Понеділок, 14 Липня, 2025

Чи можуть звільнити мобілізованого працівника

Важливі новини

МОЗ хоче зменшити ціни на ліки, які давно не призначають

Поки українці платять удвічі більше за антибіотики, Міністерство охорони здоров’я включає до списку ліків для обов’язкового здешевлення… клофелін і кодеїн. Препарати, які давно не використовують у медичній практиці або які прямо пов’язані з ризиком залежності, раптом з’явились серед «топ-100 життєво необхідних». Згідно з постановою Кабміну, з 1 березня ціни на певні ліки мали впасти на […]

“Мир на умовах заморожування”: чи можете план радників Трампа зупинити війну в Україні?

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

Про це з посиланням на джерела в оточенні обраного президента пише The Wall Street Journal.

Радники Трампа із зовнішньої політики пропонують йому різні рішення щодо України. Але всі вони пов’язані з різким відходом від концепції підтримки «скільки буде потрібно» і дозволу Києву диктувати, коли починати мирні переговори.

Трамп ще не затвердив конкретного мирного плану, і різні фракції боротимуться за вплив на його зовнішню політику. Але сам обраний президент «прагне якомога швидше закінчити війну, навіть якщо це означає примус Києва до значних поступок».

Радники республіканця «одностайно» рекомендують заморозити конфлікт, залишивши за Росією приблизно 20% території України і «тимчасово призупинити» спроби вступу Києва до НАТО.

За однією з ідей, Київ обіцяє не вступати до НАТО протягом щонайменше 20 років. В обмін на це США продовжать постачати Україні зброю.

Також після заморозки на лінії фронту пропонується встановити між військами України і РФ демілітаризовану зону протяжністю 800 миль (1287 кілометрів). Хто її контролюватиме, поки неясно. Обговорюються варіанти введення миротворчих сил без участі військ США і будь-яких фінансованих ними структур, включно з ООН.

Видання нагадує, що ідею демілітаризованої зони раніше відстоював майбутній віце-президент Трампа Джей Ді Венс.

При цьому основний тягар військового постачання Києва переходить на Європу.

«Ми можемо провести навчання і надати іншу підтримку, але ствол зброї буде європейським… Ми не відправляємо американських чоловіків і жінок підтримувати мир в Україні. І ми не платимо за це. Нехай це зроблять поляки, німці, британці та французи», – сказав один із членів команди Трампа.

Вашу картку можуть заблокувати: банки посилюють контроль за транзакціями

З 1 лютого українські банки запровадили обмеження на перекази з картки на картку – не більше ніж 150 тисяч гривень на місяць. Це частина заходів із боротьби з незаконними фінансовими операціями, а також спроба посилити контроль за рухом коштів фізичних осіб. Про те, через які причини найчастіше може покарати банк та як це відбувається, пише OBOZ.UA. […]

The post Вашу картку можуть заблокувати: банки посилюють контроль за транзакціями first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Як призупинення допомоги США вплине на оборону України

Рішення адміністрації президента США Дональда Трампа призупинити військову допомогу Україні стане серйозним викликом для обороноздатності країни, попри те, що, як зазначають експерти, це не призведе до миттєвих наслідків на полі бою. Про це пише AP, підкреслюючи, що США зупинили надання деяких типів зброї, які мали вирішальне значення для українських сил. Представник Пентагону повідомив, що розпорядження […]

The post Як призупинення допомоги США вплине на оборону України first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Росія не змінює цілей у війні проти України: заява радника Путіна

Радник президента Росії Володимира Путіна, секретар Ради безпеки РФ Микола Патрушев, заявив, що цілі Кремля у війні проти України залишаються незмінними. Про це йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW), опублікованому 15 січня. Аналітики наголосили, що Путін визначив “демілітаризацію” і “денацифікацію” України як основні цілі масштабного вторгнення, про які говорив під час промови 23 […]

The post Росія не змінює цілей у війні проти України: заява радника Путіна first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Мобілізація не є підставою для звільнення з роботи. За працівником, призваним до лав Збройних Сил України, зберігаються робоче місце та посада — і це закріплено в законодавстві України. Проте в окремих випадках трудовий договір все ж може бути припинений.

Про це повідомляє Координаційний центр з надання безоплатної правової допомоги (КЦ БПД).

Коли звільнення з ініціативи роботодавця неможливе

Звільнити мобілізованого працівника за власною ініціативою роботодавець не має права. Це правило поширюється на всі підприємства та організації — незалежно від форми власності, розміру чи галузі.

Винятки, які дозволяє закон

Є лише два передбачені законом винятки, коли звільнення можливе:

  • У разі мобілізації самого роботодавця, якщо він є фізичною особою-підприємцем (ФОП);

  • У разі ліквідації підприємства.

В усіх інших ситуаціях роботодавець зобов’язаний зберігати місце роботи за мобілізованим.

Як мобілізованому звільнитися за власним бажанням

Якщо ініціатива йде від самого працівника, він може припинити трудові відносини:

  • За власним бажанням — шляхом подання заяви про звільнення (особисто, поштою, через електронну пошту чи довірену особу).

  • За угодою сторін — але лише якщо ініціатива звільнення належить працівнику.

Після цього роботодавець зобов’язаний:

  • видати наказ про звільнення;

  • внести запис у трудову книжку (за наявності);

  • передати працівнику на руки або надіслати поштою трудову книжку, копію наказу про звільнення і розрахунковий лист;

  • здійснити грошовий розрахунок у день звільнення.

Позиція юристів

У КЦ БПД наголошують: дотримання трудових прав мобілізованих працівників — це не лише норма закону, а й питання поваги до тих, хто нині захищає державу. Будь-яке звільнення з порушенням процедури може бути оскаржене в суді.

Останні новини