П’ятниця, 18 Липня, 2025

Чиновницю КМДА Марину Радову затримали з хабарем у $25 тисяч

Важливі новини

В Україні створять військову поліцію для стримування дезертирів

За даними наших джерел, ситуація в армії України набирає обертів, адже щодня зростає кількість випадків дезертирства. Масштабна мобілізація привела до призову у військо тих, хто не бажає приймати участь у воєнних діях і, використовуючи будь-яку нагоду, намагається уникнути служби. Прогнозується, що найближчим часом кількість дезертур може досягти десятків тисяч осіб. Ситуація потребує негайних заходів з боку влади, щоб запобігти подальшому загостренню цієї проблеми.

З метою збереження дисципліни та бойового духу в армії, виникає необхідність у створенні військової поліції. Її завданням буде контроль за додержанням військових обов'язків та забезпечення порядку у військових частинах. Це допоможе зменшити випадки дезертирства та зберегти високий рівень бойової готовності збройних сил.

Зрозуміло, що проблема дезертирства в армії вимагає комплексного підходу. Крім створення військової поліції, необхідно здійснити ряд заходів щодо підвищення морально-психологічної підготовки військовослужбовців, поліпшення умов служби та соціального захисту, а також проведення просвітницької роботи серед населення щодо важливості патріотизму та обов'язку перед Батьківщиною.

Зусилля уряду та військового керівництва мають бути спрямовані на створення сприятливих умов для служби в армії, щоб кожен військовослужбовець відчував себе цінним і зацікавленим у захисті країни. Тільки таким чином можна забезпечити стабільність та ефективність Збройних Сил України в умовах сучасних викликів та загроз.

Виходить, що мало просто відловити мужиків на вулицях, треба ще їх не випустити з учебок-полігонів, щоб встигнути закинути їх на нуль, де вони вже не зможуть втекти і будуть змушені воювати, щоб вижити.

В Україні виникла ініціатива щодо створення та зміцнення самостійності Воєнної поліції та Спеціалізованої воєнної прокуратури. Цей законопроєкт, що з’явився у Верховній Раді, передбачає введення ряду нововведень у сфері військової організації та правопорядку.

Зокрема, Воєнна поліція матиме на меті підтримку військової дисципліни, проведення оперативного розшуку, припинення воєнних злочинів та застосування відповідних покарань. Щодо конкретних деталей цих змін наразі немає інформації.

Попередньо відомо, що з 18 травня 2024 року працівники Національної поліції втратять право на відстрочку і перейдуть на загальний військовий облік. Однак, деякі правоохоронні органи та інші державні установи, включаючи Національне антикорупційне бюро, Державне бюро розслідувань та суди, залишатимуться під особливим захистом від мобілізації.

У контексті посилення мобілізації, поліцейські отримають обов’язок допомагати у виконанні цього процесу. Вони будуть перевіряти військово-облікові документи чоловіків на вулицях, розсилати повістки та доставляти ухилянтів до відповідних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.

МОЗ розпочало розслідування у зв’язку з підозрою на вимагання коштів у Вінницькому кардіоцентрі

Міністерство охорони здоров’я (МОЗ) розпочало розслідування щодо можливого вимагання коштів у пацієнтів Вінницького кардіоцентру. Підставою для цього стали повідомлення пацієнта про вимогу доплатити за медикаменти та медичні послуги, які мали б надаватися безкоштовно в рамках програми медичних гарантій. Як повідомила пресслужба МОЗ, інформація про інцидент поширилася в місцевих сторінках, і вже задіяно правоохоронців для розслідування. […]

The post МОЗ розпочало розслідування у зв’язку з підозрою на вимагання коштів у Вінницькому кардіоцентрі first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Хаотичний відступ: солдати 72 бригади ЗСУ про вихід з Вугледара

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

Один із двох співрозмовників, кулеметник, розповів, що в останні кілька днів українським бійцям довелося самостійно вибиратися з Вугледара пішки.

За словами другого співрозмовника, Романа, під час спроб вийти з руїн міста багато людей були вбиті або поранені російськими дронамі і артилерією, багато хто вважається зниклим безвісти.

В останні дні вересня росіяни змогли із заходу підійти майже впритул до єдиної залишкової дороги, що зв’язувала Вугледар із тилом, із селом Богоявленка, і гарнізон опинився в напівоточінні: росіяни дронамі й артилерією розстрілювали все, що рухалося цією дорогою.

«Підвозити намагалися, направляли евакуаційні екіпажі для вивезення 200-х і 300-х, але безуспішно. Втратили кілька машин, на цьому вирішили зупинитися», – розповів Роман.

Коли росіяни увійшли в місто, українські частини почали відходити, не чекаючи наказу.

«Коли відхід не організований, починається хаос, це природне правило війни», – сказав кулеметник.

За його словами, деякі групи були дезорієнтовані, оскільки втратили радіозв’язок, їм доводилося швидко самостійно приймати рішення, і часто це було рішення про відступ.

Роман пояснив, що їхні укріплені позиції були зруйновані російськими бомбами, снарядами і ракетами, і в цій ситуації відхід з позицій був неминучий.

«Як воювати, коли ти залишився на позиції один, а по тобі летить з усього? Або гинути, або відходити», – пояснив Роман.

Але й вибиратися з майже оточеного міста, за його словами, було вкрай небезпечно: вдень такі спроби були рівноцінні місії смертника.

Здебільшого українські солдати намагалися йти ночами, до того ж мінними полями за позначеними слідами, щоб не йти дорогою, яку обстрілюють, на Богоявленку.

«До недавнього часу евакуаційні машини могли заїжджати під покровом темряви з вимкненими фарами. Але щойно російські війська дійшли до центру міста, врятуватися стало можливо тільки пішки», – сказав Роман.

Військові критикують командування за те, що те довго не давало наказ на відхід із міста, навіть коли воно опинилося у фактичному оперативному оточенні і було зрозуміло, що втримати його немає можливості.

«Не знаю, що це було: страх командирів перед вищим командуванням чи наказ самого вищого командування тягнути до останнього на крові простих пацанів. Для всіх нас це незрозуміло», – зізнався кулеметник.

Кіровоградщина послаблює комендантську годину в ніч на Великдень — у чому нюанс

У ніч святкування Великодня мешканці Кіровоградської області зможуть вільно пересуватись протягом чотирьох годин. Обласна адміністрація ухвалила рішення скоротити комендантську годину з опівночі до 4 ранку. Про це повідомив голова ОВА Олег Райкович. За його словами, таке рішення продиктоване бажанням забезпечити віруючим можливість відвідати святкові богослужіння, водночас не наражаючи їх на небезпеку. На тлі останніх ракетних […]

Купівля нерухомості в Україні: хто і на що готовий витратити гроші

За даними дослідження порталу OLX Нерухомість, яке презентували 25 червня, 62% українців планують або розглядають купівлю нерухомості. Серед них 21% мають чіткі плани придбати житло, ще 6% схиляються до оренди, а 32% не планують купувати. Серед потенційних покупців 61% віддають перевагу квартирам, 48% – приватним будинкам, а 13% цікавляться котеджами чи таунхаусами. Більшість (61%) розглядають […]

Правоохоронці затримали начальницю Управління туризму та промоцій КМДА Марину Радову та директора Бессарабського ринку Миколу Ковальчука на гарячому — під час отримання 25 тисяч доларів хабаря. Про це повідомили в Офісі Генпрокурора та підтвердили джерела «Української правди» у силових структурах.

За версією слідства, у 2023 році підприємець орендував комунальне приміщення в межах Бессарабського ринку з метою відкриття закладу громадського харчування. Але згодом зіткнувся з перешкодою — вхід до закладу перекривала арка з рекламними конструкціями, які належали структурі КМДА, очолюваній Радовою.

Замість того щоб вирішити ситуацію у правовому полі, посадовиця запропонувала «домовитись» — за 25 тисяч доларів вона пообіцяла гарантувати підприємцю безперешкодний доступ до приміщення. У корупційній схемі посередником виступив директор ринку Микола Ковальчук, який використав службове становище для сприяння передачі хабаря.

Правоохоронці затримали обох фігурантів під час передачі коштів. Їм готують підозри за ч.3 ст. 368 ККУ — одержання неправомірної вигоди службовою особою за попередньою змовою.

Цікаво, що за кілька днів до затримання, 14 липня, мер Києва Віталій Кличко підписав розпорядження про звільнення Марини Радової з посади. В документі зазначено, що чиновниця подала заяву за власним бажанням через необхідність догляду за дитиною. Проте джерела УП стверджують, що на момент затримання вона все ще перебувала на посаді.

Марина Радова — не нове ім’я у скандалах. У 2021 році вона стала фігуранткою гучного відео з так званої «п’яної вечірки в КМДА», де чиновники розпивали алкоголь у робочий час просто в приміщенні адміністрації.

Останні новини