Середа, 23 Липня, 2025

Чиновниця МСЕК зі Львова не змогла пояснити походження 12,7 млн грн

Важливі новини

У справі української моделі Марії Ковальчук відкрито кримінальне провадження за фактом торгівлі людьми

Українські правоохоронці розслідують гучну справу 20-річної моделі Марії Ковальчук, яку з важкими тілесними ушкодженнями знайшли на узбіччі дороги в Дубаї. В рамках розслідування в Україні відкрито кримінальне провадження за статтею “торгівля людьми”. Винним у цьому злочині загрожує до восьми років позбавлення волі. Як повідомляє OBOZ.UA, провадження відкрито за частиною 1 статті 149 Кримінального кодексу України. […]

Російські ракети атакували Зміївську громаду, зафіксовані жертви та численні пошкодження

Уночі 3 червня, історія нашої землі знову осягнула біль і страх. Російські загарбники, безжальні, як завжди, спустили на нас свою смертельну руку. Цього разу жертвою стала Зміївська громада Харківської області, мирне містечко, що неслило в собі спокій і співчуття.

Темна ніч, пронизана вибухами та вогнем, принесла лихо. Начальник Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов, тремтячи від обурення та розпачу, стояв перед нацією, щоб розповісти про катастрофу. Ракети, які несли смерть, не дістали милосердя навіть до будинків відпочинку, де люди шукали тілесний та духовний відпочинок. Тепер там лишилися лише руїни та спогади про минуле щастя.

Серце нашої нації знову переживало біль втрат. Є жертви, є поранені — ця війна забирає найцінніше, залишаючи тільки сліди траурної пам'яті. Але навіть серед розрухи і скорботи, від нас вимагають силу, єдність і непохитну віру у майбутнє. Нехай кожен вибух ракети зміцнить нашу вольову стійкість, а кожна сльоза перетвориться на кристалічний оберіг нашої незалежності. Нехай жертви цієї трагедії стануть останніми, а мир і злагода повернуться до нашої землі.

“Противник випустив щонайменше п’ять ракет на громаду після опівночі, що призвело до влучань на територію відпочинкового комплексу. Один цивільний чоловік загинув, дані про постраждалих уточнюються”, — повідомив він.

Також двоє цивільних отримали поранення, чоловік і жінка, додав Синєгубов.

“Будинки бази відпочинку зазнали пошкоджень”, — додав він.

Раніше, невдовзі після опівночі 3 червня, містяни почули вибухи в Харкові. Місцеві жителі визначили, що вони походили з-поза меж міста. У зв’язку з цим у Харківській області оголосили повітряну тривогу, попереджаючи про загрозу ворожих авіаційних ударів і ракетного обстрілу.

Українські поліція та ТЦК мають право затримувати громадян у рамках мобілізації

Ключові елементи ефективної системи реагування на стихійні лиха:

“ТЦК повідомляє поліцію про необхідність доставлення громадянина для складання протоколу про адміністративне правопорушення та подальших дій з ним. Поліція в межах своїх повноважень розшукує, затримує і доставляє таку особу”, – зазначив Істомін, спростувавши інформацію про випадки, коли люди затримуються без перевірки документів. Речник підкреслив, що всі дії правоохоронців проводяться в рамках закону.

Істомін також пояснив можливі сценарії затримання. Зокрема, це може статися на блокпості, коли під час перевірки з’ясовується, що особа перебуває в розшуку через звернення ТЦК. У такому випадку громадянин затримується та доставляється до установи. Інший варіант — це коли поліція заздалегідь знає місце проживання особи і здійснює затримання без перевірки документів, оскільки дані вже є в розпорядженні правоохоронців.

Окрім того, Істомін наголосив, що незабаром в Україні можуть бути мобілізовані ще 160 тисяч осіб. Це частина загального плану з комплектування військових частин до 85% особового складу. У зв’язку з цим, деякі підприємства, які раніше вважались критично важливими, можуть втратити цей статус, а їх працівники, які були заброньовані, ризикують потрапити під мобілізацію.

