Вівторок, 22 Липня, 2025

Чи варто хвилюватися через зміну напруги в електромережі України

Важливі новини

Олександр Хижняк здобув золоту медаль на Олімпіаді-2024 у Парижі

Однак, як повідомляє видання "Інформатор", реалізація цієї реформи викликала низку запитань щодо її практичного втілення та впливу на судову систему. Особливу увагу громадськості привернула ситуація з суддями колишнього ОАСК та пов'язаними з цим бюджетними витратами.

Олександр Хижняк, один із найтитулованіших українських боксерів сучасності, продемонстрував високу майстерність.

Фінальний поєдинок став справжнім випробуванням для Хижняка. Його суперник з Казахстану, який є чинним чемпіоном світу, неодноразово намагався нав’язати свою гру, але Олександр впевнено контролював бій. Вирішальними стали останні раунди, де українець зміг показати свій клас і забезпечити собі перемогу.

Це третя золота медаль України на Олімпіаді-2024. І перше “золото” в кар’єрі Хижняка, на Іграх-2020 він став віцечемпіоном.

“Ще одна золота медаль на Олімпіаді в Парижі – для України. Боксер Олександр Хижняк виборов перше місце”. Президент Володимир Зеленський привітав спортсмена з важливою перемогою, висловивши подяку за силу, впевненість та неймовірний успіх.

“Дякую за силу, за впевненість, за цю важливу перемогу!” – сказав Зеленський.

Президент також підкреслив важливість підтримки українських спортсменів та закликав вболівати за Україну та українців у всіх змаганнях.

“Продовжуємо підтримувати всіх наших спортсменів. Вболіваємо за Україну, вболіваємо за українців!” – додав Зеленський.

Центр протидії дезінформації: Москва готується воювати до 2027 року

Російське керівництво не має наміру завершувати війну проти України шляхом серйозних переговорів, натомість активно накопичує ресурси для продовження бойових дій до 2027 року. Про це в етері телеканалу “Еспресо” заявив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко. Андрій Коваленко наголосив, що робота російського військово-промислового комплексу, економічні акценти та заяви Путіна свідчать про підготовку РФ […]

The post Центр протидії дезінформації: Москва готується воювати до 2027 року first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Родичі екссиловиків забудовують Буковель на мільйони

У центрі Буковеля виростає гігантський 10-поверховий готельний комплекс Glacier Premium Apartments — потенційно найбільший готель в Україні. Ініціаторами проєкту стали родичі колишніх високопоставлених силовиків, серед яких донька ексзаступника міністра внутрішніх справ Сергія Чеботаря — Оксана Чеботар. Її частка в компанії-забудовнику становить 33,3%. Вартість комплексу з елітними апартаментами, спа, магазинами та спортзалом уже вимірюється десятками мільйонів […]

Церковні свята, прикмети та заборони: чим особливий день 25 листопада

Ключові елементи ефективної системи реагування на стихійні лиха:

Церковні свята 25 листопада

Віряни вшановують папу римського Климента та архієпископа Петра Олександрійського (за новим стилем). За старим стилем згадують святого Іоанна Милостивого – відомого своєю турботою про бідних і нужденних.

Народжені 25 листопада є представниками знаку Зодіаку Стрілець. Вони працьовиті, цілеспрямовані та амбітні. Такі люди завжди ставлять перед собою високі цілі, не бояться ризикувати і йти проти натовпу.

25 листопада – день, сповнений традицій, вірувань і прикмет. Це час для творчості, спокою і сімейного тепла. Дотримуючись заборон і рекомендацій, можна провести цей день у гармонії з давніми традиціями.

Українців, які не оновили облікові дані в ТЦК, не можна буде автоматично подавати в розшук — заява представника Полтавського ТЦК

Ключові елементи ефективної системи реагування на стихійні лиха:

Вони потраплять у розшук тільки якщо їм буде виписано повістку і вони її проігнорують.

«Загалом, якщо людина не уточнила дані, тобто не виконала вимоги закону, у розшук автоматично її не подають. Якщо ж вона не прибула за повісткою, тоді її подають на доставку, тобто надсилають запит у поліцію. До запиту додається корінець повістки – частина, яка залишається в ТЦК», – повідомив Істомін.

Загального списку людей, які не оновили дані, у ТЦК немає. Інформація в поліцію передається конкретно щодо кожного правопорушника. Тобто по тому, хто проігнорував повістку.

З 1 липня 2025 року в Україні офіційно змінено стандарт напруги в електромережі. Відтепер нормативні показники для однофазної мережі становлять 230 В, а для трифазної — 400 В замість традиційних 220/380 В. Така зміна є кроком до гармонізації українських стандартів із європейськими — зокрема EN 50160, який регламентує якість електроенергії в ЄС.

Однак для більшості споживачів ці зміни пройдуть практично непомітно. Справа в тому, що реальна напруга в українських мережах давно коливалася в межах від 210 до 240 В. Таким чином, стандарт просто формалізує фактичну ситуацію.

Сучасна побутова техніка здебільшого не помітить переходу. Пристрої на кшталт холодильників, пральних машин, ноутбуків, мікрохвильових печей чи телевізорів зазвичай розраховані на роботу в діапазоні 220–240 В, а деякі — навіть у ширшому. Це дозволяє їм працювати без проблем у більшості країн світу.

Невеликі ризики можуть виникнути для старих пристроїв, зокрема зарядних пристроїв, випущених до 2000-х років, або дешевих китайських блоків живлення, які були чутливі до підвищення напруги. В окремих випадках вони можуть перегріватися, але це радше винятки.

Більше змін помітять власники обігрівачів, чайників, прасок та ламп розжарювання — пристроїв, де напруга безпосередньо впливає на потужність. При переході з 220 на 230 В потужність таких приладів збільшується приблизно на 9%, що може скоротити їхній термін служби.

Зміна стандарту не потребує жодного втручання в електропроводку, заміни автоматів чи розеток. Усе сучасне електрообладнання вже розраховане на роботу при напрузі до 250 В. Водночас фахівці радять перевірити старі стабілізатори напруги: моделі, налаштовані на 180–220 В, можуть працювати нестабільно за нових умов.

У підсумку — новий стандарт не загрожує техніці й не вимагає додаткових витрат. Для більшості громадян перехід на 230 В залишиться непоміченим, але стане важливим кроком у напрямку європейської інтеграції енергосистеми України.

Останні новини