Середа, 23 Липня, 2025

Цей день в історії: 13 квітня — що сталося в Україні та світі

Важливі новини

Експертка роз’яснила, чому українці сплачуватимуть за опалення, навіть якщо не користуються ним

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

За словами Ненно, якщо громадяни не користуються опаленням, вони можуть передати показники лічильника по нулях. Однак відповідно до чинного законодавства, це не звільняє їх від сплати за обслуговування труб. “Такі рахунки виставляє компанія ‘Єврореконструкція’, яка має судову практику”, — пояснила експертка.

Вартість обслуговування може варіюватися: від 10 до 1500 гривень залежно від типу будинку. Ненно зазначила, що платити потрібно не лише за особисту батарею, а й за місця загального користування, такі як під’їзди, підвали та дахи, якщо на них є опалення. “З ‘Єврореконструкцією’ довести меншу вартість складніше, а з ‘Теплоенерго’ — трохи простіше”, — додала вона.

В умовах наближення зими українці також повинні бути готові до можливих труднощів. Посол ЄС в Україні Катаріна Матернова висловила прогнози, що зимовий період буде непростим, але не катастрофічним. Раніше народний депутат і підприємець Сергій Нагорняк зазначив, що вимкнення електрики взимку залежатиме від температурного режиму та активності обстрілів з російської сторони.

На вихідних магнітного шторму не буде: прогноз для метеочутливих

У найближчі вихідні, 28 та 29 червня 2025 року, серйозних геомагнітних бур на Землі не очікується. Про це повідомив Центр прогнозування космічної погоди Національного управління океанічних та атмосферних досліджень США (NOAA). Згідно з прогнозом, геомагнітна активність перебуватиме на рівні К-індексу 3–4. Такий показник вказує на слабкі збурення в магнітному полі Землі, які не впливають на […]

Дмитро Вербицький в центрі скандалу про незаконне збагачення

У депутатському коридорі Верховної Ради 19 червня о 12:00 годині планувалося виступ генпрокурора Костіна з поясненням щодо розслідування, пов'язаного з його заступником Дмитром Вербицьким. Згідно з інформацією з журналістських джерел, "Схеми" розкрили, що дівчина цього посадовця у цьому році придбала автомобіль та нерухомість на загальну суму в 52 мільйони гривень, хоча за останні 10 років вона офіційно заробила лише 360 тисяч гривень.

Впевнений, що гроші підкинули.

Але вийшло так, що Костін не прийшов до Ради. Маєте питання як до цього дійшло?

Історія наступна:

Вербицький зайшов на посаду у вересні 2022 року, раніше працюючи у слідчих органах Одещини та Миколаївщини, зокрема, був заступником керівника Одеської обласної прокуратури. В Офісі генпрокурора Вербицький займається питаннями протидії економічним злочинам, ухиленням від сплати податків та захистом інвестицій.

Журналісти «Схем» нещодавно повідомили, що Вербицький оселився у будинку в елітному котеджному містечку «Коник» в Києві, який його племінник придбав за довіреністю від одеського бізнесмена за понад 2 мільйони гривень. Ця сума є заниженою в 6 разів порівняно з ринковою вартістю. Варто зазначити, що ДБР раніше відкрило кримінальне провадження щодо компанії-забудовника цього котеджного містечка, процесуальне керівництво яким здійснює Офіс генерального прокурора, де Вербицький є заступником голови. Останнім часом у цій справі не було проведено жодних слідчих дій, а арешти на майно забудовника були зняті.

Ця історія спонукала журналістів дослідити інших власників нерухомості в котеджному містечку. Вони звернули увагу на розкішніші сусідні маєтки на березі річки Коник, кожен з яких має ринкову вартість близько 48 мільйонів гривень. З’ясувалося, що власницею одного з них у травні 2024 року стала Христина Ільницька, з якою офіційно розлучений Вербицький перебуває у стосунках. Це підтверджують і вони самі, не спростувавши цей факт у коментарі «Схемам», а також публікації Ільницької в соцмережах.

Крім того, журналісти виявили, що кілька місяців тому Ільницька придбала автомобіль Porsche Macan T 2023 року випуску вартістю 100 тисяч доларів (близько 4 мільйонів гривень). У день купівлі маєтку у «Конику» вони разом пересувалися Києвом на цьому авто, що зафіксували камери відеоспостереження. Водночас власний сукупний дохід Ільницької, прозвітований перед державою за останні десять років, склав трохи більше 360 тисяч гривень.

Постає питання: звідки ж у Христини Ільницької гроші на новий Porsche та маєток вартістю понад мільйон доларів?

Христина Ільницька відома в мережі переважно як фахівчиня з оренди та продажу яхт. Водночас, її також можна знайти у кількох відео, де вона виступає як психологиня. Наприклад, під час пандемії коронавірусу Ільницька на проросійському телеканалі давала поради, як пережити постковідний період. Попри те, що Ільницька часто публікує відео, де вона прогулюється дорогими яхтами, її офіційний дохід є досить скромним.

Згідно з інформацією джерел «Схем», офіційні доходи Ільницької за останні 10 років склали лише 360 тисяч гривень, причому за останні три роки вона взагалі не заробила офіційно жодної копійки.

Нещодавно її майновий стан значно покращився. До початку цього року Ільницька володіла лише квартирою у спальному районі Києва, придбаною в 2020 році, та автомобілем Mercedes, купленим у 2021 році. Проте вже у лютому цього року, напередодні свого дня народження, вона стала власницею новенького автомобіля Porsche Macan T 2023 року випуску, вартість якого майже 4 мільйони гривень (100 тисяч доларів).

Наступного дня після покупки, камери системи МВС зафіксували перевищення швидкості за цим автомобілем. З того часу Ільницька часто публікує відео, де вона кермує цим авто, наприклад, приїжджаючи в салон краси.

Водночас постає питання: звідки у Ільницької могли взятися 100 тисяч доларів на авто, якщо її офіційні доходи за останнє десятиліття складали лише десяту частину від цієї суми?

У той же період, коли Ільницька придбала нове авто, в її соцмережах почав з’являтися один чоловік. Наприклад, на відео за лютий 2024 року вона танцює на тенісному корті, і за її спиною з’являється чоловік, якого журналісти спочатку не могли ідентифікувати. Однак на інших відео і фото за той же лютий, де Ільницька грає в теніс, у кадрі з’являється заступник генерального прокурора Дмитро Вербицький. Він наразі не одружений – торік офіційно розлучився.

На фото з камер «Безпечного міста» за квітень та травень цього року видно той самий Porsche, куплений Ільницькою у лютому. Дмитро Вербицький сидить на пасажирському сидінні поруч з Ільницькою. На іншому фото він вже сам кермує авто.

На інших світлинах, які публікує Ільницька, вона разом з сином перебуває в компанії племінника Вербицького – Євгенія. Це той самий племінник, який за довіреністю купував нерухомість у котеджному містечку «Коник» для одеського бізнесмена за заниженою вартістю, де згодом оселився сам заступник генпрокурора.

1 травня цього року Христина Ільницька стала власницею нерухомості в котеджному містечку «Коник». Камери «Безпечного міста» знову зафіксували її за кермом Porsche разом із Вербицьким у день купівлі котеджу.

Це триповерховий котедж на березі річки Коник. На першому поверсі знаходиться вітальня з домашнім кінотеатром, італійськими меблями, каміном та гардеробом. На другому поверсі – спальня з дубовим паркетом та підігрівом, два окремих гардероби. На третьому – дві тераси. Рекламне відео показує, що милуватися пейзажами можна з власної сауни або гідромасажної ванни на терасі.

Скільки ж коштує такий будинок? На профільних сайтах можна знайти оголошення про продаж аналогічного котеджу в цьому ж містечку за майже 1,2 мільйона доларів, що становить приблизно 48 мільйонів гривень. Проте «Схеми» отримали договір купівлі-продажу цього будинку, де вказано, що Ільницька заплатила за нього лише близько 2 мільйонів гривень (1,9 мільйона за будинок і 200 тисяч за землю), що є у 24 рази менше від ринкової вартості.

Як можна пояснити таку велику різницю між реальною вартістю та ціною в контракті? Експерт з нерухомості Євгеній Полунов пояснює, що зазвичай сторони у договорах купівлі-продажу вказують занижені ціни, щоб зменшити податкове навантаження.

За словами експерта, держава могла б отримати близько 3,5 мільйонів гривень, якби у договорі купівлі-продажу котеджу була вказана реальна ринкова вартість.

«Тобто це 5%-й податок на доходи фізичних осіб, воєнний збір і пенсійний фонд з договору купівлі-продажу будинку, це мав би покупець сплатити, ну, цілком десь – 3,5-3,6 мільйона гривень. А вийшло, я так розумію, якщо брати цей договір, про який ви казали, десь 160 тисяч гривень», – підсумував Полунов.

«Схеми» зв’язались із продавцем нерухомості, щоб запитати, чому будинок вирішили продати за такою заниженою вартістю.

–Чому ви погодилися продати будинок за 2,1 мільйона гривень Христині Ільницькій? – запитав журналіст «Схем» Георгій Шабаєв у Жанни Мазіної, колишньої власниці котеджу у «Конику», проданого Христині Ільницькій.

– Я не відповідаю на ці запитання, – відповіла Мазіна.

– Чому?

– Вибачайте. Я не знаю, хто ви.

– Я вам можу скинути своє посвідчення, ви пересвідчитеся, що я журналіст.

– Це безпредметний договір… розговір, вибачайте.

Водночас, Христина Ільницька не мала офіційних доходів для придбання майна в котеджному містечку “Коник” – ні за ціною, вказаною у договорі, ні за ринковою вартістю, яка була у 24 рази вищою. Її котедж розташований поруч із таунхаусом, де офіційно проживає заступник генпрокурора Дмитро Вербицький. У день купівлі котеджу вони були разом і пересувались на її новенькому Porsche вартістю приблизно 100 тисяч доларів. У соцмережах Ільницька публікує спільні фото та відео з Вербицьким, що може свідчити про їхні стосунки.

Залишається питання: звідки у пари могли взятися десятки мільйонів гривень на це майно? Перед виходом матеріалу стало відомо, що 29 травня Ільницька подарувала будинок своїй матері та зареєструвалася як ФОП з основним видом діяльності – надання в оренду водних транспортних засобів. Незважаючи на переоформлення будинку, Ільницька продовжує публікувати фото та відео з нього.

На відео Ільницька приїжджає до салону краси на новому Porsche. У сторіз за 31 травня вона розповідає, що її часто запитують, хто подарував їй цей салон. Вона відповідає, що «співпраця» – не варіант, і приємно чути, що підписники вірять, що вона сама його придбала.

Журналісти звернулися до Офісу генпрокурора з проханням прокоментувати ситуацію. Вербицький відповів, що знайомий з Ільницькою з кінця 2022 року, їхні стосунки не мають сімейного характеру, і він не брав участі в придбанні нею майна. Щодо автомобіля, він зазначив, що лише кілька разів сідав за кермо разом із власницею.

Ільницька у письмовій відповіді зазначила, що з Вербицьким знайома з кінця 2022 року, і їхні стосунки були дружніми. Вона додала, що на даний момент проживає з сином та матір’ю і чоловіки не беруть участі в купівлі її майна. На питання про доходи Ільницька відповіла, що гроші отримала від колишніх чоловіків та неназваного хлопця, з яким займалася яхтовим бізнесом, і який після розриву стосунків залишив їй активи.

Жінка не надала більше доказів, але журналісти знайшли у відкритих джерелах, що у 2021 році вона публікувала фото з підприємцем Олегом Солодуховим, який виїхав до Росії і став громадянином цієї країни. Солодухов у коментарі зазначив, що не залишав їй значних активів.

«Схеми» встановили особу іншого чоловіка – Юрія Васильовича Приймака, який помер у 2020 році. Ільницька отримувала зарплату у його фірмі. Чи саме про нього йдеться, вона не коментує. Важко встановити, чи мав Приймак достатньо доходів, щоб залишити їй значний спадок, адже його фірма звітувала про збитковість.

Вдова покійного бізнесмена Юрія Приймака підтвердила журналістам, що він складав заповіт на Христину Ільницьку, але згодом скасував його. «Він відмінив його. Спочатку писав, потім скасував. Вона не отримала нічого у спадок у юридичному плані. Жодного майна, яке було на нього, по документах на неї не перейшло», – повідомила Наталія Приймак. “Схемам” вдалося знайти підтвердження її слів: заповіт Приймака був нотаріально посвідчений наприкінці 2019 року, але влітку 2020-го його скасували. Це підтвердили джерела зі Спадкового реєстру.

Ільницька відповіла “Схемам” щодо котеджу, який за договором придбала у 24 рази дешевше від ринкової вартості, внаслідок чого бюджет міг недоотримати понад 3 мільйони гривень податків: «Щодо ціни будинку, то це особисті домовленості з продавцем, бо він зацікавлений у мені в яхтовій індустрії. У нас був складений попередній договір, який виконаний. Після його виконання будинок був куплений за собівартістю». Проте в реєстраційній справі цього будинку журналісти не знайшли жодних попередніх договорів.

Щодо Porsche, Ільницька заявила, що купила його без сторонньої допомоги. Вона планувала подарувати свій мерседес синові, але він йому «не сподобався», тому вона його продала у травні цього року та планує купити іншу машину. Про салон краси жінка відповідати не захотіла.

Наприкінці Ільницька писала до “Схем” з погрозами: «Якщо я почую наклепи на свою адресу, я вживу заходів відносно вашого видання і конкретно щодо вас».

Журналісти спирались на офіційні дані про доходи Ільницької, яка за десятиліття заробила лише 360 тисяч гривень. Чи справді її обдарували грошима та активами в минулому і на яку суму, чи вистачило б цього для придбання будинку вартістю 48 мільйонів, Porsche за 4 мільйони гривень та, можливо, салону краси? Чи не забагато прогалин у цій версії?

Як суспільству бути певним, що це ніяк не пов’язано з її стосунками із заступником генерального прокурора України? Вичерпну відповідь на це питання можуть дати лише правоохоронці, які не піддаються впливу потенційного фігуранта розслідування.

Після розслідування схем інші ЗМІ підхопили ситуацію та опублікували низьку розслідувань

Отже, чим займається та як заробляє ймовірна супутниця життя прокурора?

Згідно з відкритими даними, ще в 2017 році Христина створила анкету на сайті кастингів, де вказала себе як професійну танцівницю, починаючу співачку, а також професійну акторку й модель. Проте вже у 2020 році з’являється яхт-клуб “Royal River”, де Ільницьку називають засновницею.

І все це, незважаючи на те, що свій ФОП Ільницька зареєструвала лише приблизно тиждень тому, а інших фірм, власницею яких вона була б, на аналітичній платформі YouControl не зазначено. За інформацією, яку “СтопКор” отримав у податковій службі, сумарний офіційний заробіток Ільницької з 2015 року склав лише 364 тисячі гривень.

Сайт, де можна було б переглянути перелік послуг та суден для купівлі чи оренди, не працює. Натомість є YouTube-канал, де майже всі відео присвячені тому, як Ільницька відпочиває на яхтах або на тематичних вечірках.

Щодо юридичного аспекту ситуації

Органам контролю варто було б звернути увагу на Христину Ільницьку. Зокрема, їх може зацікавити походження коштів на розкішні аксесуари, одяг, дозвілля та автомобілі класу люкс, які можливо пов’язані з Дмитром Вербицьким. Наприклад, сумочка Dior, з якою Ільницька з’явилася на фото в соцмережах, продається на маркетплейсах за 6,5 тисяч доларів, і у неї їх дві – в різних кольорах, що становить понад 500 тисяч гривень. Ще одна сумка – Birkin за майже 28 тисяч доларів, тобто понад мільйон гривень.

Чинне законодавство, зокрема офіційний сайт НАЗК, у розділі 3 “Члени сім’ї суб’єкта декларування” та статті 46, визначає, що до членів сім’ї суб’єкта декларування можуть належати будь-які особи, які проживали спільно з суб’єктом декларування, були пов’язані з ним спільним побутом та мали взаємні права та обов’язки станом на останній день звітного періоду. Це можливо за умови спільного проживання протягом 30 календарних днів до останнього дня звітного періоду або сукупно не менше 183 днів протягом року. Це також стосується осіб, які спільно проживали із суб’єктом декларування, хоча й не перебували у шлюбі.

Тим часом по Телегаму та на сайті Влади Молчанової вже пішли пости зі спробами “відмазати” Ільницьку і Костіна.

Поліція оголосила підозру у шахрайстві блогеру Владу Сорду

Верховна Рада України зробила значний крок у напрямку вдосконалення військового законодавства, ухваливши в першому читанні законопроєкт, який стосується питань самовільного залишення військових частин та дезертирства в умовах дії воєнного стану. Цей документ спрямований на внесення змін до чинного законодавства з метою пом'якшення наслідків для військовослужбовців, які приймають рішення повернутися до виконання своїх обов'язків.

Згідно з повідомленнями Нацполіції та Офісу генпрокурора, у липні 2022 року Сорд написав на своїй сторінці, що має змогу придбати п’ять мінометів іноземного виробництва загальною вартістю близько 3,5 мільйонів гривень. Терміновість і важливість збору обґрунтував тим, що вони допоможуть військовим у боях під Ізюмом.

Як з’ясували слідчі Нацполіції, певну частину коштів Сорд залишив собі. Йдеться про щонайменше 350 тисяч гривень, привласнених зі зборів. Про це свідчить рух коштів на його приватних карткових рахунках, до даних якого правоохоронці отримали санкціонований доступ під час розслідування.

Поліцейські виявили зловмисника у Вінниці за місцем його проживання та оголосили йому про підозру за шахрайство, вчинене в умовах воєнного стану.

Влад Сорд (Владислав Гранецький-Стафійчук) – активний учасник Майдану, після його перемоги пішов до добробату, але 2017-го самовільно залишив його і був звинувачений у дезертирстві. У 2018-му офіційно пішов із ЗСУ.

Став відомим після того, як у 2021-му брав участь у мітингу на Банковій на захист Стерненка, що переріс у погром. Сорд тоді розбив вікна Офісу президента й отримав за це домашній арешт.

Україна готує делегацію на переговори в Стамбулі

За інформацією наших джерел, після телефонної розмови з Кітом Келлогом Україна розпочала підготовку делегації на переговори з представниками РФ в Стамбулі 15 травня. До складу української делегації мають увійти представники Офісу Президента, Кабміну, Верховної Ради та Мінборони. Варто відзначити, що Турецька сторона наполягає на обов’язковій участі в переговорному процесі міністра оборони Рустема Умерова. Також обговорюється […]

Сьогодні українці вшановують працівників оборонно-промислового комплексу, а віряни згадують святого священномученика Артемона. Крім того, в усьому світі відзначаються важливі пам’ятні та тематичні дати — від Дня рок-н-ролу до Всесвітнього дня подяки рослинам.

Сьогодні віряни святкують день пам’яті святого священномученика Артемона. Він був надзвичайно відданий Богу чоловік, який жив дуже давно, ще у III столітті, у місті Лаодикія (територія сучасної Туреччини). Він був священником і все своє життя присвятив служінню Церкві. Не просто виконував обов’язки, а робив це з великим серцем: добре знав Святе Письмо, жив скромно, правдиво й допомагав іншим.

Його духовним наставником був єпископ Сисиній — разом вони тримали духовний фронт у часи, коли християн переслідували. І коли настали страшні гоніння за імператора Декія, Артемон не сховався, не зрікся віри, не злякався — хоч міг би врятувати своє життя, якби просто сказав язичникам те, що вони хотіли почути.

Що не можна робити 13 квітня

  • Не ходили в ліс, особливо на самоті.
  • Не починали нових справ — вірили, що це може “вжалити” (принести неприємності).
  • Не можна було вбивати змій, навіть якщо побачив — це обіцяло хворобу чи нещастя.

Народні прикмети і традиції на 13 квітня

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:

  • якщо цього дня тепло — літо буде раннє і тепле;
  • дощ на Артемона — гарний урожай на хліб;
  • ранкова роса — до ясного літа;
  • грім 13 квітня — на тепле літо і добрий урожай;
  • журавлі летять високо — літо буде сухе і спекотне;
  • якщо на небі багато зірок — буде багато ягід та грибів.

В народні 13 квітня носило назву Вогнище або Фомаїда Медуниця. Остання назва пов’язана з квіткою медункою, яка розцвітає в цей період. Медунка або медуниця є одним із символів весни, і її медовий запах асоціюється з приходом тепла, коли пробуджується природа.

Іменини: як назвати дитину, яка народилася 13 квітня

Які сьогодні іменини: Дмитро, Георгій.

Талісманом людини, народженої 13 квітня є лал. Самоцвіт відомий з часів стародавності. У минулому вважалося, що він має здатність зцілювати будь-яку недугу свого власника.

Цього дня народилися:

  • 1936 рік — Оксана Іваненко, українська дитяча письменниця, перекладачка;
  • 1949 рік — Юрій Ковалів, український поет, критик, літературознавець, педагог;
  • 1995 рік — Богдан Сироїд, український піаніст, композитор і професор Саламанського університету.

Пам’ятні дати 13 квітня

Календар важливих подій в Україні та світі за 13 квітня:

1204 рік — хрестоносці під проводом папи Іннокентія III захопили Константинополь, який був центром православ’я;
1598 рік — французький король Генріх IV затвердив Нантський едикт, що надавав гугенотам права, підтримуючи громадянську єдність, секуляризм і віротерпимість;
1814 рік — німецький математик Карл Вітте здобув докторський ступінь у віці лише 12 років;
1870 рік — у Нью-Йорку урочисто відкрили знаменитий Музей мистецтв “Метрополітен”;
1923 рік — у Лондоні відбулося урочисте відкриття стадіону Вемблі;
1924 рік — у Греції засновано футбольний клуб АЕК;
1928 рік — у Києві відбулася прем’єра фільму Олександра Довженка “Звенигора”;
1940 рік — почався один з етапів депортації на захід від України, коли було виселено близько 320 тис. осіб;
1943 рік — у Вашингтоні відкрили меморіал Томаса Джефферсона;
1953 рік — вийшла перша книга про Джеймса Бонда “Казино “Рояль”” Яна Флемінга;
1967 рік — пісня “Something Stupid”, виконана Френком Сінатрою разом із дочкою Ненсі, очолила американський чарт;
1975 рік — в Бейруті почалися зіткнення між палестинськими бойовиками та християнськими силами, що поклало початок Громадянській війні в Лівані;
1986 рік — Папа Іван Павло II став першим папою, який відвідав синагогу;
1991 рік — пісня “I’ve Been Thinking About You” гурту “Londonbeat” очолила американський чарт;
2012 рік — Верховна Рада України прийняла новий Кримінальний процесуальний кодекс;
2014 рік — в.о. Президента України Олександр Турчинов оголосив початок Антитерористичної операції на сході країни.

Яке сьогодні свято в Україні і світі

13 квітня в Україні святкують День працівника оборонно-промислового комплексу України. Від 2023 року святкується саме цього дня. Оборонно-промисловий комплекс включає підприємства, що створюють зброю, військову техніку та інші спеціалізовані засоби. Ця галузь є основою для захисту України, а її працівники забезпечують не тільки армію, а й технологічний прогрес у країні.

День працівника ОПК – це визнання важливості цих людей для національної безпеки, підкреслення їхнього внеску в оборону та стабільність держави. Відзначення свята зазвичай супроводжується урочистими заходами, нагородженнями та активностями, які сприяють визнанню значущості цієї галузі для розвитку країни.

Також 13 квітня Всесвітній день пам’яті жертв Катинського розстрілу. Він присвячений вшануванню понад 20 000 польських офіцерів, солдатів, цивільних осіб та представників інтелігенції, яких у 1940 році розстріляли радянські війська. Ці жахливі події сталися в лісах під Катином, а також на інших територіях, таких як Тверь і Харків.

Розстріл був організований радянським урядом у той час, коли Польща знаходилася під окупацією Радянського Союзу. Без жодного судового процесу та слідства, ці люди були арештовані та страчені. Серед жертв були офіцери армії, поліцейські, митці, науковці — люди, які могли бути важливими для розвитку країни.

Роками радянська влада заперечувала свою причетність до цієї трагедії, але лише в 1990-х роках було визнано, що відповідальність за розстріли лежить на НКВС.

А ще 13 квітня Міжнародний день поінформованості про фунціональні неврологічні розлади. Метою цього дня є привернення уваги до розладів, які впливають на нервову систему, але не пов’язані з фізичними ушкодженнями мозку чи нервів. Такі стани можуть викликати симптоми, як-от параліч, тремор, судоми чи проблеми з рухом і мовленням, але при цьому не можна знайти органічних змін, які б пояснили ці симптоми.

13 квітня святкують Міжнародний день подяки рослинам. Цей день спрямований на те, щоб нагадати, наскільки важливими для планети є рослини, адже вони забезпечують нас киснем, їжею, ліками та багатьма іншими цінними ресурсами. Рослини – це основа життя на Землі. Вони не лише продукують кисень через фотосинтез, але й служать джерелом харчування для численних видів, зокрема й для людини. Вони допомагають стабілізувати клімат, захищають ґрунти від ерозії та підтримують баланс у природі. Крім того, рослини мають важливе значення для медицини, фармацевтики та навіть для відновлювальних джерел енергії.

Також 13 квітня Всесвітній день боротьби з сексуальним насильством над дітьми. Цей день покликаний нагадати суспільству про необхідність активно боротися з сексуальним насильством над дітьми і підвищувати рівень обізнаності про те, як захистити дітей від таких злочинів.

Сексуальне насильство над дітьми — це одна з найстрашніших форм насильства, що може залишити глибокі рани як на фізичному, так і на психічному рівнях. Травми, отримані від такого насильства, можуть вплинути на все подальше життя дитини, приводячи до серйозних емоційних та психологічних проблем. Тому дуже важливо вчасно виявляти такі випадки, надавати підтримку постраждалим і допомагати їм відновлюватися.

А ще 13 квітня Всесвітній день рок-н-ролу. Рок-н-рол став справжнім явищем, яке принесло свободу вираження, нові підходи до життя і відкрито протестувало проти усталених норм. Цей день святкує народження рок-н-ролу в 1950-х роках у США, коли музика стала голосом молоді, яка прагнула змін і незалежності. Одним із символів цього жанру став Елвіс Преслі, чиї пісні і образ втілюють дух цілої епохи. Однак вплив рок-н-ролу не обмежився лише Америкою — він швидко завоював популярність у всьому світі, ставши основою для багатьох музичних напрямків.

Останні новини