Мобілізація в Україні залишається важливою частиною стратегічної оборони країни, і наразі є значний дефіцит якісного особового складу, що було зазначено командиром екіпажу БПЛА “Кара Небесна” Андрієм Отченашем. Тому досягання цих цілей є необхідним для забезпечення обороноздатності України.

НАБУ оголосило підозру колишньому голові Міністерства охорони здоров’я

НАБУ та САП повідомили про нову підозру колишньому голові Міністерства охорони здоров’я та ексдиректору ДП «Поліграфкомбінат «Україна» Максиму Степанову. Його звинувачують у корупційній схемі з багатомільйонними роялті та відмиванні грошей через офшори. За версією слідства, під час керівництва державним поліграфічним комбінатом Степанов організував отримання неправомірної вигоди у вигляді авторських прав на захисні елементи для українських […]

Німеччина розслідує можливу причетність держорганів України до підриву «Північних потоків»

Ключові елементи ефективної системи реагування на стихійні лиха:

За його словами, вже встановлено особи 2 підозрюваних у підриві «Північних потоків». Роммель назвав це «успіхом, на який на початку не розраховували».

За його словами, одне з поточних питань розслідування – можливе управління з боку держструктур операцією з підриву трубопроводів.

Нагадаємо, за версією німецького слідства, газопроводи підірвала група українців, яка діяла за командою тодішнього головкому ЗСУ Валерія Залужного.

Водночас інформація про те, чи був до цього причетний президент Зеленський, надходить суперечлива. Одні ЗМІ пишуть, що він схвалив операцію. Інші, що навіть не знав про неї. Треті, що знав, але не схвалив.

Україна будь-яку причетність до підриву газопроводів заперечує.

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) виявило суттєві порушення у декларації голови міжрайонної спеціалізованої профпатологічної медико-соціальної експертної комісії Львівського обласного центру медико-соціальної експертизи Зіновії Николишин. Йдеться про незадекларовані земельні ділянки, невідповідність доходів і витрат та недостовірні дані про заощадження. Загальна сума невідповідностей склала 12,75 млн гривень.

Згідно з результатами перевірки за 2023 рік, Николишин не внесла у декларацію три земельні ділянки у Вірлівській сільській раді Зборівського району Тернопільської області, які ще з 2010 року належать члену її сім’ї. Також чиновниця задекларувала готівку у розмірі 60 тисяч доларів та 500 тисяч гривень власних коштів, а для члена сім’ї – 240 тисяч доларів і 800 тисяч гривень. Однак під час пояснень вона заявила, що допустила технічну помилку та випадково вказала суму, яка в десять разів перевищує реальні заощадження. НАЗК не прийняло цей аргумент, оскільки він не мав документального підтвердження.

Агентство проаналізувало доходи сім’ї Николишин з 1998 по 2023 рік. Виявилося, що сукупний дохід подружжя за цей період становив 3 мільйони гривень. Водночас їхні витрати на придбання нерухомості та автомобіля значно перевищували цей дохід. Зокрема, у 2019 році сім’я купила житловий будинок за 2,41 млн гривень, а також земельну ділянку за 189 тисяч гривень. У 2021 році вони придбали Volkswagen Touareg 2019 року випуску за 1,47 млн гривень. Загалом витрати склали 4 мільйони гривень, що вже перевищувало їхній офіційний дохід.

Щодо походження значних грошових активів, чиновниця стверджувала, що ці кошти накопичувалися протягом усього життя та були отримані у спадок, а також що її чоловік заробляв великі гроші в Сибіру та на Камчатці ще у 80-90-х роках. Однак вона не змогла надати документальні підтвердження цих джерел доходу. Крім того, НАЗК встановило, що Николишин не внесла виправлення у декларацію, хоча мала таку можливість протягом 30 днів після її подання.

Виявлені порушення ставлять під сумнів законність походження коштів посадовиці. Наразі справа може бути передана до правоохоронних органів для подальшого розслідування.

The post Чиновниця МСЕК зі Львова не змогла пояснити походження 12,7 млн грн first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини