не можуть бути призвані до армії.

Але є важливе уточнення: мобілізація осіб з інвалідністю 3 групи можлива за умов, якщо ця особа добровільно підписала контракт із Збройними силами України. Крім того, її захворювання не повинно бути настільки серйозним, щоб обмежити можливість виконувати обов’язки на службі.

Таким чином, єдиний шлях для інваліда потрапити до армії — це стати контрактником, де його діагноз буде визнано сумісним із військовою службою.

Чи потрібно йти до військкомату з інвалідністю?

Якщо інвалідність була встановлена після 24 лютого 2022 року, громадяни повинні пройти перекомісію та підтвердити свій діагноз. Однак є й винятки. Якщо інвалідність була отримана внаслідок:

  • відсутності стопи, кисті, кінцівки чи парного органу;
  • зміни групи інвалідності;
  • серйозних психічних захворювань, церебрального паралічу, онкології чи порушень розумового розвитку;
  • проходження військової служби;

то підтвердження діагнозу, як правило, не вимагається. Також перекомісію не треба проходити інвалідам 1 групи, оскільки ця група присвоюється за тяжкими захворюваннями, які важко підробити.

Коли мобілізація інваліда можлива?

Зазначимо, що мобілізація осіб з інвалідністю заборонена, однак є дві ситуації, коли така особа може потрапити на фронт:

  1. Неоформлена відстрочка. Інвалідність не автоматично надає відстрочку від служби. Чоловіки з інвалідністю повинні подати документи в територіальний центр комплектування (ТЦК) або зареєструватися через додаток Резерв+. Якщо вони проігнорують цей процес і не оформлять офіційну відстрочку, можуть потрапити до армії.
  2. Не підтверджена інвалідність. Після ліквідації МСЕК і впровадження лікарсько-експертних груп, можлива ситуація, коли під час переогляду медичні спеціалісти не визнають інвалідність. У такому разі особа потрапляє до категорії призовників.

Отже, навіть якщо людина має інвалідність, їй необхідно дотримуватися всіх процедур, щоб уникнути мобілізації. Відсутність документів, підтвердження інвалідності чи відстрочки може призвести до неочікуваного призову на службу.

The post Чоловіків з інвалідністю в деяких випадках можуть призвати до армії first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини